Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Κι εγώ μόλις το αγόρασα και βρίσκομαι σε φάση στησίματος...Ήθελα να σας πω για όσους ενδιαφέρονται για αγορά απο Γερμανό οτι μπορούν να κάνουν χρήση της δωροεπιταγής των 150€ και να αφαιρεθεί απο το τελικό ποσό. Συγκεκριμένα εγώ είχα επιδότηση 400€ έκανα και χρήση της δωροεπιταγής.

Αναλυτικά: 850€-400€επιδότηση-150€ δωροεπιταγή -150€πώληση παλιού κινητού=150€ και είμαι χαρούμενη. Δεν μπόρεσα βέβαια να πάρω την έκδοση C exynos αλλά κι έτσι μια χαρά είμαι! :)

Μεγειά και καλομίλητο!! Δεν νομίζω πως θα καταλάβεις διαφορά. Συν τις άλλοις με τις αναβαθμίσεις οι ισορροπίες πολλές φορές αλλάζουν. :) Εϊναι Cosmote branded, σωστά?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που έχετε το C, αν το 'χετε πάρει από Ελλάδα από μαγαζιά στο skroutz ή στο bestprice, και αν ναι από ποιο και αν μείνατε ευχαριστημένοι, γιατί ενδιαφέρομαι. Αν γίνετε φυσικά να απαντηθεί το ερώτημα μου. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 3 ημέρες και το έχω λιώσει. Πραγματικά είναι απίθανο. Έχει πέσει στα χέρια μου και το c και έχω να πω ότι οι οποίες διαφορές στον μέσο χρήστη δεν γίνονται αισθητές. Ειλικρινά χαλάλι τα 610 ευρωπούλα που έσκασα αν και αρχικά δεν ήθελα να δώσω πάνω από 550. Αγοράστε το λοιπόν αφοβα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλομίλητο!! Δεν νομίζω πως θα καταλάβεις διαφορά. Συν τις άλλοις με τις αναβαθμίσεις οι ισορροπίες πολλές φορές αλλάζουν. :) Εϊναι Cosmote branded, σωστά?

Σε ευχαριστώ!:D Μακάρι... Ναι είναι κοσμοτέ και έβγαλα τις εφαρμογές της. Το μόνο που δεν μπόρεσα να βγάλω είναι στο άνοιγμα και το κλείσιμο της συσκευης το λογκο της κοσμοτέ.

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!:D Μακάρι... Ναι είναι κοσμοτέ και έβγαλα τις εφαρμογές της. Το μόνο που δεν μπόρεσα να βγάλω είναι στο άνοιγμα και το κλείσιμο της συσκευης το λογκο της κοσμοτέ.

Καλύτερα από εγώ και πέρα να απευθύνεσαι στο αντίστοιχο forum για το Note 4 F.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=399743

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα,μηπως εχει αγορασει κανείς τηλεφωνο απο αυτους εδω;

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-4-sm-n910u/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευρωπαικο καταστημα? Εγγυηση εχουν?

Μολις εστειλα εμαιλ να δουμε τι θα απαντησουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευρωπαικο καταστημα? Εγγυηση εχουν?

Μολις εστειλα εμαιλ να δουμε τι θα απαντησουν...

Είναι από τη Σλοβακία, και τιμολογούν από εκεί. Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση, αφού όπως λένε και οι ίδιοι ισχύουν τα 2 χρόνια της Ε.Ε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευρωπαικο καταστημα? Εγγυηση εχουν?

Μολις εστειλα εμαιλ να δουμε τι θα απαντησουν...

Κι εγω τους ειχα τελει,και μου απηντησαν,αλλα δεν ξεκαθαρισαν,οιο ακριβως ειναι,διοτι ψηλα,εκει οπυ γραφει το μοντελο,και ακριβως απο κατω,γραφει N910C.

Koiτα μονος σου.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910U Μαύρο

Also Known As: Galaxy Note 4 SM-N910C ...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τωρα.

Ξερει κανεις αν αυτοι που κανουν ανταλλαγες,δινουν λογικες τιμες στις συσκευες που αγοραζουν ή τις ζητανε κοψοχρονιας;

Εχω κατι στο μυαλο μου τωρα και να δουμε πως θα κατσει...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τωρα.

