Jump to content

Rap vs. Metal


DENIOR
 Κοινοποίηση

Poia mousiki akoute kai giati?  

229 members have voted

  1. 1. Poia mousiki akoute kai giati?

    • RAP
      61
    • METAL
      119
    • Kai oi dio kales einai
      21
    • RAP and METAL suck
      28


Recommended Posts

Δες και τα lyrics του Watching Over Me των Iced Earth και θα δεις το συναίσθημα που μπορεί να περιλαμβάνει ένα τραγούδι. Πραγματικά την πρώτη φορά που το άκουσα βούρκοσα. Και ναι, φταίει το MTV διότι απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ metal μουσική (μπορεί βέβαια και οι ίδιοι οι μεταλλάδες να θεωρούν ότι δεν απευθύνονται στο κοινό 15- του mtv)...Οπότε από που να μάθει ο νέος για την metal; Μόνο τα σκυλοτράγουδα και τα poporapoτράγουδα (και τους κλώνους τους) ξέρει...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Iced Earth - Watching Over Me

 

I had a friend many years ago

One tragic night he died

The saddest time of my life

For weeks and weeks I cried

Through the anger and through the tears

I've felt his spirit through the years

I'd swear, He's watching me

Guiding me through hard times

 

I feel it once again

It's overwhelming me

His spirit's like the wind

The angel guarding me

Oh, I know, oh, I know

He's watching over me

Oh, I know, oh, I know

He's watching over me

 

We shared dreams like all best friends

Blood brothers at the age of ten

We lived reckless, he paid the price

But why? Why did he have to die?

It still hurts me to this day

Am I selfish for feeling this way?

I know he's an angel now

Together we'll be someday

 

I feel it once again

It's overwhelming me

His spirit's like the wind

The angel guarding me

Oh, I know, oh, I know

He's watching over me

Oh, I know, oh, I know

He's watching over me

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Μιλάει για κοινωνικά προβλήματα αυτός που έχει 12 σωματοφύλακες?

Έλεος πια με αυτή τη καραμέλα, μιλάμε για τη ζωή και τρίχες κατσαρές.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει λίγο δίκιο ο shodanjr_gr..Πάντως εγώ ψήφισα metal παρόλο που ακούω και τα δύο είδη και γενικώς τα πάντα ακούω [να'μαι καλά να μην κουφαθώ] αλλά θεωρώ ότι υπάρχουν metal κομματάρες με φοβερό συναίσθημα οπότε εξού και η ψήφος...:)

 

Γιάννη από Πειραιά ευχαριστώ...

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (26 Οκτ. 2004 , 21:57)

 

Kαλά πάω πάσο τότε...ότι πεις εσύ είναι νόμος...σίγουρα οι Μετάλλικα είναι το χειρότερο συγκρότημα που υπάρχει στον κόσμο...και φυσικά τα εκατομύρια fans που έχουν είναι άμυαλα φανατισμένα ζώα...

 

 

Τι να πω δηλαδή, η αποβλάκωση που παθένετε από τα media, το mad και το mtv είναι απίστευτη...

 

Γιατί είσαι τόσο απόλυτος?

Όχι και το χειρότερο συγκρότημα...

Γίνεσαι ισοπεδωτικός. Μια χαρά μπάντα ήταν, άσχετα που τώρα παραπέει. Φυσικό και επόμενο είναι :o

Και σε πληροφορώ μιλάω και περπατάω στα 2...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο ποστ που έκανες quote έπρεπε να είχα βάλει ένα [irony] μπροστά γιατί μίλαγα ειρωνικά :Ρ

 

Αυτά είναι τα κακά του διαδικτύου :Ρ

 

Πάντως για να ξεκαθαρίσουμε, μου αρέσουν οι Metallica (δεν είναι οι αγαπημένοι μου, αλλά σίγουρα μου αρέσουν τα κομμάτια τους, ιδιαίτερα τα λίγο παλαιότερα :) ).

 

ΥΓ: Thanks για το copy/paste των στίχων του Watching Over Me ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Metal... Και τώρα θέλω να σχολιάσω λιγάκι τα posts...

