Jump to content

iNew V3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντυπώσεις μετά από μερικές μέρες χρήσης. Αρχικά να τονίσω ότι είναι αρκετά συμπαγές τηλέφωνο και δεν σου δίνει την εντύπωση του ψευτοπλαστικού.

1. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το 3G ούτε με τις κλήσεις.

2. Το wifi δεν είναι τόσο ισχυρό όσο το άλλο τηλέφωνο μου (Oppo)

3. Η μπαταρία του διαρκεί με απλή χρήση και συνεχώς ανοιχτό το wifi και το 3G πάνω από μια μέρα.

4. Η ταχύτητα του είναι χαμηλή για οκταπύρηνο το ήθελα λίγο πιο γρήγορο.

5. Το ακουστικά του είναι πολύ μέτρια

6. Το root γίνεται σχετικά εύκολα

7. Οι θήκες που ήρθαν μαζί είναι δεύτερης ποιότητας.

8. Τον dialer του, προσωπικά, τον θεωρώ αισθητικά και χρηστικά απαράδεκτο, αντικαταστάθηκε από τον Exdialer.

9. Οι διαστάσεις του είναι αρκετά μικρές για τις ίντσες που προσφέρει.

 

Εν κατακλείδι πρόκειται για ένα τίμιο κινητό που σίγουρα σου προσφέρει περισσότερα από αυτό που στοιχίζει (περίπου 140€).

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέα ROM από την εταιρία με κωδικό iNew V9 αναβάθμιση με wireless update. Μετά την αναβάθμιση χρειάζεται ξανά Root. Πρώτες εντυπώσεις θετικές αισθητή η αλλαγή των μενού από το σκούρο του stock android σε λευκό.
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Νέα ROM από την εταιρία με κωδικό iNew V9 αναβάθμιση με wireless update. Μετά την αναβάθμιση χρειάζεται ξανά Root. Πρώτες εντυπώσεις θετικές αισθητή η αλλαγή των μενού από το σκούρο του stock android σε λευκό.

 

μηπως θα σου ηταν ευκολο(η καποιος αλλος) να μας εξηγησεις βημα προς βημα πως εκανες την αναβαθμιση στην v09 εκδοση με wireless update,

γιατι εγω που εχω την εκδοση CXQ_V3A_INEW_V06, το βαζω να ψαξει check for updates απο τις ρυθμισεις,και μου βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση εγκατεστημενη(την CXQ_V3A_INEW_V06) ,

και δεν μπορεσα να περασω ουτε την v07 ουτε την v08 με wireless ακομα,μια που δεν βρισκει καμια απο αυτες .

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα σου ηταν ευκολο(η καποιος αλλος) να μας εξηγησεις βημα προς βημα πως εκανες την αναβαθμιση στην v09 εκδοση με wireless update,

γιατι εγω που εχω την εκδοση CXQ_V3A_INEW_V06, το βαζω να ψαξει check for updates απο τις ρυθμισεις,και μου βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση εγκατεστημενη(την CXQ_V3A_INEW_V06) ,

και δεν μπορεσα να περασω ουτε την v07 ουτε την v08 με wireless ακομα,μια που δεν βρισκει καμια απο αυτες .

 

Το ίδιο το τηλέφωνο σε ενημερώνει ότι έχει υπάρχει ROM και εσύ απλώς δίνεις το ΟΚ να κάνει την αναβάθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύμφωνα με το Antutu οι επιδώσεις της συσκευής αυξήθηκαν κατά πολύ με την νέα ROM από 20800 που έδινε τώρα δίνει 27900 και το Quadrant 12194.

Άγνωστες οι βουλές των Κινέζων.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το τηλέφωνο σε ενημερώνει ότι έχει υπάρχει ROM και εσύ απλώς δίνεις το ΟΚ να κάνει την αναβάθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύμφωνα με το Antutu οι επιδώσεις της συσκευής αυξήθηκαν κατά πολύ με την νέα ROM από 20800 που έδινε τώρα δίνει 27900 και το Quadrant 12194.

