Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι φιλε μου,το φορματ γινεται απο το κρυφο μενου,απλα δεν θυμαμε ακριβως τις κινησεις με το jog λογω οτι δεν εχω πια Ρ ας μας τον ξαναπει καποιος

Για format στο κινητό:

Jog Πάνω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

Jog Κάτω (μία φορά)

*

Jog Κάτω (μία φορά)

*

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναί το βρήκα ψάχνοντας στις σελλίδες του forum.. έκανα format .. τα μηνύματα έρχονται κανονικά πια..

 

έκανα ρυθμίσεις για wap-mms-Greek language.

 

συνχρόνισα τις επαφές απο outlook

 

έκανα format στην κάρτα μνήμης (τα λάθη ήταν εκεί τελικα)

 

Βackup γρήγορα - γρήγορα

 

Και όλα παίζουν Τζαμι!!

 

Ευχαριστώ παιδιά για τα Link και την βοήθεια... θα σας προτιμώ στο εξής ...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν τα email στο P910i υποστηριζουν ληψη και αποστολη attachments εικονων ή αλλων αρχειων; Αν ναι, αυτο ισχυει και στο ενσωματωμενο προγραμμα διαχειρισης email ή μονο σε προγραμματα τριτων κατασκευαστων (πχ Profimail); Ειναι σημαντικο για μενα γιατι ειχα καρτοκινητο και δεν ηταν δυνατο να λαβω email (εννοω κανονικη ληψη email και οχι απο wap site). Μου ειπαν οτι γινεται μονο με συνδεση οποτε απο την απαντηση αυτου του ερωτηματος θα κριθει αν θα προχωρησω σε συνδεση ή οχι
Link to comment
Share on other sites

Guys me ton katalogo ti ginetai?Exontas kataxoriseis me ellinikos xaraktires den mporo na kano browse ana gramma,kai alles leitourgies taxeias klisi.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν τα email στο P910i υποστηριζουν ληψη και αποστολη attachments εικονων ή αλλων αρχειων; Αν ναι, αυτο ισχυει και στο ενσωματωμενο προγραμμα διαχειρισης email ή μονο σε προγραμματα τριτων κατασκευαστων (πχ Profimail); Ειναι σημαντικο για μενα γιατι ειχα καρτοκινητο και δεν ηταν δυνατο να λαβω email (εννοω κανονικη ληψη email και οχι απο wap site). Μου ειπαν οτι γινεται μονο με συνδεση οποτε απο την απαντηση αυτου του ερωτηματος θα κριθει αν θα προχωρησω σε συνδεση ή οχι

αυτα που ζητας γινονται με το ενσωματωμενο προγραμμα e-mail του 910 με εξαιρεση την hotmail. πχ μονο με λογαριασμο τυπου pop3 smtp μπορεις. κανεις της ρυθμισεις που ζηταει και μπορεις να στελνεις συνημμενα και να λαμβανεις. να εχεις υπ οψην σου οτι εαν λαβεις συνημμενο ενα αρχειο mpeg, avi το 910 δεν ειναι σε θεση να το διαβασει ''βλεπει'' μονο αυτα που μπορει.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Guys me ton katalogo ti ginetai?Exontas kataxoriseis me ellinikos xaraktires den mporo na kano browse ana gramma,kai alles leitourgies taxeias klisi.
αλλαξε μονο το πρωτο γραμμα στης καταχωρησεις σου σε λατινικο. αυτο εχω κανει εγω και τα βαζει στην θεση τους.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε μονο το πρωτο γραμμα στης καταχωρησεις σου σε λατινικο. αυτο εχω κανει εγω και τα βαζει στην θεση τους.

Den iparxei kapoios allos tropos?Aytos kai einai xronovoros alla kai den ginetai se grammata pou ta antoistica einai diaforetika px l ,thita,ktl.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορεις . εγω εχω ελληνικα στον καταλογο και κανω αναζητηση με ελληνικα κανονικοτατα.
Link to comment
Share on other sites

Therock Τί γλώσσα έχεις στο κινητό σου και τι στο πληκτρολόγιο στο πορτάκι ???

Εμένα με τα ελληνικά δουλεύει κανονικά (αγγλικά στο QWERTY)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Den iparxei kapoios allos tropos?Aytos kai einai xronovoros alla kai den ginetai se grammata pou ta antoistica einai diaforetika px l ,thita,ktl.
αυτον τον τροπο εχω βρει εγω, δυστυχως δεν εχω βρει αλλον. και πιστεψε με την εχω ψαξει πολυ απο τοτε που ειχα το ρ800 βεβαια εγω εχω αλλαξει και την γλωσσα στα αγγλικα στο μενου γιατι μου εδινε στα νευρα το ελληνικο μενου. εαν εχει καποιος αλλος καμμια ιδεα ας την πει.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

αυτον τον τροπο εχω βρει εγω, δυστυχως δεν εχω βρει αλλον. και πιστεψε με την εχω ψαξει πολυ απο τοτε που ειχα το ρ800 βεβαια εγω εχω αλλαξει και την γλωσσα στα αγγλικα στο μενου γιατι μου εδινε στα νευρα το ελληνικο μενου. εαν εχει καποιος αλλος καμμια ιδεα ας την πει.