Ξερει κανεις αν αυτοι που κανουν ανταλλαγες,δινουν λογικες τιμες στις συσκευες που αγοραζουν ή τις ζητανε κοψοχρονιας;

Εχω κατι στο μυαλο μου τωρα και να δουμε πως θα κατσει...

Αυτο που εχεις καλυτερα να το βγαλεις αγαπητε Θεοδωρε. Μακαρι να βγω ψευτης και να σου κατσει καλα αλλα γνωμη μου ειναι να το πουλησεις μεσω αγγελιας.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τωρα.

Ξερει κανεις αν αυτοι που κανουν ανταλλαγες,δινουν λογικες τιμες στις συσκευες που αγοραζουν ή τις ζητανε κοψοχρονιας;

Εχω κατι στο μυαλο μου τωρα και να δουμε πως θα κατσει...

 

Εγώ παλιά όταν το έκανα αυτό έμπαινα μέσα κάνα 200-άρι. Καλύτερα να το πουλήσεις μέσω αγγελίας.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

τα site με αγγελιες τεχνολογιας ...ειναι γνωστα...

φτιαχνεις μια ωραια αγγελια ...(βλεπεις και απο αλλες ...τις τιμες )...και προχωρας..

Παρα πολλοι ετσι κανουμε καθε χρονο και με ενα συμληρωμα παιρνουμε το επομενο κινητο.

Ετσι εκανα και εγω φετος...και πηγα απο το note 3 στο 4...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι της άποψης ότι δεν αξίζει να «ανταλλάζεις» το παλιό σου κινητό και να πληρώνεις ένα μικρότερο ποσό για ένα καινούριο.Ποιο πολλά χρήματα θα κερδίσει κάποιος αν το δώσει μέσο αγγελίας... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και χρονια αναριωτεμαι για το εξης:Στις αλυσιδες καταστηματων το ΝΟΤΕ εχει 850Ε.Γιατι στα σκρουντζομαγαζα εχει 600?

Μα ποσο κερδος βγαζουν?Οσο πιο φτηνα και να πουλιεται στην Τσεχια Ουγγαρια η Γερμανια η απο οπουδηποτε και να το εισαγουν η διαφορα παλι δεν βγαινει!

Πως καταφερνουν και το πουλανε οι μεν 600 και πως επιμενουν οι δε να το πουλανε 850?

Δεν νομιζω η απαντηση ναναι απλη τυπου εκμεταλευονται οτι ειναι ελληνικο η οτι κανουν συμβολαια και δικαιολογουν την πτωση της τιμης στον πελατη και αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτές τις σκέψεις κάνω και εγώ. Αφού μάλιστα αναρωτιέμαι αν πρέπει να το πάρω από κατάστημα που το έχει 600 ευρώ ή κάποιο λάκκο έχει η φάβα....
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτές τις σκέψεις κάνω και εγώ. Αφού μάλιστα αναρωτιέμαι αν πρέπει να το πάρω από κατάστημα που το έχει 600 ευρώ ή κάποιο λάκκο έχει η φάβα....

 

Μπορείς να το πάρεις άφοβα. Από τέτοια μαγαζιά ψωνίζουν και οι περισσότεροι εδώ και χρόνια. Βρες το μαγαζί, έλεγξε για κριτικές και δες αν σου δίνει DOA για τη συσκευή.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εδω και χρονια αναριωτεμαι για το εξης:Στις αλυσιδες καταστηματων το ΝΟΤΕ εχει 850Ε.Γιατι στα σκρουντζομαγαζα εχει 600?

Μα ποσο κερδος βγαζουν?Οσο πιο φτηνα και να πουλιεται στην Τσεχια Ουγγαρια η Γερμανια η απο οπουδηποτε και να το εισαγουν η διαφορα παλι δεν βγαινει!

Πως καταφερνουν και το πουλανε οι μεν 600 και πως επιμενουν οι δε να το πουλανε 850?

Δεν νομιζω η απαντηση ναναι απλη τυπου εκμεταλευονται οτι ειναι ελληνικο η οτι κανουν συμβολαια και δικαιολογουν την πτωση της τιμης στον πελατη και αλλα!

