Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να εγκαταστήσεις τον file manager στον υπολογιστή σου ή στο κινητό σου. Μέσω αυτού του προγράμματος θα μπορέσεις να περάσεις τα αρχεία .app στο φάκελο που είναι εγκατεστημένη η εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exo mia aporia !!! mexri ti mnimi mporoyme na valoyme to P910i ??? tin 2 GB tin pernei?

Την πέρνει φίλε μου!Τέτοια έχω στο δικό μου!Και στο fleamarket έχει καλές τιμές για καινούριες!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις τον file manager στον υπολογιστή σου ή στο κινητό σου. Μέσω αυτού του προγράμματος θα μπορέσεις να περάσεις τα αρχεία .app στο φάκελο που είναι εγκατεστημένη η εφαρμογή...

 

as mou to pei kapoios sas parakalo analitika me px to power protect i to remotep800 na to katalavo k na min enoxlo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

 

Σήμερα μου συμβαίνει κάτι περίεργο. Μετά από μία κλήση την οποία και έκανα mute από το Ρ900 μου, δεν ακούω τίποτα από το ακουστικό! Για να ακούσω, πρέπει να ανοίξω το flip, και να μεταφέρω την φωνή στο εξωτερικό μεγάφωνο, και τότε ακούω και από το ακουστικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να δώ για να ρυθμίσω την ένταση του ακουστικού, γιατί από το κλασσικό volume δεν γίνεται τίποτα.

Η μήπως έχει βλάβη το ακουστικό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

exo mia aporia !!! mexri ti mnimi mporoyme na valoyme to P910i ??? tin 2 GB tin pernei?

Ναι.Εγω με 2GB το εχω το κινητο!Και δουλευει μια χαρα!Μεχρι και 4gb εχει δοκιμαστει!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

 

Σήμερα μου συμβαίνει κάτι περίεργο. Μετά από μία κλήση την οποία και έκανα mute από το Ρ900 μου, δεν ακούω τίποτα από το ακουστικό! Για να ακούσω, πρέπει να ανοίξω το flip, και να μεταφέρω την φωνή στο εξωτερικό μεγάφωνο, και τότε ακούω και από το ακουστικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να δώ για να ρυθμίσω την ένταση του ακουστικού, γιατί από το κλασσικό volume δεν γίνεται τίποτα.

Η μήπως έχει βλάβη το ακουστικό;

 

Ευχαριστώ

Η τσεκαρε το μονο σου με ενα κατσαβιδακι και πολυ προσοχη,η service!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λυσει ακόμα το πρόβλημα με το bluetooth ακουστικό μου (ειναι nokia). Μετά από αναβάθμιση σε 910 βρήκα έλεγχο του handsfree αλλα δεν απαντά αυτόματα όπωε το έχω ορίσει που νομίζω οτι οφείλεται στο γεγονος οτι το ακουστικό αποσυνδέετε μόνο του συνέχεια. Αν ξέρει κανείς κάτι.....

 

Επήσεις ενώ έχω μια καρτα 1gb φορτώνω παιχνίδια όπως το VRALLY και το Soldier Strike αλλά και το Route 66 και όταν πάω να τα ανοίξω μου γραφει οτι δεν εχει μνήμη. Εχω τη εσωτερική μνήμη όπως ήταν αρχικά χωρίς κανενα προγραμμα επιπλέον εγκατεστημένο. ??????????????

Μνημη ram εννοει οχι εσωτερικη μνημη.Κοιτα να μην τρεχεις πολλες εφαρμογες...

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι γνωρίζω το Ρ910 μπορεί να δεχτεί μνήμες μέχρι και 1 γίγα... Έχω κι εγώ όμως μια ερώτηση... Από που μπορώ να αγοράσω ένα πορτάκι για το Ρ910 που μου έσπασε; Επίσης θα ήθελα να αγοράσω και πένες... Σας ευχαριστώ..

Στην sony ericsson δεν σε συμφερει.Θα σου ζητησουν κανα 60+ ευρω για το πορτακι και πενακια.Κοιτα στο 9volto (http://www.9volto.gr).

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω το εξής πρόβλημα στο P 910 :

Το δίκτυο που χρησιμοποιώ είναι της Vodafone και η SIM είναι καινούργια ,

(αγορά 19-06-06 ) το ίδιο πρόβλημα είχα και με την παλιά SIM .

Σε σημεία που είχα μέτριο σήμα , τώρα μου βγάζει μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης ,

και εκεί που έχω full σήμα μόλις πάω να μιλήσω χάνετε τελείως το σήμα

και κόβετε η συνομιλία .

βάζω την SIM σε ένα Τ 68 μιλάω κανονικά όπως πρώτα ,

βάζω στο Ρ 910 μια Cosmocarta μιλάω κανονικά .

