Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 6 (by Motorola)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δοκιμασα παιχνίδια τα οποία δεν με ενδιαφέρουν κιόλας. Δοκιμασα ανοίγοντας τις συνήθεις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και εκεί το Nexus είναι εφάμιλλο και ενίοτε γρηγορότερο από το Μ8.

Η αίσθηση δε,που αφήνει το κινητό είναι η ταχύτητα.

Οση ώρα το δουλεύω δεν έχω δεί πουθενά δισταγμό ή hickup.

Ενα άλλο που βλέπω είναι ότι η οθόνη καταπίνει μπαταρία αβερτα

 

Επομένως από το m8 δεν έχει καλύτερη απόδοση η μπαταρία έ?Από ότι μου φαίνεται πρέπει να φταίει η qhd οθόνη!Πολύ ενεργοβόρα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επομένως από το m8 δεν έχει καλύτερη απόδοση η μπαταρία έ?Από ότι μου φαίνεται πρέπει να φταίει η qhd οθόνη!Πολύ ενεργοβόρα!

 

Είναι νωρίς ακόμη αλλά νομίζω ότι έχει χειρότερη μπαταρία από το Μ8

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα review στο YouTube και πραγματικά είναι τεραστιοοο!!Δεν νομίζω ότι μπορώ να αντέξω τέτοια πιθανή αλλαγή από το m8 μου!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα review στο YouTube και πραγματικά είναι τεραστιοοο!!Δεν νομίζω ότι μπορώ να αντέξω τέτοια πιθανή αλλαγή από το m8 μου!

Ο μοναδικός λόγος αλλαγής από Μ8 είναι για να έχεις μια συσκευή για όλα. Δηλαδή όχι και tablet.

 

Από την άλλη, πάντα σε σχέση με το τι κάνει καθένας μας στην συσκευή του, για παράδειγμα δεν μπορώ ούτε tablet χωρίς πενακι. Πόσο μάλλον smartphone σε μέγεθος που σε ταλαιπωρεί στην μεταφορά.

 

Κατά τα άλλα το Ν6 είναι αυτό που περιμένει κάποιος από μια συσκευή nexus.

Στα συν η επιτέλους καλή ποιότητα κατασκευής.

Στα μείον η οθόνη και δεν ξέρω η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό.

 

Σε σχέση με το iPhone δεν το συζητάω. Σίγουρα το Ν6 είναι πολύ πιο γρήγορο.

Στα διαφορά βιντεάκια βλέπουμε ότι υπάρχει μικρή υπεροχή του Ν6 σε ταχύτατα. Αν όμως το ίδιο τεστ γίνει μετά από κάποιες ώρες χρήσης, θα δείτε τους χρόνους να ανεβαίνουν στο iPhone.

 

Καλορίζικο σε όσους το πάρουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ειχε τουλαχιστον 4000 μπαταρια..με τετοιο ογκο αλλωστε,θα μπορουσε

Ακριβώς ετςι.

Αλλα το έχουμε εμπεδώσει πλέον οτι σειρά nexus= κάκιστη αυτονομία.

Δεν μου προκαλεί καμία έκπληξη για αυτό και τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι,ανεξάρτητα απο τις διαστάσεις.

Μακρυά και αγαπημένοι που λεμε:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ βγάζουν τηλέφωνα σε τέτοιες ίντσες, δεν τους βάζουν δυνατότητες split screen πχ. Ούτε στο iPhone, ούτε στο lumia 1520,ούτε στο nexus 6. Μόνο το note έχει δυνατότητες που εκμεταλλεύονται το μέγεθος της οθόνης έξυπνα. Γιατί έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα κάνετε 3-4 φορτίσεις ,εάν μπορείτε ανεβαστε κάνα στατιστικό για να δούμε την αυτονομία του, βασικά το sot που πιστεύω μας ενδιαφέρει όλους.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετςι.

Αλλα το έχουμε εμπεδώσει πλέον οτι σειρά nexus= κάκιστη αυτονομία.

Δεν μου προκαλεί καμία έκπληξη για αυτό και τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι,ανεξάρτητα απο τις διαστάσεις.

