Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να αγοράσω μια γνήσια μπαταρία για samsung note 4 με συσκευασία samsung και όχι με ζελατίνα πουλιούνται μέσα στο skroutz.μήπως γνωρίζει κανένας κανένα κατάστημα για online παραγγελία;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Χαζή απορία. Κοιτάω να πάρω μια θήκη S View θήκη. Ψάχνοντας στο Skroutz βλέπω ότι σε πολλά μαγαζιά δίπλα από το όνομα γράφει μέσα σε παρένθεση το μοντέλο F. Υπάρχει δηλαδή διαφορά στις θήκες για C και F ? :wacko:

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Χαζή απορία. Κοιτάω να πάρω μια θήκη S View θήκη. Ψάχνοντας στο Skroutz βλέπω ότι σε πολλά μαγαζιά δίπλα από το όνομα γράφει μέσα σε παρένθεση το μοντέλο F. Υπάρχει δηλαδή διαφορά στις θήκες για C και F ? :wacko:

 

οχι δεν υπαρχει απλος επειδη στην Ελλαδα εχουμε επισημα μονο το F γι αυτο και το βαζουν ολοι ετσι! εγω την εχω στο C

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει απλος επειδη στην Ελλαδα εχουμε επισημα μονο το F γι αυτο και το βαζουν ολοι ετσι! εγω την εχω στο C

 

Ευχαριστώ πολύ. Τώρα κοιτάω να την πάρω και εγώ, απο ebay δεν συμφέρει γιατί φτάνει τα ίδια λεφτά με εδώ. (δυστυχώς)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία για το note 4 n910p της sprint δεν ειναι ίδια με αυτή του ευρωπαϊκού note 4 n910c/f/κτλ; Ρωτάω γιατι θελω να παρω και στο skroutz βρίσκω μονο για το f/c μοντέλο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Για άλλη μια φορά θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάποιο καλό γυαλί. Έχουμε πει για το nillkin h+ δεν μπορώ να το βρω.

Είδα μια 2.5d σε γνωστό μαγαζί με θήκες στον Κορυδαλλό, link dream glass. Για πείτε για βαρέθηκα τ ζελατίνα της σαμμυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Για άλλη μια φορά θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάποιο καλό γυαλί. Έχουμε πει για το nillkin h+ δεν μπορώ να το βρω.

Είδα μια 2.5d σε γνωστό μαγαζί με θήκες στον Κορυδαλλό, link dream glass. Για πείτε για βαρέθηκα τ ζελατίνα της σαμμυ

Το πήρα από δω.Μου το έστειλε η ανηψιά από το Λονδίνο,λόγω capital controls.Τώρα δεν ξέρω αν έχει ανοίξει η αγορά.

http://www.netimes.com/shop/nillkin%C3%A2%C2%84%C2%A2-nanometer-antiexplosion-tempered-glass-screen-protector-for-samsung-galaxy-note-4-p-5473.html?cPath=87_986

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από δω.Μου το έστειλε η ανηψιά από το Λονδίνο,λόγω capital controls.Τώρα δεν ξέρω αν έχει ανοίξει η αγορά.

http://www.netimes.com/shop/nillkin%C3%A2%C2%84%C2%A2-nanometer-antiexplosion-tempered-glass-screen-protector-for-samsung-galaxy-note-4-p-5473.html?cPath=87_986

Έχουμε κανένα έμπιστο πωλητή στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα έμπιστο πωλητή στο ebay?

 

Γιατί,αυτό που έβαλα εγώ δεν κάνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα έμπιστο πωλητή στο ebay?

 

Όσους και να βρεις στο ebay, κανένας δεν θα μπορέσει να στείλει. Δεν ολοκληρώνονται οι συναλλαγές λόγω capital. Έχω χάσει απίστευτες ευκαιρίες το τελευταίο διάστημα grrr

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Όσους και να βρεις στο ebay, κανένας δεν θα μπορέσει να στείλει. Δεν ολοκληρώνονται οι συναλλαγές λόγω capital. Έχω χάσει απίστευτες ευκαιρίες το τελευταίο διάστημα grrr

Για συμπληρώματα που προσπάθησα εγώ πάντως,μιά χαρά έγιναν δύο συναλλαγές μου.Υπ' όψιν για κάθε ενδιαφερόμενο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όσους και να βρεις στο ebay, κανένας δεν θα μπορέσει να στείλει. Δεν ολοκληρώνονται οι συναλλαγές λόγω capital. Έχω χάσει απίστευτες ευκαιρίες το τελευταίο διάστημα grrr

 

Τί θα πει "δεν ολοκληρώνονται λόγω capital"; Αν πληρώσεις, μια χαρά ολοκληρώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Τί θα πει "δεν ολοκληρώνονται λόγω capital"; Αν πληρώσεις, μια χαρά ολοκληρώνονται.

