Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε θεωρητικά είσαι καλυμμένος, για να το επιβεβαιώσεις βέβαια θα σου συνιστούσα να κάνεις την ίδια ερώτηση και στη Samsung Hellas.

 

Με επιφύλαξη και εγώ απαντώ μιας και φίλος που αγόρασε το nexus 6 από την αμερική έφαγε πόρτα απο την LG hellas με το IME. τωρα η Samsung δεν ξέρω αν πάει με βάση το μοντέλο ή με βάση το ΙΜΕ. Μόνο η ίδια φυσικά μπορεί να απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ομως αυτη που θα αγοραστει απο αμερικη ειναι η 910c?

Απο αυτά που γνωρίζω ,η Samsung Hallas θα σου καλύψει συσκευή μόνο οταν αυτη προορίζεται για κάποια ευρωπαϊκή χωρά ,σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση η εγγύηση στην Ελλάδα δε ισχύει .

Τουλάχιστον αυτο ξέρω εγώ αλλά με ενα τηλέφωνο στην samsung θα ενημερωθείς για το τι παίζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφέρομαι για την αγορα του note edge αλλα την τιμη της vodafone και public στα 600 (δεν εχουν αποθεμα)δεν την βρισκω πουθενα. Ξέρει κανείς κανα καταστημα ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω φίλο που έχει κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης και έχει σφραγισμένο το note 4 edge σε μαύρο στα 599.
Link to comment
Share on other sites

Εχω φίλο που έχει κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης και έχει σφραγισμένο το note 4 edge σε μαύρο στα 599.

Μπορεις να δωσεις στοιχεια του καταστήματος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφέρομαι για την αγορα του note edge αλλα την τιμη της vodafone και public στα 600 (δεν εχουν αποθεμα)δεν την βρισκω πουθενα. Ξέρει κανείς κανα καταστημα ?

 

Στη vοdafοne πριν καμιά δεκαριά μέρες που ψάχναμε με ένα φίλο, βρήκα μετά απο πολύ ψάξιμο ένα στη vοdafοne στη νέα φιλαδέλφεια, νομίζω είχε και άλλα.

Πήρα σχεδον σε ολα τα καταστήματα του λεκανοπεδίου, κάποια μου είπαν οτι θα ξαναέφερναν αυτή τη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δηλαδη πιασω ενα ενα τα καταστήματα και ρωτώντας ισως βρω.. Αυτα της vodafone γνωρίζει κανείς ποσο φορτωμενα ειναι με εφαρμογες δικες της?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δηλαδη πιασω ενα ενα τα καταστήματα και ρωτώντας ισως βρω.. Αυτα της vodafone γνωρίζει κανείς ποσο φορτωμενα ειναι με εφαρμογες δικες της?

 

Unbranded ελληνικό ήταν αυτο που πήραμε.

Link to comment
Share on other sites

Unbranded απο καταστημα vodafone ?εισαι σιγουρος? Γιατι εγω που ειχα μιλησει μαζι τους μου ειπαν οτι εχουν προεγκατεστημενες εφαρμογες της vodafone. Μακαρι να εχεις δικιο παντως. Ξεκιναω ηδη τηλεφωνοντας σε εμπορικα κεντρα
Link to comment
Share on other sites

Unbranded απο καταστημα vodafone ?εισαι σιγουρος? Γιατι εγω που ειχα μιλησει μαζι τους μου ειπαν οτι εχουν προεγκατεστημενες εφαρμογες της vodafone. Μακαρι να εχεις δικιο παντως. Ξεκιναω ηδη τηλεφωνοντας σε εμπορικα κεντρα

 

Δεν μπορώ με σιγουριά βέβαια οτι θα πάρεις unbranded, αυτο που πήραμε πάντως είναι σίγουρα ελληνικο unbranded, ούτε apps της vοdafοne, ούτε lοgο της vοda & ήλεγξα και μέσω phοne infο/ρυθμίσεων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με σιγουριά βέβαια οτι θα πάρεις unbranded, αυτο που πήραμε πάντως είναι σίγουρα ελληνικο unbranded, ούτε apps της vοdafοne, ούτε lοgο της vοda & ήλεγξα και μέσω phοne infο/ρυθμίσεων κλπ.