Το πρόβλημα μου το βγάζει μόνο με την SIM της Vodafone ,

η οποία επαναλαμβάνω είναι καινούργια

 

Υ.Γ έχω κάνει και αναβάθμιση μέσω διαδικτύου πριν από πέντε μέρες

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

xmmm... prepei na einai blabh ston pompodekth... kai ap oso 3erw dn dior8wnetai me update oute sim oute tpt..

prepei na xei xalasei h band ths voda...

dn pairnw kai orko mia idea rixnw...

Link to comment
Share on other sites

ALEXO εχεις οντως ακουσει οτι το P910 θα παιρνει την καρτα μνημης 4GB; Αυτο θα ηταν καλη ειδηση. Κατι ειχα ακουσει οτι μονο το P990 θα τη δεχεται αλλα ισως κανω και λαθος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν έχει μαζευτεί σαβούρα μέσα στην συσκευή και θες να κάνεις restore

πρέπει να κάνεις και φορμάτ στην συσκευή πρίν;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ALEXO εχεις οντως ακουσει οτι το P910 θα παιρνει την καρτα μνημης 4GB; Αυτο θα ηταν καλη ειδηση. Κατι ειχα ακουσει οτι μονο το P990 θα τη δεχεται αλλα ισως κανω και λαθος

Ναι.Σιγουρα.Αφου εγω τωρα αν δεν το πουλαγα το κινητο θα μαζευα λεφτα για να παρω την 4gb.Θα μετραει παντως!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

voi8iste me

ekana egkastasi sto p910i to arxeio symbian xp gia na exo eikonidia tou xp sto kinito k otan to ekana restart den anoigei oute se flight mode ti paizei exo trela8ei!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος τα κρακ από το ελληνο-αγγλικό λεξικό SlovoEd της Magenta για το ρ910; αν ναι, στείλτε μου σας παρακαλώ το κρακ στο pelehas@yahoo.com...
Link to comment
Share on other sites

voi8iste me

ekana egkastasi sto p910i to arxeio symbian xp gia na exo eikonidia tou xp sto kinito k otan to ekana restart den anoigei oute se flight mode ti paizei exo trela8ei!

 

format φίλε μου...η μόνη λύση...και εγώ έτσι την έπαθα και το πήγα στην SE και το κινητό επανήλθε στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασα...δυστυχώς την πάτησες αν και αν είχες διαβάσει πιό προσεκτικά στο forum έχει αναφερθεί αρκετές φορές ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι μόνο για Ρ800.Αλλά δεν μπορώ να σε αδικήσω γιατί ούτε εγω το είχα δει όταν έπρεπε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γει χαρα,

εχω ενα Ρ900 απο δεύτερο χερι και θελω να του κανω firmware update για να περνει μεγαλυτερη καρτα .

το προβλημα ειναι οτι δεν εχω το καλωδιο , οπου μονο μ'αυτο απ'οτι ειδα γινεται η αναβαθμιση.

α) αν γνωριζει κανεις καποιο αλλο τροπο (ΒΤ ή card reader που αυτα τα εχω )

ειναι ευπροσδεκτος .

β) αν κανενας καλος Χριστιανος ή Βουδιστης ή οτιδηποτε τελος παντων

θελει να μου δανισει το καλωδιο με τη βαση - μονο για το update- θα τον υπερευχαριστω...

σημ. μένω Πειραια

 

παιδια ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...:help: :dizzy: :help:

http://panfamilyhouse.winhost.gr/shapes/sant.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια γει χαρα,

εχω ενα Ρ900 απο δεύτερο χερι και θελω να του κανω firmware update για να περνει μεγαλυτερη καρτα .

το προβλημα ειναι οτι δεν εχω το καλωδιο , οπου μονο μ'αυτο απ'οτι ειδα γινεται η αναβαθμιση.

α) αν γνωριζει κανεις καποιο αλλο τροπο (ΒΤ ή card reader που αυτα τα εχω )

ειναι ευπροσδεκτος .

β) αν κανενας καλος Χριστιανος ή Βουδιστης ή οτιδηποτε τελος παντων

θελει να μου δανισει το καλωδιο με τη βαση - μονο για το update- θα τον υπερευχαριστω...

σημ. μένω Πειραια

 

παιδια ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...:help: :dizzy: :help:

 

Η αναβαθμηση στο P910 γινεται μονο με τη βαση και με κανεναν αλλο τροπο.Οποτε πρεπει να ψαξεις να την βρεις.Θα στην εδινα και εγω αν το ειχες ζητησει 1 εβδομαδα γιατι τωρα δεν την εχω.Η μεγαλυτερη μνημη που μπορει να σηκωσει το τηλεφωνο ειναι μεχρι 2GB επισημα απο την SE.Τωρα δεν ξερω αν με καινουργια αναβαθμιση αντεχει παραπανω αλλα δεν το νομιζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμηση στο P910 γινεται μονο με τη βαση και με κανεναν αλλο τροπο.Οποτε πρεπει να ψαξεις να την βρεις.Θα στην εδινα και εγω αν το ειχες ζητησει 1 εβδομαδα γιατι τωρα δεν την εχω.Η μεγαλυτερη μνημη που μπορει να σηκωσει το τηλεφωνο ειναι μεχρι 2GB επισημα απο την SE.Τωρα δεν ξερω αν με καινουργια αναβαθμιση αντεχει παραπανω αλλα δεν το νομιζω.

