Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια, για το Note 4 F ποια ρομ λετε οτι ειναι καλυτερη? λεω να κατεβασω του γιατρου, ποια εκδοση πρεπει να κατεβασω για να εχω και τα θεματα του S6?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, για το Note 4 F ποια ρομ λετε οτι ειναι καλυτερη? λεω να κατεβασω του γιατρου, ποια εκδοση πρεπει να κατεβασω για να εχω και τα θεματα του S6?

 

L4 η L5 του γιατρου θελει custom kernel .καλυτερη ειναι η simple rom απλη

χωρις πολλα καλη μπαταρια.του γιατρου ειναι καλη με τον κερνελ.αλλα δεν την προτεινω γιατι εχει ιδιοτροπιες λογο του system ui απο το s6.τωρα εσυ αποφασιζεις.του γιατρου θελει pof2 bootloader και pof1 modem η simple δουλευει με οτι εχεις σε lollipop φυσικα.και οτι θες εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

L4 η L5 του γιατρου θελει custom kernel .καλυτερη ειναι η simple rom απλη

χωρις πολλα καλη μπαταρια.του γιατρου ειναι καλη με τον κερνελ.αλλα δεν την προτεινω γιατι εχει ιδιοτροπιες λογο του system ui απο το s6.τωρα εσυ αποφασιζεις.του γιατρου θελει pof2 bootloader και pof1 modem η simple δουλευει με οτι εχεις σε lollipop φυσικα.και οτι θες εδω ειμαστε

 

Αν βάλω το συγκεκριμένο modem και bootloader θα μπορώ να περάσω μετά όποια άλλη ρομ θέλω η θα πρέπει να ξανά αλλάξω bootloader και modem?

Η SimplRom εχει τα θεματα του S6?

Και κατι τελευταιο, θα κατεβασω και την SimplRom, κατεβαζω αυτη που λεει SimplRom v4F? Δεν θελω την lite γιατι λειπουν αρκετα πραγματα...

Edited by XmotoX
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το συγκεκριμένο modem και bootloader θα μπορώ να περάσω μετά όποια άλλη ρομ θέλω η θα πρέπει να ξανά αλλάξω bootloader και modem?

Η SimplRom εχει τα θεματα του S6?

Και κατι τελευταιο, θα κατεβασω και την SimplRom, κατεβαζω αυτη που λεει SimplRom v4F? Δεν θελω την lite γιατι λειπουν αρκετα πραγματα...

 

καθε rom εχει αλλο μοντεμ και bootloader.ναι την v4 δεν εχει θεματα.καλο ειναι πριν ασχοληθεις να διαβασεις πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

καθε rom εχει αλλο μοντεμ και bootloader.ναι την v4 δεν εχει θεματα.καλο ειναι πριν ασχοληθεις να διαβασεις πολυ καλα.

Αν βαλω modem και bootloader που πρεπει για να περασω του γιατρου, μετα πρεπει να αλλαξω modem και bootloader για να βαλω την SimplRom?

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω modem και bootloader που πρεπει για να περασω του γιατρου, μετα πρεπει να αλλαξω modem και bootloader για να βαλω την SimplRom?

 

οχι η simple rom δουλευει με ολους τους bootloader και ολα τα μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα διάφορα posts στο xda για την rom του dr ketan και μόνο σταθερότητα δεν βλέπω. Το YouTube το Bluetooth το smartstay και πολλά άλλα δεν δουλεύουν. Πολύ lagy κολλάει αλλά κατά τα άλλα είναι σταθερή. Η εγώ είμαι παράλογος η ξέρω εγώ, μόνο σταθερή και καλή δεν την λέω.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα διάφορα posts στο xda για την rom του dr ketan και μόνο σταθερότητα δεν βλέπω. Το YouTube το Bluetooth το smartstay και πολλά άλλα δεν δουλεύουν. Πολύ lagy κολλάει αλλά κατά τα άλλα είναι σταθερή. Η εγώ είμαι παράλογος η ξέρω εγώ, μόνο σταθερή και καλή δεν την λέω.

 

εγω την εχω περασει απο τοτε που βγηκε η L4 και δεν εχω κανενα θεμα.και ενας απο τους πολλους λογους που την κραταω ειναι οτι δεν εχει lag ουτε για πλακα.και δεν ξερω αν θα την ξαναβγαλω

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε αποψεις για ρομς οσον αφορα το 910c.

Αφου πηρα αποφαση πως το νοτε5 κι εγω θα ακολουθησουμε αλλους δρομους, ηρθε η ωρα να παρει πουλο το bloatware της σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε αποψεις για ρομς οσον αφορα το 910c.

Αφου πηρα αποφαση πως το νοτε5 κι εγω θα ακολουθησουμε αλλους δρομους, ηρθε η ωρα να παρει πουλο το bloatware της σαμσουνγκ

 

μια αρκετα καλη ειναι η simple rom

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε αποψεις για ρομς οσον αφορα το 910c.

Αφου πηρα αποφαση πως το νοτε5 κι εγω θα ακολουθησουμε αλλους δρομους, ηρθε η ωρα να παρει πουλο το bloatware της σαμσουνγκ

E-robot. Αλλά για μένα κάνε ρουτ και βγάλε μόνος σου όλη τη σαβούρα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

E-robot. Αλλά για μένα κάνε ρουτ και βγάλε μόνος σου όλη τη σαβούρα.

 

Με root δεν θα γραψει ουτως η αλλως το ΚΝΟΧ?

Link to comment
Share on other sites

Με root δεν θα γραψει ουτως η αλλως το ΚΝΟΧ?

Και πως θα βγάλεις τη σαβουρα φιλέ;χωρίς Ρουτ δεν κανεις τπτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου αυτο λεω.

Αν ειναι να γραψει ο ΚΝΟΧ να βαλω οτι ρομ θελω, οχι απλα να κανω debloat

Δεν γίνεται χωρίς να γράψει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γίνεται με xposed και xposed framework?

έχουμε κάτι νέο εκεί είτε από το κανονικό είτε απο wannam?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γίνεται με xposed και xposed framework?

έχουμε κάτι νέο εκεί είτε από το κανονικό είτε απο wannam?

Εφόσον έχεις deodexed Rom δουλεύουν και τα δύο. Έχει αρκετό καιρό που ισχύει αυτό.

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τον launcher απο A8 που κυκλοφορει στο xda.και ειναι απιστευτος

Βάλε please ένα link να το βρούμε και εμείς οι άσχετοι.

Link to comment
Share on other sites

A8? έγινε κανα leak? περίεργο ακούγεται..
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Βάλε please ένα link να το βρούμε και εμείς οι άσχετοι.

 

 

μπαινεις στο xda στο θεμα του note 4 theme and apps γραφει εφαρμογες απο s6 εκει θα το βρεις

 

 

 

 

A8? έγινε κανα leak? περίεργο ακούγεται..

μαλον καποιο leak θα ειναι.τι να σου πω δεν ξερω παντως ειναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Για το C μοντέλο ποια rom θα προτείνατε η οποία να είναι σταθερή και multi DPI? Για καθημερινή χρήση βασικα, οποτε οχι καποια buggy :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...