Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο bill μου έστειλε την arial γραμματοσειρά με την οποία διορθώθηκαν τα ελληνικά σε διάφορα sites, αλλά όχι όλα(πχ τα posts σε ένα forum τα έβλεπα κανονικά, αλλά τις επικεφαλίδες σε κουτάκια). Αντέγραψα και την verdana από το pc στο κινητό και όλα είναι οκ τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Telika parolo pou ekana antikatastasi grammatosyron...kai ola osa anaferontai sta post...gia ton opera 6.31, ellinika den vlepo.

Ekana egkatastasi ton opora 6.30 kai ola einai mia xara.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HuskerDu ( 1 Δεκ. 2004 , 00:51)

 

Ta arial greek fonts pou exei kanei post o @florinapris den doulevoun, pali tetragonakia vgazei. Evala mia palia gramatoseira verdana.ttf pou eixa kai sto P800 kai einai ok tora. Tin Verdana enoeis @billy?

 

 

 

Pantos sto P910 mou deoulepsan mia xara ....me opera 6.30

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG ( 1 Δεκ. 2004 , 10:30)

 

Pantos sto P910 mou deoulepsan mia xara ....me opera 6.30

 

Γενικά ποτέ δε το συμπάθησα τον 6.31!Έκανε πολλά νερά κι έτσι γύρισα στο παλιό και καλό 6.30 :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

to seus_setup115.exe leo...den thimame file lagoudakis posa mb einai alla me to pou katebeni sto pc to treho bgazi ena parathiro install anywhere dihni na to fortoni sto 100% ke meta den simbeni tipota apolitos.

mipos ftei to sp2?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HuskerDu (30 Νοέ. 2004 , 23:06)

 

To seus_setup115.exe einai o updater, akolouthise tis online odigies gia na synexyseis me to update.

 

file HuskerDu den mou dini kamia epilogi meta to treksimo tou seus_setup115.exe

ara pies odigies na akolouthiso...ke i selida tis sony pou meni anihti den prohorai opos tha prepe logika me to pou egkathisto to seus

afharisto utos i allos gia tin prothymia na boithisete...

Link to comment
Share on other sites

κανε την αναβαθμιση απο το site απ'ευθειας ...μην κατεβαζεις το προγραμμα στον υπολογιστη ...ακολουθησε την αυτοματη διαδικασια δηλαδη...

Τουλαχιστον εγω αυτο εκανα ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Το P910 όταν κάνει συγχρονισμό με outlook συγχρονίζει και τα categories του outlook στο pc με τις αντίστοιχες ομάδες του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

παιδια,συμβαινει το εξης. μπαινω στο update service για το 910 και βαζω το cda μου, που ειναι 162005/3 και μου βγαζει ''device is not supported'' ενω την προηγουμενη εβδομαδα εκανα κανονικα update. το αντιμετωπιζει κανεις αλλος αυτο;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous,

Endiaferomai na agorasw to p910 apo thn italia alla den kserw an tha exei ellhniko menu kai xarakthres to kinhto? Gnwrizete an mporw na allaksw to leitourgiko tou kai na balw ellhnika se periptwsh pou den exei?

Telos, ta p910 pou pwlountai sthn ellada EXOUN ELLHNIKO PLHKTROLOGIO h' ayto to QWERTY pou blepw kai edw?Dhladh ektos apo tous latinikous xareakthres yparxoun sta plhktra kai oi ellhnikoi?

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christou ( 1 Δεκ. 2004 , 10:43)

 

to seus_setup115.exe leo...den thimame file lagoudakis posa mb einai alla me to pou katebeni sto pc to treho bgazi ena parathiro install anywhere dihni na to fortoni sto 100% ke meta den simbeni tipota apolitos.

mipos ftei to sp2?

