Jump to content

iNew V3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ήδη επικοινωνήσει με εκτελωνιστή που στο παρελθόν με είχε εξυπηρετήσει (με το αζημίωτο βέβαια) να δούμε το τελικό ποσό και αναλόγως θα πράξουμε. Ναι θα δω το link και βεβαίως σε κόσμια πλαίσια (δεν είμαστε κάφροι) θα δω μήπως μπορέσουμε να βρούμε μία από κοινού λύση με το κατάστημα το οποίο πιστεύω ότι και θα γίνει.

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους...

 

Το ματιασα το κινητακι

 

Ξαφνικα σταματησε να δουλευει το εξωτερικο ηχειο. Δε ακουγεται κανενας ηχος εντελως. Το ακουστικο λειτουργει κανονικα. Το εκανα και ενα reboot και δεν ακουστικε ουτε ο ηχος του startup.

 

καμια ιδεα καποιος ρε παιδια;

 

μεχρι εχθες δουλευε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους...

 

Το ματιασα το κινητακι

 

Ξαφνικα σταματησε να δουλευει το εξωτερικο ηχειο. Δε ακουγεται κανενας ηχος εντελως. Το ακουστικο λειτουργει κανονικα. Το εκανα και ενα reboot και δεν ακουστικε ουτε ο ηχος του startup.

 

καμια ιδεα καποιος ρε παιδια;

 

μεχρι εχθες δουλευε κανονικα

Σίγουρα δεν έχεις στην σίγαση την συσκευή ε? Δεν νομίζω, απλά πολλές φορές γίνονται κάτι τέτοιο. Αλλιώς κάντο άλλο ένα reboot μπας και.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται ενα "τσικ τσικ τσικ" αν κολλησεις το ηχειο στο αυτι σου. Μαλλον τα φτυσε το ηχειο. Αν το ανοιξω ή το παω σε μαστορα για φτιαξιμο θεωρητικα χανω εγγυηση; Δε ψηνομαι να το στελνω κινα...
Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται ενα "τσικ τσικ τσικ" αν κολλησεις το ηχειο στο αυτι σου. Μαλλον τα φτυσε το ηχειο. Αν το ανοιξω ή το παω σε μαστορα για φτιαξιμο θεωρητικα χανω εγγυηση; Δε ψηνομαι να το στελνω κινα...

Εννοείται πως την χάνεις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα και στο νημα του v3...

το ανοιξα και βρηκα κομενο καλωδιακι αλλα συνεχιζει να μη δουλευει αφου το ξανακολλησα. θα μπορεσω να βρω καινουργιο ανταλακτικο ηχειο λετε;

 

Λυθηκε το προβλημα. Μαλλον απο καποιο πεσιμο που εκανε η κορη μου κουνηκαν καποιες επαφες. Το πηγα σε μαστορα σημερα και εγινε...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα σημερα το μεσημερι μετα απο 25 μερες περιπου ταξιδι,και η 1η εντυπωση ειναι παρα πολυ καλη.

(βέβαια είναι το 1ο μου android κινητό...)

η 1η κληση έγινε απο Cosmote sim κανονικου μεγεθους με το σηματακι 3G αναμμένο,και δεν μου εμφάνισε κάποιο πρόβλημα από αυτό που αναφέρατε. έχει μέσα την έκδοση v6 από οτι ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Mεσα στις λιγες μερες που το εχω στα χερια μου μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.

Οθονη εξαιρετικη, καθαρο μενου με καλη αποκριση, κανενα κολημα.

Με μια καρτα vodafone που το δουλευω δεν εχω το προβλημα με τισ κλησεις που εχει προαναφερθει.

Το 3G του μονο ισως δεν εχει και το δυνατοτερο σημα και κανει καποιες βυθισεις στο σημα χωρις ομως ποτε να κοβεται εντελως.

Μπαταρια με μετρια χρηση κλησεων + 1 ωρα πλοηγηση και ανοιχτα wifi or 3g για μερικες ωρες βγαζει σιγουρα 1 μερα. Βεβαια ακομα δεν το εχω φορτωσει με πολλα προγραματα που καταναλωνουν πορους απο την μπαταρια.