Άγνωστες οι βουλές των Κινέζων.

 

20800 περιπου δινει κι εμενα με την V06.

δυστυχως το δικο μου ενα μηνα που το χω,δεν με εχει ενημερωσει για καμια ROM,κι ουτε βρηκε καποια οταν το εβαλα να ψαξει οπως ειπα.

το εβαλα να κανει update απο την SD, αφου περασα το αρχειο της V08 χειροκινητα, μεσω local update,

εκανε επανεκκινηση κι εδειχνε το ρομποτακι με μηνυμα οτι γινονται εργασιες, ανοιξε κανονικα χωρις να βγαλει καποιο σφαλμα η αλλο μηνυμα,

αλλα μου δειχνει οτι η ROM είναι ακόμα η V06....:confused:

δοκιμασα να την περασω με FlashTools με την επιλογη download χωρις να εχω τσεκαρισμενο preloader,cashe και user data

αλλα τζιφος η δουλεια.

ακομα και το ροοτ με το ζορι πετυχε, δοκιμασα Kingo root,iroot,πετυχε με το 2ο και μονο αφου ειχα φτιαξει πρωτα recovery mode με CWM.

τι να πεις....

Link to comment
Share on other sites

Και μενα οταν παταω check for updates μου βγαζει οτι ειμαι ενημερωμενος. Να πω οτι εχω την v06 και ειμαι root. Υπαρχει τροπος να περασουμε την καινουργια χειροκεινητα;

Αν εχει διαφορεα στην εμφανιση οπως λες θα ηθελα να τη δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Και μενα οταν παταω check for updates μου βγαζει οτι ειμαι ενημερωμενος. Να πω οτι εχω την v06 και ειμαι root. Υπαρχει τροπος να περασουμε την καινουργια χειροκεινητα;

Αν εχει διαφορεα στην εμφανιση οπως λες θα ηθελα να τη δοκιμασω

Μαλλον φταιει το οτι η συσκευη σου ειναι root

Η V09 δε νομιζω να υπαρχει ακομη

Εδω ειναι η V08 http://www.needrom.com/download/inew-v3/

Βαλε αυτη και μετα κανε ενημερωση απο το τηλεφωνο με wifi

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Και μενα οταν παταω check for updates μου βγαζει οτι ειμαι ενημερωμενος. Να πω οτι εχω την v06 και ειμαι root. Υπαρχει τροπος να περασουμε την καινουργια χειροκεινητα;

Αν εχει διαφορεα στην εμφανιση οπως λες θα ηθελα να τη δοκιμασω

 

δεν νομιζω να παιζει ρολο αν ειναι root η οχι,γιατι δοκιμασα το update και πριν το rootαρω αλλα δεν εβρισκε νεα ROM.

 

εγω εκανα και τα παρακατω χωρις αποτελεσμα , και με την V07 και με την V08. δοκιμασε το κι εσυ, με δικη σου ευθυνη ομως!

 

*πρωτα κανε backup τα αρχεια και τις φωτο σου με καποιον τροπο*.

1.κατεβασε την V08 απο τον συνδεσμο.

2.τωρα,επειδη ειναι σε μορφη .rar κι εμενα δεν την διαβαζει, θα πρεπει να αποσυμπιεσεις τα αρχεια και να τα συμπιέσεις σε μορφη .zip

3.σύνδεσε το κινητο στο πισι,και κανε αντιγραφη το αρχειο .zip στο κινητο είτε στην κάρτα του κινητου.

4.φροντισε να εχει τουλαχιστον 50% μπαταρια

5.στο κινητο, πανε στις Ρυθμισεις/Σχετικα με το τηλεφωνο/Wireless update/

6.πατα τις 3 τελιτσες πανω δεξια και επελεξε Local updates, βρες και ανοιξε τον φακελο οπου εβαλες το .zip και επελεξε το.

