Jump to content

Landvo L200/L200G


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις πηρα ακομα 1 landvo l200 με τα μεταφορικα βγαινει 78$ περιπου 63ευρω..

 

http://www.lightinthebox.com/landvo-l200-5-android-4-4-3g-smart-phone-quad-core-dual-canera-ram1gb-rom-8gb-wifi-gps_p2019620.html

 

το λεω ακομα μια φορα το κινητο φυσαει...ειδικα με τετοια τιμη δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον, απο τα δύο Landvo που παρελαβα, το ενα καηκε ο φορτιστης (υποτίθεται ειναι στο δρομο άλλος που σταλθηκε) και το αλλο εχει το εξης προβλημα, αυτος που τοχει (γιατι οπως τα πηρα τα εδωσα) μου λεει οτι το ηχειο αρχιζει και τα παιζει, ακουγεται βραχνα ξελιγωμενα, απ'οτι κατάλαβα με διακοπες, αλλοιωμένα... Το κανει τοσο σε ηχο κλησης οσο και κατα την εναρξη, στο λογότυπο εναρξης, δεν πρέπει να ειναι δλδ προβλημα Rom...

Τι γίνεται τωρα; Να επιχειρησω πειραγμα software ή να το στειλω πισω..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο τα δύο Landvo που παρελαβα, το ενα καηκε ο φορτιστης (υποτίθεται ειναι στο δρομο άλλος που σταλθηκε) και το αλλο εχει το εξης προβλημα, αυτος που τοχει (γιατι οπως τα πηρα τα εδωσα) μου λεει οτι το ηχειο αρχιζει και τα παιζει, ακουγεται βραχνα ξελιγωμενα, απ'οτι κατάλαβα με διακοπες, αλλοιωμένα... Το κανει τοσο σε ηχο κλησης οσο και κατα την εναρξη, στο λογότυπο εναρξης, δεν πρέπει να ειναι δλδ προβλημα Rom...

Τι γίνεται τωρα; Να επιχειρησω πειραγμα software ή να το στειλω πισω..;

 

δοκιμασε πρωτα με τον οδηγο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 να το χαμηλωσεις λιγο το ηχειο..εγω παντως 3 που εχω δωσει μεχρι στιγμης σε φιλους ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα πρώτα, αλλά εκτός του ότι δεν ξέρω αν το'χει ρουταρει, απ 'ότι κατάλαβα δεν έχει να κάνει με εντάσεις, αλλά ακούγεται πολύ χάλια, δλδ προβληματικά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με 2000 μπαταρια θα την βγαζει την ημερα?

Ένα τετραπυρηνο λενοβο Α820 που έχω βγάζει με 2000 μπαταρία δύο γεμάτες μέρες με μπόλικο ίντερνετ, ελπίζω και το λαντβο που έχω παραγγείλει να βγάζει δύο μέρες....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα τετραπυρηνο λενοβο Α820 που έχω βγάζει με 2000 μπαταρία δύο γεμάτες μέρες με μπόλικο ίντερνετ, ελπίζω και το λαντβο που έχω παραγγείλει να βγάζει δύο μέρες....
Τη μέρα τη βγάζει άνετα, με wi-fi, 3g data, λίγες κλήσεις και μηνύματα. Το ότι είναι "σφαιράτο" είναι!

Άλλα με χαλάνε λίγο. Κάποια πράγματα, ίσως λεπτομέρειες, τα έχει σε υπερβολικό βαθμό.

π.χ. α) Ο ήχος κατά το άνοιγμα-κλείσιμο της συσκευής είναι πολύ δυνατός. Αναγκάζομαι, όταν θέλω να το κλείσω, να το βάζω στο αθόρυβο, ειδικά αν είναι βράδυ και κάποιοι στο σπίτι κοιμούνται και β) αυτό που με προβληματίζει περισσότερο και έχω αναφερθεί και πιο πάνω, είναι η δόνηση όταν ο άλλος απαντάει στην κλήση μας, δεν λέω, καλό είναι αυτό για να κρατάμε το κινητό στο αυτί όσο το δυνατόν λιγότερο, αλλά η ''έντασή της" είναι τόσο δυνατή που ο θόρυβος που κάνει μεταφέρεται μέσω του μικροφώνου στο ακουστικό του συνομιλητή όταν αυτός απαντήσει, μάλιστα κάποιοι νόμισαν ότι κάτι έπαθε το τηλέφωνό τους. Το δοκίμασα κι εγώ και είναι όντως έτσι, πολύ σπαστικό. Και το χειρότερο, δεν βλέπω να υπάρχει επιλογή on-off.