 

DENIOR, η Metal δεν απευθύνεται μόνο σε άτομα 14-20 χρονών. Εξάλλου, σχεδόν όλοι οι Metal μουσικοί είναι πάνω από 20 χρονών. ;) Βέβαια, ένα μεγάλο μέρος οπαδών της Metal είναι έφηβοι 14-20 χρονών, πράγμα λογικό καθώς η Metal ταιριάζει με την εφηβεία, μπορεί να εκφράσει τους ανθρώπους σε αυτή την ηλικία... Πάρε για παράδειγμα το Watching Over Me που ποσταρίστηκαν οι στίχοι του πιο πάνω... Όμως υπάρχουν και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ Μεταλλάδες που είναι άνω των 20 και ξέρω και πολλούς από αυτούς...

 

Όσο για το σε ποιους απευθύνεται η Rap δεν θα το κρίνω καθώς δεν έχω ασχοληθεί και πολύ και δεν έχω γνωρίσει πολλά άτομα να ακούνε Rap (αν και ξέρω κάποιους...). Πάντως δε μπορείς να λες ότι η Rap θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια... Η Metal μουσική έχει τις ρίζες της στην δεκαετία '60 και '70, και όπως βλέπεις είναι πιο παλιά από τη Rap...

 

Ακόμα η Rap είναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ μουσική που υπάρχει στον κόσμο! Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι ένα νταμπαντούμπα και σκρατσαρίσματα σε turntables είναι τέχνη και αυτοί που τα φτιάχνουν είναι μουσικοί; :p Ο οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει κάτι τέτοιο, είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ... Ενώ στο Metal τα συγκροτήματα κάθονται και κάνουν ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ, ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ, και χρησιμοποιούν πολλές τεχνικές στο παίξιμο. Στο Rap συμφωνώ ότι υπάρχουν κάποιοι φοβεροί στίχοι, ειδικά σε Ελληνικά κομμάτια αλλά δεν υπάρχει καλή μουσική. Οπότε το μόνο που μπορεί να σε εκφράσει στο Rap είναι οι στίχοι. Ενώ στο Metal ΚΑΙ σε εκφράζουν οι στίχοι ΚΑΙ σε πορώνει και η μουσική, μπορείς να απολαύσεις riffs, solos κτλ. ενώ στο Rap ΔΕΝ απολαμβάνεις μουσική και δεν απολαμβάνεις καν φωνές καθώς οι τραγουδιστές δεν τραγουδάνε αλλά μιλάνε. :p

 

Ακόμα, το ότι οι στίχοι της Metal είναι ασυναρτησίες το παίρνω σαν ανέκδοτο. Στην Metal μουσική υπάρχουν οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ και ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΕΡΟΙ στίχοι που μπορείς να βρεις σε ένα τραγούδι, και αν θέλεις παραδείγματα πήγαινε και διάβασε Metal στίχους για να το διαπιστώσεις και μόνος σου...

 

Η Metal είναι μουσική με επίπεδο, και είναι πολύ ανώτερη από την Rap... δέξου την αλήθεια! :p

 

Όσο για τους Metallica που λες ότι είναι το χειρότερο συγκρότημα του πλανήτη... ΧΑΧΑ! Τι κοτσάνες είναι αυτές που πετάς που μόνο σαν αστείο τις παίρνω; :p Η μουσική των Metallica είναι θεϊκή, τώρα το να μη σ'αρέσει το καταλαβαίνω, καμία μουσική δεν αρέσει σε όλους, αλλά δεν μπορείς να λες ότι δεν είναι καλή μόνο εάν δεν αρέσει σε σένα...

 

Τέσπα, δεν απαγορεύεται να σου αρέσει η Rap, εάν γουστάρεις να ακούς την πιο απλή και γελοία μουσική του κόσμου είναι δικαίωμα σου να την ακούς :) Αλλά μην προσβάλλεις μία μουσική με άκρως ανώτερο επίπεδο σαν την Metal και μας σπας τα νεύρα, κάτσε εκεί με τους άλλους Ραππάδες να συγκρίνετε τον Eminem και τον 50 Cent και άσε εμάς τα φρικιά στην ησυχία μας, όπως και εμείς δε προσβάλλουμε καθόλου τη Rap... ;) :p

 

By the way, σε ένα Metallica Forum με χιλιάδες μέλη... Τα περισσότερα μέλη είναι πάνω από 20 χρονών, κάποιοι είναι και 30 και 40... Σε forum του Eminem έχεις δει κάτι παρόμοιο; :p

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια! Ας παρακαλέσουμε οι τελείως άσχετοι με τις δύο μουσικές να μην ξαναγράψουν τίποτα. Μα καλά είστε ...? Πρώτον, το MTV δεν προάγει με καμιά παναγία το μέταλ αλλά τη βλακεία

που λέγεται nu(-metal).

