Jump to content

iNew V7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i.imgur.com/bPr4Whw.jpg

Το iNew V7 είναι η συνέχεια ουσιαστικά του αρκετά επιτυχημένου iNew V3 και είναι ακόμα πιο λεπτό και με μερικά βελτιωμένα τεχνικά χαρακτηριστικά, όπως η περισσότερη RAM που πλέον φτάνει τα 2GB.

 

Επεξεργαστής παραμένει ο MediaTek MTK6582 με τέσσερις πυρήνες Cortex-A7. Είναι τεχνολογίας 28nm, και υπόσχεται 20%λιγότερη κατανάλωση ενέργειας.

 

Επιλέον, η GPU της συσκευής είναι η Mali-450MP4, με συχνότητα 700MHz που αποδίδει έως και 100% καλύτερα από την Mali-400. Ο συνδυασμός της τετραπύρηνης CPU με την πολύ δυνατή GPU, υπόσχονται εξαιρετική απόδοση στα 3D παιχνίδια

 

Ακόμα, το iNew V7 διαθέτει και μεγαλύτερη μπαταρία σε σχέση με τον προκάτοχο του, η οποία είναι στα 2100mAh, που ελπίζουμε να μας δώσει καλύτερη απόδοση αφού επίσης είναι εξοπλισμένο και με software για να βελτιώσει αυτό τον τομέα, όπως τεχνολογία για τα auto starts, MDP game speed up και CMD screen auto refresh.

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

 

  • Οθόνη 5'' HD, 1280x720p
  • Επεξεργαστής ΜΤΚ6582Μ, 1,3GHz τετραπύρηνος
  • RAM 2GB
  • Αποθηκευτικός χώρος 16GB, με δυνατότητα επέκτασης
  • Κάμερα 13MP κύρια + 2MP μπροστά (16MP+5MP με interpolation)
  • Λειτουργικό Android KitKat 4.4
  • Dual SIM, dual stand by
  • Μπαταρία 2100mAh
  • Διαστάσεις 143.0x72.2x6.5mm
  • Βάρος 128gr
  • Δίκτυα GSM 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA 850 / 1900 / 2100 MHz

 

Το έχω βρει ήδη για προ-παραγγελία από το Efox-Shop εδώ στα €104

 

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εξαιρέσουμε την μπαταρία για την απόδοση της οποίας έχω αρκετές αμφιβολίες, πιστεύω ότι είναι αρκετά αξιοπρεπής συσκευή ειδικά για τα λεφτά που ζητάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το αγωρασω αυτό το τηλεφωνο ,το έχει αγοράσει κανείς;τι λέτε για τα χαρακτιρηστικά του σε αυτή την τιμή;

http://www.to2c.com/inew-v7.html λάθος παρακαλώ να διαγραφή.

Edited by EGANI
Λάθος παρακαλώ να διαγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Στο to2c γραφουν οτι το κινητο ειναι 4G ενω στο coolicool οτι ειναι 3G. Εστειλα μηνυμα και στους δυο και ο πρωτος μου απαντησε οτι ειναι 4G και δευτερος οτι ειναι 3G. Τι παιζει τελικα?
Link to comment
Share on other sites

Στο to2c γραφουν οτι το κινητο ειναι 4G ενω στο coolicool οτι ειναι 3G. Εστειλα μηνυμα και στους δυο και ο πρωτος μου απαντησε οτι ειναι 4G και δευτερος οτι ειναι 3G. Τι παιζει τελικα?

 

τελικα μου απαντησαν απο to2c οτι εκαναν λαθος και οτι ειναι 3G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το σκέπτομαι πολύ σοβαρά να το παραγγείλω θα ήθελα να ρωτήσω να το πάρω ρουταρισμένο η θα μπορώ να το κάνω εδώ. Επίσης αν το κάνουν αυτοί ρουτ θα φύγουν οι κινιζιες από μέσα; Εδώ θα είναι εύκολο να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το σκέπτομαι πολύ σοβαρά να το παραγγείλω θα ήθελα να ρωτήσω να το πάρω ρουταρισμένο η θα μπορώ να το κάνω εδώ. Επίσης αν το κάνουν αυτοί ρουτ θα φύγουν οι κινιζιες από μέσα; Εδώ θα είναι εύκολο να το κάνω;

Το ζητάς βασικά μόλις το παραγγείλεις να σου αφαιρέσουν τις Κινέζικες εφαρμογές, να σου κάνουν ρουτ, δήλωση ως δώρο κλπ. Είτε από το τσατ που συνήθως έχουν τα καταστήματα, είτε από το paypal κατά την πληρωμή ή και εδώ μέσω πμ από το myphone, εγώ αυτό είχα κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω να το αγορασω για την γυναικα μου. Να ζητησεις να στο κανουν αυτοι ροοτ να βαλουν ελληνικα και να αφαιρεσουν τις κινεζικες εφαρμογες ωστε να μην χασεις την εγγυηση ενος χρονου που δινουν σε περιπτωση που παθει κατι το κινητο. Πριν δυο βδομαδες που παρελαβα ενα κινητο για μενα τα ειχα ζητησει ολα αυτα και το κινητο μεχρι στιγμη πεταει.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψηνομαι να το παρω φενεται πολυ καλο για τα λεφτα. Τελικα να το παρουμε απτο εφοξ τι λετε εσεις
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το παρω απο coolicool που το εχει στοκ. Αλλα εχει κανει αγορα κανεις απο εκει. Βαζουν χαμηλη τιμη στο δεμα για να γλιτωσουμε το τελωνειο? Επισης δεν στελνουνε με Singapore post οποτε αργουνε τα δεματα. Η ασφαλεια τελωνειου τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε τέσσερα μαγαζιά ρώτησα, δεν το κάνουνε ροοτ γιατί θα χάσω την εγγύηση το to2c μου είπε ότι είναι σε προπώληση το GeekBuying έχει περισσότερα δώρα και είπανε ότι κινιζιές μπορούν να αφαιρεθούν. αν το πάρω θα μπορώ να το ρουάρω εγώ; Και πως
Link to comment
Share on other sites

