Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@zaf_4 Μολις το περασα το tempered glass και δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το tempered απο το vickmall.καλυπτει την μπροστινη καμερα και μπαινει πανευκολα.δεν με αφησε την παραμικρη φισαλυδα.οι αισθητηρες δεν καλυπτονται!Ακομα εχει μικρα tempered glass για την πισω καμερα σε διαφορα μεγεθη!!!

Δεν αφηνει τις δαχτυλιες που αφηνε το αλλο και η αισθηση αφης ειναι ενα κλικ καλυτερη!! :)

 

Της Nillkin ε; Το πηρα και εγω αλλα το εχω να αραζει σε ενα συρταρι μολις παθει κατι του Vickmall

θα το κουμπωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Της Nillkin ε; Το πηρα και εγω αλλα το εχω να αραζει σε ενα συρταρι μολις παθει κατι του Vickmall

θα το κουμπωσω.

 

Ναι!!δεν πιανει δεκαρα του vickmall μπροστα στο nillkin!!του vickmall το εβγαλα και καθεται συρταρι τωρα!!:lol:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μου ήρθε από vickmall με την 5.10.8 dev, να περάσω την 5.11.26?(μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση) για να λυθεί το πρόβλημα με το sleep του wifi? (δεν παίρνω ειδοποιήσεις στο viber)? Θα χάσω κάτι από τα προγράμματα που έχω βάλει? Να κάνω πρώτα Backup? Θα χάσει μήπως τα ελληνικά? Την κατανοησή σας γιατί είμαι καινούργιος στην οικογένεια της xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος της συσκευής, παρέλαβα Δευτέρα από vickmall. Πέρασα την ελληνική stable αλλά ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό. Υπάρχει κάποια rom που κάνει καλύτερη διαχείριση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Σε κινητο φιλου, ξαφνικα κανει μονο του ενεργειες (ανοιγοκλεινει εφαρμογες, κανει κλησεις κλπ....)

 

Του αλλαξε ρομ μεσω updater αλλα δεν εστρωσε

Καμια ιδεα?

 

Πηγαινε ρυθμισεις-επιλογες για προγραμματιστες και πατα ενεργοποιηση πινελιων...σου βγαζει καμια κουκιδα σαν να πατιεται η οθονη για καποιο λογο απο μονη της;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδες εσεις που εχετε αρκετο καιρο το κινητο εχετε δει καμια βελτιωση στη μπαταρια η πρεπει να συμβιβαστω με 4 και 4:30 ωρες οθονη με το ζορι;;;μιλαω για ελαφρια χρηση..για gaming δεν το συζητω καν....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με 5.11.19 και μετα βγαζει 4 ωρες με παιχνιδια και χωρις παιχνιδια ειμαι σιγουρος (γιατι δεν το εχω κανει) οτι βγαζει 5+.

Για μενα απο 3,5 και πανω ειναι αποδεκτο για κινητο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με 5.11.19 και μετα βγαζει 4 ωρες με παιχνιδια και χωρις παιχνιδια ειμαι σιγουρος (γιατι δεν το εχω κανει) οτι βγαζει 5+.

Για μενα απο 3,5 και πανω ειναι αποδεκτο για κινητο.

 

Ειχε ειπωθει κατι πριν λιγες σελιδες για overcharging και το ειδα και σε μενα...αφησα αρκετη ωρα το κινητο στη φορτιση μετα το 100% και ειδα οτι μετα απο χρηση εκανε 20 λεπτα να πεσει στο 99%..ετσι βγαζω και γω κοντα 4:30 με 5 ωρες..αν το βγαλω ομως με το που πιασει 100% τι θα γινει;;επισης σε καποια σταδια της μπαταριας μου κατεβαινει πολυ ευκολα..παρατηρησα 2-3 φορες οτι επεσε αποτομα μεσα σε 1-2 λεπτα...π.χ. απο 54 πηγε 51 σχεδον σε ενα λεπτο...καλιμπραρισμα εχεις κανει ποτε στη μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ειπωθει κατι πριν λιγες σελιδες για overcharging και το ειδα και σε μενα...αφησα αρκετη ωρα το κινητο στη φορτιση μετα το 100% και ειδα οτι μετα απο χρηση εκανε 20 λεπτα να πεσει στο 99%..ετσι βγαζω και γω κοντα 4:30 με 5 ωρες..αν το βγαλω ομως με το που πιασει 100% τι θα γινει;;επισης σε καποια σταδια της μπαταριας μου κατεβαινει πολυ ευκολα..παρατηρησα 2-3 φορες οτι επεσε αποτομα μεσα σε 1-2 λεπτα...π.χ. απο 54 πηγε 51 σχεδον σε ενα λεπτο...καλιμπραρισμα εχεις κανει ποτε στη μπαταρια;

 