Καλως. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω το note 4f απο cosmote καποιος που το εχει παρει μπορει να μου πει αν ειναι unbranded.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω το note 4f απο cosmote καποιος που το εχει παρει μπορει να μου πει αν ειναι unbranded.ευχαριστω

 

Απο cosmote/ Vodafone etc και unbranded νομίζω ζητάς πολλά

Link to comment
Share on other sites

Απο cosmote/ Vodafone etc και unbranded νομίζω ζητάς πολλά

 

Τα edge πάντως απο vodafone, χωρίς συμβόλαιο που τα δίνει στα 599, είναι unbranded ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα αυτή την προσφορά. Πως τα πάει από αναβαθμίσεις; Η μπαταρία του που είναι μικρότερη από το κανονικό κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση; αξίζει τα κρύα του δεδομένου ότι είναι κινητό ενός έτους; θα πέσει λέτε η τιμή του μόλις έρθει το s6 edge +?
Link to comment
Share on other sites

Τα edge πάντως απο vodafone, χωρίς συμβόλαιο που τα δίνει στα 599, είναι unbranded ελληνικά

 

νομιζω ειναι πολυ σπανιο φαινομενο και πρεπει να εισαι τυχερος για να ειναι unbraded απο τετοια μαγαζια!

 

 

επισης να προσθεσω για τον φιλο παραπανω μπορεις να το παρεις και αμα δεν ειναι undraded μπορεις να περασεις unbranded rom απο το odin ( με οτι ρισκο συνεπαγεται αυτο)

 

Τώρα την είδα αυτή την προσφορά. Πως τα πάει από αναβαθμίσεις; Η μπαταρία του που είναι μικρότερη από το κανονικό κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση; αξίζει τα κρύα του δεδομένου ότι είναι κινητό ενός έτους; θα πέσει λέτε η τιμή του μόλις έρθει το s6 edge +?

 

μπαταρια ειναι αναλογα τον χρηστη και πως δουλευει το κινητο αλλα σε γενικα πλαισια μια μερα θα σε βγαλει σιγουρα νομιζω εκτος αμα παιζεις φουλ παιχνιδια εκει κανενα δεν βγαζει μιση μερα! για περισσοτερα απο την μπαταρια δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403130

 

οταν λες μικροτερη απ οτο κανονικο τι ακριβως εννοεις ;;;; κινητο ενος ετους ειδικα την σειρα νοτε δεν την λες για κανεναν λογο! η τιμη του να πεσει δεν νομιζω και οχι απο το s6 edge + (αλλο το ενα αλλο το αλλο δεν ειναι ιδια κατηγορια) εδω σε αυτην την κατηγορια χτυπαει το νοτε 5 και μιας και απο οτι φαινεται δεν ειναι και πολυ ανταξιο τα δεδομενα και οι προβλεψεις ειναι οτι θα ανεβει η τιμη και αλλο ! και απο αναβαθμισεις ειναι τα κλασικα παντα οτι κανει η σαμη! με την διαφορα θα μπορουσα να πω ειναι πως οταν την δωσει την αναβαθμιση θα την δωσει τουλαχιστον σχεδον αρτια ! θα δουλευει δλδ καλυτερα απο την 5.0.1 που πηρε το LG και εχει καποια bug ξερω για παραδειγμα

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μέχρι πρόσφατα είχα το note 2 το οποίο το είχα για 3 χρόνια μέχρι που ξαφνικά χάλασε οπότε έμεινα με ένα Nokia e71 που έχω από το 2008. Έκτοτε ξεκίνησα να ψάχνω για κινητό αν και είχα καταλήξει ότι θα αγόραζα το note 5. Δυστυχώς με την παρουσίαση επήλθε και η απογοήτευση, ακόμα και έτσι όμως σκεφτόμουν να το αγοράσω αλλά η Samsung αποφάσισε να μην το κυκλοφορήσει άμεσα στην Ευρώπη. Έτσι (όπως φαίνεται και από αρκετά θέματα που έχω γράψει τις τελευταίες μέρες εδω) άρχισα να ψάχνω για άλλες λύσεις και σκέφτηκα μήπως αγοράσω τελικά το Sony z5 όταν με το καλό κυκλοφορήσει. Τώρα που είδα όμως αυτή την τιμή άρχισα να σκέφτομαι μήπως είναι πλεονασμός το z5 και να εκμεταλλευτώ τώρα αυτή την προσφορά. Βέβαια η τιμή και εδώ δεν είναι φτηνή. Το note 2 το αγόρασα 450 ευρώ χάρη στην επιστροφή των 100 ευρώ που είχε βγάλει λίγο μετά την κυκλοφορία του η Samsung και της έκπτωσης 150 ευρώ που είχε τότε το πλαίσιο. Η κανονική τιμή ήταν 700 ευρώ.