Μακρυά και αγαπημένοι που λεμε:lol:

 

μα,ειναι απαραδεκτο..και γω εκει εχω καταληξει,αλλα οχι τοσο χαλια..που πας με 6" ,qhd k 3200?απαραδεκτοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν θα κάνετε 3-4 φορτίσεις ,εάν μπορείτε ανεβαστε κάνα στατιστικό για να δούμε την αυτονομία του, βασικά το sot που πιστεύω μας ενδιαφέρει όλους.

 

στο χδα βλεπω πολλα 3.5-4 και λιγα 5-6

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Η τάση της μοδας λέει μεγάλες οθόνες κ qhd. Ολα τα αλλα χαρακτηριστικα ειναι το ιδιο nexus οπως ολα τα προηγουμενα nexus .

Μετρια αυτονομια, μετρια καμερα,καινουριο λογισμιο , στοκ αντροιντ κτλ

Τουλαχιστον η 6αρα οθόνη μπήκε σε σωστο μέγεθος όχι όπως το iphone 6 plus.

Ας μην κρίνουμε την google για την κινηση αυτή λες και ξεκατινιαζομαστε στα μεσημέριανα αυτής της χώρας.

Ας κρινουνε το κινητό αυτό καθ αυτό.

Το κινητό παραμένει ακόμα μια nexus συσκευή που ακολουθεί την μόδα. Μονο έτσι πρεπει να το βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πάντα πως το Nexus 6 είναι ότι πιό γρήγορο έχω δουλέψει σε κινητό. Η ταχύτητα του φαίνεται παντού, κάνει τα πάντα χωρίς να διστάζει στο παραμικρό και τοmultitasking υποδειγματικό. Οι εφαρμογές που θέλεις δεν κλείνουν ποτέ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η τάση της μοδας λέει μεγάλες οθόνες κ qhd. Ολα τα αλλα χαρακτηριστικα ειναι το ιδιο nexus οπως ολα τα προηγουμενα nexus .

Μετρια αυτονομια, μετρια καμερα,καινουριο λογισμιο , στοκ αντροιντ κτλ

 

Ένα φάουλ. Η κάμερα έχει λάβει εξαιρετικά reviews από όλους τους δοκιμαστές ακόμα και από αυτούς που κατακρίνουν το κινητό για άλλα μειονεκτήματα όπως μέγεθος, μπαταρία κτλ. Είναι πολλά βήματα μπροστά από το 5άρι και γενικά πάει τη σειρά Nexus αρκετά πιο πάνω στο συγκεκριμένο τομέα. Φαίνεται και από τα συγκριτικά δείγματα που έχουν ανεβάσει σε σχέση με άλλες τοπ κάμερες όπως Note 4 και iphone 6.

 

Εμένα άρχισε να με προβληματίζει πάλι το μέγεθος, από αυτά που διαβάζω είναι απίθανο να φτάσεις το back με τον δεξί αντίχειρα κ γενικά αν κρατάς και μια τσάντα ή άλλο αντικείμενο στο 2ο χέρι πρακτικά το κινητό δεν χρησιμοποιείται (από όσο διαβαζω). Οι φίλοι που το έχουν ήδη στα χέρια τους τι άποψη έχουν για την καθημερινή του χρηστικότητα εκτός σπιτιού/γραφείου;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ μειονέκτημα τη μεγάλη οθόνη. Ειλικρινά δεν ξέρω κανένα φίλο μου που να πήγε σε μεγάλη οθόνη και μετά να ήθελε να γυρίσει σε μικρή. Όσοι φίλοι μου πήγαν σε 5.5 η 5.7 ίντσες και επέστρεψαν στης 4.7 η 5 ξενέρωσαν. Όσο αφορά τη μπαταρία σε κάνα δύο εκδόσεις θα κρατάει πολύ καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ μειονέκτημα τη μεγάλη οθόνη. Ειλικρινά δεν ξέρω κανένα φίλο μου που να πήγε σε μεγάλη οθόνη και μετά να ήθελε να γυρίσει σε μικρή. Όσοι φίλοι μου πήγαν σε 5.5 η 5.7 ίντσες και επέστρεψαν στης 4.7 η 5 ξενέρωσαν. Όσο αφορά τη μπαταρία σε κάνα δύο εκδόσεις θα κρατάει πολύ καλύτερα.