Επίσης, όταν κάποιος πιάνει στο στόμα του τους θεούς Metallica καλύτερα να το πλύνει πρώτα. Ακόμα, όταν κατακρίνετε μία μπάντα καλό θα ήταν να μην το κάνετε αυτό κρίνοντάς το από μια κακή στιγμή (Load και μετά)

Οι Metallica είναι φίλοι μου υπεύθυνοι για τη μουσική που λέγεται σήμερα thrash metal.

 

Και τέλος θα συμφωνήσωμε τον DENIOR που είπε να συνεχίσουμε ήρεμα.

Εξάλλου και στη ραπ και στη μεταλ υπάρχουν κάτι ρεμάλια που τις ντροπιάζουν. Ας μη γίνουμε κι εμείς ένα από αυτά.......κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς θέτω το ερώτημα: Hector = DENIOR ;

 

Συνεχίζοντας τώρα, δεν νομίζω κανείς να είπε πως το ΜΤV προωθεί την Metal. Eγώ τουλάχιστον στο μήνυμά μου ανέφερα πως το MTV προωθεί τα καθαρά εμπορικά είδη μουσικής (rap, pop, και τους κλώνους του). Όσον αφορά την Nu-meta, καλοί οι evanescence (και θεΐκή φωνή η lead singer) αλλά όχι κάτι το εξαιρετικό από πλευράς έργου. Ένα cd βγάλανε και γίνανε γνωστοί...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει μέταλ το MTV??? μπουαχαχαχαχα...

Παλιότερα και πριν γίνει δορυφορικό το MTV έπαιζε μια εκπομπή κάθε Κυριακή που λεγόταν Headbangers Ball με παρουσιάστρια τη Vanessa Warwick... Και έπαιζε από Type 0 Negative μέχρι Megadeath και βάλε...

Μιλάμε τώρα για εποχή Beavis and Butthead... :happy: :cool:

 

Όσο για τη Rap πρώτον μη τη βρίζετε :mad: και δεύτερον αξίζει ΜΕΓΑΛΟ RESPECT!! Η Rap ήταν, είναι και θα είναι η μουσική των Μαύρων και του γκέτο στις Ηνωμένες Πολιτείες και μιλάει για πολλά προβλήματα που είχαν και έχουν ακόμα οι μαύροι σε αυτή την "ελεύθερη" κοινωνία... Του Αμερικάνικου Ονείρου... :down:

Μέσα από αυτή βγήκε το hip-hop καθώς και το RnB... Πρωτοποριακοί στο είδος αυτό ήταν οι Public Enemy και οι Run DMC...

 

Πριν ξεκινήσετε να βρίζετε να μαθαίνετε την ιδεολογία και τι αντιπροσωπεύει το κάθε είδος και μετά ανάλογα τα ακούσματά σας να κρίνετε τι θα ακούσετε... ;)

Γκέγκε;

 

Φιλικά,

Μιχάλης

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσετε να βρίζετε να μαθαίνετε την ιδεολογία και τι αντιπροσωπεύει το κάθε είδος και μετά ανάλογα τα ακούσματά σας να κρίνετε τι θα ακούσετε...

 

Likewise για την metal...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ με 1000 την Μέταλ.

 

Για να είμαι ειλικρινής την Ραπ δε τη θεωρώ καν μουσική.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (27 Οκτ. 2004 , 23:23)

 

Προσωπικά προτιμώ με 1000 την Μέταλ.

 

Για να είμαι ειλικρινής την Ραπ δε τη θεωρώ καν μουσική.... :whistle:

 

Ε, τα είπαμε αυτά, είναι μουσική η ραπ, απλά θα περάσει πολύ γρήγορα η τωρινή της μόδα....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μη εμπαθές ποστ (εκτός από εκείνο του Agent M) μπορεί να γίνει εδώ μέσα; 3 σελίδες και δεν έχει ειπωθεί τίποτα ουσιαστικό...