Για την μπαταρία γράφω ότι είναι λίγο μικρότερη σε μέγεθος από του κανονικού note. Το απλό έχει 3200 περίπου νομίζω και το edge 3000.

Επίσης για τις αναβαθμίσεις της Samsung έχω πολλά παράπονα γιατί εισάγει bugs που δεν τα διορθώνει. Είχα τεράστιο πρόβλημα με την εμβέλεια του bluetooth ένα την τελευταία αναβάθμιση στο note 2 όπως και πολλοί άλλοι κάτοχοι του κινητού. Η Samsung μέχρι που μου χάλασε το κινητό δεν είχε δώσει λύση στο πρόβλημα. Οπότε έχω τους ενδοιασμούς μου για το πόσο απροβληματιστες θα είναι οι αναβαθμίσεις.

Πάντως το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά να το αγοράσω. ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μέχρι πρόσφατα είχα το note 2 το οποίο το είχα για 3 χρόνια μέχρι που ξαφνικά χάλασε οπότε έμεινα με ένα Nokia e71 που έχω από το 2008. Έκτοτε ξεκίνησα να ψάχνω για κινητό αν και είχα καταλήξει ότι θα αγόραζα το note 5. Δυστυχώς με την παρουσίαση επήλθε και η απογοήτευση, ακόμα και έτσι όμως σκεφτόμουν να το αγοράσω αλλά η Samsung αποφάσισε να μην το κυκλοφορήσει άμεσα στην Ευρώπη. Έτσι (όπως φαίνεται και από αρκετά θέματα που έχω γράψει τις τελευταίες μέρες εδω) άρχισα να ψάχνω για άλλες λύσεις και σκέφτηκα μήπως αγοράσω τελικά το Sony z5 όταν με το καλό κυκλοφορήσει. Τώρα που είδα όμως αυτή την τιμή άρχισα να σκέφτομαι μήπως είναι πλεονασμός το z5 και να εκμεταλλευτώ τώρα αυτή την προσφορά. Βέβαια η τιμή και εδώ δεν είναι φτηνή. Το note 2 το αγόρασα 450 ευρώ χάρη στην επιστροφή των 100 ευρώ που είχε βγάλει λίγο μετά την κυκλοφορία του η Samsung και της έκπτωσης 150 ευρώ που είχε τότε το πλαίσιο. Η κανονική τιμή ήταν 700 ευρώ.

Για την μπαταρία γράφω ότι είναι λίγο μικρότερη σε μέγεθος από του κανονικού note. Το απλό έχει 3200 περίπου νομίζω και το edge 3000.

Επίσης για τις αναβαθμίσεις της Samsung έχω πολλά παράπονα γιατί εισάγει bugs που δεν τα διορθώνει. Είχα τεράστιο πρόβλημα με την εμβέλεια του bluetooth ένα την τελευταία αναβάθμιση στο note 2 όπως και πολλοί άλλοι κάτοχοι του κινητού. Η Samsung μέχρι που μου χάλασε το κινητό δεν είχε δώσει λύση στο πρόβλημα. Οπότε έχω τους ενδοιασμούς μου για το πόσο απροβληματιστες θα είναι οι αναβαθμίσεις.

Πάντως το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά να το αγοράσω. ..

 

Για το νοτε 4 εχει μόνο μερικά χαζο bugs τα οποία είναι να μην ανοίγει άμεσα τα recent apps να έχει κάποια καθυστέρηση λίγο όπως και στην σημείωση το ίδιο και σε μερικούς όπως εμένα με την 5.0.1 να καθυστερεί να πιάσει τον ήχο όταν απαντάς στη κλήση δλδ σου πιάνει την φωνή την ακούει ο άλλος σε 3 δευτερα και όχι κατευθείαν αλλά είπαν όλα αυτά φτιάχνονται με την 5.1.1 και περιμένουμε! Επίσης σε ότι αφορά τις τιμές φίλε μου με τα capital control μην περιμένεις πτώση σε τπτ μόλις φύγουν άνετα θα πέσει ένα 100 αρικο κάτω όπως είχε φτάσει στα 505 άνετα και γρήγορα αλλά μέχρι τότε δεεεννν