 

και μενα εκανε ετσι που δεν εχω sp2 αλλα μπηκε στον c του pc μου στα προγραμματα μαζι με τις σονυ,αλλα αναβαθμιση κανω οπως ανεφερε ο φιλος bel χωρις κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios ( 1 Δεκ. 2004 , 18:36)

 

παιδια,συμβαινει το εξης. μπαινω στο update service για το 910 και βαζω το cda μου, που ειναι 162005/3 και μου βγαζει ''device is not supported'' ενω την προηγουμενη εβδομαδα εκανα κανονικα update. το αντιμετωπιζει κανεις αλλος αυτο;

 

παιδια δοκιμασε κανενας αυτο που ανεφερα παραπανω;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios ( 1 Δεκ. 2004 , 18:36)

 

παιδια,συμβαινει το εξης. μπαινω στο update service για το 910 και βαζω το cda μου, που ειναι 162005/3 και μου βγαζει ''device is not supported'' ενω την προηγουμενη εβδομαδα εκανα κανονικα update. το αντιμετωπιζει κανεις αλλος αυτο;

 

to idio mou bgazi ke mena eho to idio CDA ke lei oti ine lathos i not suppotred....i plaka ine oti den eho kani update os tora.....

ti na simbeni....

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. πι8ανοτατα τα ερωτηματα μου να εχουν απαντηθει αλλα δυστηχως δεν εχω τον χρονο να ψαξω. αν καποιος θελει μου απανταει.

 

1ον. sms me επιλογη ελληνικων χαρακτηρων πρωτα δεν εχει το π910 οπως το π900 ?

2ον. παω να κανω copy τα τηλεφωνα απο τη σιμ και κολαει και δεν τα γραφει

 

3ον .αναφορα για τα σμσ μονιμη δεν εχει. πρεπει για καθε μυνημα να το ενεργοποιω εγω ?

40n το κινητο για να χρησιμοποιησετε το qwerty το κρατατε απο το πληκτρολογιο ? πολυ αβολα θα ελεγα και φοβαμαι μη μου μεινει και στο χερι το πληκτρολογιο

 

 

αυτα τα ολιγα προσ το παρον......

 

thx in advance :confused: :eek: :wacko: :blink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Exw merikes apories ...

- 3erei kaneis pws mporw na kanw "edit" sto QIKKEYBOARD.r54; 8elw na alla3w ta grammata kai na pros8esw dika mou, ginetai ;;

- Sto plhktrologio toy P910 (sto portaki) otan grafw den exw ellhnika. Pws prosuetw ellhnika ;;

 

Thanks .

Link to comment
Share on other sites

file mou yparxei ena etoimo arxeio poy antikathistas auto pou exei mesa..Den ksero omos kata poso einai symvato me to p910.

An thes grapse to e-mail sou kai sou to stelno

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.. όχι με το Ρ900 αυτό καθεαυτό αλλά με τη βάση συγχρονισμού !!!

Είναι συνδεδεμένη με καλώδιο και έρχεται σε «σύγκρουση» με το netmod !!!

Δηλαδή από το εικονάκι της βάσης που είναι στο try αν επιλέξω με δεξί κλικ τις ιδιότητες, είναι τσεκαρισμένα δυο USB.. το 4 και το 5 στη δικιά μου περίπτωση. Αν πάω να συνδεθώ στο δίκτυο με το netmod μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η πόρτα χρησιμοποιείται. Για να μπορέσω να συνδεθώ πρέπει να αποτσεκάρω τη θύρα USB 5.

Προσπάθησα να αλλάξω από τη διαχείριση συσκευών τη θύρα USB του netmod και δεν γίνεται τίποτα γιατί αλλάζει και η επιλογή που είναι τσεκαρισμένη στη βάση συγχρονισμού… οπότε μια από τα ίδια.

Έχει κανείς να προτείνει καμιά λύση ?

Ευχαριστώ

 

Με τη SE που είχα μια επικοινωνία μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό, διότι με την εκκίνηση των Windows η βάση ψάχνει να βρει το τηλέφωνο και επειδή και το netmod είναι μια «τηλεφωνική συσκευή» βρίσκει και αυτή.

Λογικό μου κάνει.. αλλά λέω μπας και υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Mallon den to egrapsa swsta ,

 

- 3erei kaneis pws mporw na kanw "edit" sto QIKKEYBOARD.r54;

8elw na alla3w ta grammata kai na pros8esw dika mou, ginetai ;;

 

- Sto plhktrologio toy P910 (sto portaki) otan grafw den exw ellhnika.

Pws pros8etw ellhnika ;;

 

Xrhsimopoiw to QIKKEYBOARD.r54 apo to forum kai me to eswteriko plhktrologio ths o8onhs leitourgei OK. To plhktrologio sto portaki den exei ellhnika!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nightfear ( 6 Δεκ. 2004 , 13:22)

 

Mallon den to egrapsa swsta ,

 

- 3erei kaneis pws mporw na kanw "edit" sto QIKKEYBOARD.r54;

8elw na alla3w ta grammata kai na pros8esw dika mou, ginetai ;;

 

- Sto plhktrologio toy P910 (sto portaki) otan grafw den exw ellhnika.