Ισως καποιοι που διαμαρυρωνται για την μπαταρια λογικα δουλευουν παιχνιδια η προγραματα που πινουν το αιμα της σε μονιμη βαση, οπως facebook κτλ.

 

Τωρα επι του παροντος εχει βρει κανεις κατι εγκυρο και δοκιμασμενο για root και καποιο custom recovery ??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χίλια μύρια κυματα και αφού πληρώσαμε τελικά τελωνειο, δασμους, αμοιβες κλπ για 3 συσκευες 220 ζεστά €πουλα + την αγορά τους απο gearbest ηρθαν στα χέρια μας. Οσο για το root σου παραθέτω τις κινήσεις μου:

Εννοείται πως αυτό γίνεται με δική σου ευθύνη

Στο δικό μου έπιασε αλλά στου φίλου μου - ιδια παρτιδα V06 - με οδηγιες που του έδινα μεσω τηλ ΔΕΝ έπιασε και ετσι θα το δοκιμάσουμε ξανα απο κοντα.

1. drivers εδώ

2. root με αυτό εδώ μεσα απο CWM (περνας το zip στο root της sd kai bootαρεις σε CWM) ή

3. custom prerooted rom εδώ ακολούθησε τις οδηγίες με προσοχή μην το brickάρεις και ψάχνεσαι.

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χίλια μύρια κυματα και αφού πληρώσαμε τελικά τελωνειο, δασμους, αμοιβες κλπ για 3 συσκευες 220 ζεστά €πουλα + την αγορά τους απο gearbest ηρθαν στα χέρια μας. Οσο για το root σου παραθέτω τις κινήσεις μου:

Εννοείται πως αυτό γίνεται με δική σου ευθύνη

Στο δικό μου έπιασε αλλά στου φίλου μου - ιδια παρτιδα V06 - με οδηγιες που του έδινα μεσω τηλ ΔΕΝ έπιασε και ετσι θα το δοκιμάσουμε ξανα απο κοντα.

1. drivers εδώ

2. root με αυτό εδώ μεσα απο CWM (περνας το zip στο root της sd kai bootαρεις σε CWM) ή

3. custom prerooted rom εδώ ακολούθησε τις οδηγίες με προσοχή μην το brickάρεις και ψάχνεσαι.

 

....... ναι αλλα για να περασεις το SU zip χρειαζεται να εχεις περασει πριν custom recovery. Αλλα για να περασεις custom recovery ( δεν εχω βρει για την ωρα καποιο) μεσα απο MUTools πρεπει να εισαι root. Διαφορετικα σε αρουταριστο τηλ μονο απο flash tools μπορεις να βαλεις custom recovery.

Συνεπως σε ποιο CWM recovery αναφερεσαι?? Με το stock recovery το περασες το SU zip ??

Link to comment
Share on other sites

....... ναι αλλα για να περασεις το SU zip χρειαζεται να εχεις περασει πριν custom recovery. Αλλα για να περασεις custom recovery ( δεν εχω βρει για την ωρα καποιο) μεσα απο MUTools πρεπει να εισαι root. Διαφορετικα σε αρουταριστο τηλ μονο απο flash tools μπορεις να βαλεις custom recovery.

Συνεπως σε ποιο CWM recovery αναφερεσαι?? Με το stock recovery το περασες το SU zip ??

 

Στο 3ο link εχει τις οδηγιες οταν τελειωσα με αυτο ΔΕΝ ηταν rooted το τηλ και εκανα το βημα στο link 2 και ολα οκ

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Στο 3ο link εχει τις οδηγιες οταν τελειωσα με αυτο ΔΕΝ ηταν rooted το τηλ και εκανα το βημα στο link 2 και ολα οκ

 

Συνεπως του περασες πρωτα την custom rom του κινεζου και ετσι σου περασε το custom recovery.

...... Δεν θα το εκανα και δεν θα το προτεινα αυτο μια και η δικη του rom η εργοστασιακη που φοραει η V06 ειναι μια χαρα και τελειως καθαρη απο κινεζικα apps.

 

Προτιμοτερο ειναι λοιπον να βρεθει καποιο apk που να το ρουταρει με την υπαρχουσα rom που εχει τωρα ..... με kingo η iroot εχει κανεις δοκιμασει και να δουλεψε οκ ??

