Jump to content

Κλείσε τα Mάτια (Mega)


Bayern7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 667
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος `trapped (22 Μάι. 2004 , 22:50)

 

Kαι να το βλεπαν μόνο οι γέροι να πείς οκέι ρε αδελφέ, σκ#)$σειρά είναι κιαυτή.. αλλα ξέρω πολλούς συμμαθητές μου που το συζητούσαν το διάλειμμα. Κατάφερε να ελκύσει το κόσμο.. κιαυτό είναι που μετραέι, δεν είναι η ιστορία αλλα ο τρόπος που την λέει, ο τρόπος που την παραδίδει.. :happy: :o :)

 

 

Αυτό τι σχέση έχει; Κάποιες δουλειές τις βλέπουν κυρίως γέροι, κάποιοι κυρίως νεόι. Κάθε σειρά έχει το δικό της target group. Όπως και του κ. Παπακαλιάτη.

Link to comment
Share on other sites

Ε κουβέντα να γίνεται, στον runner απευθυνόμουνα.. Απλά λέω ότι κάτι σειρές τύπου Λάμψης που τις βλέπει η γιαγιά μου ένα πράμα.. ε οκει παρατραβηγμένες..

 

:p

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ayta peri zileias ki etsi einai geloia!Den exoun ti na poun kati kai petane kotsanes!

 

Egw anefera kapoies seires opws thn Lampsi giati kapoioi mou "poulousan" synexws to epixeirhma..........fernei noumera ara einai kai kalo!Mono gia ayto ton logo to anefera!

 

Kai den paw na allaksw tin gnwmh kanenos!Aplws tha goustara perissoteri antikeimenikotita kai oxi "fanatila"!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι φανατίλα. Όλοι το παραδέχονται πως ο Παπακαλιάτης κλέβει απ' όπου βρει.

Αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι καλό, οπότε where is the problem?

Κι εμείς θα γουστάραμε κανονική κριτική κι όχι κακοπροαίρετο θάψιμο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kakoproaireto thapsimo einai otan les tin alithia kai eisai antikeimenikos SE AYTA POU TONIZEIS?????Exete mperdepsei tis ennoies!

 

An ithela na ton thapsw tha to ekana apo tin arxi kai oxi afou hdh exei teleiwsei h seira kai exw mia kalyteri gnwmi!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όσο δίκιο και να έχεις, έτσι όπως γράφεις μάλλον το χάνεις.

Κάτσε και ξαναδιάβασε τα ποστ σου από την αρχή για να καταλάβεις καλύτερα τι λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδιά,

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς λέγεται το ορχηστρικό κομμάτι που παίζει ο Παπακαλιάτης στο Κλείσε τα μάτια στις σκηνές θρίλερ; Το βάζει τώρα και στη "Βέρα στο δεξί" σε ανάλογες σκηνές. Το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!!!!

 

Thks! :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καταρχάς σορυ που επαναφέρω το θέμα αφού ξέρω ότι έχει περάσει πολύ ο καιρός του Κλείσε τα μάτια,αλλά πρόσφατα ξαναείδα το τελευταίο επεισόδιο της (κορυφαίας) σειρας(μη ρωτήσετε που και πως):p και μ'επιασε μια νοσταλγία..:p Έχω την εξής απορία:Έχει παίξει επανάληψη καθόλου το Mega?Αν δεν κάνω λάθος όχι και αναρωτιέμαι γιατί?Νομίζω είναι η μόνη απο τις επιτυχημένες σειρές που δεν έχουν παιχτεί σε επανάληψη..Παίζει να δούμε τίποτα το καλοκαίρι?Thnx.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σορυ που επαναφέρω το θέμα αφού ξέρω ότι έχει περάσει πολύ ο καιρός του Κλείσε τα μάτια,αλλά πρόσφατα ξαναείδα το τελευταίο επεισόδιο της (κορυφαίας) σειρας(μη ρωτήσετε που και πως):p και μ'επιασε μια νοσταλγία..:p Έχω την εξής απορία:Έχει παίξει επανάληψη καθόλου το Mega?Αν δεν κάνω λάθος όχι και αναρωτιέμαι γιατί?Νομίζω είναι η μόνη απο τις επιτυχημένες σειρές που δεν έχουν παιχτεί σε επανάληψη..Παίζει να δούμε τίποτα το καλοκαίρι?Thnx.

