Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες να κανω μια ερωτηση?8ελω να παρω μπακ απ τις επαφες μου αλλα οχι με το αουτλοοκ..8υμαμαι στο 3230 υπηρχε ο φακελος που τις ειχε μια μια στανταρ 8α υπαρχει και στο π910 ετσι??

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδες να κανω μια ερωτηση?8ελω να παρω μπακ απ τις επαφες μου αλλα οχι με το αουτλοοκ..8υμαμαι στο 3230 υπηρχε ο φακελος που τις ειχε μια μια στανταρ 8α υπαρχει και στο π910 ετσι??

Τέτοιος φάκελος δεν υπάρχει στα κινητά της SE. Ο μόνος τρόπος για backup των επαφών σου είναι ή με το outlook ή να κάνεις backup όλα τα αρχεία του κινητού μέσω του προγράμματος που υπάρχει στο cd.άλλος τρόπος είναι αν ψάξεις λίγο στα forum υπάρχει πρόγραμμα που σου κάνει backup τις επαφές.Τώρα δεν θυμάμε ακριβώς το όνομα αλλά θα το βρεις εύκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιος καλος γνωριζει το προγραμμα ας με βοη8ησει...

Δεν χρειάζεται κανένα πρόγραμμα αν θέλεις να κρατήσεις τις επαφές σου σε ένα αρχειάκι με το οποίο θα τις επαναφέρεις στο p910 μετά από φορμάτ. Πας στον διαχειριστή επαφών, επιλέγεις όλες τις επαφές και πατάς αποστολή σε κοινόχρηστο bluetooth. Μετά πας στα μηνύματα, ασύρματη, κοινόχρηστα και εκει θα βρεις το αρχειάκι αυτό. Εναλλακτικά επιλέγεις κανονική αποστολή bluetooth και το στέλνεις σε άλλο symbian κινητό και μετά στο στέλνουν ξανά πίσω. Αν δεν κατάλαβες ή χρειαστείς βοήθεια στείλε μου pm. ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Πας στον διαχειριστή επαφών, επιλέγεις όλες τις επαφές και πατάς αποστολή σε κοινόχρηστο bluetooth. Μετά πας στα μηνύματα, ασύρματη, κοινόχρηστα και εκει θα βρεις το αρχειάκι αυτό.

 

Πας επαφές -> αποστολή φακέλου ...

 

2 χρόνια το έχω και τώρα το έμαθα αυτό...:)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

jkalimer&zalaros einai afto akrivws pu epsaxna

 

na ste kala ;)

 

allh mia aporia paremferh na sas 8esw.....exw ta contacts perasmena apo to palio mu nokia 3230 ena ena sto pc(afto eixe thn epilogh na ta perneis ta arxeiakia kai na ta kaneis paste sto pc)twra 8elw na ta perasw sto p910 mu alla exw mono th vash tu...me ena file manager pws na ta perasw???(den exw bluetooth adapter na ta steilw)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

jkalimer&zalaros einai afto akrivws pu epsaxna

 

na ste kala ;)

 

allh mia aporia paremferh na sas 8esw.....exw ta contacts perasmena apo to palio mu nokia 3230 ena ena sto pc(afto eixe thn epilogh na ta perneis ta arxeiakia kai na ta kaneis paste sto pc)twra 8elw na ta perasw sto p910 mu alla exw mono th vash tu...me ena file manager pws na ta perasw???(den exw bluetooth adapter na ta steilw)

Τι κατάληξη έχουν αυτά τα αρχειάκια; Δοκίμασε να περάσεις ένα αρχειάκι σε κάποιον φάκελο και μετά με έναν file explorer στο p910 προσπάθησε να το ανοίξεις. Αν το αναγνωρίσει τότε πέρνα τα όλα τα αρχειάκια και άνοιξέ τα όλα ένα ένα με την σειρά. Κάθε φορά που θα ανοίγεις ένα θα αποθηκεύεις και μία επαφή. Εκτός και αν είναι αρχεία txt.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω σήμερα το τηλέφωνο και δε βλέπω τπτ στην οθόνη. Αρχικά λέω ότι χάλασε :( Τελικά, η οθόνη λειτουργούσε αλλα δεν φωτιζόταν. Λεπτομέρια.. δεν φωτίζονται ούτε τα κουμπιά του πληκτρολογίου, οπότε μάλλον παίζει θέμα παροχης. Mόνη λύση το service ε? :(
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με αυτό το ''μαγαζάκι';Μπαίνω στα downloads και μου λέει '' You are trying to access a restricted area.

