Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν είπα ότι η αποσπώμενη μπαταρία είναι απαραίτητη για όλους. Απλά είναι ακόμα ένα συν (για κάποιους απαραίτητο). Το μόνο σίγουρο ότι δεν μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό, άντε να είναι περιττό για κάποιους

 

Έτσι είναι, απ' όπου και να το δεις μόνο συν έχει.

Όπως και να χει, απ' ότι φαίνεται η αποσπώμενη μπαταρία σταδιακά θα γίνει μια γλυκιά ανάμνηση! :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις κάποιο λινκ; θα είχε ενδιαφέρον τέτοιο άρθρο.

Μα και γώ από προσωπική εμπειρία μιλάω. Το είχα το iPhone 4. Αναγκάστηκα να το πουλήσω επειδή δεν πήγαινε άλλο ακόμα και μετά από επαναφορά έφευγα από το σπίτι και μετά από λίγο ήμουν με κλειστό τηλέφωνο.

Εγώ δεν είπα ότι η αποσπώμενη μπαταρία είναι απαραίτητη για όλους. Απλά είναι ακόμα ένα συν (για κάποιους απαραίτητο). Το μόνο σίγουρο ότι δεν μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό, άντε να είναι περιττό για κάποιους

 

Δεν μπορώ να το βρω δυστηχώς. Δεν ξέρω αν έκανα τόσο λάθος απλά και εμένα μου έκανε εντύπωση γιατί ήμουν ψυχάκιας με την μπαταρία.

Προφανώς και είναι συν να αλλάζει η μπαταρία απλά είναι άλλες οι ανάγκες μου πλέον γιαυτό διαφωνούμε.

 

και όπως λέει ο bas θα γίνει ανάμνηση η αποσπώμενη μπαταρία.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ; θα είχε ενδιαφέρον τέτοιο άρθρο.

Μα και γώ από προσωπική εμπειρία μιλάω. Το είχα το iPhone 4. Αναγκάστηκα να το πουλήσω επειδή δεν πήγαινε άλλο ακόμα και μετά από επαναφορά έφευγα από το σπίτι και μετά από λίγο ήμουν με κλειστό τηλέφωνο.

Εγώ δεν είπα ότι η αποσπώμενη μπαταρία είναι απαραίτητη για όλους. Απλά είναι ακόμα ένα συν (για κάποιους απαραίτητο). Το μόνο σίγουρο ότι δεν μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό, άντε να είναι περιττό για κάποιους

Μετά από δύο χρόνια το iPhone 4 κρατούσε μισή μέρα .. ρώτησα για να αλλάξω μπαταρία μου παν 70 ευρώ από τότε και για πολλούς λόγους σιχάθηκα τα ιφον ... και μετά από galaxy s3 s3lte note 3 και από ταμπλέτες p5100 , note n8000 και p605 περίμενα πως και πως το NOTE 5 να αντικαταστησω το 3 και το κάναν ιφον οπότε το νοτε 4 ήταν μονόδρομος και η αλήθεια είναι πως δεν είμαι πολύ ευχαριστημενος τουλάχιστον όχι όσο έμεινα από το νοτε 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια το iPhone 4 κρατούσε μισή μέρα .. ρώτησα για να αλλάξω μπαταρία μου παν 70 ευρώ από τότε και για πολλούς λόγους σιχάθηκα τα ιφον ... και μετά από galaxy s3 s3lte note 3 και από ταμπλέτες p5100 , note n8000 και p605 περίμενα πως και πως το NOTE 5 να αντικαταστησω το 3 και το κάναν ιφον οπότε το νοτε 4 ήταν μονόδρομος και η αλήθεια είναι πως δεν είμαι πολύ ευχαριστημενος τουλάχιστον όχι όσο έμεινα από το νοτε 3

 

Έχουμε βγει off topic αλλά να λέμε σωστά πράγματα.

Δε ξέρω που πήγες το iPhone 4 εκτός εγγύησης και σου είπαν 70€ για αλλαγή μπαταρίας, αλλά ξέρω ότι σε κορόιδεψαν για τα καλά.

