Jump to content

Landvo L200/L200G


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img.gearbest.com/gb/2014/201409/goods-img/1409507856425-P-1972316.jpg

 

OS: Android 4.4

CPU: MTK6582

Cores: 1.3GHz, Cortex-A7, Quad Core

GPU: Mali-400 MP

RAM: 1GB

ROM: 8GB

External memory: TF card up to 64GB

Screen size: 5.0 inch

Screen resolution: 960 x 540 (QHD)

Back camera: 8.0MP, with flash light and AF

Front camera: 2.0MP

Battery: 1 x 2000mAh Battery

Product size: 144 x 72 x 8.6 mm

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_72926.html

Χτες πηρα απο ΕΛΤΑ σε μαυρο χρωμα,αγορασμενο απο το ανωτερω καταστημα την 2καρτη 3G εκδοση.Υπαρχει και ακριβοτερη μονοκαρτη 4G.

Ηρθε σε φακελο με φουσκες.

Η συσκευασια δεν ειναι η κλασσικη αρκετα μακροστενη που ειχαν τα προηγουμενα Landvo (L800,L800s,L900) που εχω δοκιμασει,αλλα ειναι μικρη σε πλατος και ψηλη καθως τα παρελκομενα (φορτιστης,ακουστικα και μια ωραια διαφανη ματ θηκη σιλικονης που προστατευει πολυ καλα το κινητο)ειναι κατω απο το κινητο.

Πολυ καλη κατασκευη με μονο μειον το σημειο (1cm μηκος) ακριβως κατω απο την καμερα οπου το καπακι τριζει.Βαζεις ενα κομματακι μονωτικη και εισαι οκ.

Πολυ ελαφρυ,λεπτο και στενο,το χειριζεσαι ευκολα μ ενα χερι,εμφανισιακα ειναι κλωνος του ΟnePlusOne με 5αρα οθονη πολυ καλη και φωτεινη.

Καλο wifi και σημα κινητης απ οσο προλαβα να δοκιμασω.

Ακουστικο και μεγαφωνο δυνατο και καθαρο.Οταν το ενεργοποιεις ο ηχος ειναι παρα παρα πολυ δυνατος,ενδεχομενως δηλαδη και τα ringtone να ειναι της ιδιας εντασης.

Οι καμερες,οι κλασσικες 8ΜΡ των φθηνων ΜΤΚ6583 των 90-100$,χωρις να εχω καθολου γνωσεις και με ελαχιστες απαιτησεις,ειναι λιγο καλυτερη των προηγουμενων Landvo και στο ιδιο επιπεδο περιπου (ισως ελαχιστα πιο κατω) με THL T6s και Doogee DG310.

Παιρνει 2 SIM (micro+κανονικη),η μια πισω απο την αλλη κατακορυφα.Μην μπερδευτειτε απο την υποδοχη που ειναι ιδια με το 4G μονοκαρτο μοντελο.Εχει Ελληνικα και vanilla Android 4.4.2.

Μου αρεσε πιο πολυ απο τα ΤΗL και Doogee σαν κατασκευη και συνολο,τα αλλα δυο ομως εχου περισσοτερους κατοχους και υποστηριξη.Εχω βεβαια μια ιδιαιτερη συμπαθεια σ αυτη την φθηνη και ( μετα απο 4 μοντελα που εχω δοκιμασει και δουλευουν αψογα (τα 3) ακομα) αξιοπιστη εταιρεια που λεγεται Landvo.

Καλημέρα! Να ρωτήσω αν έχει εγκατεστημένο το play store όπως αναφέρεται στην παρουσίαση του myphone, γιατί σε φωτο της παρουσίασης φαίνεται να έχει, αν θυμάμαι καλά, το one mystore. Και κάτι άλλο, για να γράφεις ότι παρέλαβες από ΕΛΤΑ προφανώς έρχεται συστημένο, οπότε να μην ανησυχώ, επίσης κρίνεις σκόπιμο, για ευνόητους λόγους, να ζητήσω να σταλεί ως δώρο; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανονικα Play Store εγκατεστημενο και vanilla Android 4.4.2 χωρις Κινεζικες εφαρμογες και επεμβασεις της Landvo.Απο οπου και να το αγορασεις ξερουν πως θα το στειλουν.

 

Στα 79.99$ στο Geekbuying.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικα Play Store εγκατεστημενο και vanilla Android 4.4.2 χωρις Κινεζικες εφαρμογες και επεμβασεις της Landvo.Απο οπου και να το αγορασεις ξερουν πως θα το στειλουν.

 

Στα 79.99$ στο Geekbuying.

το πηρα στα 80$ απο geekbuying...εχω φερει 10 thl t6s ολα οκ..για να δουμε κι αυτο..παντως απο vfm σκιζει...65euro πλακα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από μερικές ώρες :D

Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα value for money της αγοράς.