 

We are Sorry but this section of our site is for Administrators Only.'' Πάντοτε έμπαινα και κατέβαζα ότι ήθελα χωρίς πρόβλημα.Κρίμα και με είχε σώσει το ''μαγαζάκι''...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia. Exo ena mikro provlimataki me to P910 mou.

Otan me pernoun tilefono i otan dexomai ena minima to kinito kanei restart :S

Allaxa sim kai memory stick na do mpas kai ftaine ayta alla pali ta idia...

Mou eipe ena paidi oti mallon 8elei format gia na strosei. Ontos etsi einai?

To 8ema einai oti 8elo na kratiso epafes kai minimata.

Pos 8a to kano ayto?

Euxaristo

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στο service (στην Οmnitech) και μου απάντησαν ότι η συσκευή είναι ανεπισκεύαστη!!! :(:(

Αιτία λέει είναι μηχανική καταστροφή...

Τι να κάνω? Να δεχτώ τη μοίρα του κινητού ή να αναζητήσω άλλο service center? (προτείνετε κάποιο αν μπορείτε)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γιατι;του εκανες τιποτα;γενικα την συγκεκριμενη εταιρεια μην την εμπιστευεσαι,ολα βρεγμενα τα βγαζει η χαλασμενα απο σενα,πηγαινε το σε σερβις τις σονυ
Link to comment
Share on other sites

γιατι;του εκανες τιποτα;γενικα την συγκεκριμενη εταιρεια μην την εμπιστευεσαι,ολα βρεγμενα τα βγαζει η χαλασμενα απο σενα,πηγαινε το σε σερβις τις σονυ

Μου είπαν ότι έσπασε κάτι μέσα στην πλακέτα και δεν είναι επισκευάσιμο διότι δεν υπάρχει σαν εξάρτημα-ανταλλακτικό.... Γίνεται από ένα πέσιμο από το κομοδίνο να φάει τέτοια φρίκη? Και αφού το λύσανε, μου το δώσανε πίσω τελείως κακοκουμπομένο... ελεος! Μακρια!

Για πες, που ακριβώς να το πάω?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

αργησε λιγο αλλα τελικα επεσε στα χερια μου!

πολυ καλο τηλεφωνο!

εχω διαβασει σχεδον ολα τα posts αλλα θελω να ρωτησω καποια πραγματα και οποιος εχει το χρονο και τη διαθεση ας μου απαντησει!

 

1.οταν λετε να κανει καποιος φορματ εννοειτε την επιλογη μορφοποιηση δισκου που εχει το κιν στο μενου?

 

2.στα symbian αν παταγες παρατεταμενα το κουμπι του μενου σου εβγαζε ποιες εφαρμογες εχεις ανοιχτες.υπαρχει κατι τετοιο και στο p?

(γιατι η μπαταρια ρε παιδια δεν κραταει πανω απο 7,8 ωρες και ισως να παιζει κατι τετοιο.εκτος και αν τα εχει παιξει η μπαταρια)

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν χάρτες Ελλάδας για το MapViewGPS ή το SmartComGPS ???
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παγκράτι, γι'αυτο προτίμησα να πάω εκεί που είναι κεντρικά
για πηγαινε 1 βολτα απο την σινωπης ειναι κοντα στον πυργο,εχει σερβις της σονυ,ειναι πολυ εξυπηρετικο το παιδι που το εχει,κοντα εισαι;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Paidia mia erwthsh. Otan ksexaseis ton kwdiko kleidwmatos pou exeis valei otan alazei h karta sim ti ginetai? Den yparxei kapoios tropos na to mhdeniseis? To hard reset pou dokimasa den epiase!!! :mad:
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Πρόσφατα πήρα το κινητό ενός φίλου . Πρέπει να έχει προβλήματα όμως. Συγκεκριμένα αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα.