Επίσης το να δώσω 15€-20€ για εργασία στην αντιπροσωπία της Samsung για να μου αλλάξουν τη μπαταρία μετά από 1-2 χρόνια αν χρειαστεί, δε το θεωρώ κάτι που θα με αποτρέψει να πάρω το Ν5 (που το πήρα και Έχω και Ν4) που είναι overall καλύτερο και με διαφορά.

Εδώ αλλάζουμε θήκες και δίνουμε ΤΑ λεφτά για αξεσουάρ, δε νομίζω ότι είναι λόγος να κολλήσουμε σε μια μπαταρία.

 

Αυτή είναι η δική μου άποψη και καλό είναι να συνεχίσουμε on topic.

 

Φιλικά,

Ηλίας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βγει off topic αλλά να λέμε σωστά πράγματα.

Δε ξέρω που πήγες το iPhone 4 εκτός εγγύησης και σου είπαν 70€ για αλλαγή μπαταρίας, αλλά ξέρω ότι σε κορόιδεψαν για τα καλά.

Επίσης το να δώσω 15€-20€ για εργασία στην αντιπροσωπία της Samsung για να μου αλλάξουν τη μπαταρία μετά από 1-2 χρόνια αν χρειαστεί, δε το θεωρώ κάτι που θα με αποτρέψει να πάρω το Ν5 (που το πήρα και Έχω και Ν4) που είναι overall καλύτερο και με διαφορά.

Εδώ αλλάζουμε θήκες και δίνουμε ΤΑ λεφτά για αξεσουάρ, δε νομίζω ότι είναι λόγος να κολλήσουμε σε μια μπαταρία.

 

Αυτή είναι η δική μου άποψη και καλό είναι να συνεχίσουμε on topic.

 

Φιλικά,

Ηλίας.

Προφανώς και δεν το έφτιαξα .... δεν είναι η αλλαγή μπαταρίας το θέμα αλλά το ότι έχεις ευκολία με το αν σου χαλάσει η μπαταρία να πετάξεις την παλιά να βάλεις μια καινούργια χωρίς κόστος και σε μηδαμινό χρόνο χωρίς να περιμένεις το σέρβις κτλπα δεν είπα ότι δεν γινεται η ότι ειναι ακριβό απλά χάνει την χρηστικότητα του σαν τηλέφωνο. έπειτα μεγάλο φάουλ που δεν έχουν πλέον επεκτάσιμη μνήμη για μένα που μου χρειάζεται αρκετός χώρος

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βγει off topic αλλά να λέμε σωστά πράγματα.

Δε ξέρω που πήγες το iPhone 4 εκτός εγγύησης και σου είπαν 70€ για αλλαγή μπαταρίας, αλλά ξέρω ότι σε κορόιδεψαν για τα καλά.

Επίσης το να δώσω 15€-20€ για εργασία στην αντιπροσωπία της Samsung για να μου αλλάξουν τη μπαταρία μετά από 1-2 χρόνια αν χρειαστεί, δε το θεωρώ κάτι που θα με αποτρέψει να πάρω το Ν5 (που το πήρα και Έχω και Ν4) που είναι overall καλύτερο και με διαφορά.

Εδώ αλλάζουμε θήκες και δίνουμε ΤΑ λεφτά για αξεσουάρ, δε νομίζω ότι είναι λόγος να κολλήσουμε σε μια μπαταρία.

 

Αυτή είναι η δική μου άποψη και καλό είναι να συνεχίσουμε on topic.

 

Φιλικά,

Ηλίας.

 

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε στο θέμα αυτό… ;) Για να βάλουμε μια τελεία λοιπον ο κάθε ένας έχει τις δικές του ανάγκες και το βλέπει διαφορετικά περί μπαταρίας…Ωστόσο προσωπικά δεν θα μπορούσα να με φανταστώ χωρίς την επιλογή της microSD και το να είμαι "εγκλωβισμένος" σε συσκευές με περιορισμένη μνήμη…microSD και μπαταρία έπρεπε να ήταν "αναπόσπαστες" επιλογές για τους χρήστες...Anyway για να έρθουμε on topic ξανά σύντομα παραλαμβάνω μια MOTIMO case και θα ανεβάσω photos με την πρώτη ευκαιρία… ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την MOTIMO Oriental Leather Case!Αρκετά εντυπωσιακή και μπορώ να πω -αν και δεν ήμουν fun αυτών των θηκών- ότι μαζί με την Zenus Lettering Diary είναι από τις καλύτερες για όποιον ψάχνει θήκη σε μορφή πορτοφολιού...Παραθέτω μερικές photos:

 

[/img]

 

[/img]

 

[/img]

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια και δείχνει ποιοτοκοτατη,αλλά δεν ενοχλεί το "ζωνάρι" :p στο κλείσιμο?

