Jump to content

Note 3, Z3 Compact, Huawei Honor 6 ή OnePlus One ??


HangOver
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κριτηρια επιλογης ειναι :

 

1)Καλη καμερα, με οπτικο σταθεροποιητη και αν γινεται διπλο LED, φυσικα εννοειται να εχει Features οπως HDR Toning, 4K Video, Slow Motion κοκ.

2)Να μην ζεσταινεται υπερβολικα και γρηγορα κατα την πλοηγηση στο ιντερνετ ή κατα το Gaming.

3)Μπαταρια που να κραταει το μεγιστο 2 μερες γεματες.

4)Ομορφο UI με αρκετα Features και εδω.

5)Να μην τρωει κολληματα πουθενα ακομα και στις πιο απαιτητικες εφαρμογες.

6)Να ειναι γρηγορο στην πλοηγηση μου στο ιντερνετ(με την εννοια να φορτωνει τις σελιδες αμμεσα).

7)Να υπαρχει προοπτικη αναβαθμισης σε 5.0 (Lollipop)

8)Να ειναι ομορφο-κομψο εξωτερικα.

9)Τελος, να εχει υψηλης αναλυσης οθονη με μεγαλη ευκρινεια.

 

Να σημειωθει οτι ολα τα κινητα τα βρηκα 400 € οποτε χρειαζομαι μια αντικειμενικη αποψη συμφωνα με τα κριτηρια που εθεσα.

 

Ευχαριστω.

Edited by HangOver
Link to comment
Share on other sites

Το z3 compact δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή πάντως, αν και έχει καλή κάμερα. Επίσης δύο επιλογές σου απέχουν μέρα με τη νύχτα (note 3, με z3 compact), θέλω να πω δε βοηθάς πολύ στο τι ακριβώς ψάχνεις.
Link to comment
Share on other sites

Το z3 compact δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή πάντως, αν και έχει καλή κάμερα. Επίσης δύο επιλογές σου απέχουν μέρα με τη νύχτα (note 3, με z3 compact), θέλω να πω δε βοηθάς πολύ στο τι ακριβώς ψάχνεις.

 

Βγαλε εκτος το Ζ3 εμαθα οτι εχει θεματα υπερθερμανσης + και το γεγονος οτι δεν εχει οπτικο σταθεροποιητη το βγαζει εκτος. Αναμεσα στο Note 3 OnePlus One και το Honor ποιο θα ηταν καλυτερο να αγορασω; συμφωνα με τα παραπανω κριτηρια βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που σε σύγκριση είναι ένα compact με ένα phablet. Οπότε πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις.

Τώρα μόνο που θίγεις το θέμα κάμερα δεν θα πας σε κινέζο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε εκτος το Ζ3 εμαθα οτι εχει θεματα υπερθερμανσης

Που το έμαθες αυτό?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Απο reviews εμαθα οτι η SONY στην σειρα Ζ συνεχιζει την παραδοση με την υπερθερμανση οπως και με το Ζ2... Και τα τρια κινητα (ειναι εκτος το Ζ3 πλεον) εχουν πολυ καλα Specs .. απλα εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει η καμερα και η μελλοντικη αναβαθμιση σε Lollipop .. μην δωσω 400 και μου ειναι αχρηστο μετα απο 2 χρονια..
Link to comment
Share on other sites

Απο reviews εμαθα οτι η SONY στην σειρα Ζ συνεχιζει την παραδοση με την υπερθερμανση οπως και με το Ζ2... Και τα τρια κινητα (ειναι εκτος το Ζ3 πλεον) εχουν πολυ καλα Specs .. απλα εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει η καμερα και η μελλοντικη αναβαθμιση σε Lollipop .. μην δωσω 400 και μου ειναι αχρηστο μετα απο 2 χρονια..

Πραγματικά δε το λέω για να σου αλλάξω γνώμη, αλλά αυτό που έμαθες απλά δεν ισχύει. Ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο κινητό και επειδή ξεψαχνίζω τα πάντα δεν έχει τέτοιο θέμα. Στο επίσημο θέμα εδώ στο myphone λένε τα καλύτερα. Επίσης η κάμερα πάσχει από software, αλλά αν παίζεις με ρυθμίσεις κτλ βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες που μπορείς να δεις εδώ. Αν πήγαινες για note 4 θα σου έλεγα ότι έχει καλύτερη κάμερα. Το note 3 επιφυλλάσομαι, καλύτερα να μας πει κάποιος που ξέρει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε το λέω για να σου αλλάξω γνώμη, αλλά αυτό που έμαθες απλά δεν ισχύει. Ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο κινητό και επειδή ξεψαχνίζω τα πάντα δεν έχει τέτοιο θέμα. Στο επίσημο θέμα εδώ στο myphone λένε τα καλύτερα. Επίσης η κάμερα πάσχει από software, αλλά αν παίζεις με ρυθμίσεις κτλ βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες που μπορείς να δεις εδώ. Αν πήγαινες για note 4 θα σου έλεγα ότι έχει καλύτερη κάμερα. Το note 3 επιφυλλάσομαι, καλύτερα να μας πει κάποιος που ξέρει περισσότερα.