.

Τι σχεση εχει το μαγαζι των 850,μ εκεινο των 600;Καμια.Το ενα,ειναι μεγαλο και εχει υπαλληλους και νοικια που θελουν λεφτα,και το αλλο,ειναι μια τρυπα σε καποια γειτονιά,ή σε καποια στοά.

Το ενα εχει δειγματα απο τα κινητα,τα οποια μπορεις να δεις και να παιξεις μαζι τους,και τα αλλα,εχουν κλειστα κουτακια,του κοιτατε και μην εγγιζετε.

Θελεις κι αλλα;

Εγω εχω παρει απο τα δευτερα και το Νote 2,και το Note 3.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

.

Τι σχεση εχει το μαγαζι των 850,μ εκεινο των 600;Καμια.Το ενα,ειναι μεγαλο και εχει υπαλληλους και νοικια που θελουν λεφτα,και το αλλο,ειναι μια τρυπα σε καποια γειτονιά,ή σε καποια στοά.

Το ενα εχει δειγματα απο τα κινητα,τα οποια μπορεις να δεις και να παιξεις μαζι τους,και τα αλλα,εχουν κλειστα κουτακια,του κοιτατε και μην εγγιζετε.

Θελεις κι αλλα;

Εγω εχω παρει απο τα δευτερα και το Νote 2,και το Note 3.

 

Καλησπέρα φίλε,

 

Αυτούς τους ενδοιασμούς τους είχα και εγώ...Επειδή δεν είχα ξανακάνει αγορά ποτέ από σκρουτζομάγαζα είχα πάρα πολλές επιφυλάξεις και ανησυχίες!Πάντα αγόραζα από τα μεγάλα καταστήματα και χρυσοπλήρωνα όλες μου τις συσκευές!Αυτή την αντίληψη είχα στο παρελθόν και ένιωθα μια σιγουριά!Αλλά και εκεί όμως δεν είναι τόσο ρόδινα!Και εκεί μπορεί να σου τύχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις...Για πρώτη φορά αποφάσισα να κάνω κίνηση από σκρουτζ και ειλικρινά ΔΕΝ το έχω μετανιώσει καθόλου μέχρι στιγμής!Την συσκευή την έχω σχεδόν 10 μέρες χωρίς κανένα πρόβλημα!Γλίτωσα 230€ τουλάχιστον! :D Δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω χρήματα!Απλά θέλει ψάξιμο καλό... ;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

.

Τι σχεση εχει το μαγαζι των 850,μ εκεινο των 600;Καμια.Το ενα,ειναι μεγαλο και εχει υπαλληλους και νοικια που θελουν λεφτα,και το αλλο,ειναι μια τρυπα σε καποια γειτονιά,ή σε καποια στοά.

Το ενα εχει δειγματα απο τα κινητα,τα οποια μπορεις να δεις και να παιξεις μαζι τους,και τα αλλα,εχουν κλειστα κουτακια,του κοιτατε και μην εγγιζετε.

Θελεις κι αλλα;

Εγω εχω παρει απο τα δευτερα και το Νote 2,και το Note 3.

 

Συγνωμη κι ολας φιλε μου αλλα αν δεν κανω λαθος αν εχω δει καλα σε προηγουμενα post σου ψαχνεσαι να παρεις το νοτε απο εξωτερικα και σε πειραζουν τα Ελληνικα skroutzoμαγαζα?

Τουλαχιστον ειναι Ελληνικα μαγαζια με οτι σημαινει...

Αν δεν υπηρχαν αυτα τα μαγαζια δεν θα ειχε αναπτυχθει το Skroutz και δεν θα εβαζαν και τα Μεγαλα τις οποιες εκπτωσεις ...για να μπορεσουν να πλησιασουν τις τιμες τους...

Τα Μεγαλα μαγαζια εχουν βεβαια αυτες τις τιμες και για τους γνωστους λογους των επιδοτησεων αφου ολες πουλανε συνδεσεις....

 

Φιλικα Παντα!!!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κι ολας φιλε μου αλλα αν δεν κανω λαθος αν εχω δει καλα σε προηγουμενα post σου ψαχνεσαι να παρεις το νοτε απο εξωτερικα και σε πειραζουν τα Ελληνικα skroutzoμαγαζα?

