Jump to content

iNew V3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άκρα του τάφου σιωπή.......μήπως ο φίλος που εγκατέστησε την v9 έκδοση μπορεί να μας κατατοπήσει?

 

Καλημέρα, για να γίνει backup της Rom απαιτείται hard reset, που σημαίνει απώλεια των δεδομένων μου πράγμα που δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στους INEW V3 PLUS lovers! Διάβασα στο αντίστοιχο forum του http://www.needrom.com ότι μόνο σε όσους έχουν εγκαταστήσει τη v7 rom γίνεται onair αναβαθμιση στη v9!!! Aπό v8 σε v9 δεν παίζει!! Προσπαθώ πάντως εδω και μέρες να εγκαταστήσω οδηγούς USB για το κινητό ώστε να ακουθησεi η διαδικασία μεσω flashtools και δεν μπορώ. Γίνεται η εγκατασταση αλλά έπειτα και ενώ 'εχω απενεργοποιήσει antivirus στο PC βλέπω στο device manager (Win 7 64bit) να εμφανίζεται και να εξαφανίζεται (συνεχώς) o driver!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους INEW V3 PLUS lovers! Διάβασα στο αντίστοιχο forum του http://www.needrom.com ότι μόνο σε όσους έχουν εγκαταστήσει τη v7 rom γίνεται onair αναβαθμιση στη v9!!! Aπό v8 σε v9 δεν παίζει!! Προσπαθώ πάντως εδω και μέρες να εγκαταστήσω οδηγούς USB για το κινητό ώστε να ακουθησεi η διαδικασία μεσω flashtools και δεν μπορώ. Γίνεται η εγκατασταση αλλά έπειτα και ενώ 'εχω απενεργοποιήσει antivirus στο PC βλέπω στο device manager (Win 7 64bit) να εμφανίζεται και να εξαφανίζεται (συνεχώς) o driver!!!

 

Και μενα οταν κουμπωνα το κινητο στο χpc συνεχως συνδεοταν και ξεσυνδεονταν ασταματητα. Φορτωσα ομως την ρομ στο flashtools και οταν το ξανακουμπωσα την περασε κανονικα. Ολα δουλεψαν ρολοι. Επειδη προχθες το ξανασυνδεσα παλι στο pc συνεχιζει να κανει το ιδιο και με την καινουργια ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα οταν κουμπωνα το κινητο στο χpc συνεχως συνδεοταν και ξεσυνδεονταν ασταματητα. Φορτωσα ομως την ρομ στο flashtools και οταν το ξανακουμπωσα την περασε κανονικα. Ολα δουλεψαν ρολοι. Επειδη προχθες το ξανασυνδεσα παλι στο pc συνεχιζει να κανει το ιδιο και με την καινουργια ρομ...

 

Τελικά τα κατάφερα!!! Φλάσαρα την v7 με το Φλαςτουλς και έπειτα πέρασε μόνη της μέσω wifi και η νεώτερη v9 που κάνει το κινητό ακόμη πιο τέλειο. Στο antutu από 20000+ πήγε στα 28000 σκορ!!!!! ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά, απλά μέσω μιας αναβάθμισης και μόνο

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου είναι νεκρό... πέρασα τη V8 πριν 3 μέρες και ξαφνικά χθες βράδυ έφαγε ένα κόλλημα στο viber..του εκανα επανεκκίνηση και δεν ξανάνοιξε ποτέ...το εβαλα να φορτίσει μπας και...τίποτα όμως...του εβαλα τη 2η μπαταρία, πάλι τίποτα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου είναι νεκρό... πέρασα τη V8 πριν 3 μέρες και ξαφνικά χθες βράδυ έφαγε ένα κόλλημα στο viber..του εκανα επανεκκίνηση και δεν ξανάνοιξε ποτέ...το εβαλα να φορτίσει μπας και...τίποτα όμως...του εβαλα τη 2η μπαταρία, πάλι τίποτα...

 

Δοκιμασε να ξαναπερασεις ρομ με το flashtools

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ξαναπερασεις ρομ με το flashtools

 

Προσπάθησα αλλά δεν ξεκινάει η διαδικασία...ακούγεται ο ήχος όταν συνδέω το usb και το αναγνωρίζει, αλλά τίποτα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπάθησα αλλά δεν ξεκινάει η διαδικασία...ακούγεται ο ήχος όταν συνδέω το usb και το αναγνωρίζει, αλλά τίποτα...