 

Προσωπικά θεωρώ καλύτερη τη Metal πάντως, αλλά δεν ψηφίζω τίποτα μιας και δεν έχω ακούσει αρκετή Rap για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Όσο για μουσική, ακούστε λίγο FF.C να δείτε τα "νταπα-ντουπα" της Rap... :rolleyes:

 

Γενικά, ανοίξτε λίγο το μυαλό σας, δοκιμάστε και άλλα ακούσματα και μην είστε τόσο απόλυτοι... Δε βλάπτει... :)

Link to comment
Share on other sites

I'm a rap :whistle: star threat and I'm not dead yet

Got a super dred bet with an angel drug head

Like a dead beat winner. I want to be a sinner

An idolized bang for the industry killer.

:whistle: :whistle: :whistle:

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες ........ Μαθετε πρωτα απο ραπ κ χιπχοπ και μετα μιληστε!!!

Μην Κρινετε απο τον Βουρλιωτη και το (XAXXA) 50cent! και γενικα ολους του εμπορικους που φτανουν στ αυτια σας... Το πραγματικο ΧιπΧοπ ειτε ειναι Underground (δηλαδη τα CD δεν πουλιουνται στα δισκοπωλεια) ειτε πωλειται κ ειναι εντελως αγνωστο σε οσους δεν ειναι μεσα στη φαση...

Αν θελετε να ακουσετε καλο Ελληνικο ΧιπΧιπ Βαλτε καθε μερα 2μμ - 4μμ

Ατλαντις 105.2 ΣΥΝΗΘΩΣ βαζουναι καλο ΧιπΧοπ

 

Ακουστε ΒΠεις , Στιχοιμα , Terror-X-Crew , FFC

 

Και μετα μιληστε!

 

Μην Κρινετε τη Ραπ απο τους εμπορικους Μ@λ@κες που φτανουν στ'αυτια σας!

 

Γιατι οπως λενε οι Στιχοιμα

 

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

http://briefcase.pathfinder.gr/download/ifrit/25997/333066/0/42818-1.gif

http://briefcase.pathfinder.gr/download/ifrit/25997/333065/0/49521-5.gif

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

 

 

Poios egrapse auto to minima?E iparxoun opos eipa kai merikoi ETHISMENOI stin rap kai stin metal,oi opoioi einai kapos etsi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91

 

Ρε μαγκες ........ Μαθετε πρωτα απο ραπ κ χιπχοπ (akpe: συμπληρώνω: κ μέταλ κ rock κ οτιδήποτε) και μετα μιληστε!!! Μην Κρινετε απο τον Βουρλιωτη και το (XAXXA) 50cent! και γενικα ολους του εμπορικους που φτανουν στ αυτια σας... Το πραγματικο ΧιπΧοπ ειτε ειναι Underground (δηλαδη τα CD δεν πουλιουνται στα δισκοπωλεια) ειτε πωλειται κ ειναι εντελως αγνωστο σε οσους δεν ειναι μεσα στη φαση...

Αν θελετε να ακουσετε καλο Ελληνικο ΧιπΧιπ Βαλτε καθε μερα 2μμ - 4μμ

Ατλαντις 105.2 ΣΥΝΗΘΩΣ βαζουναι καλο ΧιπΧοπ

 

Ακουστε ΒΠεις , Στιχοιμα , Terror-X-Crew , FFC

 

Και μετα μιληστε!

 

Μην Κρινετε τη Ραπ απο τους εμπορικους Μ@λ@κες που φτανουν στ'αυτια σας!

 

Γιατι οπως λενε οι Στιχοιμα

 

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

 

 

Σου βγάζω το καπέλο φίλε συνενωσίτη.

 

Είπα και ξαναλέω πως δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για την rap και όλα τα σχόλια μου αντικατοπτρίζουν αυτά του DENIOR. Μπορώ να πώ οτι το μόνο που ξέρω για την πραγματική rap είναι οτι περνάει μυνήματα, όπως είπε ο DENIOR σε προηγούμενο post (χρησιμοποιώντας το χειρότερο παράδειγμα, βλέπε eminem) και γι'αυτό την σέβομαι σαν μουσικό είδος, δεν την ασπάζομαι όμως. Ο DENIOR όμως, και ο κάθε DENIOR, ξέρει για την μέταλ και μιλάει, η χειρότερα, κρίνει;

 

Δεν ανέχομαι να κακοχαρακτηρίζει κάποιος τη μουσική που ακούω, ειδικά όταν ο χαρακτηρισμός αυτός προέρχεται απο λάθος παραδείγματα (και κατα συνέπεια παράγει λάθος επιχειρήματα) και υπερβαίνει τα όρια της προσωπικής άποψης, φτάνοντας στο σημείο της προσβολής. Το ίδιο έκανα εσκεμμένα και εγώ (δες προηγούμενα post) και είδες την αντίδραση του.