7.σου βγαζει επιλογη για αναβαθμιση,αν πατησεις οκ,θα σε προειδοποιησει οτι μπορει να το brickarεις,αν συνεχισεις θα κανει επαννεκινηση, θα βγαλει το ρομποτακι κι ενα μηνυμα οτι γινονται ενημερωσεις. (αρκει να εκανες την μετατροπη σε .zip σωστα, αλλιως...)

ΜΗν το πειραξεις μεχρι να τελειωσει.

8. στο τελος θα κανει παλι επαννεκινηση μονο του.

πας μετα και βλεπεις αν αλλαξε τιποτα στις Ρυθμισεις/Σχετικα με το τηλεφωνο/αριθμος εκδοσης

σε εμενα εκανε ολα τα παραπανω,αλλα δεν αλλαξε τιποτα και το αρχειο .zip της ROM... ελειπε!!!

 

το χω κανει 5-6 φορες ετσι και με τις 2 εκδοσεις Rom αλλα τιποτα,

αν σε εσενα αλλαξει εκδοση μην το πεις ουτε στον παπα.(πες το σε εμενα ομως για να ψαξω μηπως καποια εφαρμογη μπλοκαρει την διαδικασια στο δικο μου).

και με το SPflash tools που δοκιμασα εβγαλε σφαλμα και δεν εκανε την αναβαθμιση,ισως κατι μου διεφυγε.

Link to comment
Share on other sites

Η V09 δε νομιζω να υπαρχει ακομη

 

Φυσικά και υπάρχει η V9 το αναφέρω πιο πάνω δες και το αρχείο από το Screenshot του τηλεφώνου μου και φυσικά και δεν ευθύνεται το ότι είναι root

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

grreaders καταρχιν ευχαριστω για την αναλυτικη βοηθεια.

Εχω φλασαρει αλλη ρομ πριν λιγο καιρο σε αυτο το τηλεφωνο (απο το needrom)με το spflash tool απλα θυμαμαι οτι για να δουλεψει επρεπε να κατεβασω την εντελως καινουργια εκδοση του spflashtool. Μετα φλασαριστηκε με επιτυχια.

 

Η v09 να φανταστω δεν υπαρχει στο needrom

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει η V9 το αναφέρω πιο πάνω δες και το αρχείο από το Screenshot του τηλεφώνου μου και φυσικά και δεν ευθύνεται το ότι είναι root

απλα λεω οτι δεν υπαρχει ακομη το αρχειο στα site για κατεβασμα

η ενημερωση τις εκδοσης v09 γινεται μονο μεσω κινητου!

Link to comment
Share on other sites

απλα λεω οτι δεν υπαρχει ακομη το αρχειο στα site για κατεβασμα

η ενημερωση τις εκδοσης v09 γινεται μονο μεσω κινητου!

 

Συγνώμη λάθος κατάλαβα, τέλος πάντων σας συστήνω να περάστε την V9 η οποία αυξάνει κατά πολύ την ταχύτητα του τηλεφώνου.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

μηπως παρατηρησε κανεις αν με την αναβαθμιση διορθωθηκε το θεμα με τις κλησεις στο 3G δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω τη v6 εχω μπορεις καποιος να ποσταρει πληρης τη οδηγιες για update γιατι και εμενα μεσα απο το menu δεν το κανει!
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημρα την V08 με το flashtool v5.1352.01. Δε μπορω ακομα να σας πω για μπαταριες gps ktl απλα εχει ωραιες αλλαγες στην εμφανιση. Στο wireless update παλι δε μου κατεβαζει την V09 λεει οτι ειμαι up to date. Επισης δεν ειμαι πλεον root.

 

παιδια και εγω τη v6 εχω μπορεις καποιος να ποσταρει πληρης τη οδηγιες για update γιατι και εμενα μεσα απο το menu δεν το κανει!

