Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε link για αυτο το υγρο? Ειχε αναφερει καποια στιγμη κατι ο Te_Salat σε ενα αλλο νημα αλλα δεν ειχα βρει κατι απο Ελλαδα. Θεωρητικα ειναι καλο (αν και ειμαι 1000% σιγουρος πως πλασαρεται ως "νανοτεχνολογια" για λογους μαρκετινγκ αλλα τεσπα).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως αυτα τα υγρά ξερω πως ειναι για να γλυστραει καλύτερα η οθονη, να κραταει λιγοτερες δαχτυλιες κλπ.. Αν το θελει κανεις γι αυτο, οκ.. Υγρο να το αληφεις και να αυξανει την αντοχη ΔΕΝ υπάρχει.. Τωρα στην Ελλάδα πουλάνε φυκια για μεταξωτες κορδέλες..
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά μου είπανε ότι για σπάσιμο οθόνης δεν προστατεύει αλλά μπροστά μου προσπαθούσε να το χαράξει με αιχμηρό κατσαβίδι και δεν χαρακτηκε οντως.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου το είχε φερει στο μαγαζί του με κινητά και όντως δεν χαραζει η οθονη στις δοκιμές που καναμε, ημουν ετοιμος να το βαλω και να βγαλω το τζαμακι (ευτυχως δεν το εκανα) .... Σε 2 περιπτώσεις ηρθαν πελάτες μετα απο μερικές μερες με σημάδια στην οθονη και η εταιρεία δεν τον κάλυψε όπως ελεγε στις εγγυήσεις που έδινε.Οποτε τζαμι και παλι τζαμι.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου το είχε φερει στο μαγαζί του με κινητά και όντως δεν χαραζει η οθονη στις δοκιμές που καναμε, ημουν ετοιμος να το βαλω και να βγαλω το τζαμακι (ευτυχως δεν το εκανα) .... Σε 2 περιπτώσεις ηρθαν πελάτες μετα απο μερικές μερες με σημάδια στην οθονη και η εταιρεία δεν τον κάλυψε όπως ελεγε στις εγγυήσεις που έδινε.Οποτε τζαμι και παλι τζαμι.

 

 

Συμφωνώ μαζι σου.

Είναι κάτι τέτοιο λογικά ή και το ίδιο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404603

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κατά των νέων τεχνολογιών αλλά όταν μιλάμε για συσκευές ~600 ευρώ καλό θα ήταν να πηγαίνουμε στις δοκιμασμένες λύσεις. Καλύτερα να έχω ένα καλό γυαλί πάνω από το γυαλί με πιστοποίηση 9Η+ για παράδειγμα που δεν θα αφήνει και δαχτυλιές, παρά κάτι τέτοιο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια οικονομική κάρτα μνήμης στα 64GB προτείνεται που να δουλεύει απροβλημάτιστα στο (SM-N910F).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια οικονομική κάρτα μνήμης στα 64GB προτείνεται που να δουλεύει απροβλημάτιστα στο (SM-N910F).

Ευχαριστώ.

 

Tην evo της samsung θα πρότεινα έγω, skroutz είδα την έχει 35€, το eshop την βάζει συχνά/πυκνά προσφορά στα 25€(αν θυμάμαι καλά).

Στο γερμανικό άμαζον είδα την έχει γύρω στα 20€ & την plus που έχει πιο καλές ταχύτητες στα 24€

 

Υ.γ. Υπάρχει ξεχωρίστο νήμα για τα αξεσουάρ, εδώ είμαστε λιγάκι....off topic:)

Link to comment
Share on other sites

Tην evo της samsung θα πρότεινα έγω, skroutz είδα την έχει 35€, το eshop την βάζει συχνά/πυκνά προσφορά στα 25€(αν θυμάμαι καλά).

Στο γερμανικό άμαζον είδα την έχει γύρω στα 20€ & την plus που έχει πιο καλές ταχύτητες στα 24€

Ευχαριστώ φίλε. Θα την δω.

Link to comment
Share on other sites

Πιο γυαλί κάθεται άψογα στο νοτελι μας;

 

κανενα! εκτος αν παρεις αυτα που εχουν μικροτερες διαστασεις και δεν πιανει ολοκληρη την οθονη ετσι ωστε να μενει λιγο ακαλυπτη και να μην εχει halo effect

Link to comment
Share on other sites

Πιο γυαλί κάθεται άψογα στο νοτελι μας;

Και εγώ αυτό ψάχνω.μαλλον θα πάω για τρίτη δοκιμή . Αν πάντως κάποιος είναι ευχαριστημένος με την εφαρμογή του ας το προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί είναι αυτό.

 

Τα ξαναλέω εν τάχει. Καλύπτει όλη την πρόσοψη του κινητού, και το logo της Samsung, είναι πολύ διαφανές, εμφανίζει τις γνωστές "τελίτσες" υπό συγκεκριμένες γωνίες και συνθήκες φωτισμού οι οποίες σε τίποτα δεν επηρεάζουν την εμφάνιση και λειτουργία της οθόνης. Τα μειονεκτήματά του είναι η όχι εξαιρετικά καλή ολεοφοβική επίστρωση (μαζεύει αρκετά εύκολα δαχτυλιές) και η όχι απόλυτη ευθυγράμμιση των σημείων του γυαλιού με τα soft buttons.