Link to comment
Share on other sites

Για το νοτε 4 εχει μόνο μερικά χαζο bugs τα οποία είναι να μην ανοίγει άμεσα τα recent apps να έχει κάποια καθυστέρηση λίγο όπως και στην σημείωση το ίδιο και σε μερικούς όπως εμένα με την 5.0.1 να καθυστερεί να πιάσει τον ήχο όταν απαντάς στη κλήση δλδ σου πιάνει την φωνή την ακούει ο άλλος σε 3 δευτερα και όχι κατευθείαν αλλά είπαν όλα αυτά φτιάχνονται με την 5.1.1 και περιμένουμε! Επίσης σε ότι αφορά τις τιμές φίλε μου με τα capital control μην περιμένεις πτώση σε τπτ μόλις φύγουν άνετα θα πέσει ένα 100 αρικο κάτω όπως είχε φτάσει στα 505 άνετα και γρήγορα αλλά μέχρι τότε δεεεννν

 

δεν νομιζω οτι θα πεσει η τιμη του ακομα και αν φυγουν τα capital control.μεχρι να κυκλοφορισει το 5 στην ευρωπη πιστευω θα παραμεινει τσουχτερη η τιμη

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φρουδες οι ελπίδες. .. Μόνο ένα μαγαζί το είχε στα 600 και αυτό μου έστειλε μήνυμα ότι εξαντλήθηκε σήμερα το πρωί. Ξέρει κανείς εάν έχει απομείνει κανένα note edge σε κανένα κατάστημα Vodafone στηνΑθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα αυτή την προσφορά. Πως τα πάει από αναβαθμίσεις; Η μπαταρία του που είναι μικρότερη από το κανονικό κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση; αξίζει τα κρύα του δεδομένου ότι είναι κινητό ενός έτους; θα πέσει λέτε η τιμή του μόλις έρθει το s6 edge +?

 

Για μένα η πλαίνη οθόνη όπως έχει υλοποιηθεί στο nοte edge δίνει το κάτι παραπάνω, και αισθητικά έχουμε να κάνουμε κάτι με διαφορετικό και /πρωτότυπο & χρηστικά δίνει επιπλέον επιλογες για multitasking κλπ. Φυσικά ζεις και χωρίς αυτή αλλά για μένα το edge άξιζε όταν ακόμα είχε ένα 100άρι διαφορά από το 4, ποσω μάλλον τώρα.

 

Μπαταρία είναι χειρότερη από το απλό, στην πράξη πιστεύω η διαφορά τους είναι παραπάνω από τα 220mah που υπολείπεται η μπαταρία του edge, κάθως με παρόμοια χρήση στο edge είχα πάντα μία ώρα οθόνης λιγότερη.

Δεν ξέρω τι εννοείς με αρκετή χρήση όμως για να σε βοηθήσω. Σε σχέση με note ii(με καινούργια μπαταρία), είναι και τα 2 πίσω.

 

νομιζω ειναι πολυ σπανιο φαινομενο και πρεπει να εισαι τυχερος για να ειναι unbraded απο τετοια μαγαζια!

 

επισης να προσθεσω για τον φιλο παραπανω μπορεις να το παρεις και αμα δεν ειναι undraded μπορεις να περασεις unbranded rom απο το odin ( με οτι ρισκο συνεπαγεται αυτο)

 

Και όμως όσοι πήραν edge από vodafone,που τα δίνει στα 599, είναι unbranded ελληνικά(μέσα σ'αυτούς και γω, οπότε το λέω & από προσωπική εμπειρία), φυσικά και μπορεί να κάτσει και branded μ' αυτά τα μαγαζιά.

Ισχύει αυτό με το odin, απλά παίρνεις το απειροελάχιστο ρίσκο να γράψει ο knοx οπότε και το προτείνω με επιφύλαξη,προσωπικά για μένα ακριβώς επειδή υπάρχει αυτή λύση το branded δεν αποτελεί deal breaker.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φρουδες οι ελπίδες. .. Μόνο ένα μαγαζί το είχε στα 600 και αυτό μου έστειλε μήνυμα ότι εξαντλήθηκε σήμερα το πρωί. Ξέρει κανείς εάν έχει απομείνει κανένα note edge σε κανένα κατάστημα Vodafone στηνΑθήνα;

 

Κάποιος φίλος είπε ότι είχε στο περιστέρι.

Η διαθεσιμότητα που έχουν είναι ελάχιστη, εγώ είχα πάρει ένα όλα τα μαγαζιά της αθήνας μέχρι που μου κάτσε ένα στη νέα φιλαδέλφεια.

Link to comment
Share on other sites

Το eshop έχει το 4αρι το C στα 585€!Μόνο σε ροζ χρώμα ομως:mad:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα την αγορα του edge από vodafone και είναι οντως unbranded. τα στατιστικά δείχνουν ότι όλα τουλαχιστον τα edge ειναι unbranded
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...