Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση για λογαριασμό φίλου. Πείτε καποια ωραία ρομ μα φλασαρει χωρίς bugs για καθημερινή χρήση. .

 

ποιο μοντελο εχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή emotion ή κάποιο kernel ο οποίος έχει βγαλμένα τα restrictions (κάπου στο xda πήρε το μάτι μου τον stock μόνο με αυτή την αλλαγή ώστε να περαστεί και supersu).

Για xposed όπως ανέφερα παραπάνω πλέον δεν χρειάζεται deodexing η ρομ.

Όταν λες xposed εννοείς τον xposed installer ή το wanam exposed?

Έχεις πρόχειρο λινκ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή πάντα είχα απορία, ποια η διαφορά μεταξύ odex και deodex rom και το όφελος από τη χρήση της δεύτερης.

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες xposed εννοείς τον xposed installer ή το wanam exposed?

Έχεις πρόχειρο λινκ?

Επειδή πάντα είχα απορία, ποια η διαφορά μεταξύ odex και deodex rom και το όφελος από τη χρήση της δεύτερης.

 

Χρειάζεται η εφαρμογή Xposed Installer 3.0 alpha4 (η κλασική εφαρμογή του @rovo89) και το xposed framework του @wanam για φλασάρισμα.

 

Τώρα όσον αφορά τη διαφορά odexed και deodexed μπορείς να διαβάσεις αναλυτικά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε μερικές ώρες έρχομαι και εγώ στην φαμίλια του Note. Θα το ρουτάρω, οπότε ποια ROM προτείνετε για το 910F; Με ενδιαφέρει μόνο Samsung based (εκτός και αν υπάρχει custom rom που να αξιοποιεί πλήρως το S-pen) και ενδιαφέρομαι για χρυσή τομή μεταξύ επιδόσεων και μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα μπορούσε κάποιος που έχει την 5.1.1 comsmote να μου στείλει το snote apk αν μπορεί αυτο να γίνει...Επίσης ψάχνω και για τα quickmemowidget.apk και το quickmemocover.apk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε μερικές ώρες έρχομαι και εγώ στην φαμίλια του Note. Θα το ρουτάρω, οπότε ποια ROM προτείνετε για το 910F; Με ενδιαφέρει μόνο Samsung based (εκτός και αν υπάρχει custom rom που να αξιοποιεί πλήρως το S-pen) και ενδιαφέρομαι για χρυσή τομή μεταξύ επιδόσεων και μπαταρίας.

 

simple rom η simple lite σχεδον στοκ μονο debloating εχει.τι θες να πεις για το πενακι ?επιδοσεις πολυ καλες και καλη μπαταρια.εξαρταται εσυ τι ακριβως ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλη μέρα .εχω το c και θέλω να το συνδέσω με hdmi εχω ενα που δούλευα με το 2 και το 3 αλλά στο 4 δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου .Χρειαζεται να κάνω κάποια ρύθμιση? εχω πέραση την 5.1.1 ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε μερικές ώρες έρχομαι και εγώ στην φαμίλια του Note. Θα το ρουτάρω, οπότε ποια ROM προτείνετε για το 910F; Με ενδιαφέρει μόνο Samsung based (εκτός και αν υπάρχει custom rom που να αξιοποιεί πλήρως το S-pen) και ενδιαφέρομαι για χρυσή τομή μεταξύ επιδόσεων και μπαταρίας.

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-bob4-devbase-multi-csc-safe-bloat-t3033881

 

Alexandr rom!Βάλτη και δεν θα χάσεις. .[ATTACH]63945

Link to comment
Share on other sites

simple rom η simple lite σχεδον στοκ μονο debloating εχει.τι θες να πεις για το πενακι ?επιδοσεις πολυ καλες και καλη μπαταρια.εξαρταται εσυ τι ακριβως ψαχνεις

 

Για το πενάκι εννοώ να δουλεύει ακριβώς όπως στην stock, δηλαδή το κινητό να αναγνωρίζει πότε το βγάζω και να μου δίνει το έξτρα μενού. Αν βάλω πχ CM το πενάκι θα λειτουργεί ακριβώς όπως σε μία stock based;

Link to comment
Share on other sites

Για το πενάκι εννοώ να δουλεύει ακριβώς όπως στην stock, δηλαδή το κινητό να αναγνωρίζει πότε το βγάζω και να μου δίνει το έξτρα μενού. Αν βάλω πχ CM το πενάκι θα λειτουργεί ακριβώς όπως σε μία stock based;

Σε CM όχι, παρ'όλα αυτά υπάρχουν επιλογές όπως π.χ. αυτή.