 

Προσπάθησε να ακολουθήσεις τη διαδικασία flashαρίσματος συνδέοντας τη συσκευή χωρίς τη μπαταρία. Αν δεν κάνει τίποτα δοκίμασε το ίδιο πατώντας ταυτόχρονα το πλήκτρο vol+ ή vol-.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει wireless update σε v9 και χρειάζομαι πάλι root,μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί δεν το έχω ξανακάνει 1ον και 2 ον έχω ακούσει ότι παίζει και να μην ανοίξει ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να ακολουθήσεις τη διαδικασία flashαρίσματος συνδέοντας τη συσκευή χωρίς τη μπαταρία. Αν δεν κάνει τίποτα δοκίμασε το ίδιο πατώντας ταυτόχρονα το πλήκτρο vol+ ή vol-.

Δυστυχώς τιποτα...μαλλον παει για αποστολη στην Κινα..εχει κανεις καποια εμπειρια απο κινεζικη εγγυηση?

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς τιποτα...μαλλον παει για αποστολη στην Κινα..εχει κανεις καποια εμπειρια απο κινεζικη εγγυηση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Εχει δοκιμαση κανεις την μπαταρια απο το leago lead 5 αν ταιριαζη σε αυτο το τηλεφωνο?ειδα στο νημα του v3 οτι το εχουν επιχειρηση
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις το παρέλαβα βρήκαμε καμιά λύση για το πρόβλημα με την cosmote SIM? Μου παρουσιάζει το ίδιο θέμα με του παρακάτω συνομιλητές δεν ακούω σε κάποιες κλήσεις ενώ με ακούνε κανονικά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα βρήκαμε καμιά λύση για το πρόβλημα με την cosmote SIM? Μου παρουσιάζει το ίδιο θέμα με του παρακάτω συνομιλητές δεν ακούω σε κάποιες κλήσεις ενώ με ακούνε κανονικά.

 

Ευχαριστώ

 

Με ποια εκδοση ρομ σου ηρθε; μηπως καμια πιο καινουργια σου εκανε δουλεια;

Εγω παντως δε μπορω να σε διαφωτισω μιας ειμαι με vodafone.

Link to comment
Share on other sites

φίλε βρήκες άκρη?? έχω το ίδιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστώ. Πώς κάνω αναβάθμιση Rom ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστώ. Πώς κάνω αναβάθμιση Rom ?

 

Φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα και την λύση αν κα προσωρινή μου την έδωσε η cosmote.. Απενεργοποίησε το 3G από τκαι το πρόβλημα λύθηκε, Ρυθμίσεις- περισσότερα- Δίκτυα κινητής -Υπηρεσία 3G

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όσους νέους κατόχους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα V3 plus να μην μπορούν να ακούσουν τον συνομιλητή τους από Cosmote ως προσωρινή λύση να απενεργοποίηστε το 3G από και το πρόβλημα λύθηκε, Ρυθμίσεις- περισσότερα- Δίκτυα κινητής -Υπηρεσία 3G. Βέβαια προσωρινό και αν κάποιος ανακαλύψει την οριστική λύση ή δώση καμια λύσξη η cosmote ας βοηθήσει..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα παιδια. εχω το κινητο 4 μηνες και ολα καλα. πριν 2 βδομαδες μου επεσε και εσπασε η οθονη και δε δουλευει και το touch. μιλησα με gearbest και inew αλλα με γραψανε. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μιλήσεις με VickMall.

Με σπασμένο panel αλλά και digitizer, ίσως δεν αξίζει το κόστος ανταλλακτικών+μάστορα (αν δεν το αλλάξεις εσύ).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To μεσημέρι έκανε αυτόματα update την version 11 του firmware. Ξέρει κανεις τι παραπάνω προσφέρει η νέα rom? Παρατήρησα πάντως ότι μετά το update αργεί να βρει το σήμα τις κινητής το τηλ :(

 

Τίποτα??? Κανείς πλέον δεν ασχολείται με το υπέροχο αυτό τηλ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημέρα παιδιά! Έχει περάσει ΟΤΑ κάποιος άλλος εκτός από μένα τη νέα official έκδοση rom V11? Δεν έχω καταλάβει κάποια ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση και δε βρίσκω πουθενά changelog. Οϋτε στο site της εταιρίας αναφέρεται κάτι σχετικό. Πάντως πολλές φορές όταν χαθεί το σήμα μετά δεν επανέρχεται και πρέπει να κάνω restart με τη νέα rom. Μάλλον αποτυχημένη αναβάθμιση την κόβω :(
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα παιδιά!!

Εϊμαι ευχαριστημένος κάτοχος ενός V3+ και θέλω να ρωτήσω το εξής. η θύρα microsim της δεύτερης κάρτας υποστηρίζει 3G? Έχω σαν βασικό αριθμό έναν απο Q και απέκτησα και ενα F2G από το οποίο θέλω χρησιμοποιώ και το ίντερνετ. Όμως μου δίνει μόνο 2G. Όταν το βάλω στην πρώτη θέση τότε δουλεύει κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...