Ακριβως κανει τα ιδια και σε μενα!αμα το αφησω ακομα μια ωρα μετα το 100% εχω ακριβως το ιδιο αποτελεσμα μπορει και καλυτερο!εχω φτασει κ 5 μιση ωρες οθονης με 2 μερες αναμονης!Επισης υπαρχουν φορες οπως λες που πεφτει αποτομα η μπαταρια.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι καινούριο, για μένα τουλάχιστον, και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, όταν πάμε στο αριστερό κόκκινο κουμπί για καθάρισμα, πριν πατήσουμε το χ και καθαρισουν/τερματισουν όλες οι εφαρμογές, η τις κάνουμε μια μια προς τα πάνω, αν την τραβήξουμε προς τα κάτω τότε κλειδώνει, βγάζει κι ένα μικρό λουκετακι πάνω του, και τότε καθαρίζουν όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτό, μετά ξανά τραβάμε προς τα κάτω για να ξεκλειδώνει και μπορούμε να τα καθαρισμού με όλα, αυτό, απλά είδα ότι μου φάνηκε χρήσιμο και για αυτό είπα να το αναφέρω
Link to comment
Share on other sites

..αν το βγαλω ομως με το που πιασει 100% τι θα γινει;;επισης σε καποια σταδια της μπαταριας μου κατεβαινει πολυ ευκολα..παρατηρησα 2-3 φορες οτι επεσε αποτομα μεσα σε 1-2 λεπτα...π.χ. απο 54 πηγε 51 σχεδον σε ενα λεπτο...καλιμπραρισμα εχεις κανει ποτε στη μπαταρια;

 

Αν το βγάζεις μολις παει 100, θα πεφτει πιο γρηγορα.

Εγω δεν εχω παρατηρησει ποτέ να πεφτει μπαμ 3-4%..

Καλιμπραρισμα δεν υπαρχει. Το μονο να σβησεις το αρχειο batterystats, αλλα και παλι δεν διορθωσε το πρόβλημα. Μη βαλεις καμια εφαρμογη καλιμπραρισματος, το μονο που θα κανει ειναι να σε γεμισει διαφημισεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βγάζεις μολις παει 100, θα πεφτει πιο γρηγορα.

Εγω δεν εχω παρατηρησει ποτέ να πεφτει μπαμ 3-4%..

Καλιμπραρισμα δεν υπαρχει. Το μονο να σβησεις το αρχειο batterystats, αλλα και παλι δεν διορθωσε το πρόβλημα. Μη βαλεις καμια εφαρμογη καλιμπραρισματος, το μονο που θα κανει ειναι να σε γεμισει διαφημισεις.

 

Τι εννοεις καλιμπραρισμα δεν υπαρχει..σε ενα coolpad f1 που εχω οποτε φλασαρα αλλη ρομ εκανα calibration τη μπαταρια και δουλευε ρολοι...ακομα και τωρα μετα απο 1,5 χρονο...το αρχειο batterystats που θα το βρω;απο recovery η να μπω στη ρομ με root explorer;

Ποια ρομ φορας;

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δουλεύει οκ όταν το παρεις. Μόνο αν σε ενδιαφέρει να δοκιμασεις άλλη ρομ την βάζεις manual, αλλιώς αστο το τηλεφ. όπως ειναι και κάνε αν θες τις ΟΤΑ ενημερώσεις αν και οπότε έρθουν.

 

Οι αναβαθμίσεις συμβαδίζουν με τις νεες ρομ; Εννοω πως γινονται σοβαρες ΟΤΑ ενημερωσεις ή ψιλοπράγματα. Επίσης ειναι φορτωμένο με αχρηστα κινεζικα αππς ; Αν ναι πρεπει να γινει φλασαρισμα για να φυγουν;

Link to comment
Share on other sites

5.11.26

Μπες σε ενα file explorer και πατα batterystats να ψαξει, σε ανωτερο επιπεδο (να τα συμπεριλαβει ολα) και σβηστο.

Το καλιμπραρισμα των μπαταριων ειναι μια απατη, δεν υφίσταται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις συμβαδίζουν με τις νεες ρομ; Εννοω πως γινονται σοβαρες ΟΤΑ ενημερωσεις ή ψιλοπράγματα. Επίσης ειναι φορτωμένο με αχρηστα κινεζικα αππς ; Αν ναι πρεπει να γινει φλασαρισμα για να φυγουν;

Νομίζω πως οι stable roms βγαίνουν κάνα δύο φορές το χρόνο. Οι ΟΤΑ που έρχονται είναι dev, εβδομαδιαιες και εχουν καποιες βελτιώσεις. Άλλες φορές φτιάχνουν κάτι, άλλες το ξαναχαλανε κ.λ.π. Παιχνίδι να γίνεται. :lol: Δεν ξέρω να σου πω αν έχουν κινεζιες μέσα γιατί χρησιμοποιώ μονο ελληνικές dev μέχρι τώρα. Εννοείται πως αν βάλεις dev, οι οποίες είναι root, μπορείς να βγάλεις οποίο app θέλεις.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

5.11.26

Μπες σε ενα file explorer και πατα batterystats να ψαξει, σε ανωτερο επιπεδο (να τα συμπεριλαβει ολα) και σβηστο.

Το καλιμπραρισμα των μπαταριων ειναι μια απατη, δεν υφίσταται.[/QUOT

 

https://drive.google.com/file/d/0B3xT4XVRKSwyZkZSS0RCNXRTQTA/view

 

Ποιο να σβησω;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου ειχε βγαλει 4...

