Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia Kalhspera, endiaferomai na agorasw to p910 se syndiasmo me bluetooth gps receiver ROYALTEK RBT-1000 kai to software ths Route66 pou exei xarth Athinas alla kai olhs ths eyrwphs, etsi wste n ato xrhsimopoihsw kai san gps navigator.

Hthela na rwthsw an gnwrizei kaneis sas an to software ths route66 einai symbato me to p910?Blepete einai h monh etairia pou prosferei gps software me xarth kai athinas ALLA KYRIWS XWRIS SYNDROMES! ;-)

Sthn selida tous eida oti to software einai symbato me kinhta SYMBIAN OS6.0 h megalytera , alla oxi me symbian UIQ.. Ti simainei ayto? to p910 den exei symbian os? Mporei kapoios parakalw na me boithisei an gnwrizei gia to thema? Gia perissoteres plhrofories h selida ths etairias ayths einai 66.com

 

Eyxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Me sygxwreite pali, teleytaia erwthsh:

 

Epeidh zw sthn Italia ton perissotero kairo kai skeftomai na agorasw apo edw to p910, ithela na rwthsw prwton poia einai h xamhloterh timh tou kinhtou sthn Ellada kai deyteron an to agorasw apo edw kai den exei Ellhniko menu tote ginetai na allaksw to leitourgiko se Ellhnika (an den exei to menu) h oxi? Ti versions tou kinitou yparxoun, exw parathrhsei diaforetika plhktrologia.. sthn ellada ayta pou dinoun exoun ellhniko keyboard?

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

ola einai mia synitheia ..an to synithiseis grafeis poly grhgora, alla exo dei para polous pou grafoun sfaira kai me to "kanoniko" plhktrologio...

opote den mporeis na exeis mia antikeimenikh apopsh an den ton piaseis sta xeria sou na "paikseis" ligaki.. ...

Epishs sto qwerty pistevo oti einai poly poio eukolo na grafeis me ta dyo xeria ap'oti me to ena .

 

Me liga logia h kalyterh lysh einai na pas se ena magazi kai na to testareis apo monos sou ......

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση : Ξέρετε πώς μπορώ να στείλω ένα απλό μηνυματάκι (οχι sms ) μέσω bluetooth σε ένα άλλο κινητό που έχει ενεργοποιημένο bluetooth???μου στειλε ένας φίλος με το x70 του αλλά στο p910 μου δε μπορώ να το κάνω!!ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος metal4ever (19 Νοέ. 2004 , 20:43)

 

Μία ερώτηση : Ξέρετε πώς μπορώ να στείλω ένα απλό μηνυματάκι (οχι sms ) μέσω bluetooth σε ένα άλλο κινητό που έχει ενεργοποιημένο bluetooth???μου στειλε ένας φίλος με το x70 του αλλά στο p910 μου δε μπορώ να το κάνω!!ευχαριστώ

 

Mπορεις να γραψεις αυτο που θες και να το στειλεις μεσα απο το σημειωματαριο η ακομα και μεσα απο τις επαφες.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgiosp (19 Νοέ. 2004 , 18:50)

 

Me sygxwreite pali, teleytaia erwthsh:

 

Epeidh zw sthn Italia ton perissotero kairo kai skeftomai na agorasw apo edw to p910, ithela na rwthsw prwton poia einai h xamhloterh timh tou kinhtou sthn Ellada kai deyteron an to agorasw apo edw kai den exei Ellhniko menu tote ginetai na allaksw to leitourgiko se Ellhnika (an den exei to menu) h oxi? Ti versions tou kinitou yparxoun, exw parathrhsei diaforetika plhktrologia.. sthn ellada ayta pou dinoun exoun ellhniko keyboard?

eyxaristw

 

αυτη την στιγμη 693 στο πλαισιο,νομιζω πως μπορεις να το αλλαξεις στα ελληνικα αν κατεβασεις το αναλογο λογισμικο απο το to site tis SE
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (19 Νοέ. 2004 , 15:50)

 

thanks paidia ....pantos einai aparadekth h SE se auto to thema tou HBH-200... an einai dynaton to koryfaio hands free na mh synergazetai ston 100% ton dynatothton tou me ton "βασιλια των smartphones" οπως λεει στο site ...

 

gggggrrrrrrr !!!