 

Δε μπορώ να κάνω συγχρονισμό το κινητο. Έχω καθαρίσει επαφές καινούριους οδηγούς μα τίποτα. Μέχρι στιγμής το εχω δοκιμάσει με την βάση του. Το βάζω πάνω στην βάση και το σηματάκι παραμένει <-//-> οταν το βγάζω απο την βάση τότε ξεκινάει το κυματάκι του . Παράξενο ε? σημασία τελικά έχει οτι όσες φορές και αν το βαλω/βγαλω δεν αναγνωρίζει το κινητό ακόμα και οταν βγάζει οτι είναι connected. Δοκιμάζω να το κανω αναβάθμιση ακολου8ώ όλες τις οδηγίες φτάνω μέχρι το σημείο που λεει να βγαλω την καρτα και με κλειστό το κινητο να το τοποθετήσω στην βάση. Τοτε το κινητό ανοίγει μονο του , περνάει το σήμα της vodafone και περιμένειιιιιιι εκειιιιιι :( αυτος μου είχε πει οτι είχε πέσει μεσα σε νερό παρόλα αυτα, το κινητό μετα απο επίπονα στεγνώματα ξεκίνησε :( να το πάω λέτε στο service ? μένω γλυφάδα εχει εδω στη γλυφάδα service? και πόσα θα μου πάρουνε ?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erwthsh. Otan ksexaseis ton kwdiko kleidwmatos pou exeis valei otan alazei h karta sim ti ginetai? Den yparxei kapoios tropos na to mhdeniseis? To hard reset pou dokimasa den epiase!!! :mad:

 

 

Δυστηχώς η μόνη λύση είναι το service, για να περάσουν την αναβάθμηση...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Πρόσφατα πήρα το κινητό ενός φίλου . Πρέπει να έχει προβλήματα όμως. Συγκεκριμένα αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα.

 

Δε μπορώ να κάνω συγχρονισμό το κινητο. Έχω καθαρίσει επαφές καινούριους οδηγούς μα τίποτα. Μέχρι στιγμής το εχω δοκιμάσει με την βάση του. Το βάζω πάνω στην βάση και το σηματάκι παραμένει <-//-> οταν το βγάζω απο την βάση τότε ξεκινάει το κυματάκι του . Παράξενο ε? σημασία τελικά έχει οτι όσες φορές και αν το βαλω/βγαλω δεν αναγνωρίζει το κινητό ακόμα και οταν βγάζει οτι είναι connected. Δοκιμάζω να το κανω αναβάθμιση ακολου8ώ όλες τις οδηγίες φτάνω μέχρι το σημείο που λεει να βγαλω την καρτα και με κλειστό το κινητο να το τοποθετήσω στην βάση. Τοτε το κινητό ανοίγει μονο του , περνάει το σήμα της vodafone και περιμένειιιιιιι εκειιιιιι :( αυτος μου είχε πει οτι είχε πέσει μεσα σε νερό παρόλα αυτα, το κινητό μετα απο επίπονα στεγνώματα ξεκίνησε :( να το πάω λέτε στο service ? μένω γλυφάδα εχει εδω στη γλυφάδα service? και πόσα θα μου πάρουνε ?

 

Σας ευχαριστώ

 

Καταρχήν έχεις δοκιμάσει να κάνεις hard reset στο κινητό;

Τώρα ώς αναφορά το πρόβλημα με τον συγχρονισμό, για να το παρακάμψεις μπορείς να κάνεις το εξής. Θα συνδέσεις το κινητό με την βάση, θα το αποσυνδέσεις και όταν ενεργοποιηθεί το σηματάκι <-//->, θα ξανά συνδέσεις το κινητό.

Τώρα ως αναφορά την αναβάθμιση συνήθως κολλάει στο σηματάκι της vodafone επείδή δεν είναι εγκατεστημένη η Java στο pc.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο τα 2 απο τα εξωτερικα κουμπια στο πορτακι δε λειτουργουν αν δε βαλω υπερβολικα πολλη πιεση. Προκειται για το πληκτρο ΟΚ και το πληκτρο απορριψης κλησης. Στο service θα κανουν απλα καθαρισμο εσωτερικα στο πληκτρολογιο ή θα βαλουν αλλο και θα πληρωσω τα κερατα μου; Ποσο μπορει να κανει ενα πληκτρολογιο ή νεο πορτακι στη χειροτερη περιπτωση; Το P910 το εχω 1,5 χρονο οποτε μαλλον τελος και η εγγυηση. Οποιος γνωριζει παρακαλω ας απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...