 

Αυτό φταίει στον mathio...:happy:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει στον mathio...:happy:

οχι δεν φταει αυτο, ακομα και στα ελληνικα να γυρισω το μενου ΠΑΛΙ τα ονοματα των ελληνικων χαρακτηρων πανε στο τελος, δηλ εαν ψαχνω για τον στελιο πχ, δεν τον βρισκω στο Σ αλλα στο τελος στο Ζ στης καρτελλες του ευρετιριου. δεν με ενοχλει βεβαια και πολυ γιατι εχω βρει το κολπο αυτο που ανεφερα πριν. πχ εαν θελω να βαλω μια καταχωρηση στο ονομα αντωνης, βαζω (με κεφαλαια) το πρωτο γραμμα Α λατινικο και ολα τα υπολοιπα ελληνικα πχ. ΑΝΤΩΝΗΣ και ετσι ''ξεγελαω'' το συστημα και κανω την δουλεια μου.....:p

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως mathio με ελληνικό μενού και αγγλικό το QWERTY μου εμφανίζει στον κατάλογο πρώτα όλα τα αγγλικά ονόματα και μετά μου ξεκινάει όλα τα ελληνικά με την σειρά. Οι καρτέλες του ευρετηρίου έχουν μόνο ελληνικά γράμματα και μπορώ και τα βρίσκω αμέσως τα ονόματα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως mathio με ελληνικό μενού και αγγλικό το QWERTY μου εμφανίζει στον κατάλογο πρώτα όλα τα αγγλικά ονόματα και μετά μου ξεκινάει όλα τα ελληνικά με την σειρά. Οι καρτέλες του ευρετηρίου έχουν μόνο ελληνικά γράμματα και μπορώ και τα βρίσκω αμέσως τα ονόματα...

δεν με νοιαζει ιδιατερα,οπως ανεφερα και πριν. υπαρχουν πολυ χειροτερα bugs στην σειρα ρχχχ απο αυτο.:blink:

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

-Η συσκευή μου έχει έκδοση λογισμικού R4Β002.Όπως την αγόρασα.

-Εν τω μεταξύ έχω προσθέσει διάφορα προγράμματα που απιτούν ΙΜΕΙ για ενεργοποίηση.

-Έχει νόημα να επιχειρήσω αναβάθμιση?

-Που μπορώ να δω τις διαφορές της τελευταίας έκδοσης που είναι διαθέσιμη σε σχέση με αυτήν που έχω?

 

-Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Therock Τί γλώσσα έχεις στο κινητό σου και τι στο πληκτρολόγιο στο πορτάκι ???

Εμένα με τα ελληνικά δουλεύει κανονικά (αγγλικά στο QWERTY)

 

Uk english,den exei alli na epilekso.To portaki to exo vgalei.To virtual einai querty.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

jkalimer κι εμενα ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα.Με τα ελληνικα ειμαι ΟΚ αλλα δεν υπαρχουν καρτελακια για τους λατινικους χαρακτηρες, οπως και σε εσενα υποθετω.Μονο μεσω της "ευρεσης" μπορεις μαλλον να ψαξεις τα ξενα ονοματα του καταλογου (με ανοιχτο πορτακι γιατι με κλειστο μπορω και ελληνικα και ξενα)

 

Mathios thanks για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Poy ta vrisketai re pedia ta ellinika?Katevasa mexri kai to language pack gia tin ekdosi pou exo kai den eixa elliika language files mesa!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

-Η συσκευή μου έχει έκδοση λογισμικού R4Β002.Όπως την αγόρασα.

-Εν τω μεταξύ έχω προσθέσει διάφορα προγράμματα που απιτούν ΙΜΕΙ για ενεργοποίηση.

-Έχει νόημα να επιχειρήσω αναβάθμιση?

-Που μπορώ να δω τις διαφορές της τελευταίας έκδοσης που είναι διαθέσιμη σε σχέση με αυτήν που έχω?

 

-Ευχαριστώ.

δεν μπορεις να δεις πουθενα της διαφορες απο εκδοση σε εκδοση,απλα την κανεις και βλεπεις της διαφορες μονος σου. που συνηθως ειναι διορθωσεις στο bluetooth (σταθεροτητα) και αλλα που δεν ειναι ορατα στο ματι,αλλα μονο στην λειτουργια του τηλεφωνου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει απαντηθεί.

Ερώτηση.

Μπορεί να συγχρονιστούν στο Microsoft Outlook, όλα τα πεδία της επαφής (αριθμοί) του P910;

Ως γνωστόν τα (defoult) πεδία στο Outlook είναι 4, ενώ στο P910 είναι μάλλον 10!

Link to comment
Share on other sites

Rhodes δεν ξερω για το Outlook γιατι δεν το καταφερα, αλλα αν επιλεξεις να το συγχρονισεις με το Βιβλιο Διευθυνσεων παιρνει ολα τα πεδια με καθε λεπτομερεια. Ααααρε η Ροδος! Φοβερο νησι αλλα τρελαθηκα στη σκοπια στο αεροδρομιο των Μαριτσων! :)
Link to comment
Share on other sites

Guys xrisimopoio virtual flip epeidi exo vgalei to portaki.

 

Thelo na rotiso an ginetai otan energopoietai to screensaver sto closed flip mode na poianei oli tin othoni kai oxi tin misi kai i alli misi na katalamvanetai apo to virtual flip.Ginetai?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Rhodes δεν ξερω για το Outlook γιατι δεν το καταφερα, αλλα αν επιλεξεις να το συγχρονισεις με το Βιβλιο Διευθυνσεων παιρνει ολα τα πεδια με καθε λεπτομερεια. Ααααρε η Ροδος! Φοβερο νησι αλλα τρελαθηκα στη σκοπια στο αεροδρομιο των Μαριτσων! :)

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον συγχρονισμό του Outlook, αλλά θα ήθελα να εκμεταλευτώ όλα τα πεδία του P910. Ίσως να συμβαίνει και στο P800, P900και μελλοντικά στο P990.

Μαριτσά εε? Ήθελες να γίνεις ...μοδίστρα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...