Jump to content

Huawei MediaPad T1 8.0 3G


GUADANAMO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γραφει στο μανουαλ τωρα το ειδα,θα επηρρεασει το οτι δεν το φορτισα την 1η φορα τοση ωρα την αποδοση η μακροζωια τησ μπαταριας?Αν το κανω στη 2η φορτιση θα κανει τιποτα?

 

Γεια σου. Σόρρυ, τώρα είδα την απάντησή σου. Ναι κοίτα, το γράφει στο manual όπως πρόσεξες. Απ' την άλλη έχει μία κλασσική μπαταρία λιθίου ιόντων, οι οποίες όπως λένε και τα περισσότερα γκουκλαρίσματα, δεν έχουν ανάγκη την πολύωρη πρώτη φόρτιση. Εγώ πιο πολύ το έκανα για ψυχολογικούς λόγους καθαρά επειδή το έγραφε το εγχειρίδιο χρήσης. Πολύ αμφιβάλλω ότι θα επηρεάσει οποιαδήποτε μακροζωία, εγώ θα έλεγα να μην ανησυχείς καθόλου.

-------------------------------------------------

Πέρα από αυτό, δύο εβδομάδες με το τάμπλετ στα χέρια, με μία μέτρια χρήση μου βγάζει 4-5 ημέρες. Κάποιες εφαρμογές κράσαραν συνεχώς (και με λίγο googl-άρισμα διαπίστωσα ότι είναι πρόβλημα εφαρμογών). Λίγο τα πλήκτρα τρίζουν γιατί δεν είναι τόσο σφηνωμένα μέσα στο unibody, αλλά δεν επηρεάζουν κάπου.

 

Συνολικά, μου φαίνεται για το σκοπό και τα λεφτά του, μία πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Ρε παιδια οταν χανει το σημα του τηλεφωνου γιατι δεν το ξαναβρισκει ξερει κανεις τι γινετε μου λεει οτι δεν υπαρχει καρτα σιμ

 

Μονο με επανεκινηση το βρισκει παλι

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειμαι απο τουs πρωτουs κατοχουs του ταμπλετ εδω κ 11 μηνεs περιπου...δεν εχω παρατηρησει τετοιο φαινομενο με το σημα...απροβληματιστο σε ολα!!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειμαι απο τουs πρωτουs κατοχουs του ταμπλετ εδω κ 11 μηνεs περιπου...δεν εχω παρατηρησει τετοιο φαινομενο με το σημα...απροβληματιστο σε ολα!!!:happy:

 

 

μαλλον θα εχει προβλημα αλλαξα και καρτα σιμ και τιποτα τα ιδια μαλλον πρεπει να το παω στο σερβις και εχω ακουσει τα χειροτερα για αυτους :X

Link to comment
Share on other sites

λογω κακηs εμπειριαs απο τα σερβιs γενικα...καλο θα ηταν να το αποφυγειs μη στο αποτελειωσουν:!::O

και τι να κανω φιλε μου αφου δεν δουλευει καθε 10 λεπτα θελει επανεκκίνηση :(

Link to comment
Share on other sites

για κανε μια δοκιμη...απενεργοποιησε το 3g να δουλευει σε 2g...:worry:

 

δεν δουλευει πουθενα τα δοκιμασα ολα αλλαξα ακομα και σιμ τιποτα

 

τεσπα ετσι και αλλιώς το πηγα σημερα στο σερβις ειναι στην εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

για την ιστορια σημερα την πηρα απο το σερβις μου ειπαν εκαναν αναβάθμιση πραγμα που δεν βλεπω αφου ειναι ακριβως το ιδιο

τεσπα μεχρι στιγμης απο το πρωι μου εχασε μια φορα το σημα ενω πρωτα το εχανε καθε 10 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Είχα την b003. Χθες πέρασα την b010. Τις βασικές γλώσσες (Αγγλικά, Γαλλικά ) τις έχει, δεν έχει όμως καθόλου τα Ελληνικά. Στο widget της ημερομηνίας και της ώρας η τοποθεσία είναι στα Κινέζικα.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είδες διαφορά με την β003 δεν θα ασχοληθώ. Πάντως η Huawei Hellas στο Facebook με είπε πως για κιτ κατ δεν έχουν ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είδες διαφορά με την β003 δεν θα ασχοληθώ. Πάντως η Huawei Hellas στο Facebook με είπε πως για κιτ κατ δεν έχουν ενημέρωση

 

 

Το θεμα ειναι οτι η β003 δεν γινετε ρουτ με τιποτα :(:(

Link to comment
Share on other sites

Στο xda που ειδα λίγο περασαν μια ρομ ρωσικη και καταφεραν να το ροοταρουν

 

το εχω δει αλλα νομιζω η ρωσικη δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Σε Li Po μπαταριες οπως του ταμπλετ μας πως τις φορτιζουμε;Οπως τις Li On;Τις αφηνουμε να εξαντληθουν τελειως η στο 15-20%;
Link to comment
Share on other sites

για εμενα η χειροτερη βλακεια που εχει η ρομ ειναι οτι στο Greenify δεν λειτουργει η αυτοματη αδρανοποιηση και μου εχει σπασει τα νευρα

 

αλλιος ειναι ενα πολυ καλο ταμπλετακι για τα λεφτα του μπορει και το καλυτερο στην κατηγορια 100 - 120 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...