 

Εντωμεταξυ στο review που με εστειλες λεει οτι εχει image stabilizer :blink: To Note 3 γιατι επιφυλασεσαι ? Πληρει σχεδον ολα τα κριτηρια που εθεσα... Για το Oneplus και το Honor δεν ειμαι πολυ σιγουρος γιατι ειναι κινεζιες και δεν πολυ μπλεκω με αυτες... Αλλα τα specs τους ειναι τρελα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ στο review που με εστειλες λεει οτι εχει image stabilizer :blink: To Note 3 γιατι επιφυλασεσαι ? Πληρει σχεδον ολα τα κριτηρια που εθεσα... Για το Oneplus και το Honor δεν ειμαι πολυ σιγουρος γιατι ειναι κινεζιες και δεν πολυ μπλεκω με αυτες... Αλλα τα specs τους ειναι τρελα :blink:

Και εγώ το note 3 προτείνω. :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το note 3 προτείνω. :)

 

Προφανως θα παω σε Samsung, σταθερη αξια ... οσο και να θελω να ''αλλαξοπιστησω'' πραγματικα ειναι αδυνατο.. Samsung και ξερo ψωμι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ στο review που με εστειλες λεει οτι εχει image stabilizer :blink: To Note 3 γιατι επιφυλασεσαι ? Πληρει σχεδον ολα τα κριτηρια που εθεσα... Για το Oneplus και το Honor δεν ειμαι πολυ σιγουρος γιατι ειναι κινεζιες και δεν πολυ μπλεκω με αυτες... Αλλα τα specs τους ειναι τρελα :blink:

Δεν είναι review, είναι το επίσημο θέμα της συσκευής στο myphone... Έχει image stabilizer όπως όλα τα σύγχρονα ακριβά smartphone, δεν έχει ois. Για το note3 επιφυλάσομαι να πω αν έχει καλύτερη, ίδια (περίπου) ή χειρότερη κάμερα του z3compact.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα παω σε Samsung, σταθερη αξια ... οσο και να θελω να ''αλλαξοπιστησω'' πραγματικα ειναι αδυνατο.. Samsung και ξερo ψωμι :lol::lol:

Έχοντας το note 3 και το oneplus one και σε σχέση τιμής-αποδοσης προτείνω το one.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το note 3 και το oneplus one και σε σχέση τιμής-αποδοσης προτείνω το one.

 

400 και τα δυο τα εχω βρει ... Εγω θελω να εχει τελεια καμερα και να παιρνει Lollipop και οτι καινουριο βγει μετα.. Το 1+ εχει CM και οχι καποιο official..

Link to comment
Share on other sites

400 και τα δυο τα εχω βρει ... Εγω θελω να εχει τελεια καμερα και να παιρνει Lollipop και οτι καινουριο βγει μετα.. Το 1+ εχει CM και οχι καποιο official..

Το one δεν κοστιζει 400€.

Μονο τα nexus εχουν official (vanilla) lollipop, ολα τα αλλα τηλεφωνα εχουν διαφορετικους launcher αλλα και παλι η CM ειναι πιο κοντα απο τα υπολοιπα στην vanilla.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το one δεν κοστιζει 400€.

Μονο τα nexus εχουν official (vanilla) lollipop, ολα τα αλλα τηλεφωνα εχουν διαφορετικους launcher αλλα και παλι η CM ειναι πιο κοντα απο τα υπολοιπα στην vanilla.

 

Το 1+ οσο απιστευτο και αν ακουγεται το βρηκα 395... Η φωτογραφικη του ομως ειναι εξισου καλη με το Νοτε 3 ;

Link to comment
Share on other sites

Το 1+ οσο απιστευτο και αν ακουγεται το βρηκα 395... Η φωτογραφικη του ομως ειναι εξισου καλη με το Νοτε 3 ;

Το one θα σου βγει περίπου 340 ευρώ με πρόσκληση απο την official σελιδα τους δηλαδή ευρωπαϊκή συσκευή και αποστολή με mailboxde.com στην Ελλάδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το one θα σου βγει περίπου 340 ευρώ με πρόσκληση απο την official σελιδα τους δηλαδή ευρωπαϊκή συσκευή και αποστολή με mailboxde.com στην Ελλάδα.

 

Οκ κομπλε με αυτο, με την καμερα τι παιζει ; οθονη ; ευκρινεια ; οπτικος σταθεροποιητης ; παιζει κατι τετοιο, γιατι με ενδιαφερει πολυ .

Link to comment
Share on other sites

από εδώ είναι "επικίνδυνο" να το αγοράσουμε ? http://www.to2c.com/original-oneplus-one-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-64gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

εννοώ από πλευράς μήπως δεν είναι το official oneplus one

Link to comment
Share on other sites

από εδώ είναι "επικίνδυνο" να το αγοράσουμε ? http://www.to2c.com/original-oneplus-one-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-64gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

εννοώ από πλευράς μήπως δεν είναι το official oneplus one

 

Καλυτερα αγορασε το απο καποιο Ελληνικο site να ξες τι αγοραζεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις το note 3 από ελλάδα ώστε να έχεις και εγγύηση και τηλεφωνάρα και το κεφάλι σου ήσυχο. Στα 380 πλέον...
Link to comment
Share on other sites

Το One Δεν έχει και τόσο καλή κάμερα, συγκριτικά το Νοτε έχει καλύτερη. Τα είχα και τα δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Overall, ποιό θα κρατούσες?

 

Oneplus One, με διαφορα από τις καλύτερες συσκευές που έχουν περάσει τα χέρια μου κι έχω δοκιμάσει σχεδόν τώρα πάντα. Το βάζω σε δούλεμα δίπλα σε Μ8 και nexus. άνετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...