Σημείωση, επειδή το γυαλί είναι σχεδόν απόλυτα edge to edge, υπάρχει περίπτωση κάποιες θήκες να ανασηκώνουν το γυαλί. Στην περίπτωσή μου η Rock DR.V, η Spigen Ultra hybrid και μία noname wallet δεν έχουν κανένα πρόβλημα, πρόβλημα δημιούργησε μία noname TPU case.

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/IMG_7156_zps3wtbfyf9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έρχονται Χριστούγεννα λέω να πάρω δώρο ένα car mount και ένα ταχυφορτιστή αυτοκινήτου. Έχετε να προτείνετε κάτι που έστω και από ebay;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έρχονται Χριστούγεννα λέω να πάρω δώρο ένα car mount και ένα ταχυφορτιστή αυτοκινήτου. Έχετε να προτείνετε κάτι που έστω και από ebay;

 

Αυτήν την βάση αυτοκινήτου έχω εγώ και είναι ότι καλύτερο για το note 4-3 κατά καιρούς την βγάζει στα 15.9 http://www.e-shop.gr/samsung-ee-v200-universal-car-holder-for-smartphones-4-55-screen-p-TEL.015358

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που να μην μπαίνει στο παρμπριζ γιατί εκτός από επικίνδυνο είναι και παράνομο, εδώ στην Κύπρο τουλάχιστον.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έρχονται Χριστούγεννα λέω να πάρω δώρο ένα car mount και ένα ταχυφορτιστή αυτοκινήτου. Έχετε να προτείνετε κάτι που έστω και από ebay;

Και αυτόν τον φορτιστή έχω είναι ο original fast Charger της Samsung http://www.cellphones.gr/p/6163/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που να μην μπαίνει στο παρμπριζ γιατί εκτός από επικίνδυνο είναι και παράνομο, εδώ στην Κύπρο τουλάχιστον.

 

Στην συσκευασία του έχει και μια αυτοκόλλητη βάση για το ταμπλό εγώ δεν την έχω βάλει για να σου πω εντυπώσεις το έχω στο παρμπρίζ

Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτοκόλλητη βάση για το ταμπλό αλλά και γώ την έχω στο παμπρίζ. Πρώτη φορά το ακούω αυτό ότι απαγορεύεται. Γιατί;

Πάντως η βάση αξίζει κάθε ευρώ της. Παρά πολύ σταθερή. Γενικά ότι ακριβώς έψαχνα. Για φορτιστή ή τον επίσημο της Samsung ή κάποιον επώνυμο 2Α που να είναι fast charging (με ανάλογο καλώδιο όμως)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε συμμόρφωση με μια Ευρωπαϊκή Οδηγία που απαγορεύει το οτιδήποτε στο παρμπριζ λόγω παρεμπόδισης του οπτικού πεδίου του οδηγού και τρέχα γύρευε. Έχουν πλέον αφαιρέσει και όλες τις άδειες κυκλοφορίας που είχαν κολλημένες πάνω.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και θα ασχοληθεί κάποιος να σε γράψει για αυτό; θα δώσει κάποιος σημασία;

Αν το ταμπλό του αυτοκινήτου σου είναι και σχετικά ίσιο μην το σκέφτεσαι. Η βάση που κολλάει θα είναι σταθερή. Απλά εκεί που θα την κολλήσεις εκεί θα μείνει γιατί κολλάει δυνατά. Η βάση στήριξης θα βγαίνει. Μιλάω για τη βάση (ένα στρογγυλό πλαστικό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Για όποιον ενδιαφέρεται το e-shop έχει προσφορά την original samsung flip case θήκη σε άσπρο χρώμα εδώ:

SAMSUNG FLIP CASE LEATHER EF-WN910FT FOR GALAXY NOTE 4 N910 CLASSIC WHITE

Link to comment
Share on other sites

Καμια θηκη τσιγαροχαρτο (πολυ λεπτη εννοώ) υπάρχει πουθενα? Δε θέλω παραπανω ογκο, μονο κατι να μη γρατσουνιεται. Σε ελληνικο μαγαζι. Thanks,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου πει ότι γνωρίζει περί αλλαγής οθόνης για το note 4 μου.! Την έσπασα χριστουγεννιάτικα και κάτι έχω κοιτάξει περί i-repair καταστημάτων αλλά δεν έχω κάποιον να με κατατοπίσει δυστυχώς. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι έχει έρθει VR συσκευη για samsung αλλά είναι για το note 5 και τα s6 μόνο ... πάλι το έριξαν το note 4.

οπότε έψαξα κάτι άλλο

και ενδεικτικά βρήκα αυτό. .

 

http://www.public.gr/product/wearables-gadgets/smartphone-tablet/fibrum-vr-headset-maska-eik-pragmatikotitas/prod7700440pp/

 

Γνωρίζει κανένας εάν αξίζει η αγορά? Έχει πάρει κάποιος κάτι παραπλήσιο να μας πει εντυπώσεις κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...