GPS την πρώτη πρώτη φορά κλείδωσε σε δευτερόλεπτα!! wifi μια χαρα, σήμα τηλεφωνίας καμπάνα, ηχείο δυνατό και καθαρό, 16gb sd ok, έχει και screen mirror.

Και ναι είναι καλύτερο από το THL T6S επειδή έχει απέιρως καλύτερη κάμερα, πιο συμαζεμένα bezels, καλύτερη ανάλυση οθόνης μεγαλύτερη μπαταρία.

Εδώ το review μου για το THL T6S http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5661731#post5661731

Αψογο για entry level android.

Το μοναδικό του μειονέκτημα είναι η ανάλυση οθόνης, τα 960Χ540 τελικά είναι λίγα για 5"...

Από gearbest με το κουπόνι. Τελείως vanila ήρθε με τα απολύτως απαραίτητα από εφαρμογές.

Πριν από μια εβδομάδα μου είχε έρθει και το leagoo lead 2 το οποίο υπερέχει σε ποιότητα κατασκευής, σε κάμερα και design, αλλά έχει και 20€ παραπάνω.

Αν εξαιρέσεις το leagoo πρέπει να ξεπεράσεις τα 100€ για να βρεις καλύτερο τηλέφωνο από το L200.

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Αν και νωρις απο καταναλωση και διαχείρηση μπαταριας πως τα παει?Επειδη εχει 2000mah τυπικα 1 μερα για 5" ιντσες ?

 

Σήμερα που το τσέκαρα, δεν το έχω πάρει για μένα και του έβαλα sim μόνο για τεστ, στο 50% η μπαταρία και έγραψε 1,5 ώρα ανοιχτή οθόνη. Άρα με 3g ανοιχτό θα βγάζει 2 ώρες και κάτι ανοιχτή οθόνη, όσο πάνω κάτω όλα τα κινητά....

Πιστεύω τη βγάζει τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και νωρις απο καταναλωση και διαχείρηση μπαταριας πως τα παει?Επειδη εχει 2000mah τυπικα 1 μερα για 5" ιντσες ?

 

Σήμερα που το τσέκαρα, δεν το έχω πάρει για μένα και του έβαλα sim μόνο για τεστ, στο 50% η μπαταρία και έγραψε 1,5 ώρα ανοιχτή οθόνη. Άρα με 3g ανοιχτό θα βγάζει 2 ώρες και κάτι ανοιχτή οθόνη, όσο πάνω κάτω τα περισσότερα κινητά....

Πιστεύω τη βγάζει τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Οπου το βρεις φθηνοτερα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από μερικές ώρες :D

Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα value for money της αγοράς.

GPS την πρώτη πρώτη φορά κλείδωσε σε δευτερόλεπτα!! wifi μια χαρα, σήμα τηλεφωνίας καμπάνα, ηχείο δυνατό και καθαρό, 16gb sd ok, έχει και screen mirror.

Και ναι είναι καλύτερο από το THL T6S επειδή έχει απέιρως καλύτερη κάμερα, πιο συμαζεμένα bezels, καλύτερη ανάλυση οθόνης μεγαλύτερη μπαταρία.

Εδώ το review μου για το THL T6S http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5661731#post5661731

Αψογο για entry level android.

Το μοναδικό του μειονέκτημα είναι η ανάλυση οθόνης, τα 960Χ540 τελικά είναι λίγα για 5"...

Από gearbest με το κουπόνι. Τελείως vanila ήρθε με τα απολύτως απαραίτητα από εφαρμογές.

Πριν από μια εβδομάδα μου είχε έρθει και το leagoo lead 2 το οποίο υπερέχει σε ποιότητα κατασκευής, σε κάμερα και design, αλλά έχει και 20€ παραπάνω.

Αν εξαιρέσεις το leagoo πρέπει να ξεπεράσεις τα 100€ για να βρεις καλύτερο τηλέφωνο από το L200.

Στις πόσες ημέρες το παρέλαβες και με ποια ταχυδρομική εταιρία στάλθηκε;
Link to comment
Share on other sites

Στις πόσες ημέρες το παρέλαβες και με ποια ταχυδρομική εταιρία στάλθηκε;

 

Τρεις εβδομάδες και κανά 2 μέρες (Για Θεσσαλονίκη).

Με ΝL Post το έστειλε το Gearbest, δεν υπήρχε επιλογή να διαλέξω singpost π.χ..

Τσίμπησε το, είναι σα να κλέβεις εκκλησία.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις εβδομάδες και κανά 2 μέρες (Για Θεσσαλονίκη).

Με ΝL Post το έστειλε το Gearbest, δεν υπήρχε επιλογή να διαλέξω singpost π.χ..

