Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βοηθεια,εχω το 8010 και τον τελευταιο καιρο μου εκανε διαφορα παραξενα.Του εκανα hard reset αλλα τωρα που παω να περασω τα προγραμματα μου στην μνημη του τηλεφωνου η στην μνημη τησ καρτας μου βγαζει μυνημα οτι ειναι αδυνατη η εγκατασταση.Μεχρι στιγμης το εχω δοκιμασει με αρχεια cab και εχε.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ή ξέρει κανένας που θα βρω κανένα προγραμματάκι για συνταγές (φαγητών οχι ποτών όπως το bartender) για το καινούριο μου Qtek8500; Αν υπάρχει και δωρεάν θα ήταν ακόμα καλύτερα... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uparxoun polla replies kai dn prolavenw na ta diavasw..mporei kai na exei ksanarwtithei kai zitw sugnwmi an exei ginei auto!

Yparxei kanena programataki gia na vlepw TV sto S200?San to radio as poume pou vriskei topikous stathmous kai tous pezei..

 

ps:soz an exei ksanarwtithei!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Αν ξερει καποιος να μου πει ,εαν υπαρχει καποιο προγραμμα,που να μπορει να επεξεργαζεται τις επαφες τις sim,να μπορει να περναει καινουργιες επαφες στη sim,να γινετε μεταφορα απο τη σιμ στη μνημη και το αντιστροφο ,γενικα ενα προγραμμα επεξεργασιας επαφων. Θεωρω σοβαροτατο ελατωμμα αυτη την ελλειψη,απο την στιγμη που φθηνοτερα τηλεφωνα δεν εχουν προβλημα.Λογω του προβληματος αυτου το πεταξα στην ακρη,και χρησιμοποιω ενα motorola v3i.Eπισης ενα αλλο σοβαρο ελλατωμα ιδιαιτερα σπαστικο εινα οτι δεν κλεινουν οι εφαρμογες αλλα γινονται minimize με αποτελεσμα να πρεπει να τις κλεινεις χειροκινητα για να μην αδειαζει αδικα η μπατταρια. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

http://www.efficasoft.com/oshortcut/oshortcut_screenshot.gif

 

 

Παιδια το δοκιμασα και ειναι παρα πολυ καλο

 

Το trial ειναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

232.jpg

 

https://www.clubimate.com/pc-232-41-backgammon-multiplayer.aspx

 

Όποιος είναι λάτρης του εθνικού μας αθλήματος (τάβλι)

να μου στείλει PM... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ή ξέρει κανένας που θα βρω κανένα προγραμματάκι για συνταγές (φαγητών οχι ποτών όπως το bartender) για το καινούριο μου Qtek8500; Αν υπάρχει και δωρεάν θα ήταν ακόμα καλύτερα... ;)

 

http://www.clubimate.com/c-194-food.aspx

 

Εδώ θα βρεις πολλά, αλλά δεν έχω ακόμα βρει κάποιο τρόπο να τα "αγοράσω".

Θα σε ενημερώσω αν καταφέρω κάτι! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ???

ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΝΗΜΗ 20ΜΒ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ...ΛΕΕΙ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!!!!

Διαφορετικός ήχος μηνύματος για κάθε επαφή! :happy:

Είναι freeware, κατεβάστε το από εδώ.

 

YΓ: Λειτουργεί με wav ήχους αποθηκευμένους οπουδήποτε.

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ???

ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΝΗΜΗ 20ΜΒ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ...ΛΕΕΙ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ!!!!!!!!!!!!

 

Σου απάντησα στο ξεχωριστό thread που έχεις ανοίξει για αυτή την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά για overclocking τι έχουμε;

Υπάρχει το πρόγραμμα Omapclocking. Αλλά όσοι το βάζουν το βγάζουν. Διότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το πρόγραμμα Omapclocking. Αλλά όσοι το βάζουν το βγάζουν. Διότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία.
Δυστυχώς το Omapclocking δε λειτουργεί στο 8500 μου :( . Υπάρχει κάτι άλλο; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το πρόγραμμα Omapclocking. Αλλά όσοι το βάζουν το βγάζουν. Διότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία.

Το καλύτερο για αυτό το κινητό είναι το Tornado PowerControl.

Χρησιμοποιεί το OMAPClock αλλά μπορεί να διατηρεί την συχνότητα λειτουργίας και μετά από stand by. Αρκεί να το έχετε να δουλεύει στο παρασκήνιο.

 

Rightman, μπροστά στην ταχύτητα, τι να σου κάνει και η μπαταρία...

 

theka_2003 μήπως το 8500 σου δεν είναι Application Unlocked;

Link to comment
Share on other sites

theka_2003 μήπως το 8500 σου δεν είναι Application Unlocked;
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; :O Γενικά μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές, δεν έχω πρόβλημα. Αν βοηθάει, το κινητό είναι Ελληνικό, απο Ace Hellas... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; :O Γενικά μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές, δεν έχω πρόβλημα. Αν βοηθάει, το κινητό είναι Ελληνικό, απο Ace Hellas... :worry:

Εγώ το 8310 που έχω το οποίο είναι της ACE, δεν ήταν application unlocked.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει με το 8500 σου.

 

Για καλό και για κακό δες το παρακάτω λινκ να σε βοηθήσει αν έχεις τελικά αυτό το πρόβλημα..

 

http://wiki.spv-developers.com/index.php/HTC_Application_Unlock_Guide

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati kai ego san Neos xristis tou Qtek 8310?

 

Prospatho na egkatastiso kapoia programs H' kapoia homescreen kai mou bgazei to mhnyma:

 

Installation was unsuccessfull.

The program or setting cannot be installed because it does not have sufficient system permisions

Ti mporei na shmainei auto???

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια εχω ενα qtek 8500 ,και αφου εκανα "διπλο κλικ" σε μερικα .tsk θεματα, αυτα αντιγραφισαν στο my docs και εμφανιστικαν δυο φορες στην λιστα των επιλογων. αφου διεγραψα τα αρχεια, εμειναν μια φορα στην λιστα, αλλα δεν ξερω που ειναι αποθηκευμενο το δευτερο αντιγραφο :lol::p και ελεγα, εαν μου την βιδωσει να βγαλω κανενα, που θα τα βρω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα qtek 8500 ,και αφου εκανα "διπλο κλικ" σε μερικα .tsk θεματα, αυτα αντιγραφισαν στο my docs και εμφανιστικαν δυο φορες στην λιστα των επιλογων. αφου διεγραψα τα αρχεια, εμειναν μια φορα στην λιστα, αλλα δεν ξερω που ειναι αποθηκευμενο το δευτερο αντιγραφο :lol::p και ελεγα, εαν μου την βιδωσει να βγαλω κανενα, που θα τα βρω;

βασικά τα tsk είναι θέματα για pocket pc και όχι για smartphone. κακώς λοιπόν ψάχνεις για τέτοια αρχεία, άσχετα αν κάποια στοιχεία του tsk μπορούν να εγκατασταθούν και στα smartphones(πχ colour scheme, wallpaper).

αν θέλεις να πάρεις το wallpaper από το tsk εξηγώ εδώ πως μπορείς να το κάνεις.

δοκίμασε μήπως βρεις τα αρχεία που ψάχνεις στον φάκελο application data/home, εκεί δηλαδή που αποθηκέυονται όλα τα αρχεία που αφορούν την homescreen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...