και εγω που πηρα ενα elephone g6 απο to2c εχει το εχει το supersu και λενε οτι δεν ρουταρετε και στην εκδοση kernel γραφει root@android. ειναι η δεν ειναι ροοτ? εγω παντως δεν το ζητησα ροοτ. επειδη σκεφτομαι να το αγορασω και εγω μου ειπανε απο to2c οτι μεσα στην βδομαδα λογικα θα το εχουν. και το coolicool το εχει στοκ αλλα δεν βαζουν χαμηλη τιμη για να γλιτωσουμε τελωνειο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά σε τέσσερα μαγαζιά ρώτησα, δεν το κάνουνε ροοτ γιατί θα χάσω την εγγύηση το to2c μου είπε ότι είναι σε προπώληση το GeekBuying έχει περισσότερα δώρα και είπανε ότι κινιζιές μπορούν να αφαιρεθούν. αν το πάρω θα μπορώ να το ρουάρω εγώ; Και πως

το GeekBuying τι δωρα δινει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παραγκειλω απτο εφοξ να ρθει απο Γερμανια και να τελειωνω θα ρθει και πιο γρηγορα λογικα. Τωρα ειναι δεν ειναι ρουτιντ δεν με πειραζει αρκει να δουλευουν ολα σωστα
Link to comment
Share on other sites

Γερμανία από ποιό μαγαζί φίλε μου ? Και κάτι άλλο αν επιλέξω NL Post $0 από To2c λέτε να έχω θέμα τελωνείου ?
Link to comment
Share on other sites

Απο το efox-shop.com νομιζω σε χρεωνουν περιπου 10€ ταχυδρομικα και δςν εχεις φοβο για τελωνειο και ερχεται και πιο γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Γερμανία από ποιό μαγαζί φίλε μου ? Και κάτι άλλο αν επιλέξω NL Post $0 από To2c λέτε να έχω θέμα τελωνείου ?

Το παρηγγειλα και εγω το κινητο απο to2c 2/12 και το περιμενω. Οποιος το παραλαβει πρωτος ας μας πει εντυπωσεις.

Απο to2c δεν θα εχεις προβλημα με τελωνειο γιατι βαζουν μικρη τιμη στο δεμα 25$ και το μαρκαρουν σαν δωρο. Αν παραγγειλεις να τους το πεις να το κανουν. Τουλαχιστον το πρωτο κινητο που παρηγγειλα απο κει δεν ειχα κανενα προβλημα με τελωνειο και εφτασε σε 2 βδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Επειδή μιας και είναι έτοιμος να παραγγείλω σήμερα (από to2c και εγώ) μια απορία.

 

Επειδή μου τη δίνουν οι κινέζικες εφαρμογές γνωρίζετε τι εννοεί με το παρακάτω (απο τη σελίδα της to2c)

 

http://prntscr.com/5eh4vq

 

Γνωρίζετε αν τα εργαλεία Oneclickroot δουλεύουν με τη συγκεκριμένη συσκευή?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χθες το στειλανε καο μου δωσαν trucking number. Eλπιζω να φτασει γρηγορα.

 

Φίλε στην Ελλάδα μπορεί να έρθει γρήγορα.Το θέμα είναι πόσες ημέρες θα κάνει στο τελωνείο όσπου να έρθει η σειρά να ανοίξουν τον σάκο.Και σε μένα χθες στείλαν το trucking numper από το to2c

Edited by EGANI
Link to comment
Share on other sites

Φίλε στην Ελλάδα μπορεί να έρθει γρήγορα.Το θέμα είναι πόσες ημέρες θα κάνει στο τελωνείο όσπου να έρθει η σειρά να ανοίξουν τον σάκο.Και σε μένα χθες στείλαν το trucking numper από το to2c

 

το προηγουμενο κινητο που παρηγγειλα εκανε 13 μερες μεχρι να ερθει στα χερια μου και στα δεματα απο to2c βαζουν χαμηλη τιμη και τα μαρκαρουν σαν δωρο για να μην εκτελωνιζονται.

Link to comment
Share on other sites

το προηγουμενο κινητο που παρηγγειλα εκανε 13 μερες μεχρι να ερθει στα χερια μου και στα δεματα απο to2c βαζουν χαμηλη τιμη και τα μαρκαρουν σαν δωρο για να μην εκτελωνιζονται.

 

Εγώ φίλε πέρση από mini deal πήρα το thl t100s και έκανε 26 ημέρες για να έρθει, μετα παράγγειλα για τον ανεψιό μου το ίδιο κινητό από το ίδιο μαγαζί και έκανε 14 ημερες.οπως σου τύχει.:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...