Τσίμπησε το, είναι σα να κλέβεις εκκλησία.

Ήδη το έχω παραγγείλει και...ταξιδεύει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οντως καλη περιπτωση!

Απο αξεσουαρ, θηκουλες κλπ, εχουμε σταμπαρει τιποτα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα δύο L200 για γνωστούς μου, απο everbuying. Ο ενας φορτιστής ομως εσκασε την ωρα που φορτιζε... Στελνω τωρα να δω τι θα μου πουν Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα δύο L200 για γνωστούς μου, απο everbuying. Ο ενας φορτιστής ομως εσκασε την ωρα που φορτιζε... Στελνω τωρα να δω τι θα μου πουν
Ενημέρωσέ μας για την απάντησή τους. Όταν λες έσκασε, θα μπορούσε δηλαδή να υπάρξει κίνδυνος για κάποιον που θα ήταν δίπλα στο φορτιστή ή ... απλά σταμάτησε να φορτίζει;
Link to comment
Share on other sites

Απ`οτι μου ειπαν εκανε ενα καλο τσαφ και σταματησε να φορτιζει. Το κινητο οκ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που τους βλέπω τους φορτιστες που έρχονται με τα κινέζικα, όλοι ίδιοι μου φαίνονται, και μάλλον θα προτιμησω να φορτιζω με κανέναν απο τους επώνυμους που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Ε ιδιοι φαίνονται.. Αλλα παίρνουμε και φτηνα κινητα, δεν ειναι και Xiaomi. Τον εχω και φορτιζω ολη μερα ταμπλετ, κινητο και bluetooth..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που τους βλέπω τους φορτιστες που έρχονται με τα κινέζικα, όλοι ίδιοι μου φαίνονται, και μάλλον θα προτιμησω να φορτιζω με κανέναν απο τους επώνυμους που έχω.
Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ. Είναι όμως όντως θέμα φορτιστή ή στις συγκεκριμένες περιπτώσεις μπορεί να υπάρχει και κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο-μπαταρία. Πάντως από προηγούμενη απάντηση προκύπτει ότι το τηλέφωνο ΟΚ. Προφανώς θα το δοκίμασαν με κάποιο άλλο φορτιστή και θα φόρτιζε.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε χαμός με το πρώτο Landvo, εκεί που πάθαμε πλάκα ήταν με το Miracast και το screen mirroring!

Έχει άψογη συμπεριφορά εδώ και μια εβδομάδα, είναι καταπληκτική ευκαιρία, το θεωρούμε αψεγάδιαστο.

Οπότε σήμερα χτύπησα ακόμα ένα, το κουπόνι L200LM ισχύει ακόμα στο gearbest.

Για το παραπάνω θέμα με τον φορτιστή (με το δικό μου Landvo δεν είχε κανένα πρόβλημα): http://www.ebay.com/itm/221489115432?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=520348671632&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

1 ευρουλάκι παραπάνω στο συνολικό κόστος και έχεις φορτιστή 2Α.

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει εναν τετοιο 2A φορτιστή για tablet και κατι παιζει με τα ρεύματα.. Δεν πρέπει να ειναι 2Α και μάλιστα παρουσιαζει ασταθειες η οθόνη. Παιζει πολλη μουφα στους κινεζοφορτιστες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει εναν τετοιο 2A φορτιστή για tablet και κατι παιζει με τα ρεύματα.. Δεν πρέπει να ειναι 2Α και μάλιστα παρουσιαζει ασταθειες η οθόνη. Παιζει πολλη μουφα στους κινεζοφορτιστες

 

Ναι έχεις δίκιο, την έχω πατήσει αρκετές φορές. Αυτος που προτείνω παραπάνω, ο συγκεκριμένος από το συγκεκριμένο κατάστημ του ebay, όμως είναι ΟΚ. Φορτίζει με (σχεδόν) τους ίδιους χρόνους με το φορτιστή του S4.

 

Επίσης στο δεύτερο κινητό που πήρα από GearBest με έβγαλε καρτέλα αν προτιμώ να μου έρθει με singapore post η με nederlands post.

Επέλεξα τη singapore, η ΝL μου φάνηκε πιο αργή.

Link to comment
Share on other sites

Aς παρω και εγω εναν τετοιο να δω... Εχω και 3 συσκευες των 2Α..

 

Το everbuying επιμενει στα 2$ για να στειλει το φορτιστη, εκανα dispute και λεει "συμφωνεις να το στειλουμε unregistered?", ενω τους το ειπα 4 φορες.. Τσακαλια. Αλλα θελουν να κλεισω πρωτα το dispute

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δευτερα παραλαμβανω παραγγελια απο geekbuying απο 10/11..μολις παραλαβω θα γραψω ενα γρηγορο review..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...