Jump to content

s660 ή Hogmi 1s; Ή κάποιο άλλο;


highpriest
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σύζυγος δεν με ακολουθεί στα WP επειδή έχει συνηθίσει τα android και δεν αλλάζει. Τωρα που είναι για αλλαγή κινητού θέλω να πάρει κάποιο και εγώ να ασχοληθώ όσο το δυνατόν λιγότερο πέρα από την αγορά. Να αγοράσει δηλαδή το κινητό και να δουλεύει απροβλημάτιστα στην Ελλάδα χωρίς να χρειαστεί να κάνω το οτιδήποτε πέρα από το να βάλω μέσα την sim.

 

Λέω για αγορά από έξω και σκέφτομαι για τα δυο παραπάνω μοντέλα που άκουσα καλά λόγια. Με ενδιαφέρει να είναι lag free και κάτω απο 5 ίντσες. Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο και πιο αξιόπιστο και θα μπορεί να το χρησιμοποιεί χωρίς κολλήματα; Χρήση κυρίως σαν τηλέφωνο, κάνα skype και πολύ ιντερνετ, βιντεάκια youtube και social networks. Υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο μοντέλο από άποψη αξιοπιστίας και επώνυμης Κινέζικης εταιρίας σε αυτήν την κατηγορία τιμής (περίπου 150-160 δολάρια). Α, αν ξέρετε και sar για τα δυο παραπάνω μοντέλα ενημερώστε με, επειδή δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζετε λίγο. Ετσι όπως τα είδα, μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον το hogmi αλλά βλέπω 2 στα 2 για το lenovo.

Που υπερτερεί ακριβώς σε σχέση με το xiaomi; Επειδή νομίζω η xiaomi έχει και πολύ καλό UI.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο στο οποίο είναι καλύτερο το s660 από το 1S είναι η μπαταρία.

Είναι αναλόγως τι ζητάει κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο στο οποίο είναι καλύτερο το s660 από το 1S είναι η μπαταρία.

Είναι αναλόγως τι ζητάει κάνεις...

 

+1

 

To hongmi έχει μακράν το γρηγορότερο σερφάρισμα! Ίσως και από ακριβότερα κινητά, πραγματικά πρέπει να το δεις για να πιστέψεις.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

+1

 

To hongmi έχει μακράν το γρηγορότερο σερφάρισμα! Ίσως και από ακριβότερα κινητά, πραγματικά πρέπει να το δεις για να πιστέψεις.

 

Παναγιώτης

 

To hongmi χρησιμοποιώ και εγώ αλλά έχει άλλες αδυναμίες. Πολύ κακή μπαταρία και σίγουρα πρέπει να αλλάξεις ρομ εκτός και αν το πάρεις με την αγγλοκινέζικη που ακούγονται καλά σχόλια γενικώς. Επίσης έχει και κακές (μεγάλες) διαστάσεις για 4.7 και αν και αρχικά δεν με πείραζε τώρα κάπως ξενερώνω. Στα θετικά του είναι το gps και οι κάμερά του και η ανάλυση οθόνης σε σύγκριση με το lenovo.

 

To lenovo πιο όμορφο με καλύτερη μπαταρία και μικρότερες διαστάσεις. Ίσως είναι πιο αξιόλογη επιλογή γιατί με το xiaomi θα κυκλοφορεί με φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Λενοβο εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

Επισης μπαταριαρα.

Συν 3g και στις 2 σιμ(αν κανω λαθος να με συμπαθατε)

Link to comment
Share on other sites

To hongmi χρησιμοποιώ και εγώ αλλά έχει άλλες αδυναμίες. Πολύ κακή μπαταρία και σίγουρα πρέπει να αλλάξεις ρομ εκτός και αν το πάρεις με την αγγλοκινέζικη που ακούγονται καλά σχόλια γενικώς.

 

Αυτό είναι πρόβλημα αν όντως ισχύει!

Όπως έγραψα στο πρώτο ποστ δεν θέλω να ασχοληθώ καθόλου με το τηλέφωνο για να το κάνω να δουλεύει σωστά. Πειραματισμοί με ρομ και ρουτ και λοιπά είναι αυτά που με οδήγησαν μακριά από το android. Δεν θα κάτσω να τα ψάχνω από την αρχή για κινητό που δεν θα χρησιμοποιώ καν!