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με vroot(iroot το βγαζει η τελευταια εκδοση) εκανα ρουτ κανονικα και στη συνεχεια εκανα εγκατασταση απο πανω το super su

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χίλια μύρια κυματα και αφού πληρώσαμε τελικά τελωνειο, δασμους, αμοιβες κλπ για 3 συσκευες 220 ζεστά €πουλα + την αγορά τους απο gearbest ηρθαν στα χέρια μας. Οσο για το root σου παραθέτω τις κινήσεις μου:

Εννοείται πως αυτό γίνεται με δική σου ευθύνη

Στο δικό μου έπιασε αλλά στου φίλου μου - ιδια παρτιδα V06 - με οδηγιες που του έδινα μεσω τηλ ΔΕΝ έπιασε και ετσι θα το δοκιμάσουμε ξανα απο κοντα.

1. drivers εδώ

2. root με αυτό εδώ μεσα απο CWM (περνας το zip στο root της sd kai bootαρεις σε CWM) ή

3. custom prerooted rom εδώ ακολούθησε τις οδηγίες με προσοχή μην το brickάρεις και ψάχνεσαι.

 

Μη παραγγελνεται 3 συκευες ταυτοχρονα ρε παιδια. Μια μια και απλο ταχυδρομιο. Κριμα τζαμπα λεφτα δινεται στα τελωνεια...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παιδες λογαριασμο στο 4pda.ru για να κατεβασει απο εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=616679&st=160#entry36878836 απο την λιστα τo 6 και το 7 απο τα spoilers ta links με το: rua1_autoCWM-v5.5.0.4_for_iNewV3plus.img ( cwm recovery) μαζι με αυτο που εχει απο κατω: MT6592_Android_scatter.txt (scatter file).

Εαν τα εχουμε μπορουμε μεσα απο το flash tools να περασουμε to CWM recovery (ωστε να μπορουμε να κανουμε διαφορα πραγματα μετα πχ. backup, wipe, root) χωρις να αλλαξουμε και την stock rom που ηδη φοραει (V06)

 

Οσο και αν εψαξα δεν τα εχω βρει αλλου, αλλα για να τα κατεβασεις απο το ρωσικο θελει να εχεις λογαριασμο.

Αν λοιπον καποιος εχει απο εκει την δυνατοτητα να τα παρει ας δωσει μια βοηθεια για ολους μας.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παιδες λογαριασμο στο 4pda.ru για να κατεβασει απο εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=616679&st=160#entry36878836 απο την λιστα τo 6 και το 7 απο τα spoilers ta links με το: rua1_autoCWM-v5.5.0.4_for_iNewV3plus.img ( cwm recovery) μαζι με αυτο που εχει απο κατω: MT6592_Android_scatter.txt (scatter file).

Εαν τα εχουμε μπορουμε μεσα απο το flash tools να περασουμε to CWM recovery (ωστε να μπορουμε να κανουμε διαφορα πραγματα μετα πχ. backup, wipe, root) χωρις να αλλαξουμε και την stock rom που ηδη φοραει (V06)

 

Οσο και αν εψαξα δεν τα εχω βρει αλλου, αλλα για να τα κατεβασεις απο το ρωσικο θελει να εχεις λογαριασμο.

Αν λοιπον καποιος εχει απο εκει την δυνατοτητα να τα παρει ας δωσει μια βοηθεια για ολους μας.

 

τσεκαρισε εδώ,είναι στα αγγλικά:

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Tutorial-iNew-V3A-MTK-6592-Octa-core-CWM-Recovery-Root?highlight=iNew+V3A

πρέπει να είναι αυτό που ζητάς, η εγγραφή είναι δωρεάν νομίζω,και μετά μπορείς να κατεβάσεις ότι θες.

και διάβασε όλα τα post πριν κάνεις οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

ROM Mobile iNEW V3+ ROM Android 4.4.2

ONLY MT6592

Update Official ROM iNEW V3+ Version: CXQ_V3A_INEW_V08 – CHUANGXINQI-V3A-INEW-QB15D-S539-6592KKV1.0.0 - KOT49H

 

απενεργοποιηστε το Adblock Plus αν εχεται για να δειτε το link στο http://www.needrom.com

http://www.needrom.com/download/inew-v3/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τσεκαρισε εδώ,είναι στα αγγλικά:

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Tutorial-iNew-V3A-MTK-6592-Octa-core-CWM-Recovery-Root?highlight=iNew+V3A

πρέπει να είναι αυτό που ζητάς, η εγγραφή είναι δωρεάν νομίζω,και μετά μπορείς να κατεβάσεις ότι θες.