 

Δεν ειμαι ειδικος για αν σου πω ακριβεις οδηγιες. Πρεπει να ξεκινησεις εγκαθιστωντας τους drivers για MTK 6592. Θα βρεις οδηγιες και Link στο youtube. Για να καταλαβεις αν το εκανες σωστα πρεπει οταν συνδεεις το κινητο σου με usb σβηστο και χωρις μπαταρια να το αναγνωριζουν τα windows. Το τσεκαρεις στο control panel / system / device manager.

Αφου τελειωσεις με αυτο φτιαχνεις ενα λογαριασμο στο needrom και απο το λινκ που δωσαν τα παιδια πιο πανω κατεβαζεις την v08. Επισης βρες να κατεβασεις το spflashtool την εκδοση που λεω πιο πανω.

Εχει οδηγιες για την χρηση του στη σελιδα του needrom που θα κατεβασεις τη ρομ για το πως το δουλευεις. Στην ουσια αποσυμπιεζεις τη ρομ τη φορτωνεις το Scatter file Στο flashtool , κουμπωνεις το κινητο σβηστο και χωρις μπαταρια και περναει μονο του.

Η πρωτη φορα ειναι δυσκολη.. ξεκινα με τους drivers

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημρα την V08 με το flashtool v5.1352.01. Δε μπορω ακομα να σας πω για μπαταριες gps ktl απλα εχει ωραιες αλλαγες στην εμφανιση. Στο wireless update παλι δε μου κατεβαζει την V09 λεει οτι ειμαι up to date. Επισης δεν ειμαι πλεον root.

 

 

 

Δεν ειμαι ειδικος για αν σου πω ακριβεις οδηγιες. Πρεπει να ξεκινησεις εγκαθιστωντας τους drivers για MTK 6592. Θα βρεις οδηγιες και Link στο youtube. Για να καταλαβεις αν το εκανες σωστα πρεπει οταν συνδεεις το κινητο σου με usb σβηστο και χωρις μπαταρια να το αναγνωριζουν τα windows. Το τσεκαρεις στο control panel / system / device manager.

Αφου τελειωσεις με αυτο φτιαχνεις ενα λογαριασμο στο needrom και απο το λινκ που δωσαν τα παιδια πιο πανω κατεβαζεις την v08. Επισης βρες να κατεβασεις το spflashtool την εκδοση που λεω πιο πανω.

Εχει οδηγιες για την χρηση του στη σελιδα του needrom που θα κατεβασεις τη ρομ για το πως το δουλευεις. Στην ουσια αποσυμπιεζεις τη ρομ τη φορτωνεις το Scatter file Στο flashtool , κουμπωνεις το κινητο σβηστο και χωρις μπαταρια και περναει μονο του.

Η πρωτη φορα ειναι δυσκολη.. ξεκινα με τους drivers

 

 

ευχαριστώ το έκανα είδη εχτές και όλα δούλεψαν ρολόι, και έμενα δεν μου παίρνει την 9 μεσώ update μου λέει ότι είναι είδη update. έχεις δει κάποιο πρόβλημα με την 8; ενώ δείχνει να είναι πιο γρήγορο μου κάποιες στιγμές κολλάει στης εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Οσο το δουλεψα σημερα δε παρατηρησα κατι παραξενο. Ολα δουλευουν ρολοι.