Ειδικα για τα nexus κάνουμε αυτή την ευχή απο το google HTC one...Ακόμα χρυσή μετριότητα στη μπαταρία.Είναι κάτι που δεν με πολυνοιαζει αλλά οι αλήθειες πρεπει να λεγονται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω πάθει πλάκα με το κινητό. Το multitasking είναι απίστευτο. Κρατά ανοικτές άπειρες εφαρμογές και τις έχεις διαθέσιμες άμεσα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω πάθει πλάκα με το κινητό. Το multitasking είναι απίστευτο. Κρατά ανοικτές άπειρες εφαρμογές και τις έχεις διαθέσιμες άμεσα

Απο που το πήρες εαν επιτρέπεται;

Το Galaxy nexus μου παλιωσε αρκετά πλέον....

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες εαν επιτρέπεται;

Το Galaxy nexus μου παλιωσε αρκετά πλέον....

Από Κωτσοβολο .Είχα κάτι δωροεπιταγες και το πήρα από εκεί. Το eshop το έχει φθηνότερο πάντως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το προς κυκλοφορία πότε θά φύγει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Προερχομαι από Nexus 5 και όμως το κινητό μου φαίνεται τούμπανο σε όλα του. Απίστευτη οθόνη, ταχύτατο, με καλή κάμερα και κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Μπράβο στην Google που επιτέλους έβγαλε ποιοτική συσκευή. Αααα.... και για πρώτη φορά δεν θα ασχοληθούμε με τα ηχεία σε Nexus συσκευή. Edited by kostas1976
Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Προερχομαι από Nexus 5 και όμως το κινητό μου φαίνεται τούμπανο σε όλα του. Απίστευτη οθόνη, ταχύτατο, με καλή κάμερα και κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Μπράβο στην Google που επιτέλους έβγαλε ποιοτική συσκευή. Αααα.... και για πρώτη φορά δεν θα ασχοληθούμε με τα ηχεία σε Nexus συσκευή.

Καλορίζικο και σε σενα. :)

Πες μας αν θες(& τα άλλα παιδιά που το έχουν πάρει βεβαίως)πως είναι η οθόνη στον ηλιο,ειδικα σήμερα που έχει ηλιοφάνεια πιστευω είναι οτι πρέπει να λύσουμε και αυτό το γριφο για τους υπόλοιπους απο μας που ενδιαφερόμαστε.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σε σενα. :)

Πες μας αν θες(& τα άλλα παιδιά που το έχουν πάρει βεβαίως)πως είναι η οθόνη στον ηλιο,ειδικα σήμερα που έχει ηλιοφάνεια πιστευω είναι οτι πρέπει να λύσουμε και αυτό το γριφο για τους υπόλοιπους απο μας που ενδιαφερόμαστε.

IPhone δεν είναι.Αν εχεις τον ήλιο να βαραει την οθόνη ψιλοβλεπεις.Βέβαια φοραω ακόμα τη ζελατίνα της μαμας γιατί δεν έχει ερθει ακόμα το screen protector και ίσως να μην είναι και το πιο αντικειμενικό post

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

IPhone δεν είναι.Αν εχεις τον ήλιο να βαραει την οθόνη ψιλοβλεπεις.Βέβαια φοραω ακόμα τη ζελατίνα της μαμας γιατί δεν έχει ερθει ακόμα το screen protector και ίσως να μην είναι και το πιο αντικειμενικό post

Αργύρη για πες μιας και το έχεις (και έχεις & και εμπειρία από τόσες συσκευές)

Σε τι επίπεδο είναι σε αναγνωσιμότητα, σα το note 3, το S5? Nexus 5 ή note 4 που είπε και ο Βαγγέλης?

Ή βάλε εσύ όποιο τηλέφωνο θες και του μοιάζει μιας και έχω εμπειρία σχεδόν σε όλα (εξαιρούνται οι Κινέζοι)

Επιμένω γιατί είναι βασικό για μένα αυτό κ δυστυχώς δε μπορώ να το δω άμεσα πριν το πάρω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...