και διάβασε όλα τα post πριν κάνεις οτιδήποτε.

 

https://mega.co.nz/#!9YBwCYQI!Qp-fylYic1Cj_eaMFQaM1MLl_DNFb04p7AJHAA-eoDs

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

 

@voliotisgr ΑΨΟΓΟΣ !!

Χιλια ευχαριστω απο εμενα και απο πολλους ακομα φανταζομαι για τον χρονο και τον κοπο σου να τα ανεβασεις ολα μαζι.

 

Καλο θα ηταν το link: https://mega.co.nz/#!9YBwCYQI!Qp-fylYic1Cj_eaMFQaM1MLl_DNFb04p7AJHAA-eoDs να μπει στην πρωτη σελιδα ως οδηγος (περιλαμβανει CWM recovery + scarrer file + superSU zip + SP flash tool).

 

Επισης βαζω ενα link για πιο προσφατο flash tool (SP_Flash_Tool_v5.1352.01) εδω: http://d-h.st/weue

 

Τωρα drivers για pc που να δουλεουν απολυτα σωστα ποιοι προτεινονται για εγκατασταση??

Με τους PDAnet einai ok ?? ειδικα αν προκειται για Win7 64bit ? ή χρειαζεται εγκατασταση και τους MT65xx Preloader driver μεσα απο το device manager οπως λεει στο τελευταιο ποστ στο http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Tutorial-iNew-V3A-MTK-6592-Octa-core-CWM-Recovery-Root?highlight=iNew+V3A

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

ολοι οι drivers για MTK

μεσα στο φακελο υπαρχουν και καποιες οδηγιες

http://www.easybytez.com/mwu0rrxya1t0

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι το κινητο;;

 

σκεφτομαι να το παραγγειλω..εχει προβληματα με το gps και το σημα οπως λεγεται;; πειτε μου αμεσα,αν γινεταιι

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παραγγειλω..εχει προβληματα με το gps και το σημα οπως λεγεται;; πειτε μου αμεσα,αν γινεταιι

 

Εγω προσωπικα το δουλευω αρκετα στη δουλεια μου το gps και δεν εχω κανενα προβλημα. Μαλιστα το θεωρω καλυτερο απο του t11 που ειχα πριν. Το σημα ειναι εξαιρετικο απλα εγω εχω Vodafone εχουν αναφερθει θεματα με αλλους που ειχαν cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα έλαβα και το δικό μου, είναι εύκολο κάποιος φίλος να μου πει πως το κάνουμε root?

 

Άκυρο τελικά το έκανα με το iRoot

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@voliotisgr ΑΨΟΓΟΣ !!

Χιλια ευχαριστω απο εμενα και απο πολλους ακομα φανταζομαι για τον χρονο και τον κοπο σου να τα ανεβασεις ολα μαζι.

 

Καλο θα ηταν το link: https://mega.co.nz/#!9YBwCYQI!Qp-fylYic1Cj_eaMFQaM1MLl_DNFb04p7AJHAA-eoDs να μπει στην πρωτη σελιδα ως οδηγος (περιλαμβανει CWM recovery + scarrer file + superSU zip + SP flash tool).

 

Επισης βαζω ενα link για πιο προσφατο flash tool (SP_Flash_Tool_v5.1352.01) εδω: http://d-h.st/weue

 

Τωρα drivers για pc που να δουλεουν απολυτα σωστα ποιοι προτεινονται για εγκατασταση??

Με τους PDAnet einai ok ?? ειδικα αν προκειται για Win7 64bit ? ή χρειαζεται εγκατασταση και τους MT65xx Preloader driver μεσα απο το device manager οπως λεει στο τελευταιο ποστ στο http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Tutorial-iNew-V3A-MTK-6592-Octa-core-CWM-Recovery-Root?highlight=iNew+V3A

 

Μπήκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...