Αν περασει και κανας αλλος την v09 ας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγώ ένας ευχαριστημένος χρήστης του V3 plus και έχω την εξής απορία. Η γλώσσα είναι στα ΕΛληνικά όπως και το πληκτρολόγιο. Όταν πάω να στείλω μνμα μου επιτρέπει μέχρι 63 χαρακτήρες πριν χρεώσει δεύτερο sms. 63 χαρακτήρες είναι 2-3 σειρές μόνο. Πράγμα απαράδεκτο. Τι μπορώ να κάνω για να επιτρέπονται σε ένα μνμα μέχρι 150 χαρακτήρες όπως στο HUAWEI G300 που είχα πριν?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το greek keyboard (playstore). εχει επιλογη για sms 160 χαρακτηρων απλα μονο κεφαλαια. Δοκιμασε το
Φίλε μου το έχω και εγώ και συμβαίνει το εξής παράξενο.......όταν δεν έχω γράψει ακόμη τίποτα, ξεκινάει το μέτρημα των χαρακτηρων από το 1/140. Μόλις γράψω τον πρωτο χαρακτήρα είτε μικρό είτε κεφαλαίο, συνεχίζει το μέτρημα από το 1/50!!! Τζίφος δηλαδή.....υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μενου επιλογών που σου δίνει τη δυνατότητα που είπες?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω και εγώ και συμβαίνει το εξής παράξενο.......όταν δεν έχω γράψει ακόμη τίποτα, ξεκινάει το μέτρημα των χαρακτηρων από το 1/140. Μόλις γράψω τον πρωτο χαρακτήρα είτε μικρό είτε κεφαλαίο, συνεχίζει το μέτρημα από το 1/50!!! Τζίφος δηλαδή.....υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μενου επιλογών που σου δίνει τη δυνατότητα που είπες?

 

Αριστερα απο το " κενο" ειναι το κουμπι που αλλαζει τις γλωσσες. Η 2η επιλογη του λεγεται SMS και σου κανει ολα τα κεφαλαια. Ετσι μπορεις να γραψεις 160 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Φυσικά και υπάρχει η V9 το αναφέρω πιο πάνω δες και το αρχείο από το Screenshot του τηλεφώνου μου και φυσικά και δεν ευθύνεται το ότι είναι root

 

OK να την περασουμε αλλα πως!???

Εχω την V8 rooted και "δεν εκι γουαιρλες απντειτ καρντια μου!"

Θα μπορούσες... λέω αν μπορούσες να την τραβήξεις από το δικό σου & να την ανεβάσεις κάπου?:)

 

How to εδώ

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

OK να την περασουμε αλλα πως!???

Εχω την V8 rooted και "δεν εκι γουαιρλες απντειτ καρντια μου!"

Θα μπορούσες... λέω αν μπορούσες να την τραβήξεις από το δικό σου & να την ανεβάσεις κάπου?:)

 

How to εδώ

 

+ 1 αλλα θα ειναι ασφαλεις η εγκασταση της ετσι; περιμενω και γω νεα...

 

Η εφαρμογη youtube σας παιζει κανονικα ρε παιδια; Το κινητο σε ολα πεταει (browsing , tapatalk λοιπες εφαρμογες). Το youtube εχει κανα διημερο σερνεται και συνεχεια κολαει και σταματεο το βιντεο. Εγινε καμια αναβαθμιση;

Εκδοση 10.03.5

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν μπορώ να καταλαβω.......τι νόημα έχει να υπάρχει η δυνατότητα για wireless update στο κινητό μας όταν δεν αξιοποιείται από την εταιρεία καθόλου??? Και εγώ έχω το v6 firmware και δυστυχως δεν σκαμπαζω από αυτές τις περίπλοκες διαδικασίες για χειροκίνητο πέρασμα ROM V9, περί root κλπ!! Αφήστε που φοβαμαι μην κάνω καμμια βλακεία και κάνω ζημιά (και επιδιόρθωση δεν παιζει στην Ελλάδα). Υπάρχει κάποιος ΑΠΛΟΣ και συγκεκριμένος οδηγός? Κατέβασα ενα ζιπαρισμένο αρχείο κάποιες σελίδες πριν αλλά πραγματικά χαθηκα στις διαδικασίες :(

 

άκρα του τάφου σιωπή.......μήπως ο φίλος που εγκατέστησε την v9 έκδοση μπορεί να μας κατατοπήσει?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...