 

το ΗΒΗ 200 μου ειπαν με τον τροπο τους να μην το παρω για το 910 μου απο την σονυ,πηρα πριν λιγο το ΗΒΗ 65 απο τον γερμανο με 69Ε και ειναι μια χαρα :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Πήγα χτες και σεημερα σε καταστημα ΤΙΜ για να αγοράσω το P910. Και στα 3 καταστήματα το P910 ήταν σε ζελατίνα με σκισμένη την ταινία ασφαλείας. Ύστερα από ερωτήσεις που έκανα στην TIM μου ανέφεραν πως τα ανοίγουν οι ίδιοι τα τηλέφωνα για να περάσουν το TIM imagine. Το ερώτημα που τίθεται είναι να τους πιστέψω ή να επιμείνω σε σφραγισμένη συσκευασία. Δεν νομίζετε πως είναι λίγο αυθαίρετο να σε υποχρεώνουν να έχεις μια υπηρεσία τους χωρίς να ερωτήθείς?? ή Μήπως πάιζει κάτι άλλο που δεν θα ήθελα να το σκεφτώ (και οι τρεις συσκευασίες ήταν σε ζελατίνα με σκισμένο με κοπίδι το αυτοκόλλητο) (Η Sony ισχυρίζεται πως το τηλέφωνο δεν πωλείται σε ζελατίνα.

Ακούω τα σχόλιά σας

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΗΒΗ-65 εχει λιστα αυτων που σε καλουν κ καλεις ?? η μονο αναγνωριση κλησης???
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

to P910 den poleite mesa se zelatina , apla exei mia gkri/ashmi taineia asfaleias ....

 

Apla anoikse to paketo pou prokeitai na pareis kai tsekare an einai ola ok ....kai an to thlefono exei to prostateytiko ths othonhs sosta topothethmeno ....

Den nomizo na einai oooola anoigmena gia kapoion "kako skopo" ...

opote de nomizo na exeis problhma ...alloste ta p910 an exoun opoiodhpote problhma mesa se 7 hmeres apo thn agora ta pas k sou allazoun syskevh ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (19 Νοέ. 2004 , 22:05)

 

ΤΟ ΗΒΗ-65 εχει λιστα αυτων που σε καλουν κ καλεις ?? η μονο αναγνωριση κλησης???

 

οχι ειναι απλο εντελως :o αλλα τελικα νομιζω οτι τα bt οσα λιγοτερα εχουν τοσο καλυτερα δουλευουν,παντως ειναι καλη η τιμη του νομιζω και στην συσκευασια σου δινει και εναν φορτιστη και μια θηκη ;)ενω το αντιστοιχο τις νοκια κανει 90Ε και δεν σου δινει τιποτα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argic (19 Νοέ. 2004 , 21:42)

 

Γεια χαρά σε όλους.

παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Πήγα χτες και σεημερα σε καταστημα ΤΙΜ για να αγοράσω το P910. Και στα 3 καταστήματα το P910 ήταν σε ζελατίνα με σκισμένη την ταινία ασφαλείας. Ύστερα από ερωτήσεις που έκανα στην TIM μου ανέφεραν πως τα ανοίγουν οι ίδιοι τα τηλέφωνα για να περάσουν το TIM imagine. Το ερώτημα που τίθεται είναι να τους πιστέψω ή να επιμείνω σε σφραγισμένη συσκευασία. Δεν νομίζετε πως είναι λίγο αυθαίρετο να σε υποχρεώνουν να έχεις μια υπηρεσία τους χωρίς να ερωτήθείς?? ή Μήπως πάιζει κάτι άλλο που δεν θα ήθελα να το σκεφτώ (και οι τρεις συσκευασίες ήταν σε ζελατίνα με σκισμένο με κοπίδι το αυτοκόλλητο) (Η Sony ισχυρίζεται πως το τηλέφωνο δεν πωλείται σε ζελατίνα.

Ακούω τα σχόλιά σας

 

φιλε μου εγω επειδη ειμαι ψειρας και ισως υπερβολικος θελω το κινητο να το ανοιξω μονο εγω και πρωτος,ναι δεν πωλειται σε ζελατινα απλα εχει την ταινια ασφαλειας ;)
Link to comment
Share on other sites

eipame h nokia exei parei polh psila ton amane!!!

 

kai to hbh-200 exei poly oraia thikoula kai fortisth....kai doulevei me to p900/910 , apla den deixnei lista kalounton kai kleithenton opos se alla montela ths SE p. z1010 v800 pou to exo tsekarei .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (19 Νοέ. 2004 , 23:23)

 

eipame h nokia exei parei polh psila ton amane!!!

 

kai to hbh-200 exei poly oraia thikoula kai fortisth....kai doulevei me to p900/910 , apla den deixnei lista kalounton kai kleithenton opos se alla montela ths SE p. z1010 v800 pou to exo tsekarei .