Pws pros8etw ellhnika ;;

 

Xrhsimopoiw to QIKKEYBOARD.r54 apo to forum kai me to eswteriko plhktrologio ths o8onhs leitourgei OK. To plhktrologio sto portaki den exei ellhnika!!

 

 

 

Στο πορτακι ποιο πληκτρολογιο το εσωτερικο (qwerty?) η το εξωτερικο??

Για το εσωτερικο (qwerty) σου εχει επιλογη οταν πρωτοξεκινας το κινητο και μετα μπορεις να το αλλαξεις απο τον πινακα ελεγχου ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Στο P800 υπήρχε η δυνατότητα να αφήσω στο server τα mail μου, έστω κι αν τα κατέβαζα στο κινητό.

Στο P910i δεν μπορώ να δώ πουθενά αυτήν την επιλογή.

Το έχει ψάξει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

hello again!να κανω κι εγω μια ερώτηση...

αρχεία .sis μπορώ να περάσω στο κιν.μόνο από τη βάση συγχρονισμού,η και με υπέρυθρες?αν μπορώ με υπερυθρες πως ακριβώς γίνεται?πρέπει να βάλω το αρχείο μεσω file manager κάπου συγκεκριμενα η το αναγνωριζει η συσκευή και απλα το στελνω και τα τοποθετει αυτοματα εκει που πρέπει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fasttam ( 7 Δεκ. 2004 , 00:51)

 

Στο P800 υπήρχε η δυνατότητα να αφήσω στο server τα mail μου, έστω κι αν τα κατέβαζα στο κινητό.

Στο P910i δεν μπορώ να δώ πουθενά αυτήν την επιλογή.

Το έχει ψάξει κανείς;

 

 

Μπορείς να επιλέξεις ως πρωτόκολλο το IMAP και όχι το POP3. Με το IMAP τα mail παραμένουν στον server, δεν γνωρίζω αν το P800 είχε ξεχωριστή επιλογή όπως το outlook πχ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolis_m80 ( 7 Δεκ. 2004 , 03:19)

 

hello again!να κανω κι εγω μια ερώτηση...

αρχεία .sis μπορώ να περάσω στο κιν.μόνο από τη βάση συγχρονισμού,η και με υπέρυθρες?αν μπορώ με υπερυθρες πως ακριβώς γίνεται?πρέπει να βάλω το αρχείο μεσω file manager κάπου συγκεκριμενα η το αναγνωριζει η συσκευή και απλα το στελνω και τα τοποθετει αυτοματα εκει που πρέπει??

 

 

...και κάτι ακόμα:εκανα online αναβάθμιση στο κινητό μου,όλα καλα απλα μηδενιστηκαν ολοι οι μετρητες κλησεων και είχα ξεχάσει να σημειώσω πόσο ειχα μιλησει(μου χρειαζεται γιατι ειμαι σε προγραμμα με δωρεαν λεπτα ομιλιας),υπαρχει τροπος να "επανέλθουν" οπως πριν την αναβαθμιση η αν δεν γινεται αυτο τουλαχιστον υπαρχει κανενας τροπος που να γνωριζω εκ των προτερων για να μη μου μηδενιστουν στο επόμενο upgrade??Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolis_m80 ( 8 Δεκ. 2004 , 03:26)

 

...και κάτι ακόμα:εκανα online αναβάθμιση στο κινητό μου,όλα καλα απλα μηδενιστηκαν ολοι οι μετρητες κλησεων και είχα ξεχάσει να σημειώσω πόσο ειχα μιλησει(μου χρειαζεται γιατι ειμαι σε προγραμμα με δωρεαν λεπτα ομιλιας),υπαρχει τροπος να "επανέλθουν" οπως πριν την αναβαθμιση η αν δεν γινεται αυτο τουλαχιστον υπαρχει κανενας τροπος που να γνωριζω εκ των προτερων για να μη μου μηδενιστουν στο επόμενο upgrade??Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

 

παρε ενα backup πριν κανεις την αναβαθμιση και οταν τελειωσεις κανε restore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...