Την zenus δεν την αλλαζω.

 

Thanks φίλε! Όντως είναι πολύ επιβλητική…Η ποιότητα του δέρματος είναι εξαιρετική αφού με το που άνοιξα την συσκευασία άρχισε να μυρίζει όλο το δωμάτιο! Την Zenus πλέον την χρησιμοποιώ σε καθημερινή χρήση αλλά την ΜΟΤΙΜΟ για ποιο official εξόδους... :D Το λουράκι έχει αποσπώμενο κρίκο όπου μπορείς να το βγάζεις κάθε φορά… ;) Γενικά η θήκη βγαίνει σε πολλές παραλλαγές και μπορείς να επιλέξεις διαφορετικό τρόπο κλεισίματος…

 

http://zoarah.com/motimo-oriental-leather-case.html#/product/1739

 

 

Τα "αρνητικά" της θήκης η λίγο τσουχτερή τιμή της και το ότι η επιφάνεια του δέρματος είναι ποιο λεία σε σύγκριση με την Zenus με αποτέλεσμα να γλυστράει στο χέρι αλλά είναι και θέμα συνήθειας πιστεύω… :)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από που βολευει για αγορά?

 

Μόνο από το παρακάτω link μπορείς να την βρεις:

 

http://zoarah.com/motimo-oriental-leather-case.html

 

Έψαξα μήπως μπορούσα να την βρω από πουθενά αλλού αλλά δεν το κατάφερα...Έχει πολλές θήκες πάντως εκεί άμα το ψάξεις...Μου ήρθε πολύ γρήγορα μέσα σε 15-20 μέρες και σε πολύ καλή συσκευασία...Να ξέρεις ότι η αρχική τιμή ξεκινάει από 73,99$ επιλέγοντας το note 4 ωστόσο βάζοντας extras επιπλέον σου ανεβάζει το κόστος...(π.χ. αν θες λουρί,αν θες να έχει κλείδωμα,τι τύπο κλειδώματος κ.λ.π.) ενώ σου δίνουν το δικαίωμα προαιρετικά να γράψουν πάνω στην θήκη ένα προσωπικό σου μήνυμα μέχρι 10 χαρακτήρες, εγώ για παράδειγμα τους είπα να γράψουν "ΝΟΤΕ 4". :p Η θήκη υπάρχει και σε ποιο κλασικό στυλ από αυτή που πήρα εγώ:

 

 

Αλλιώς πας σε αυτό:

 

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το παρακάτω link μπορείς να την βρεις:

 

http://zoarah.com/motimo-oriental-leather-case.html

 

Έψαξα μήπως μπορούσα να την βρω από πουθενά αλλού αλλά δεν το κατάφερα...Έχει πολλές θήκες πάντως εκεί άμα το ψάξεις...Μου ήρθε πολύ γρήγορα μέσα σε 15-20 μέρες και σε πολύ καλή συσκευασία...Να ξέρεις ότι η αρχική τιμή ξεκινάει από 73,99$ επιλέγοντας το note 4 ωστόσο βάζοντας extras επιπλέον σου ανεβάζει το κόστος...(π.χ. αν θες λουρί,αν θες να έχει κλείδωμα,τι τύπο κλειδώματος κ.λ.π.) ενώ σου δίνουν το δικαίωμα προαιρετικά να γράψουν πάνω στην θήκη ένα προσωπικό σου μήνυμα μέχρι 10 χαρακτήρες, εγώ για παράδειγμα τους είπα να γράψουν "ΝΟΤΕ 4". :p Η θήκη υπάρχει και σε ποιο κλασικό στυλ από αυτή που πήρα εγώ:

 

 

Αλλιώς πας σε αυτό:

 

Ωραία θήκη!! Δίνει μια άλλη έμφαση στο στυλ καιστην εμφάνιση πιο Κυριλέ με λίγα λόγια και απλά! Πολλά τα λεφτά όμως :/ !