Ας απαντήσουν όσοι φίλοι το χρησιμοποιούν ή το χρησιμοποίησαν, είναι έτσι και σε αυτούς ή έχει πρόβλημα η δική μου συσκευή και αν ναι υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης;

Αν δεν διορθώνεται θα είναι ο μοναδικός λόγος που ίσως το "θέσω στο αρχείο" γιατί είναι σπαστικό για τον άλλο που απαντάει στην κλήση σου να ακούει ένα "γρύλισμα" στο αυτί του.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

ο ήχος έναρξης μπορεί εύκολα να αφαιρεθεί αν έχεις δικαιώματα ροοτ το έχω κάνει στο λενοβο μου....

όσο και για την δόνηση και αυτή πιστεύω αφαιρείται μέσα από το μενού....

 

μόλις έρθει θα έχω περισσότερες πληροφορίες :)

 

υγ... κοίταξα στο λενοβο... Call settings / vibrate when contact

και το από επιλέγεις, έτσι κάπως θα είναι και στο λαντβο

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος έναρξης μπορεί εύκολα να αφαιρεθεί αν έχεις δικαιώματα ροοτ το έχω κάνει στο λενοβο μου....

όσο και για την δόνηση και αυτή πιστεύω αφαιρείται μέσα από το μενού....

 

μόλις έρθει θα έχω περισσότερες πληροφορίες :)

 

υγ... κοίταξα στο λενοβο... Call settings / vibrate when contact

και το από επιλέγεις, έτσι κάπως θα είναι και στο λαντβο

Εχω παει σε καταστημα και εχω τσεκαρει αρκετα κινητα. Οσα υποστηριζουν τη δονηση, ναι οπως τα λες ειναι, η ρυθμιση γινεται απο τις ρυθμισεις κλησεων. Υπαρχει εκει επιλογη. Στο landvo ομως δεν βρισκεται εκει, τουλαχιστον στο δικο μου, και δεν μπορω να βρω αυτη την επιλογη πουθενα. Τωρα να ειναι καπου και να μην τη βλεπω; Οταν το παρεις και εσυ το ξαναψαχνουμε. Ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φίλε, θα ενημερώσω μόλις το λάβω...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει σε καταστημα και εχω τσεκαρει αρκετα κινητα. Οσα υποστηριζουν τη δονηση, ναι οπως τα λες ειναι, η ρυθμιση γινεται απο τις ρυθμισεις κλησεων. Υπαρχει εκει επιλογη. Στο landvo ομως δεν βρισκεται εκει, τουλαχιστον στο δικο μου, και δεν μπορω να βρω αυτη την επιλογη πουθενα. Τωρα να ειναι καπου και να μην τη βλεπω; Οταν το παρεις και εσυ το ξαναψαχνουμε. Ευχαριστω παντως για την απαντηση.

 

δεν νομιζω να εχει τετοια επιλογη..εψαξα ολες τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται λίγο κουφό να μην έχει ρύθμιση για ένα τέτοιο ζήτημα....

 

στο λενοβο έχω ανακαλύψει ένα σωρό κρυφά μενού και ρυθμίσεις....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αν το αγορασω απο το http://www.lightinthebox.com στα 64 ευρω θα εχει ελληνικα και φιλμ προστασιας οθονης που θελω?.Εκτος αμα γνωριζετε αλλο online shop που να εχει αυτα τα 2. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αν το αγορασω απο το http://www.lightinthebox.com στα 64 ευρω θα εχει ελληνικα και φιλμ προστασιας οθονης που θελω?.Εκτος αμα γνωριζετε αλλο online shop που να εχει αυτα τα 2. Ευχαριστω.