Το 3ο σβησε (data/system/ "batterystats.bin")

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ένα antutu test στο youtube ( δυο διαφορετικα βιντεο) για το RN3. Στο δε antutu 6 βγάζει 49κ, όταν τα δικά μας εδώ βγάζουν 53-54κ, και στο μεν antutu 5.7 64bit βγάζει 41 κ. Εδώ τα δικά μας βγάζουν 46-48κ. Περίεργο δεν είναι να βγάζουν λιγότερα τα 3 gb ram από τα 2 gb? Μήπως είναι demo τηλέφωνα και τα κανονικά θάχουν άλλες επιδόσεις? Τουλάχιστον θάχουν μεγαλύτερη αυτονομία?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@zaf_4 Μολις το περασα το tempered glass και δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το tempered απο το vickmall.καλυπτει την μπροστινη καμερα και μπαινει πανευκολα.δεν με αφησε την παραμικρη φισαλυδα.οι αισθητηρες δεν καλυπτονται!Ακομα εχει μικρα tempered glass για την πισω καμερα σε διαφορα μεγεθη!!!

Δεν αφηνει τις δαχτυλιες που αφηνε το αλλο και η αισθηση αφης ειναι ενα κλικ καλυτερη!! :)

Θα πάρω και εγώ γιατί δεν την παλεύω άλλο με τις δαχτυλιές. Το βρίσκω πολύ ενοχλητικό! Έλεγα να την κρατήσω μέχρι να πάθει κάτι αλλά δεν. Εσύ πήρες αυτό με τις στρογγυλεμένες άκρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα κάτι καινούριο, για μένα τουλάχιστον, και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, όταν πάμε στο αριστερό κόκκινο κουμπί για καθάρισμα, πριν πατήσουμε το χ και καθαρισουν/τερματισουν όλες οι εφαρμογές, η τις κάνουμε μια μια προς τα πάνω, αν την τραβήξουμε προς τα κάτω τότε κλειδώνει, βγάζει κι ένα μικρό λουκετακι πάνω του, και τότε καθαρίζουν όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτό, μετά ξανά τραβάμε προς τα κάτω για να ξεκλειδώνει και μπορούμε να τα καθαρισμού με όλα, αυτό, απλά είδα ότι μου φάνηκε χρήσιμο και για αυτό είπα να το αναφέρω

Είναι γνωστό έχει ειπωθεί. Όταν δεν θέλουμε να κλείνουν οι εφαρμογές και να τρέχουν ακόμα και μετά από καθαρισμό της μνήμης ραμ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά για να επιλέξω θήκη.

 

Ποια από τις παρακάτω προτείνετε? Ποιο πολύ κλείνω προς την ipaky, την οποία θεωρώ πως βρήκα σε super τιμή.

 

Ipaky, 3.57

 

Aluminium Metal Bumper 4.55

 

Redmi Note 2 Case Hybrid TPU + PC 2.60

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά για να επιλέξω θήκη.

 

Ποια από τις παρακάτω προτείνετε? Ποιο πολύ κλείνω προς την ipaky, την οποία θεωρώ πως βρήκα σε super τιμή.

 

Ipaky, 3.57

 

Aluminium Metal Bumper 4.55

 

Redmi Note 2 Case Hybrid TPU + PC 2.60

Την πρώτη την έχει πάρει και ένα παιδί από εδώ, πριν αρκετές σελίδες είχε βάλει φωτογραφίες. Έλεγε τα καλύτερα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6401698

 

Την δεύτερη δεν στο προτείνω λόγω μεταλλικό, λέω μήπως έχεις θέμα με το σήμα;

Η τρίτη δεν την ξέρω, ωραία φαίνεται αλλά δεν βλέπω κανένα feedback στο aliexpress.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για την θήκη του vickmall αλλά εγώ μια χαρά την αξιοποίησα σε περίπτωση που θέλω να βλέπω κάποιο βιντεο. Μια κολλητική ταινία και είναι τζετ...η πατέντα της πατέντας....όποιος θέλει το κάνει...από το να κάθεται στο συρταρι :lol::lol:

 

https://www.dropbox.com/home/forum?preview=IMG_20151202_223256.jpg

Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

 

Αν είναι η NATURE της Nilkin, αυτήν πήρα κι εγώ για το RN2 μου. Η καλύτερη TPU θηκούλα που έχω δοκιμάσει ποτέ σε κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η NATURE της Nilkin, αυτήν πήρα κι εγώ για το RN2 μου. Η καλύτερη TPU θηκούλα που έχω δοκιμάσει ποτέ σε κινητό!

 

Πιστεύω σε κανένα 10ημερο να την έχω. Είχα διαβάσει τα καλύτερα! Το γυαλί της nillkin πάντως είναι απίστευτο!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ποιες rom (ξενες και ελληνικες) ειναι καταλληλες για το prime? δεν βλεπω thread στο Miui.gr

ειναι συμβατες οι rom για το απλο και για το prime Μοντελο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...