 

μωρε και με 1G (απο τα 30Μ που έχω ) ικανοποιημενος ειμαι , αλλα ελα ντε που δεν μπορω να βρω στο εμποριο ουτε απο SE ουτε απο authorised service και βεβαια ουτε απο Γερμανους , Ιταλους κλπ , οπότε γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει κανένας καλοθελητης

ευχαριστώ πάντως ετσι κι αλλιως

http://panfamilyhouse.winhost.gr/shapes/sant.gif
Link to comment
Share on other sites

μωρε και με 1G (απο τα 30Μ που έχω ) ικανοποιημενος ειμαι , αλλα ελα ντε που δεν μπορω να βρω στο εμποριο ουτε απο SE ουτε απο authorised service και βεβαια ουτε απο Γερμανους , Ιταλους κλπ , οπότε γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει κανένας καλοθελητης

ευχαριστώ πάντως ετσι κι αλλιως

 

Ούτε η SE ούτε κανένα κατάστημα Γερμανού κτλ πουλούν τη βάση. Αν μπορείς (αν είσαι απο αθήνα)πήγαινε στο μοναστηράκι την κυριακή και ίσως να μπορέσεις να βρεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τον opera browser και συνδεσα το κινητο με τον υπολογιστη και σερφαρα για λιγο στο ιντερνετ υπαρχει περιπτωση να χρεωνομαι για το σερφαρισμα που εκανα στη tim(tim εχω) η το κινητο συνδεεται με τη συνδεση του υπολογιστη;
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP910i/R4A SEMC-Browser/Symbian/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

paidia exw kai gw ena problhma me to p910 mou. exw tim me 128k sim(dn 3erwan paizei rolo) me voda live p910. otan exw gprs noixto, mou bgazei ena ikonidio kai mou leei calls not allowed. kai dn mporooun na me paroun thl. giati tonkanei ayto kai pws to dior8wnw? me cu dn to kanei! mpas k einai @@ tou live? eyxaristw ek twn proterwn!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP910i/R4A SEMC-Browser/Symbian/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

paidia exw kai gw ena problhma me to p910 mou. exw tim me 128k sim(dn 3erwan paizei rolo) me voda live p910. otan exw gprs noixto, mou bgazei ena ikonidio kai mou leei calls not allowed. kai dn mporooun na me paroun thl. giati tonkanei ayto kai pws to dior8wnw? me cu dn to kanei! mpas k einai @@ tou live? eyxaristw ek twn proterwn!

Το πιο πιθανό είναι επειδή έχει ανοιχτό το GPRS ψάνχει να βρει δίκτυο Vodafone για να πραγματοποιεί κλήσεις, επειδή η συσκευή είναι Vodafone οπότε η ρύθμιση είναι προκαθορισμένη.Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το GPRS και μάλλον θα παίξει.Αλλά δεν θα έχεις πρόσβαση στο internet.Με την κάρτ cu είναι απόλυτα φυσιολογικό να παίζει αφού είναι της vodafone οπότε είναι στο δίκτυο που θέλει.

Γενικά οι συσκευές στις vodafone για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις το 100% των δυνατοτήτων τους πρέπει να έχεις κάρτα vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP910i/R4A SEMC-Browser/Symbian/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonP910i/R4A SEMC-Browser/Symbian/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

paidia exw kai gw ena problhma me to p910 mou. exw tim me 128k sim(dn 3erwan paizei rolo) me voda live p910. otan exw gprs noixto, mou bgazei ena ikonidio kai mou leei calls not allowed. kai dn mporooun na me paroun thl. giati tonkanei ayto kai pws to dior8wnw? me cu dn to kanei! mpas k einai @@ tou live? eyxaristw ek twn proterwn!

Το πιο πιθανό είναι επειδή έχει ανοιχτό το GPRS ψάνχει να βρει δίκτυο Vodafone για να πραγματοποιεί κλήσεις, επειδή η συσκευή είναι Vodafone οπότε η ρύθμιση είναι προκαθορισμένη.Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το GPRS και μάλλον θα παίξει.Αλλά δεν θα έχεις πρόσβαση στο internet.Με την κάρτ cu είναι απόλυτα φυσιολογικό να παίζει αφού είναι της vodafone οπότε είναι στο δίκτυο που θέλει.

Γενικά οι συσκευές στις vodafone για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις το 100% των δυνατοτήτων τους πρέπει να έχεις κάρτα vodafone.

 

Nai, se live syskeui me karta Tim den mporoun na se kalesoun otan xrisimopoieis to GPRS

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...