Jump to content

ZTE V5 Max


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παρέλαβα κι εγώ χθες!

Στα θετικά:

1.Το κινητό είναι αρκετά λεπτό και δείχνει πολύ ποιοτικό σαν κατασκευή.

2.Η οθόνη πολύ όμορφη και αρκετά φωτεινή και σε εξωτερικό χώρο. Η ανάλυσή της αν και θεωρείται μικρή για το μέγεθος δεν με ενόχλησε καθόλου. Η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί πολύ καλά.

3. Κατά τη διάρκεια κλήσης ο ήχος από το ακουστικό στη μέγιστη ένταση είναι πολύ δυνατός, αρκετός για να μιλήσεις σε μέρη με πολλή φασαρία, και απ ότι μου είπανε οι συνομιλητές μου, ακούγομαι πεντακάθαρα!

4. Tο ηχείο του πολύ καλό. Αρκετή ένταση και αρκετές ρυθμίσεις! Δεν παρατήρησα ιδιαίτερα τριξίματα η παραμόρφωση στη μέγιστη ένταση.

5. Το GPS ... απλά τα σπάει!!! την πρώτη φορά που το δοκίμασα με το GPS test, χωρίς να πειράξω τίποτα, κλείδωσε σε 3 δευτερόλεπτα και δεν έχασε πουθενά κατά τη διαδρομή. Επίσης η απόκλιση είναι πολύ χαμηλή στα 10 feet.

6. Η μπαταρία, αν και το έχω μόλις μιάμιση μέρα, πρέπει να είναι ένα από τα δυνατά σημεία του τηλεφώνου! Από τις 12.00 μέχρι τώρα, το άφησα να παίζει 3ωρο βίντεο από youtube, σερφαρα αρκετά, λίγο παιχνίδι και μερικές κλήσεις, με ανοιχτό wi-fi και 3g και φωτεινότητα στο αυτόματο. Τα στατιστικά λένε 44% μου απομένει, και η οθόνη ήταν ανοιχτή για περίπου 5 ώρες και 10 λεπτά!!!

 

Έτσι κι έτσι:

1. Η κάμερα του σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού χωρίς φλας έχει αρκετό θόρυβο. Με φλας είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Τη μέρα οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές. Γενικά παρατήρησα ότι το αυτόματο focus αργεί πολύ στη λειτουργία auto, αλλά αφού κάνει focus κάθε πάτημα τραβάει ακαριαία φωτο. Στη λειτουργία pro με touch focus και με λίγο σκάλισμα στις ρυθμίσεις είναι γενικά καλύτερες οι φωτογραφίες.

2.το nubia UI δεν έχει κολλήσει στιγμή και πουθενά. Έχει αρκετά ωραία κολπάκια και ρυθμίσεις, αλλά φέρνει πολύ σε MIUI και προσωπικά δεν μ αρέσει. Εννοείται έβαλα άλλο launcher και είναι μια χαρά. Δεν κατάφερα να δουλέψω το κόλπο που χωρίζει την οθόνη όπως στο Z7, μάλλον δεν υποστηρίζεται...

 

Στα αρνητικά:

1... και μοναδικό! το κεντρικό κουμπί που φωτίζεται χρησιμοποιείται και σαν led notification. Αν και είναι εντυπωσιακό τη νύχτα, τη μέρα δεν υπάρχει περίπτωση να το προσέξεις! Παρόλο που η ένταση της φωτεινότητας του ρυθμίζεται, δεν είναι σε καμία περίπτωση αρκετή.

 

Γενικά για 160 ευρώ που μου κόστισε, του βάζω 9/10!!! Από καμία 10ρια κινέζικα πού έχω δοκιμάσει είναι το καλυτερο! Έυχομαι μόνο μη μου βγάλει τίποτα στην πορεία με τόσο παίνεμα... :p

 

ευχαριστουμε για τον χρονο που διεθεσες

να εισαι καλα

 

σε παρακαλω γραψε για τo wifi και 234g και απο ταχυτητα στις εφαρογες πως τα παει ?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστουμε για τον χρονο που διεθεσες

να εισαι καλα

 

σε παρακαλω γραψε για τo wifi και 234g και απο ταχυτητα στις εφαρογες πως τα παει ?

 

Σωστά! το wi-fi ήταν σε mode εξοικονόμησης μπαταρίας αλλά το άλλαξα από τις ρυθμίσεις ώστε να είναι πάντα ενεργό. Και αυτό γιατί παρατήρησα μετά από ξεκλείδωμα να καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα μέχρι να ξανασυνδεθεί. Από πλευράς σήματος πιάνει καμπάνα σε σημείο που 2 παλιότερα κινητά μου πιάνουν και δεν πιάνουν.