Η Simple βέβαια είναι tw based αν θυμάμαι καλά οπότε δεν θα υπάρχει θέμα.

 

Ένα παλικάρι στο xda έφτιαξε το screen off (Note 5 feature) να λειτουργεί και για τη δική μας συσκευή, δεν προϋποθέτει root.

Δουλεύει απροβλημάτιστα με κλειδωμένη οθόνη.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σε CM όχι, παρ'όλα αυτά υπάρχουν επιλογές όπως π.χ. αυτή.

Η Simple βέβαια είναι tw based αν θυμάμαι καλά οπότε δεν θα υπάρχει θέμα.

 

Ένα παλικάρι στο xda έφτιαξε το screen off (Note 5 feature) να λειτουργεί και για τη δική μας συσκευή, δεν προϋποθέτει root.

Δουλεύει απροβλημάτιστα με κλειδωμένη οθόνη.

 

Ευχαριστώ!

για την ώρα έχω άλλα προβλήματα, κάτι δεν πήγε καλά στο root και κόλλησα σε bootloop...

Link to comment
Share on other sites

Σε CM όχι, παρ'όλα αυτά υπάρχουν επιλογές όπως π.χ. αυτή.

Η Simple βέβαια είναι tw based αν θυμάμαι καλά οπότε δεν θα υπάρχει θέμα.

 

Ένα παλικάρι στο xda έφτιαξε το screen off (Note 5 feature) να λειτουργεί και για τη δική μας συσκευή, δεν προϋποθέτει root.

Δουλεύει απροβλημάτιστα με κλειδωμένη οθόνη.

Αυτό το apk screen off κάνει για εργοστασιακή ρομ και τι ακριβώς κάνει;; Γράφεις με σβηστή οθόνη όπως στο ΝΟΤΕ 5 ή κάτι άλλο; Να το βάλω με λίγα λόγια στην εργοστασιακή 5.1.1 που έχω;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ξεμπέρδεψα με το bootloop!..

Λοιπόν, τί θέλω από την rom μου. Βασικότατα, το πενάκι να δουλεύει όπως σε stock based, ο μόνος λόγος που πήγα σε Note ήταν το πενάκι. Από εκεί και πέρα, θέλω να μην έχω lags και να μπορώ να έχω επιλογές αλλαγής themes, τα stock χρώματα δεν μου αρέσουν. Η διάρκεια της μπαταρίας έρχεται παρακάτω. Το μάτι μου τράβηξε η Nameless ROM, αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει η να ανεβασει το screen off για το note4 μιας και το διαγραψανε απο το xda?
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το apk screen off κάνει για εργοστασιακή ρομ και τι ακριβώς κάνει;; Γράφεις με σβηστή οθόνη όπως στο ΝΟΤΕ 5 ή κάτι άλλο; Να το βάλω με λίγα λόγια στην εργοστασιακή 5.1.1 που έχω;

Θεωρητικά κάνει και για εργοστασιακή. Ουσιαστικά όταν έχεις κλειδωμένη τη συσκευή και θες να κρατήσεις κάποια σημείωση, βγάζοντας το πενάκι η οθόνη συνεχίζει να είναι μαύρη (σβηστά led,φαίνεται σαν κλειδωμένη) αλλά μπορείς να γράψεις επάνω της. Όπως στο Note 5.

Ό,τι γράψεις θα αποθηκευτεί σαν action memo.

Μελλοντικά μάλλον θα πάρει κι άλλες δυνατότητες. Το μάλλον γιατί το "παλικάρι" που έβγαλε τα restrictions για τη συσκευή μας το έκανε χωρίς την άδεια του dev.