 

Στο lenovo θα έχω τέτοια θέματα;

Θέλω ένα κινητό που να είναι αξιόπιστο, αλλά όταν βάλω μέσα την κάρτα να συμπεριφέρεται σαν να το πήρα απο Ελληνικό μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα Moto G 2014

http://www.skroutz.gr/s/5427371/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB-Dual-SIM.html

Βγαίνει ακριβότερο αλλα πιο πλήρη συσκευή την θεωρώ σε android under 200 ευρω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα Moto G 2014

http://www.skroutz.gr/s/5427371/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB-Dual-SIM.html

Βγαίνει ακριβότερο αλλα πιο πλήρη συσκευή την θεωρώ σε android under 200 ευρω.

 

 

Τα 160 δολάρια (130 ευρώ) είναι ταβάνι. Αντε για αγορά απο Ελλάδα που θα γλυτώσω την φασαρία εισαγωγής να φτάσω μέχρι 150 ευρώ αυστηρό ταβάνι.:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα το lenovo s850 από geekbuying που το έχει σε προσφορά μέχρι σήμερα νομίζω στα 132ευρώ. Το κινητό είναι φτιαγμένο για γυναίκες
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά, για να το λέτε οι περισσότεροι, πάμε για lenovo s660. Τα άλλα λενοβο που προτάθηκαν φαίνονται εξίσου καλά, αλλά το ένα έχει single sim ενώ το άλλο είναι 5 ιντσών και προτιμάει κοντά στις 4,5 ιντσες τηλέφωνα.

 

Ερώτηση δευτερη, για να μην την πατήσω. Υπάρχουν όπως έχω δει εκδόσεις που προορίζονται για Κινα, εκδόσεις για Αμερική και εκδόσεις για Ευρώπη. Ποια είναι ποια; Μην παραγγείλω για Κινα πχ.

Επίσης , τι να τους πω να προσέξουν και να βάλουν στο τηλέφωνο; Απο δωράκια δίνει κανα καλό και αξιόπιστο μαγαζί τίποτα θήκες ή φορτιστές αυτοκινητου κλπ; Ποιο μαγαζί είναι το ποιο αξιόπιστο απο vickmall, to2c, geekbuying;

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εγινε αγορα απο vickmall. Απο δωρα τπτ το σημαντικό. Φορτιστης αυτοκινητου(τπτ το σημαντικο), θηκη και κατι ψιλα δωρακια.

Ξερουν αυτοι τι εκδοση θα στειλουν αλλα πες τους κ συ οτι το θες για ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

vickmall και από εμένα. Άψογη εξυπηρέτηση τόσο πριν όσο και μετά την αγορά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά, για να το λέτε οι περισσότεροι, πάμε για lenovo s660. Τα άλλα λενοβο που προτάθηκαν φαίνονται εξίσου καλά, αλλά το ένα έχει single sim ενώ το άλλο είναι 5 ιντσών και προτιμάει κοντά στις 4,5 ιντσες τηλέφωνα.

 

Ερώτηση δευτερη, για να μην την πατήσω. Υπάρχουν όπως έχω δει εκδόσεις που προορίζονται για Κινα, εκδόσεις για Αμερική και εκδόσεις για Ευρώπη. Ποια είναι ποια; Μην παραγγείλω για Κινα πχ.

Επίσης , τι να τους πω να προσέξουν και να βάλουν στο τηλέφωνο; Απο δωράκια δίνει κανα καλό και αξιόπιστο μαγαζί τίποτα θήκες ή φορτιστές αυτοκινητου κλπ; Ποιο μαγαζί είναι το ποιο αξιόπιστο απο vickmall, to2c, geekbuying;

 

vickmall και To2C δεν είχα προβληματα με αρκετες παραγγελιες. Ξερουν μια χαρά τι να σου βάλουν στο πακέτο, αλλά στις επιπλεον πληροφοριες που μπορεις να τους στειλεις ζήτα οτι θες εκει. Απο δώρα κάποιες φορές βάζουν, κάποιες τους πιανει τσιγκουνια.

Samsung Nexus S (SlimKat 4.4.2), Asus Nexus 7 (Stock KitKat)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δες και το Cubot S308 γύρω στο 100ρικο , περίπου μήνα έχει που μου ήρθε (για την σύζυγο) και πραγματικά δεν περίμενα με τόσο λίγα χρήματα τέτοια ποιότητα (screen protector και θήκη με παραθυράκι περιλαμβάνονταν !!!).

Με το πρώτο άναμμα επέλεξα Ελληνικά και στήθηκε σαν να ήταν Ελληνικής αντιπροσωπείας , σημαντικό το ότι λίγες ημέρες μετά ήρθε και update το οποίο διόρθωνε όπως έγραφε κάποια bug . Όχι πως συνάντησα κανένα , αλλά δείχνει πως υπάρχει υποστήριξη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...