 

Και επισης αμα εχει θηκη σιλικονης η αν την ζηταμε απο το καταστημα γιατι το ψηνω και εγω μιας και ημουν αναμεσα σε αυτο το τηλεφωνακι και το cubot s168

Link to comment
Share on other sites

Και επισης αμα εχει θηκη σιλικονης η αν την ζηταμε απο το καταστημα γιατι το ψηνω και εγω μιας και ημουν αναμεσα σε αυτο το τηλεφωνακι και το cubot s168

 

Γιατι δεν κανετε απ ευθειας ενα ερωτημα στο μαγαζι βρε παιδια?

Μολις εκανα εγω και περιμενω απαντηση.

Παντως στα περιεχομενα γραφει για δερματινο καλλυμα πλατης.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=kostas123464;5839864]Και επισης αμα εχει θηκη σιλικονης η αν την ζηταμε απο το καταστημα γιατι το ψηνω και εγω μιας και ημουν αναμεσα σε αυτο το τηλεφωνακι και το cubot s168

Εγώ το πήρα από http://www.gearbest.com, είχε προστατευτικό οθόνης και αν θυμάμαι καλά ένα τοποθετημένο κι ένα στο κουτί. Επίσης στο κουτί υπήρχε προστατευτική θήκη σιλικόνης (βλέπε διάφορα video παρουσίασης). Πιστεύω ότι δεν εμπλέκεται κάπου το κατάστημα, αλλά τα παραπάνω προφανώς τοποθετούνται στη συσκευασία από την εταιρεία κατασκευής του κινητού αφού η συσκευασία ήταν σφραγισμένη με τις γνωστές ταινίες ασφαλείας. Αυτά για το κινητό που παρέλαβα εγώ αλλά, βλέποντας διάφορες παρουσιάσεις, νομίζω ότι ισχύουν γενικώς (μιλάμε πάντα για το ίδιο κινητό).

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα κι εγώ το L200 (από focalprice.com) ήρθε ρουταρισμένο και πλήρες από τα βασικά (με google play χωρίς καθόλου κινεζιές). Πολύ καλή οθόνη και σε εικόνα και σε αίσθηση (φοβόμουν την χαμηλή ανάλυση αλλά τελικά ειναι μια χαρά) καλό wifi & gps (κλείδωσε μέσα στο σπίτι αλλά με λιγότερους δορυφόρους από ότι το coolpad 7320). Εχει notification led που ειναι ευχαριστη εκπληξη στην κατηγορία αυτή αλλά από την άλλη δεν έχει φωτιζόμενα capacitive buttons, αλλά μικρό το κακό. Το σπαστικό τώρα: ο ήχος που παίζει κατά το ανέβασμα και το κλεισιμο του λειτουργικού είναι πολυ δυνατός και δεν ρυθμίζεται (από όσο μπόρεσα να ψάξω). Εγκατέστησα σχετική εφαρμογή που ρυθμίζει τους ήχους αναλυτικά (Sound Profile) η οποία έλυσε το μισό πρόβλημα, εχει επιλογή απενεργοποίησης του ήχου κατά το boot (αλλά όχι κατά το shutdown). Αν εχει βρει κανεις λύση ή γνωρίζει καμιά πιο παραμετροποιήσιμη εφαρμογή..

 

επίσης δεν μπορω να ελευθερώσω τον χώρο που καταλαμβάνει η μπάρα του google search (με τον default launcher). απενεργοποίησα την εφαρμογή αλλά ο χώρος παραμένει δεσμευμένος και δεν μπορεις να σύρεις κάποιο widget εκεί. Καμιά ιδέα ? (εκτός απο την αλλαγή launcher βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το L200 (από focalprice.com) ήρθε ρουταρισμένο και πλήρες από τα βασικά (με google play χωρίς καθόλου κινεζιές). Πολύ καλή οθόνη και σε εικόνα και σε αίσθηση (φοβόμουν την χαμηλή ανάλυση αλλά τελικά ειναι μια χαρά) καλό wifi & gps (κλείδωσε μέσα στο σπίτι αλλά με λιγότερους δορυφόρους από ότι το coolpad 7320). Εχει notification led που ειναι ευχαριστη εκπληξη στην κατηγορία αυτή αλλά από την άλλη δεν έχει φωτιζόμενα capacitive buttons, αλλά μικρό το κακό. Το σπαστικό τώρα: ο ήχος που παίζει κατά το ανέβασμα και το κλεισιμο του λειτουργικού είναι πολυ δυνατός και δεν ρυθμίζεται (από όσο μπόρεσα να ψάξω). Εγκατέστησα σχετική εφαρμογή που ρυθμίζει τους ήχους αναλυτικά (Sound Profile) η οποία έλυσε το μισό πρόβλημα, εχει επιλογή απενεργοποίησης του ήχου κατά το boot (αλλά όχι κατά το shutdown). Αν εχει βρει κανεις λύση ή γνωρίζει καμιά πιο παραμετροποιήσιμη εφαρμογή..