 

Όταν όμως υποστηρίζει πως το πόσο πουλάει ένας καλλιτέχνης (σε άλλο topic, αλλα έχει απήχηση και εδώ, βλέπε πάλι eminem) αντικατοπτρίζει το πόσο ποιοτική μουσική γράφει, και άλλα σχόλια που δεν θα αναφέρω καθώς θα καραφλιάσω, ε δεν μπορώ να μην του τη πώ :cool:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR

Poios egrapse auto to minima?E iparxoun opos eipa kai merikoi ETHISMENOI stin rap kai stin metal,oi opoioi einai kapos etsi

 

No comments :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (28 Οκτ. 2004 , 16:05)

 

Ρε μαγκες ........ Μαθετε πρωτα απο ραπ κ χιπχοπ και μετα μιληστε!!!

Μην Κρινετε απο τον Βουρλιωτη και το (XAXXA) 50cent! και γενικα ολους του εμπορικους που φτανουν στ αυτια σας... Το πραγματικο ΧιπΧοπ ειτε ειναι Underground (δηλαδη τα CD δεν πουλιουνται στα δισκοπωλεια) ειτε πωλειται κ ειναι εντελως αγνωστο σε οσους δεν ειναι μεσα στη φαση...

Αν θελετε να ακουσετε καλο Ελληνικο ΧιπΧιπ Βαλτε καθε μερα 2μμ - 4μμ

Ατλαντις 105.2 ΣΥΝΗΘΩΣ βαζουναι καλο ΧιπΧοπ

 

Ακουστε ΒΠεις , Στιχοιμα , Terror-X-Crew , FFC

 

Και μετα μιληστε!

 

Μην Κρινετε τη Ραπ απο τους εμπορικους Μ@λ@κες που φτανουν στ'αυτια σας!

 

Γιατι οπως λενε οι Στιχοιμα

 

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

 

.... :ninja: :up: :devil: :zzz: :geek: :innocent: :X tous istiles olous! arage mporo na to balo auto to stixaki stin upografi mou;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

μεχρι πριν λιγο καιρο το χε ο Θανος ( Woca ) στην υπογραφη του!

 

Μη μου πεις οτι δεν το χεις! http://www.hiphop.gr ---> ακυκλοφορητα mp3 ----> Στιχοιμα ----> Hip-Hop ;)

 

Poios egrapse auto to minima?E iparxoun opos eipa kai merikoi ETHISMENOI stin rap kai stin metal,oi opoioi einai kapos etsi

 

Χαχαχα.... μ αυτα που λες μονο να γελασω μαζι σου μπορω....

Link to comment
Share on other sites

To na euxaristiesai akougontas ena eidos mousikis einai apolita fisiologiko.To na thaumazeis tous kallitexnes pou sinthetoun auti ti mousiki to katalavaino.To na kathesai na akous me tis ores to sigegrimeno eidos mousikis einai anthropino.To na iperaspizeis auto to eidos mousikis kai ipokeimenika na to theoreis to kalitero einai apodekto.To na kaneis tropo zohs kai na zeis mono gia na asxloleisai me auti ti mousiki einai aparadekto.Simainei oti eisai ethismenos,oti exeis ipervei ta oria,oti ta vlepeis ola ipokeimenika,oti den antilamvanese tin pragmatikotita.Osoi loipon PASXOUN apo auti tin arrostia den mporoun na doun ta pragmata me mia alli matia.H antiparathesi me autous den odigei se tipota,afou ksero oti i peitho den mporei na voithisei.Kai na po tin alhtheia pisteuo oti autoi oi anthropoi ntropiazoun ti sigegrimeni mousiki.Se poion aresoun autoi oi anthropoi?Tetoia atoma einai osoi zoun kai simperiferontai HIP HOP kai METAL ktlp.

PAN METRON ARISTON filoi mou....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...