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη!! Δίνει μια άλλη έμφαση στο στυλ καιστην εμφάνιση πιο Κυριλέ με λίγα λόγια και απλά! Πολλά τα λεφτά όμως :/ !

 

Ναι όντως πόνεσε λίγο η τιμή... :X Περίπου 110 ευρώπουλα μου πήγε μαζί με τα έξοδα μεταφοράς αλλά χαλάλι...Αν και δεν είχα τέτοιες θήκες ποτέ πραγματικά πέρα από την πρακτικότητα της η συγκεκριμένη θήκη μεταμορφώνει την συσκευή και την κάνει ακόμα ποιο official!Και η Zenus είναι επίσης κορυφή και σε καθημερινή βάση αυτή έχω πλέον αλλά η MOTIMO έχει το κάτι παραπάνω...Άλλωστε με βλέπω να αράζω για καιρό με το 4 οπότε μετά από 1 χρόνο συμβίωσης με την συσκευή ήταν μια καλή «ανανέωση» αυτή!;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω gear vr για το ΝΟΤΕ 4 στην Ελλαδα?

 

Το είχε φέρει παλιά η Vodafone και το είχα δοκιμάσει μάλιστα αλλά σε F.Τώρα δεν ξέρω τι παίζει και αν το φέρνει ακόμα...τι διαθεσιμότητα έχει...Το σκεφτόμουν και εγώ για μια περίοδο.Σε ένα link πάντως δείχνει για παραγγελία αλλά διασταύρωσε το πρώτα αν σκέφτεσαι να το χτυπήσεις:

 

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-Gear-VR-for-Galaxy-Note-4?menuId=629

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχε δεν είχε η spigen neo hybrid μου έκανε σημάδια στο ασημί μεταλλικό μέρος δεξιά ευτυχώς όχι στο μαύρο μέρος. Δεν φαίνονται εύκολα βέβαια αλλά υπάρχουν. Πως τα αφαιρούμε ξέρει κανείς; Επίσης επειδή δεν πρόκειται να την ξανά βάλω αυτή τη θήκη πια μου προτείνετε να αγοράσω; Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Είχε δεν είχε η spigen neo hybrid μου έκανε σημάδια στο ασημί μεταλλικό μέρος δεξιά ευτυχώς όχι στο μαύρο μέρος. Δεν φαίνονται εύκολα βέβαια αλλά υπάρχουν. Πως τα αφαιρούμε ξέρει κανείς; Επίσης επειδή δεν πρόκειται να την ξανά βάλω αυτή τη θήκη πια μου προτείνετε να αγοράσω;

 

Samsung Protective Cover με κλειστά μάτια… ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Zenus στην Ελλάδα από πού αγοράζουμε ?

 

Δύσκολη απάντηση...Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα!Οπότε αναγκάστηκα στην λύση του «έξω»... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγα μια βόλτα media Mark σήμερα ψάχνοντας κάποια λύση για tempered glass γιατί έχω αγοράσει 2. Το ένα δεν κολλάει στις άκρες καλά και το άλλο είναι πιο μικρό ακόμη και από την καθαρή διάσταση της οθόνης χωρίς το γύρω πλαισιο..μάλλον από ελλατωμα.Οποτε στο media μου πασαρανε την νανοτεχνολογία με 14.90 εουρος λέει και εγγύηση 2 χρονια. Έχει βάλει κανείς? Τι άποψη έχετε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγα μια βόλτα media Mark σήμερα ψάχνοντας κάποια λύση για tempered glass γιατί έχω αγοράσει 2. Το ένα δεν κολλάει στις άκρες καλά και το άλλο είναι πιο μικρό ακόμη και από την καθαρή διάσταση της οθόνης χωρίς το γύρω πλαισιο..μάλλον από ελλατωμα.Οποτε στο media μου πασαρανε την νανοτεχνολογία με 14.90 εουρος λέει και εγγύηση 2 χρονια. Έχει βάλει κανείς? Τι άποψη έχετε ?

 

Τι είναι αυτή η νανοτεχνολογία; Σαν επικάλυψη πάνω από το τζάμι του κινητού;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...