Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορίσ σχετικά με την αναβάθμιση λογισμικού:

Όταν έχεις βγάλει το πληκτρολόγιο, πως ξεπερνιέται η έλλειψη του πλήκτρου "C" ; (Στο σημείο που πρέπει να έχεις πατημένο το C για να συνδέσεις το τηλέφωνο στην USB)

 

Κανείς δεν έχει βγάλει το πορτάκι; :wacko: :confused: :blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
loipon exw parei to P990i kai h suskeuh mou einai Vodafone... prospathw edw kai polu kairo na sundethw mesw WIfi sto internet edw kai polles meres kai tjifos.....PLEASE re paidia mou exei spasei ta neura..peite mou ti sto kalo kano lathos...................??????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω το όνομα ενως αρχείου που έχω λάβει απο blue tooth; εχω το p910, επιδεί έχω και το file manager, πως μπορω να βρώ απο εκει τα εισερχόμενα blue tooth αρχεια;

 

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω το όνομα ενως αρχείου που έχω λάβει απο blue tooth; εχω το p910, επιδεί έχω και το file manager, πως μπορω να βρώ απο εκει τα εισερχόμενα blue tooth αρχεια;

 

ευχαριστώ:)

C:/system/mail σε κάποιον φάκελο εκεί μέσα θα βρεις τα bluetooth αρχεία που ψάχνεις ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ?

Καθάρισα την οθόνη του p910i με ένα πανάκι με ajax και από τότε δεν δουλεύει η οθόνη αφής.

Μπορώ να δίνω εντολές μόνο από τα πλήκτρα.

Αλλά έτσι το τηλ. δεν μπορείς να το χειριστείς κατά 100%.

Έχει κανείς καμμιά ιδέα αν και πως μπορεί να διορθωθεί?

Καλό θα ήταν να μην αλλαχτεί βέβαια η οθόνη δεδομένου ότι το έχω πάνω από δύο χρόνια και είναι εκτός εγγύησης.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Χαίρεται. Θέλω την βοήθειά σας για το παρακάτω πρόβλμα.'Οπως "περνούσε" το Update Service της SonyEricsson το πρόγραμμα στο P910i παρατηρώ μετά από πολύ ώρα ότι το πρόγραμμα της αναβάθμισης έχει "κολλήσει". Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην "περαστεί" το πρόγραμμα στο κινητό και να την κάτσουμε την βάρκαααα. Το κινητό αυτό που κάνει πλέον με το που το ανοίγω είναι να βγάζει μπλε οθόνη. (Ούτε Windows να του είχα περάσει :P)Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον τρόπο για να μπορέσω να ξαναπεράσω το πρόγραμμα στο κινητό για να δουλέψει ξανά γιατί δεν θέλω να το πετάξω.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Προσφατω αγορασα το P910i. εβαλα μια καρτα wind και ενεργοποιησα το wind plus για το internet.δουλευει μια χαρα..σερφαρει κανονικα αλλα ολεσ οι εφαρμογεσ που κατεβασα (mini opera..jmirc..ebuddy..messemger..antivirus) δν δουλευουν ενω οσεσ ανοιγουν δν συνδεονται με το internet...αν μπορει καποιοσ αs βοηθησει...

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εδω και λιγο καιρο ξαναγυρισα στο παλιο μου Ρ910.Σε οσα review και αν εχω διαβασει,ακομα και στο επισημο site aν θυμαμαι καλα,λενε οτι υποστηριζει μνημη μεχρι 1gb.Δοκιμασα 2gb ετσι για περιεργια και ειδα οτι αναγνωρισε κανονικα την χωρητικοτητα αλλα δεν ειχα χρονο να εγκαταστησω κατι για να δω αν λειτουργει οκ.

Θυμαται κανεις που την ειχε δοκιμασει αν δουλευε απροβληματιστα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εδω και λιγο καιρο ξαναγυρισα στο παλιο μου Ρ910.Σε οσα review και αν εχω διαβασει,ακομα και στο επισημο site aν θυμαμαι καλα,λενε οτι υποστηριζει μνημη μεχρι 1gb.Δοκιμασα 2gb ετσι για περιεργια και ειδα οτι αναγνωρισε κανονικα την χωρητικοτητα αλλα δεν ειχα χρονο να εγκαταστησω κατι για να δω αν λειτουργει οκ.

Θυμαται κανεις που την ειχε δοκιμασει αν δουλευε απροβληματιστα?

 

Εγω 2gb του εχω βαλει και δουλευει μια χαρα:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Χαιρετώ το forum!

 

Έχω ενα προβληματακι με ενα κινητο που αγορασα απο το εξωτερικο, ένα Sony Ericsson P910i. Το πρόβλημα είναι ότι είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της Orange. Το γνώριζα εκ των προτερων βεβαια αλλα εχω ξεκλειδωσει πολλα κινητα στο παρελθον οποτε δεν περιμενα να συναντησω προβλημα, ελα ομως που καμια online εταιρεια δεν καταφερε να μου δωσει κωδικο ξεκλειδωματος για το IMEI μου.

 

Οπότε θα στραφω στις software & hardware λύσεις αλλά έχω μπερδευτεί. Τι ακριβως χρειαζομαι για να το ξεκλειδωσω; Διάβασα για το πρόγραμμα UFS, το οποίο όμως αρνείται να αναγνωρισει το κινητο μου. Χρειάζεται κάποιο συγκεκριμενο καλώδιο ή κάνει και το κανονικό τύπου DCU-11; Το pc suite αναγνωριζει τη συσκευη και κλειστη που ειναι αλλα δεν μπορει να περασει drivers γιατι δεν μπορω να επιλεξω pc mode απο το κινητο (δεν το βγαζει πριν φορτωσει το λειτουργικο και ετσι κλειδωμενο οπως ειναι με παει μεχρι την οθονη για PIN οπότε ούτε λόγος για φορτωμένο λειτουργικό).

 

Απο την αλλη διαβαζω για ενα UFS Box το οποιο κοστιζει 'τα αντερα του' και δεν εχω καταλαβει αν πρεπει να το εχω για να χρησιμοποιησω το ufs ή μπορω κ αυτονομα. Εχω κοιταξει απειρα forum τα οποια προτεινουν καμποσα προγραμματα εγω ομως εχω σκαλωσει στο βασικο, τι καλωδιο θελει;!

 

Γενικά όποιος έχει μια ιδέα από ξεκλειδωμα αυτης της σειρας ας με βοηθήσει γιατί εντάξει τσάμπα το πήρα σχεδόν αλλά κρίμα είναι να μείνει έτσι! :(

 

ΥΓ) Εστειλα και email στην Orange αλλα αποκλειω το ενδεχομενο να μου δωσει unlock code..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Τι σημαίνει όταν το κινητό μου λέει "απέτυχε η αποστολή του μηνύματος λόγω χρονικής υπέρβασης της ενέργεια" ; Τι πρέπει να κάνω ώστε να μπορέσω να ξανά στείλω μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ετσι για την ιστορια,ειχα παρατημενη μια memory stick 4GB k ειπα ας την δοκιμασω στο ιστορικο μου π910 ετσι για πλακα.Της εκανα φορματ με το mini tool σε fat kai αντεγραψα τα αρχεια οπως ηταν απτην παλια και το παραξενο ηταν οτι δουλεψε κανονικα χωρις κολληματα!Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν εμφανιζει σωστα τον ελευθερο χωρο,τον βλεπει αρνητικο :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...