 

Το 4G δεν μπορώ να το δοκιμάσω δυστυχώς λόγω wind και Αλεξανδρούπολης...;) Το 3G πάντως το δουλεύω κανονικά με κανονικές ταχύτητες και χωρίς αυξομειώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα έδωσα και εγώ την παραγγελία μου για το v5 max από vickmall , οπόσα έχω διαβάσει από εδώ πρόκριτε για μια εξαιρετική συσκευή για τα χρήματα που κάνει , οπότε με το κάλο να έρθει :)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν 3 μέρες από Vickmall. Μου το έστειλαν rooted με multilanguage nubia V2.5. To κινητό ψιλοσερνόταν σε σχέση με reviews που είχα δει. Επίσης δεν είχα πρόσβαση στο system update που εκτός από OTA έχει και επιλογή για reboot στο Recovery. Antutu έβγαζε μόνο 18400 και γενικά είχε αρκετά lags.

Πέρασα λοιπόν το τελευταίο official update (Version 1.25@ Nubia UI 2.6.0) και έστρωσε. Antutu 21100 και περισσότερο smooth.

To rootαρα και πέρασα GAPPS ακολουθόντας αυτό τον οδηγό.

 

 

http://oi58.tinypic.com/2nqfw3t.jpg

http://oi57.tinypic.com/1pc9k6.jpg

http://oi57.tinypic.com/357ogsi.jpg

Edited by eSATA
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν 3 μέρες από Vickmall. Μου το έστειλαν rooted με multilanguage nubia V2.5. To κινητό ψιλοσερνόταν σε σχέση με reviews που είχα δει. Επίσης δεν είχα πρόσβαση στο system update που εκτός από OTA έχει και επιλογή για reboot στο Recovery. Antutu έβγαζε μόνο 18400 και γενικά είχε αρκετά lags.

Πέρασα λοιπόν το τελευταίο official update (Version 1.25@ Nubia UI 2.6.0) και έστρωσε. Antutu 21100 και περισσότερο smooth.

To rootαρα και πέρασα GAPPS ακολουθόντας αυτό τον οδηγό.

 

φιλε μου αν θες γραψε για τις διαφορες αναμεσα στις δυο εκδοσεις. Το δικο μου εχει την 1.15 αλλα δεν βλεπω κολληματα και τετοια. antutu 19700 περιπου και λεω προς το παρον να μη το πειραξω. εκτος αν αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν θες γραψε για τις διαφορες αναμεσα στις δυο εκδοσεις. Το δικο μου εχει την 1.15 αλλα δεν βλεπω κολληματα και τετοια. antutu 19700 περιπου και λεω προς το παρον να μη το πειραξω. εκτος αν αξιζει...

 

Διαφορές στο Ui δεν παρατήρησα εκτός από το animation που κατεβαίνει το status bar. Δεν το δούλεψα και πολύ βέβαια με το 1.15. Μεγάλη διαφορά είδα στο browsing του drawer που πριν είχε lags ή ακόμα και κολλούσε στην ενναλαγή των καρτέλων και έπρεπε να κάνω πάλι slide για να ξεκολλήσει(με nova launcher όλα αυτά). Επίσης είδα διαφορά στην ανταποκρισημότητα των εφαρμογών, πόσο γρήγορα ανοίγουν δηλαδή. Μη φανταστείς τρελή διαφορά βέβαια.

 

Ως σύγκριση είχα το προηγούμενο κινητό μου LG F260s LTE III(dual core αλλά με Krait@1.5GHz) και ήταν περισσότερο smooth από το ZTE με την 1.15. Τώρα μου φαίνονται το ίδιο με το zte να υπερτερεί σημαντικά στο multitask.

Edited by eSATA
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν 3 μέρες από Vickmall. Μου το έστειλαν rooted με multilanguage nubia V2.5. To κινητό ψιλοσερνόταν σε σχέση με reviews που είχα δει. Επίσης δεν είχα πρόσβαση στο system update που εκτός από OTA έχει και επιλογή για reboot στο Recovery. Antutu έβγαζε μόνο 18400 και γενικά είχε αρκετά lags.

Πέρασα λοιπόν το τελευταίο official update (Version 1.25@ Nubia UI 2.6.0) και έστρωσε. Antutu 21100 και περισσότερο smooth.

To rootαρα και πέρασα GAPPS ακολουθόντας αυτό τον οδηγό.

