Jump to content

Nokia lumia 625 ή Nokia lumia 1320


Giorgos_Z
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το Nokia lumia 520, αλλα χρειαζομαι μπροστινη καμερα και διαθετω χρηματικο ποσο μεχρι 150 ευρω. Το 625 το βρισκω καινουργιο στο γερμανο στα 140 ευρω πλεον, ενω το 1320 το εχω βρει σε αγγελια (6 μηνες μεταχειρισμενο) στα 140 ευρω επισης.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας; Κυριως σκεφτομαι για την οθονη του 625 που εχω ακουσει τα χειροτερα, για το τεραστιο μεγεθος του 1320 που δεν ξερω ποσο ευκολα χρησιμοποιειται σαν κινητο στην καθημερινοτητα (μιας και ειναι phablet), αλλα και για το αν μπορεις να εμπιστευτεις την αγορα μεταχειρισμενου κινητου γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το 1320 μιας και έχω το 625 και η οθόνη του είναι ψιλοχάλια ενώ το 1320 έχει και Clearblack και HD ανάλυση.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το 1320 μιας και έχω το 625 και η οθόνη του είναι ψιλοχάλια ενώ το 1320 έχει και Clearblack και HD ανάλυση.

 

Το 1320 το εχω δει απο κοντα, εχει τρομερη οθονη και σε βιντεο στο youtube φαινεται η μεγαλη διαφορα που εχει με το 625..

Δεν θα το σκεφτομουν καν αν δεν ηταν μεταχειρισμενο ομως.. Γιατι δεν εχω ξαναγορασει μεταχειρισμενο και δεν ξερω πως και τι...

Link to comment
Share on other sites

βάλε στην σύγκριση και το 535 αν θες. έχει έρθει στα 159 και αναμένετε σε να πέσει κι άλλο σύντομα (όχι πολύ, φαντάζομαι θα πέσει στα 135 με 140 και θα παραμείνει εκεί κοντά για μερικούς μήνες.

αα και αν το θες με 1 sim τότε πάει ακόμα πιο φτηνά.,.. στο amazon.de το έχει 119 ευρώ με την μια sim.

5 megapixel μπροστινή κάμερα και 5 megapixel πίσω.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

βάλε στην σύγκριση και το 535 αν θες. έχει έρθει στα 159 και αναμένετε σε να πέσει κι άλλο σύντομα (όχι πολύ, φαντάζομαι θα πέσει στα 135 με 140 και θα παραμείνει εκεί κοντά για μερικούς μήνες.

αα και αν το θες με 1 sim τότε πάει ακόμα πιο φτηνά.,.. στο amazon.de το έχει 119 ευρώ με την μια sim.

5 megapixel μπροστινή κάμερα και 5 megapixel πίσω.

 

Κινηταρα, αυτο ακριβως εψαχνα! Στις 5 ιντσες με HD οθονη και καλη καμερα! Που το βρηκες 160; Στην ελλαδα δεν εχει ερθει ακομα. Μπορω να το παρω απο εξω τωρα; Τι διαφορα θα εχει;

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα, αυτο ακριβως εψαχνα! Στις 5 ιντσες με HD οθονη και καλη καμερα! Που το βρηκες 160; Στην ελλαδα δεν εχει ερθει ακομα. Μπορω να το παρω απο εξω τωρα; Τι διαφορα θα εχει;

εδω:

http://www.bestprice.gr/item/2154441024/microsoft-lumia-535-dual.html?fromq=lumia+535

edit:

το amazon ειναι εγγύηση. επίσης απο γερμάνια έχει τύχει να εχω ενα κινητό..(και αλλο ενα απο ιταλια.) άψογα και τα δυο... αλλά αν θες με 2 σιμ ψώνισε από ελλαδα αφου εχει έρθει να ξεμπερδεύεις...

βέβαια ισως να μην αργήσει και αύριο μεθαύριο να δούμε και το μονοσιμο σε κανα κατάστημα Ελλάδας.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

εδω:

http://www.bestprice.gr/item/2154441024/microsoft-lumia-535-dual.html?fromq=lumia+535

edit:

το amazon ειναι εγγύηση. επίσης απο γερμάνια έχει τύχει να εχω ενα κινητό..(και αλλο ενα απο ιταλια.) άψογα και τα δυο... αλλά αν θες με 2 σιμ ψώνισε από ελλαδα αφου εχει έρθει να ξεμπερδεύεις...

βέβαια ισως να μην αργήσει και αύριο μεθαύριο να δούμε και το μονοσιμο σε κανα κατάστημα Ελλάδας.

 

Δεν ενδιαφερομαι για δικαρτο. Δηλαδη περιμενω γιατι απο μερα σε μερα θα βγει μονοκαρτο στην Ελλαδα;

 

Οταν λες για το amazon για κινητο απο γερμανια; Δηλαδη τι διαφορα εχει η συσκευη απο το amazon με αυτη απο το bestprice;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφερομαι για δικαρτο. Δηλαδη περιμενω γιατι απο μερα σε μερα θα βγει μονοκαρτο στην Ελλαδα;

 

Οταν λες για το amazon για κινητο απο γερμανια; Δηλαδη τι διαφορα εχει η συσκευη απο το amazon με αυτη απο το bestprice;

 

αλλά πράγματα έχω ψωνίσει από αμαζον. κινητό δεν έτυχε., εγω το γερμανικο απο σκρουτζομαγαζο το πηρα και το κατάλαβα γιατι έβγαλε γερμανικα στο πρώτο άνοιγμα. το ιταλικο το πηρα απο ταξιδι στην ιταλια και αυτό έβγαζε πρώτα ιταλικά μετά βέβαια μόλις διάλεξα ελληνικά κανένα πρόβλημα.

δες και το θεμα του 535 .. εκει το ειδα και εγω για το amazon και το έχουν παραγγείλει κι ολας και θα ξέρουν περισσότερα.: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404063&page=2

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το Lumia 535 απο άποψη χαρακτηριστικών, κι εγω το σκέφτομαι για αγορά αλλά 480p ανάλυση βίντεο ρε παιδια???

εν έτει 2014???

Τι βίντεο να παίζει με τόσο χαμηλή ανάλυση :blink:

Link to comment
Share on other sites

αυτό αν δεν κάνω λάθος ειναι στου περιορισμούς του snapdragon 200.

Αλλά με 110$ που το ανακοίνωσαν (που σημαίνει ότι θα πέσει κι αλλο. βλέπε το lumia 530 που πήγε κιόλας κοντά στα 75$)

έπρεπε να έχει και κάτι αρνητικό σε σχέση με ακριβότερα lumia.. αλλιώς ποιος θα πηγαινε πχ για το 730 ...

 

εγώ το καταλαβαίνω ότι ειναι low budget και κάτι θα του λείπει..

τι ειναι αυτο?

σε σχέση με το 730:

-ανάλυση βίντεο

-πίσω κάμερα λιγο μικρότερη

-clearblack

-CPU ένα κλικ κατώτερη.

 

ΟΚ το δέχομαι... :) γλυτώνω 100 ευρό και παίρνω 0,3 inches μεγαλύτερη οθόνη και χάνω τα προαναφερόμενα..

αν η διαφορά στην τιμή τους ήταν 40 ευρώ θα πηγαινα για το 730... αλλά με 100 ευρώ διαφορά... 535 και ξερό ψωμί :lol:

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...