 

Υπάρχουν όντως προβλήματα ακόμα με τις ηλεκτρονικές αγορές λόγω των cc...Δες και τα αντίστοιχα θέματα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345&page=58

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

 

Από e-bay έχω καιρό να αγοράσω η αλήθεια είναι ωστόσο με τα χίλια ζόρια κατάφερα και έκανα μια αγορά θήκης για το note 4 από amazon...Γενικά κάρτες visa και mastercard υπολειτουργούν ενώ 100% επιτυχία μέχρι στιγμής έχω μόνο με AMEX...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όντως προβλήματα ακόμα με τις ηλεκτρονικές αγορές λόγω των cc...Δες και τα αντίστοιχα θέματα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345&page=58

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

 

Από e-bay έχω καιρό να αγοράσω η αλήθεια είναι ωστόσο με τα χίλια ζόρια κατάφερα και έκανα μια αγορά θήκης για το note 4 από amazon...Γενικά κάρτες visa και mastercard υπολειτουργούν ενώ 100% επιτυχία μέχρι στιγμής έχω μόνο με AMEX...

 

Σωστά. Καμία συναλλαγή δεν μπορεί να ολοκληρωθεί μέσω paypal. Δεν σε αφήνει να ολοκληρώσεις την συναλλαγή ακόμα κι αν πάρει την ευθύνη αυτής, ο πωλητής. Στην ουσία δεν το επιτρέπουν οι δικές μας τράπεζες, ούτε για 1$. Εγώ μια συναλλαγή στο ebay την έκανα με τραπεζικό έμβασμα (αφού χιλιοπαρακάλεσα τον πωλητή)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάτι τέτοιο για ασύρματη φόρτιση; https://www.ebnb.gr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/el-%CE%91%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7/23071-%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%86%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-qi-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-galaxy-note-4-oem.html?ref=bestprice.gr

 

Κλείνει σωστά το καπάκι της συσκευής;

Αν κάποιος επιλέξει να αντικαταστήσει το καπάκι με το καπάκι ασύρματης φόρτισης της Samsung το οποίο φαντάζομαι ότι προσθέτει πάχος στη συσκευή, μπορεί έπειτα να τοποθετήσει θήκη της spiegen;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότεροι το ξέρουν τόσο καλύτερα, αλλά οι αγορές έως €420/μήνα ανά λογαριασμό τραπέζης μέσω paypal είναι σχετικά ομαλοποιημένες, νόμιμες και απλά λίγο πιο σύνθετες από ό,τι παλιά, ψάξτε το. Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, τη χρεωστική ή/ και την προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο Internet;

Επιτρέπεται η χρήση καρτών (χρεωστικών, πιστωτικών και προπληρωμένων) για διασυνοριακές συναλλαγές χωρίς φυσική παρουσία (π.χ. αγορές μέσω internet από το εξωτερικό), με την εξαίρεση των παρακάτω κατηγοριών:

Αγορές ειδών ένδυσης και υπόδησης

Αγορές οικιακού εξοπλισμού

Αγορές ηλεκτρονικών ειδών / εξοπλισμού

Αγορές καλλυντικών

Μεταφορές χρημάτων στο εξωτερικό

Αγορά έργων τέχνης και δημοπρασίες

Συναλλαγές με εταιρείες στοιχηματισμού, τυχερά παιχνίδια και video games

Αγορές σε κοσμηματοπωλεία

Γενικοί κωδικοί στους οποίους εντοπίζεται πλειοψηφία συναλλαγών που αφορούν σε υλικό για ενήλικες

Υπηρεσίες γνωριμιών

Πληρωμές σε φιλανθρωπικές οργανώσεις εξωτερικού.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, τη χρεωστική ή/ και την προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο Internet;

Επιτρέπεται η χρήση καρτών (χρεωστικών, πιστωτικών και προπληρωμένων) για διασυνοριακές συναλλαγές χωρίς φυσική παρουσία (π.χ. αγορές μέσω internet από το εξωτερικό), με την εξαίρεση των παρακάτω κατηγοριών:

Αγορές ειδών ένδυσης και υπόδησης

Αγορές οικιακού εξοπλισμού

Αγορές ηλεκτρονικών ειδών / εξοπλισμού

Αγορές καλλυντικών

Μεταφορές χρημάτων στο εξωτερικό

Αγορά έργων τέχνης και δημοπρασίες

Συναλλαγές με εταιρείες στοιχηματισμού, τυχερά παιχνίδια και video games

Αγορές σε κοσμηματοπωλεία

Γενικοί κωδικοί στους οποίους εντοπίζεται πλειοψηφία συναλλαγών που αφορούν σε υλικό για ενήλικες

Υπηρεσίες γνωριμιών

Πληρωμές σε φιλανθρωπικές οργανώσεις εξωτερικού.

 

Επιτρέπονται τα εμβάσματα στο εξωτερικό, μέχρι €420 ανά λογαριασμό. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να στείλεις μέχρι €420 τον μήνα στον λογαριασμό σου στο paypal. Από την στιγμή που θα φορτίσεις λοιπόν το paypal account σου, αυτά τα χρήματα τα ξοδεύεις όπως θέλεις. Στο paypal πας στην επιλογή "top up" σημειώνεις τα στοιχεία όπου θα στείλεις το έμβασμα, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στην τράπεζα και στέλνεις τα χρήματα στα στοιχεία που σημείωσες. Σε 2-3 ημέρες τα χρήματα θα εμφανιστούν στο paypal balance σου και τα χρησιμοποιείς.

Τους τελευταίους δύο μήνες με αυτόν τον τρόπο έχω κάνει 5-6 μικροαγορές ηλεκτρονικών αγαθών.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπονται τα εμβάσματα στο εξωτερικό, μέχρι €420 ανά λογαριασμό. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να στείλεις μέχρι €420 τον μήνα στον λογαριασμό σου στο paypal. Από την στιγμή που θα φορτίσεις λοιπόν το paypal account σου, αυτά τα χρήματα τα ξοδεύεις όπως θέλεις. Στο paypal πας στην επιλογή "top up" σημειώνεις τα στοιχεία όπου θα στείλεις το έμβασμα, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στην τράπεζα και στέλνεις τα χρήματα στα στοιχεία που σημείωσες. Σε 2-3 ημέρες τα χρήματα θα εμφανιστούν στο paypal balance σου και τα χρησιμοποιείς.

Τους τελευταίους δύο μήνες με αυτόν τον τρόπο έχω κάνει 5-6 μικροαγορές ηλεκτρονικών αγαθών.

 

Ωραίος. Δεν το ήξερα αυτό. Θα το δοκιμάσω. :)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Δεν το ήξερα αυτό. Θα το δοκιμάσω. :)

 

Κάθε τράπεζα μπορεί να διαθέσει ένα συγκεκριμένο ποσό κάθε μήνα για αυτόν τον σκοπό-για να στείλουν δηλαδή εμβάσματα οι πελάτες της στο εξωτερικό-και, τουλάχιστον για την Πειραιώς που ξέρω, αυτό το ποσό εξαντλήθηκε γύρω στα μέσα του μήνα. Από αύριο πάλι.

Α, και μην ξεχάσω, αυτό σου κοστίζει €1 ανά έμβασμα, είτε στείλεις ένα ευρώ στο paypal, είτε και τα 420 που επιτρέπεται την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάτι τέτοιο για ασύρματη φόρτιση; https://www.ebnb.gr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/el-%CE%91%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7/23071-%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%86%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-qi-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-galaxy-note-4-oem.html?ref=bestprice.gr

 

Κλείνει σωστά το καπάκι της συσκευής;

Αν κάποιος επιλέξει να αντικαταστήσει το καπάκι με το καπάκι ασύρματης φόρτισης της Samsung το οποίο φαντάζομαι ότι προσθέτει πάχος στη συσκευή, μπορεί έπειτα να τοποθετήσει θήκη της spiegen;

 

Εδώ κανείς;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Paypal μου ζητάει να δηλώσω τον IBAN του λογαριασμού μου. Είναι ασφαλές να το κάνω ;;; Το ξέρω ότι το paypal προσφέρει ασφάλεια αλλά.... ποτέ δεν ξέρεις :)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...