 

ναι αν εχεις αυτα τα μοντελα αξιζει,αλλα στην δικια μου περιπτωση δεν μου προσφερει τιποτα παραπανω δυστυχως :( οποτε γιατι να δωσω 50Ε παραπανω; ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HuskerDu (11 Νοέ. 2004 , 23:58)

 

Τα GSM specs του IMEI έχουν αλλάξει από τον Απρίλιο του 2004 και ισχύουν βεβαια για όλους τους κατασκευαστές GSM συσκευών.

Δηλαδή τώρα το IMEI έχει ως εξής:

TAC-SN-CD

TAC= type allolcation code, 8 digits

SN = serial number, 6 digits

CD = check digit, 1 digit

 

Επομένως, είναι δυνατόν, το "πρόβλημα" να υπάρχει και στα P900 που κατασκευάστηκαν μετά τον 04/2004.

 

:)

 

Mια παρατήρηση σχετικά με το IMEI. Στο P800 που έχω, όταν κάνω back-up, δημιουργείται ένα .ecs file μέσα στο C:\Documents and Settings\User_name\Application Data\Sony Ericsson\backups\xxxxxx-xx-xxxxxx-x, όπου ta "x" είναι το IMEI του κινητού μου.

Μπορεί ένας κάτοχος του P910 να δει το path που έχουν τα back-up files?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τα σχόλια για το p910. (πώληση σε ζελατίνα-σκισμένη ταινία ασφαλείας). εύχομαι σήμερα που θα το αγοράσω τελικά να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα οποιασδήποτε φύσης.

Αλήθεια, υπάρχει κανείς που να το αγόρασε στην Ελλάδα από TIM SHOP και να είχε προεγκατεστημένο το TIM ΙΜΑGINE??? (Για να μην φορτώνω τις σελίδες με το "πρόβλημά μου" οποιος θέλει ας απαντήσει με pm

Anyway, και πάλι thanx για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

kala eipame o kathenas agorazei oti thelei analoga me ta gousta tou tis angkes tou kai thn krish tou ...apla plhrofories kai empeiries metaferoume edo..... ;-)
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

meta apo paramoni 2 ebdomadon sto service gia allagi othonis logo kamenou pixel (steritiko sindromo)to tilefonaki ke pali sta heria mou...ehi kanis egatastisi mp3go sto p910?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για το forum!!

 

Δεν έχει κλείσει ούτε 2 εβδομάδες το P910i και άρχισε να παρουσιάζει πρόβλημα με τα αριθμιτικό πληκτρολόγιο όταν το πορτάκι είναι κλειστό. Συγκεκριμένα δεν ανταποκρίνεται κανένα πλήκτρο όταν το πατάς. Τα πλήκτρα φωτίζονται κανονικά. Μερικές φορές λειτουργεί το *. Ούτε με reset επανέρχεται. Χθές του έκανα αναβάθμιση και πάλι τίποτα. Έχει κανείς διαπιστώσει παρόμοιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα με το πορτακι σε 3,5 εβδομαδες χρησης ....

Μηπως εβγαλες το πορτακι και οταν το ξαναεβαλες δεν κουμπωσε σωστα ??...να τσεκαρουμε ολες τις περιπτωσεις ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HuskerDu (20 Νοέ. 2004 , 00:16)

 

Mια παρατήρηση σχετικά με το IMEI. Στο P800 που έχω, όταν κάνω back-up, δημιουργείται ένα .ecs file μέσα στο C:\Documents and Settings\User_name\Application Data\Sony Ericsson\backups\xxxxxx-xx-xxxxxx-x, όπου ta "x" είναι το IMEI του κινητού μου.

Μπορεί ένας κάτοχος του P910 να δει το path που έχουν τα back-up files?

 

Στο Ρ910 είναι C:\Documents and Settings\User_name\Application Data\Sony Ericsson\backups\xxxxxxxx-xxxxxx-x

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (20 Νοέ. 2004 , 11:22)

 

κανενα προβλημα με το πορτακι σε 3,5 εβδομαδες χρησης ....

Μηπως εβγαλες το πορτακι και οταν το ξαναεβαλες δεν κουμπωσε σωστα ??...να τσεκαρουμε ολες τις περιπτωσεις ...

 

 

Το πορτάκι δεν το πείραξα καθόλου. Χθες το απόγευμα το αφαίρεσα να δω τι συμβαίνει και παρατήρησα ότι μάλλον δεν πιάνει στο σε μια εγκοπή που υπάρχει στο κάτω μέρος. Δεν υπάρχει όμως κάτι που να αγκιστρώνει στην εγκοπή!!! Θα δοκιμάσω σήμερα να το βάλω μήπως δουλέψει διαφορετικά με βλέπω για service.

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι γρηγορη λυση στο προβλημα σου και σε παρακαλω να μας ενημερωσεις και εμας πως λυθηκε τελικα .....
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...