 

 

http://oi58.tinypic.com/2nqfw3t.jpg

http://oi57.tinypic.com/1pc9k6.jpg

http://oi57.tinypic.com/357ogsi.jpg

 

Καλησπερα,το update πως το κανες;Εμενα μου ηρθε ρουταρισμενο ακολουθω τον οδηγο ακριβως οπως λεει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το update πως το κανες;Εμενα μου ηρθε ρουταρισμενο ακολουθω τον οδηγο ακριβως οπως λεει;

 

Κι εμένα ρουταρισμένο μου ήρθε αλλά με το stock recovery. Πέρασα το update από το stock recovery που κατέβασα σύμφωνα με αυτό το ποστ στο XDA, και μετά το rootαρα και του πέρασα CWM και GAPPS σύμφωνα με τον παραπάνω οδηγό.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ αν κάποιος περάσει το update ως γλώσσες έχει μόνο Aγγλικά και Κινέζικα.

Το CWM είναι στα κινέζικα. Μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό έρχεται με gapps ή να γράψουμε στο κατάστημα να τα εγκαταστησουν?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό έρχεται με gapps ή να γράψουμε στο κατάστημα να τα εγκαταστησουν?

 

Πρέπει να πεις στο κατάστημα αλλά είναι εύκολη διαδικασία να τα περάσεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ρουταρισμένο μου ήρθε αλλά με το stock recovery. Πέρασα το update από το stock recovery που κατέβασα σύμφωνα με αυτό το ποστ στο XDA, και μετά το rootαρα και του πέρασα CWM και GAPPS σύμφωνα με τον παραπάνω οδηγό.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ αν κάποιος περάσει το update ως γλώσσες έχει μόνο Aγγλικά και Κινέζικα.

Το CWM είναι στα κινέζικα. Μετάφραση.

 

Το ξερω, ναι... κανω ηλιθιες ερωτησεις!:D

Θα με συγχωρέσετε ομως γιατι τωρα σκαλιζω το κινητο για πρωτη φορα και ειμαι ψιλοχεσμενος....

Περασα λοιπον την CWM την Κινεζικη συμ φωνα με τον οδηγο(μπηκα στο μενου της κατα το reboot),τις κινεζιες τις εξοντωσα με το App Master μια εφαρμογη για uninstall την διαδικασια για τα Gapps την προσπερασα γιατι τα ειχε εγκατεστημενα και ειμαι ευτυχισμενος...ειμαι;;;:O

Αν κανω update θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο στα μνμτα και στο να γραφω;*

 

 

 

*Η ηλιθια ερωτηση που ελεγα....

Edited by kostuono
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πεις στο κατάστημα αλλά είναι εύκολη διαδικασία να τα περάσεις μόνος σου.

Εγώ ξέρω δεν έχω θέμα, απλά επειδή λογικά θα το αγοράσει φίλος δεν θέλω να ψάχνω τότε. Θα του πω να αφήσει σημείωμα στο κατάστημα τότε, Thanks.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, ναι... κανω ηλιθιες ερωτησεις!:D

Θα με συγχωρέσετε ομως γιατι τωρα σκαλιζω το κινητο για πρωτη φορα και ειμαι ψιλοχεσμενος....

Περασα λοιπον την CWM την Κινεζικη συμ φωνα με τον οδηγο(μπηκα στο μενου της κατα το reboot),τις κινεζιες τις εξοντωσα με το App Master μια εφαρμογη για uninstall την διαδικασια για τα Gapps την προσπερασα γιατι τα ειχε εγκατεστημενα και ειμαι ευτυχισμενος...ειμαι;;;:O

Αν κανω update θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο στα μνμτα και στο να γραφω;*

 

 

 

*Η ηλιθια ερωτηση που ελεγα....

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο θα έχεις αλλά το θέμα ειναι οτι αν κάνεις update τώρα θα χάσεις και το root και τα gapps. Επισης δεν ειμαι σίγουρος αν το official update θα περάσει από το cwm, αν και θεωρητικά θα περάσει. Εγώ το update οπως ειπα παραπάνω το εβαλα απο το stock recovery.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο θα έχεις αλλά το θέμα ειναι οτι αν κάνεις update τώρα θα χάσεις και το root και τα gapps. Επισης δεν ειμαι σίγουρος αν το official update θα περάσει από το cwm, αν και θεωρητικά θα περάσει. Εγώ το update οπως ειπα παραπάνω το εβαλα απο το stock recovery.