 

επίσης δεν μπορω να ελευθερώσω τον χώρο που καταλαμβάνει η μπάρα του google search (με τον default launcher). απενεργοποίησα την εφαρμογή αλλά ο χώρος παραμένει δεσμευμένος και δεν μπορεις να σύρεις κάποιο widget εκεί. Καμιά ιδέα ? (εκτός απο την αλλαγή launcher βεβαια)

Καλοριζικο! Σε ο,τι αφορα τον ηχο ενεργοποιησης απενεργοποιησης ειναι οπως τα λες. Διαβασε παραπανω το εχω αναφερει κι εγω. Λοιπον κατεβασα το ES file explorer με δικαιωματα root, καπου στο system/media της συσκευης υπαρχουν ως mp3 οι ηχοι boot shut, τους μετονομασα και οκ δεν ακουγονται πλεον. Το δικο μου προβλημα, αν διαβασεις προηγουμενα post ειναι η δονηση απαντησης κλησης απο το συνομιλητη που δεν βρσκω επιλογη να την απενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Σε ο,τι αφορα τον ηχο ενεργοποιησης απενεργοποιησης ειναι οπως τα λες. Διαβασε παραπανω το εχω αναφερει κι εγω. Λοιπον κατεβασα το ES file explorer με δικαιωματα root, καπου στο system/media της συσκευης υπαρχουν ως mp3 οι ηχοι boot shut, τους μετονομασα και οκ δεν ακουγονται πλεον. Το δικο μου προβλημα, αν διαβασεις προηγουμενα post ειναι η δονηση απαντησης κλησης απο το συνομιλητη που δεν βρσκω επιλογη να την απενεργοποιησω.

 

Εχω ψάξει λίγο και αυτήν την λύση, δεν είναι απόλυτα σωστό να τα μετονομάσεις γιατί παραμένουν δηλωμένα για να παιχτούν και σκάει error σε κάποια σχετικά logs, όχι ότι τρέχει και τίποτα αλλά λέμε τώρα. Μπορείς να τα αντικαταστήσεις με silent audio files πολύ μικρής διάρκειας, εδώ υπάρχει σκετικό file ( λινκ ), δεν έβρισκα όμως που ειναι τα original για να τα αντικαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται λίγο κουφό να μην έχει ρύθμιση για ένα τέτοιο ζήτημα....

 

στο λενοβο έχω ανακαλύψει ένα σωρό κρυφά μενού και ρυθμίσεις....

Υπάρχει περίπτωση να μπουμε σε κανενα κρυφο μενου να βρουμε καμια λυση για την δονηση και αν ναι πως γινεται αυτό; Στο lenovo πως μπήκες; Δεν παει ετσι με τη δονηση, μου τη λενε καθε φορα που απαντουν σε κλησεις μου. Ειναι οντως ενοχλητικο. Το εχω τσεκαρει κι εγω.
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω τώρα;. το λενοβο έχει σίγουρα άλλο περιβάλλον....

κάνε υπομονή σε λίγο έρχεται το δικό μου λαντβο και το ξανά συζητάμε...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

κάνε υπομονή σε λίγο έρχεται το δικό μου λαντβο και το ξανά συζητάμε...

Όταν το λάβεις, αν θέλεις γράψε να δούμε τα καινούρια στο Android τους τι αριθμό έκδοσης έχουν :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

οκ... όταν με το καλό το λάβω θα κάνω και ένα συγκριτικό με το ακριβότερο λενοβο που έχω :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...