Τουλαχιστον ειναι Ελληνικα μαγαζια με οτι σημαινει...

Αν δεν υπηρχαν αυτα τα μαγαζια δεν θα ειχε αναπτυχθει το Skroutz και δεν θα εβαζαν και τα Μεγαλα τις οποιες εκπτωσεις ...για να μπορεσουν να πλησιασουν τις τιμες τους...

Τα Μεγαλα μαγαζια εχουν βεβαια αυτες τις τιμες και για τους γνωστους λογους των επιδοτησεων αφου ολες πουλανε συνδεσεις....

 

Φιλικα Παντα!!!

Οχι δεν ψαχνομαι για να αγορασω.Ηδη εχω αγορασει ΝΟΤΕ4 απο σκρουντζομαγαζο και ολες τις συσκευες που παιρνω απο τετοια μαγαζια τις εχω παρει.Τα ιδια τηλεφωνα ειναι δεν διαφωνω ποτε δεν ειχα προβλημα απλα μου κανει εντυπωση που οι αλυσιδες δεν ιδρωνει το αυτι τους και επιμενουν σε υψηλες τιμες.Κατι παρομοι γινεται και με τα συμβολαια που τα απλα με 20 25Ε παγιο δεν συμφερει και συμφερει να γινει καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κι ολας φιλε μου αλλα αν δεν κανω λαθος αν εχω δει καλα σε προηγουμενα post σου ψαχνεσαι να παρεις το νοτε απο εξωτερικα και σε πειραζουν τα Ελληνικα skroutzoμαγαζα?

Τουλαχιστον ειναι Ελληνικα μαγαζια με οτι σημαινει...

Αν δεν υπηρχαν αυτα τα μαγαζια δεν θα ειχε αναπτυχθει το Skroutz και δεν θα εβαζαν και τα Μεγαλα τις οποιες εκπτωσεις ...για να μπορεσουν να πλησιασουν τις τιμες τους...

Τα Μεγαλα μαγαζια εχουν βεβαια αυτες τις τιμες και για τους γνωστους λογους των επιδοτησεων αφου ολες πουλανε συνδεσεις....

 

Φιλικα Παντα!!!

Σου διεφυγε κατι.Πραγματι κοιτουσα αλλου,αλλα για το N910U,το οποιο δεν υπαρχει πουθενά στην Ευρωπη.(Που υπαρχουν μονον τα C και F).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από εμένα!

 

Θέλω να πάρω Note 4 και έχω κάποιες απορίες:

 

1) Τελικά έχουμε καταλήξει στο ποια έκδοση να προτιμήσω? Exynos ή Snapdragon? Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά?

2) Αν πάω σε μεταχειρισμένο, τι να προσέξω?

3) Με το knox και το root τι ακριβώς παίζει και με την εγγύηση? Τι να ελέγξω σε μεταχειρισμένο πριν το πάρω?

4) Σε σχέση με Note 3 που είχα, θα δω διαφορά??

5) Πρέπει να προσέξω ή να ξέρω κάτι άλλο σημαντικό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από εμένα!

 

Θέλω να πάρω Note 4 και έχω κάποιες απορίες:

 

1) Τελικά έχουμε καταλήξει στο ποια έκδοση να προτιμήσω? Exynos ή Snapdragon? Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά?

2) Αν πάω σε μεταχειρισμένο, τι να προσέξω?

3) Με το knox και το root τι ακριβώς παίζει και με την εγγύηση? Τι να ελέγξω σε μεταχειρισμένο πριν το πάρω?

4) Σε σχέση με Note 3 που είχα, θα δω διαφορά??

5) Πρέπει να προσέξω ή να ξέρω κάτι άλλο σημαντικό?

 

Ευχαριστώ

Διαβασε Snapdragon Vs Exynos και αν δεν τρελλαθεις μου λες!Για να αποφασισεις ποιο να παρεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εσεις που εχετε αγορασει που μπορω να βρω συσκευη φθηνη σε σχεση με ανταγωνισμο και UNBRANDED ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...