Πως σωζετε η μ@λ@κ%€ λοιπον;

Με ποιον τροπο θα περασω το update,ποια ειναι η διαδικασια εννοω.Εχω κατεβασει το αρχειο του update στον υπολογιστη.Αν ειναι θα κανω update κ μετα παλι τα gapps εγκατασταση...απλα θελω να μαθω πως θα κανω το update

Link to comment
Share on other sites

περασα κι εγω λοιπον την 1.25 και εχω να πω οτι ειδα μεγαλη βελτιωση στο auto focus της καμερας που οπως ειχα αναφερει ηταν πολυ αργο στην 1.15. Κατα τα αλλα δεν παρατηρησα διαφορες. Το update το εκανα απο το κινεζικο custom cwm. Για τη διαδικασια, εχει ενα πολυ καλο οδηγο στο αντιστοιχο θεμα στο xda.
Link to comment
Share on other sites

περασα κι εγω λοιπον την 1.25 και εχω να πω οτι ειδα μεγαλη βελτιωση στο auto focus της καμερας που οπως ειχα αναφερει ηταν πολυ αργο στην 1.15. Κατα τα αλλα δεν παρατηρησα διαφορες. Το update το εκανα απο το κινεζικο custom cwm. Για τη διαδικασια, εχει ενα πολυ καλο οδηγο στο αντιστοιχο θεμα στο xda.

 

Μπορεις σε παρακαλω να βαλεις link...

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/android/general/zte-nubia-v5-max-msm8916-qualcom-2-gb-t2965623/page5

Ευχαριστω πολυ!

Να το κανω το κωλοupdate;Ψιλοφοβάμαι :cry: .....αξιζει;Λεω να το αφησω ετσι το κινητο,εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Παλι προβλημα~!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον παρατηρησα οτι η μπαταρια δεν κραταει ΚΑΘΟΛΟΥ κ παω στο μενου της μπταταριας κλ βλεπω να ξεζουμιζει την μπαΤαρια το mediaserver και το media.....τι ειναι αυτα?????Τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα τελικα κ ολα καλα!Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ μετα απ την αρχη εγκατασταση uptade 1.25 ,root και εγκατασταση gapps!Το κινητο ειναι εμφανως πιο γρηγορο μετα το update και το φοκους της καμερας απλα τα σπαει!Με προβληματισε αυτο ομως με το media k το media server που μου ξεζουμιζε την μπαταρια και φοβαμαι μην ξαναεμφανιστει!Απο τι μπορει να προκληθηκε;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει Ελληνικά γιατί κάποια μαγαζιά λένε Αγγλικά-Κινεζικά και άλλα multilanguage.

 

Από vickmall που το πήρα εγώ με ρώτησαν αν θέλω multilanguage rom ή την stock που έχει μόνο Αγγλικά-Κινέζικα.

 

Βρήκε σήμερα καινούργιο update@1.31. Απέτυχε να το περάσει από FOTA φαντάζομαι επειδή είμαι root. Θα το κατεβάσω αύριο να δω αν θα περάσει από CWM.

To πέρασε κανείς;

Edited by eSATA
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall που το πήρα εγώ με ρώτησαν αν θέλω multilanguage rom ή την stock που έχει μόνο Αγγλικά-Κινέζικα.

 

Βρήκε σήμερα καινούργιο update@1.31. Απέτυχε να το περάσει από FOTA φαντάζομαι επειδή είμαι root. Θα το κατεβάσω αύριο να δω αν θα περάσει από CWM.

To πέρασε κανείς;

υπάρχει changelog για το 1.31; τι αλλαγες λέει ότι έχει;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει changelog για το 1.31; τι αλλαγες λέει ότι έχει;

 

Description V1.31 version of the main changes:

1. Fix the problem allowed power display

2. Optimize power problems faster

3. Optimize probabilistic black / crash / restart problem

4. The probability of signal optimization problems of poor

5. Optimized Network Switching (2g / 3g / 4g) speed

6. Repair probabilistic process automatically hang up the phone problem

7. solve two cards show no service, but the signal is displayed properly, and can receive calls

8. resolve 4G Mobile and China Unicom 3G card card, Unicom card when using the Internet, mobile card probabilistic out signal

9. optimized dual-card switching speed data services

10. probabilistic optimization problems of poor signal switching dual card

11. solve a closed card, the card can not hear the other two call sound problems

12. The default input method switch to Baidu input method

 

 

Google Translate από το official site της ZTE.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια ενδιαφερομαι για το κινιτο το v5 max αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε για καποιο site εδω στην ευρωπη που να μπορω να το παραγγειλω γιατι δεν πολυγουσταρω να περημενω εναν μηνα.. ευχαρηστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδεια νομιζω βρηκα ενα αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο site.. τι λετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.grossoshop.net/zte-1271752540/zte-v5-max-smartphone-dual-sim-android-4-4-snapdragon-quad-core-4g-lte-white.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...