Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως έχω να πω πως έχει βγει το Air 2 από τα καλύτερα tablet με διάφορα. Ακόμα και σήμερα που έχουν βγει τόσα νέα μοντέλα. Κάνει τα πάντα απροβλημάτιστα! Δεν σκέφτομαι καν να το αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας ενοχλεί που τσιτσιριζει το ηχείο, ??? :worry:
Δεν έχει κανένα θέμα το ηχείο. Ίσα ίσα που έχει και πολύ καλή ποιότητα αλλά και ένταση ήχου. Όταν το πήρα είχα καταλάβει κάποιες δονήσεις από το ηχείο που δεν επηρέαζαν όμως τον ήχο και που λογικά οφείλονται στην πολύ λεπτή του κατασκευή μία που στο Air και στο 3 που είχα δεν υπήρχαν. Με την θήκη που έβαλα όμως (της Apple) δεν υπάρχει κανένα θέμα καθώς εξαλείφθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα θέμα το ηχείο. Ίσα ίσα που έχει και πολύ καλή ποιότητα αλλά και ένταση ήχου. Όταν το πήρα είχα καταλάβει κάποιες δονήσεις από το ηχείο που δεν επηρέαζαν όμως τον ήχο και που λογικά οφείλονται στην πολύ λεπτή του κατασκευή μία που στο Air και στο 3 που είχα δεν υπήρχαν. Με την θήκη που έβαλα όμως (της Apple) δεν υπάρχει κανένα θέμα καθώς εξαλείφθηκαν.

Αυτό εννοω τις δονησεις :O

Ποια θήκη έβαλες?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοω τις δονησεις :O

Ποια θήκη έβαλες?

Της Apple case cover η οποία έχει και πίσω και μπρος κάλυμμα. Έχει και μαγνήτη. 80 ευρώ περίπου κόστιζε. Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, σχεδόν ίδιο αποτέλεσμα μπορείς να έχεις και με μια θήκη πολύ πιο φθηνή.

Διάλεξε μια να έχει μπρος πίσω κάλυμμα και είσαι μια χαρά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θήκη σιλικόνης!

Όταν όμως το κρατάω καταλαβαίνω τις δονησεις από το ηχείο! !!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θήκη σιλικόνης!

Όταν όμως το κρατάω καταλαβαίνω τις δονησεις από το ηχείο! !!

Άλλο να καταλαβαίνεις την δόνηση μέσω της αφής και αλλο να την ακούς.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να καταλαβαίνεις την δόνηση μέσω της αφής και αλλο να την ακούς.

 

Το καταλαβαίνω μέσω της αφής!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Τότε όλα καλά. Βάλε ίσως μια θηκούλα και θα είσαι οκ.

 

 

Θήκη εννοείς την smart cover της apple? ?

Κ δεν κατάλαβαινεις την δόνηση?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Θήκη εννοείς την smart cover της apple? ?

Κ δεν κατάλαβαινεις την δόνηση?

Εγώ έχω αυτήν που καλύπτει και το πίσω μέρος όπως η smart cover που αν θυμάμαι καλά πιάνει μόνο την οθόνη. Ναι με αυτήν που έχω δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ήταν από τα πρώτα πράγματα που είχαν παρατηρηθεί σχετικά με τις δονήσεις του ηχείου και την λύση του προβλήματος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν που καλύπτει και το πίσω μέρος όπως η smart cover που αν θυμάμαι καλά πιάνει μόνο την οθόνη. Ναι με αυτήν που έχω δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ήταν από τα πρώτα πράγματα που είχαν παρατηρηθεί σχετικά με τις δονήσεις του ηχείου και την λύση του προβλήματος.

 

Εγω έχω μια απλή σιλικονης αλλά δεν κάνει τίποτα :(

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ όχι ακόμα. Είμαι στη 10.3.3

 

Σε βιντεάκια είδα ότι υπάρχει κάποιο extra lag αλλά όχι κάτι που να αποτρέπει την αναβάθμιση. Εξάλλου το iOS 11 δίνει πολλά extra στα iPad στο πλαίσιο της παραγωγικότητας. Επειδή χρησιμοποιώ το iPad και στη δουλειά θα περιμένω λιγάκι ακόμα αλλά μάλλον θα το βάλω....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το βάλω σίγουρα μιας που φαίνεται ότι ειδικά για το iPad είναι πολύ καλή αυτή η αναβάθμιση. Θα κάνω και καθαρή εγκατάσταση για να μην έχω θεματάκια γενικά.
Link to comment
Share on other sites

το κάρφωσα απ το πρώτο βραδυ....ota.

δεν έκανα clean install

μέχρι στιγμής βλέπω μόνο μια αργοπορία σε σχέση με πριν στην χειρονομία με τα 4 δάχτυλα,μόνο όταν το πάω στι ανοιχτές καρτέλες και όχι όταν πάω στην home screen.

....δεν βλέπω κάτι άλλο προς το παρον.

...άλλαξε και λίγο το περιβάλλον,είναι smooth,όλα καλά.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε clean install δλδ ; έκανα ήδη ota και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι τα animations πλέον είναι πιο jittery και από κινέζικο κινητό των 80 ευρώ και ότι είναι γεμάτη bugs η ρομ. Χαρακτηριστικά το auto rotate δουλεύει όπως θέλει αν θέλει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε clean install δλδ ; έκανα ήδη ota και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι τα animations πλέον είναι πιο jittery και από κινέζικο κινητό των 80 ευρώ και ότι είναι γεμάτη bugs η ρομ. Χαρακτηριστικά το auto rotate δουλεύει όπως θέλει αν θέλει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνεις και setup as new. Δεν επαναφέρεις backup μετά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από σήμερα το πρωί που έκανα αναβάθμιση σε ιος 11 στα ipad της δουλειάς έχω μεγάλο πρόβλημα να επαναφέρω εφεδρικά αντίγραφα. Τα ipad συνεχώς χάνουν το συγχρονισμό η αντιγράφουν απίστευτα αργά. Έχω iTunes 12.6 στο Μακ και δεν θέλω να αναβαθμίσω γτ όλες οι εφαρμογές θα πρέπει να κατέβουν από wifi και οι συσκευές μου είναι αρκετές. Μπορεί να δώσει κανείς κάποια βοήθεια;; Με πνίγουν και τα deadlines!!
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνεις και setup as new. Δεν επαναφέρεις backup μετά.

 

Ακριβώς έτσι το έκανα στο iPad mini2 και έγινε άλλο tablet.κανε ένα κόπο για το στήσιμο από την αρχή.αξιζει.καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...