 

Ωραία, ξεμπέρδεψα με το bootloop!..

Λοιπόν, τί θέλω από την rom μου. Βασικότατα, το πενάκι να δουλεύει όπως σε stock based, ο μόνος λόγος που πήγα σε Note ήταν το πενάκι. Από εκεί και πέρα, θέλω να μην έχω lags και να μπορώ να έχω επιλογές αλλαγής themes, τα stock χρώματα δεν μου αρέσουν. Η διάρκεια της μπαταρίας έρχεται παρακάτω. Το μάτι μου τράβηξε η Nameless ROM, αξίζει τον κόπο;

 

Προσωπικά πέρασα stock, έχει και μερικά θέματα στο xda κι έμεινα εκεί.. εσένα όπως σε βλέπω όμως είσαι όντως για custom!

 

Μπορει καποιος να μου στειλει η να ανεβασει το screen off για το note4 μιας και το διαγραψανε απο το xda?

Δύο σχόλια πιο πάνω!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει η να ανεβασει το screen off για το note4 μιας και το διαγραψανε απο το xda?

 

υπαρχει στο xda

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Λαζαρε.

 

Λειτουργει μια χαρα το screen off memo σε non root Note 4.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Ένα παλικάρι στο xda έφτιαξε το screen off (Note 5 feature) να λειτουργεί και για τη δική μας συσκευή, δεν προϋποθέτει root.

Δουλεύει απροβλημάτιστα με κλειδωμένη οθόνη.

 

Κάνω κάτι εγώ λάθος ή είναι πρόβλημα το ότι είμαι ακόμα σε 4.4; Η εφαρμογή δουλεύει κανονικά όταν την ανοίγεις αλλά με κλειδωμένη οθόνη δεν γίνεται τίποτα. Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά κάνει και για εργοστασιακή. Ουσιαστικά όταν έχεις κλειδωμένη τη συσκευή και θες να κρατήσεις κάποια σημείωση, βγάζοντας το πενάκι η οθόνη συνεχίζει να είναι μαύρη (σβηστά led,φαίνεται σαν κλειδωμένη) αλλά μπορείς να γράψεις επάνω της. Όπως στο Note 5.

Ό,τι γράψεις θα αποθηκευτεί σαν action memo.

Μελλοντικά μάλλον θα πάρει κι άλλες δυνατότητες. Το μάλλον γιατί το "παλικάρι" που έβγαλε τα restrictions για τη συσκευή μας το έκανε χωρίς την άδεια του dev.

!

Ευχαριστώ! Το δοκίμασα και δουλεύει, αλλά πέρα από την μαύρη οθόνη που εξοικονομεί ενέργεια δεν βλέπω κάποιο άλλο πλεονέκτημα, μια που όταν βγάζουμε το S-PEN με κλειστή οθόνη βγαίνει όπως και να έχει το ενεργό σημείωμα. Κάτι δεν καταλαβαίνω;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το δοκίμασα και δουλεύει, αλλά πέρα από την μαύρη οθόνη που εξοικονομεί ενέργεια δεν βλέπω κάποιο άλλο πλεονέκτημα, μια που όταν βγάζουμε το S-PEN με κλειστή οθόνη βγαίνει όπως και να έχει το ενεργό σημείωμα. Κάτι δεν καταλαβαίνω;;

 

Αυτο ειναι βασικο πλεονέκτημα. Αλλα κατατα σκεψου το εξης. Στατιστικά για να βγαλεις το πενακι με κλειστή οθονη θα θελεις να γράψεις σημείωμα λογικά και οχι καποια αλλη απο τις επιλογές. Αρα γρηγορότερη προσβαση ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι βασικο πλεονέκτημα. Αλλα κατατα σκεψου το εξης. Στατιστικά για να βγαλεις το πενακι με κλειστή οθονη θα θελεις να γράψεις σημείωμα λογικά και οχι καποια αλλη απο τις επιλογές. Αρα γρηγορότερη προσβαση ;)

 

Οκ, αλλά μου βγάζει από πάνω και το κανονικό ενεργό σημείωμα, το οποίο αν θέλω να γράψω στο μαύρο το κλείνω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...