 

Από ό,τι θυμάμαι δεν έχει παιχτεί καθόλου. Θα παίξει επανάληψη το καλοκαίρι για να την «ξαναθυμηθούμε» μιας και όπως λένε,θα συνεχίσει από τη νέα season.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

lol sorry,βιάστηκα και είμαι και άρρωστη...νόμιζα ότι αναφερόσουν στο «Δυο μέρες μόνο» και για αυτό απάντησα.

 

Για επανάληψη του «Κλείσε τα μάτια» δεν έχω ακούσει κάτι,δυστυχώς.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η σειρά είχε κάνει τον κύκλο της και δε θα μπορούσε να συνεχίσει. Πάντως μια επαναληψούλα δε θα έβλαπτε! Και γω είχα δει πρόσφατα κάποια επεισόδια και θα ήθελα να την δω κάποια στιγμή ξανά ολόκληρη (όχι από τηλεόραση βέβαια).

 

Προς το παρόν περιμένουμε να συνεχίσει την άλλη που έχει αφήσει στη μέση :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να ενημερώσω ότι η σειρά θα αρχίσει να προβάλεται σε επανάληψη απο την επόμενη Τετάρτη στις 23:40..

Το κανάλι γιορτάζει την αναμενόμενη ακύρωση του πρωτοφανούς για τα Ελληνικά δεδομένα προστίμου των 100.000€ που είχε επιβάλει στο ΕΣΡ για το φιλί μεταξύ ανδρών πριν 3 χρόνια.

Το κανάλι είχε προσφύγει στο Συμβούλειο της Επικρατείας το οποίο αδειάζοντας το ΕΣΡ τονίζει ότι η προβολή σκηνής φιλιού μεταξύ ανδρών και μάλιστα στιγμιαίας, που υποδηλώνει ομοφυλοφιλική ερωτική έλξη σε καμία περίπτωση δεν συνιστά χυδαιότητα. Η εισήγηση αδειάζει κυριολεκτικά το ΕΣΡ καθώς σύμφωνα με το ΣτΕ η απόφαση δεν αιτιολογείται νομιμα αφού δεν υπάρχει παραβίαση ουδενός κανόνα δεοντολογίας ούτε του άρθρου 15 του συντάγματος. Το mega είναι εν αναμονή και της τελικής απόφασης του ΣτΕ.

Αυτό μας είχε πειράξει που από τότε έχουμε δει τις χυδαιότητες στην ελληνική tv πολύ νωρίτερα από τις 11 το βράδυ που προβαλόταν η σειρά. Καλά να πάθει το ΕΣΡ που θέλει να το παίξει ηθικό εκεί που το συμφέρει και μόνον...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τόσο βαρύ πρόστιμο είχε πέσει τότε..?Και ακυρώνεται μετά απο 3 χρόνια?Μάλλον το ΕΣΡ επιλέγει που μοιράζει πρόστιμα και που σφυρίζει αδιάφορα..Τι να λέμε τώρα αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται..:down:
Link to comment
Share on other sites

Επεσα χθες τυχαια στο "Κλεισε τα ματια". Αναπολησα τοτε που πριν 2 χρονια δεν εχανα επεισοδιο! Δεν το ειδα φυσικα, αφου το ξερω και δεν εχω ορεξη για αλλα δραματα!:p

Παντως, επιμενω στην αποψη μου, Πεμη Ζουνη:love: δαγκωτο!:p

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα η διαφορά με το Δυο μέρες μόνο που έκανε το Κλείσε τα μάτια να πάει πολύ καλύτερα είναι ότι είχε πιο "δυνατούς" πρωταγωνιστές όπως η Ζούνη και ο Σερβετάλης..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Psaxnw ena tragoudi apo to teleftaio epeisodio tou "kleise ta matia" alla den thimamai oute stoixo oute tpt. Opoios tyxainei na thimatai kapoio tragoudi pou akoustike sto teleftaio epeisodio, opoiodipote, as mou to steilei pm please!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...