Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω αν μπορει κνς να μου εξηγησει πως λειτουργει το amplify.Εχω 2 μερες με το xposed κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενοσ.Κατρβασα απο τα διαθεσιμα modules το amplify κ απλα το ετρεξα.Να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει τι κανει ακριβως.Μηπως πρεπει να κατεβασω την pro εκδοση για να ξεκλειδωσω τα features που διαθετει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηθελα να ρωτησω αν μπορει κνς να μου εξηγησει πως λειτουργει το amplify.Εχω 2 μερες με το xposed κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενοσ.Κατρβασα απο τα διαθεσιμα modules το amplify κ απλα το ετρεξα.Να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει τι κανει ακριβως.Μηπως πρεπει να κατεβασω την pro εκδοση για να ξεκλειδωσω τα features που διαθετει?

 

Διάβασε τον οδηγό...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να μη χτυπάει το ξυπνητήρι με power nap; Ενώ από τις ρυθμίσεις φαίνεται να είναι ήδη whitelisted by default αλλά πίσω στη λίστα με τις εφαρμογές που είναι whitelisted δεν το εμφανίζει. http://m.imgur.com/Eu2jnMz
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χτυπάει κανονικότατα. Κανένα πρόβλημα!!!

 

Χμμ θα το παρακολουθήσω κ άλλο και βλέπουμε. Είναι και σένα έτσι γκρι και στις whitelisted εφαρμογές δεν εμφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Χμμ θα το παρακολουθήσω κ άλλο και βλέπουμε. Είναι και σένα έτσι γκρι και στις whitelisted εφαρμογές δεν εμφανίζεται;

 

Ναι. Μάλιστα στα στατιστικά έχει 15 wakeups και μου αναφέρει ότι δεν έχει μπλοκάρει κανένα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μάλιστα στα στατιστικά έχει 15 wakeups και μου αναφέρει ότι δεν έχει μπλοκάρει κανένα.

 

Και εμένα μου δείχνει 26 χωρίς να έχει μπλοκάρει κανένα. Τι να πω, δεν ξέρω τι φταίει. Εν τω μεταξύ μόλις ξύπνησα και πήγα να ασχοληθώ με το κινητό άργησε να ανοίξει η οθόνη. Σαν να δυσκολευόταν να βγει από deep sleep. Ίσως να φταίει και αυτό που δε χτύπησε το ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...είμαι σε στοκ ρομ....μια ερώτηση θέλω να κανω... Κλείνω το wifi και μετα από κανα 3λεπτο ανοίγει μόνο του.. Παίρνει κι άλλες πρωτοβουλίες όπως π.χ. έκλεισε το bluetooth μόνο του ενώ μιλούσα από το αυτοκίνητο... έχουμε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα οθόνη έχετε καταφέρει να βγάλετε με γκάμπριελ και λοιπές μόντες?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τις ώρες σε μπαταρία και την χρήση του. Συνήθως είμαι κοντά στις 5. Αλλά έχω δει και 6+

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι παίζει με μενα, μόνο με aosp έχω δει τέτοια νούμερα αλλά στις aosp είναι θέμα η κάμερα και η σναπ δεν δουλεύει τόσο καλά όσο η xcam
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες.Παραθετω screenshot για την μπαταρια.Να επισημανω οτι απο τα λεπτα ομιλιας που βλεπετε απο τις 2 ωρες τα 36 λεπτα ηταν με ανοιχτη ακροαση κ την οθονη αναμμενη.Τετοια ποσοστα δεν ξανα ειδα μεχρι τωρα.Το mode του xposed επιλεγμενο στο greenify ειναι ολα τα λεφτα.Αυτα απο μενα.Τωρα ειμαι με 8% κ παραπανω απο 4 ωρες sot.

 

Y.Γ δεν με αφηνει να ανεβασω screenshots,39 ωρες λειτουργια sot ωρες κ 52 λεπτα, ωρες ομιλιας 2.11,browsing 28 λεπτα με δεδομενα

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

εγώ βγάζω πάνω από 4.30 ώρες οθόνης σε 2 μέρες, χωρίς δεδομένα μόνο wifi με twitter, viber, instagram, browsing.με στοκ, που είναι 5.0.χ δεν πέρναγα με τίποτα 4 ώρες οθόνη.συνήθως έπαιζα στις 3.30
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λιγο...Εχω κοσμοτε οποτε μπορω να απενεργοποιησω το fast dormancy αλλα δεν θυμαμαι πως..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα εχτες την xenonHD, so far so good.

θα δουμε απο θεμα μπαταριας πως τα παει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσται πολύ τυχεροι Όσοι εχεται τέτοια απόδοση μπαταρίας.

 

Σταύρο δεν είναι θέμα τύχης. Είναι θέμα χρήσης. Θα το ξαναπώ. Ένας στο xda είδε 8-9 ώρες. Όλα έχουν να κάνουν πιο πολύ με τι χρήση του κάνεις. Τι εφαρμογές κλπ. Τι έχεις ανοιχτό? Ποιότητα σήματος, εξωτερικός χώρος. Σε τι θερμοκρασία περιβάλλοντος κλπ κλπ κλπ Είναι δεκάδες οι παράγοντες.

Αυτό που πρέπει να συγκρίνεις και είναι η μόνη ασφαλής σύγκριση μεταξύ τηλεφώνων και roms, kernels κλπ είναι η δική σου. Και άρα τι βελτίωση ή πτώση είχες.

 

Π.χ. το να διαβάσω ένα review του G4 από djkostas. gr και του S6 από το stauros. gr είναι άτοπο στην σύγκριση, ειδικά στους χρόνους που θα δώσουν για την μπαταρία αυτών των τηλεφώνων. Καθώς ο καθένας πράττει διαφορετικά τεστ. Το ίδιο ισχύει και αν αυτά τε review αναφερόντουσαν στο ίδιο κινητό αλλά με άλλη έκδοση το κάθε ένα. Πάλι είναι άτοπη η σύγκριση. Διαφορετικό τεστ, διαφορετικό αποτέλεσμα. Μόνο γενική εικόνα μπορεί να δώσει αλλά όχι με το σημείο αναφοράς που θες για να δεις το σχετικό κέρδος/απώλεια.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς στην 5 να ξηλώσει gapps και να βάλει άλλο μονταρισμένα και όχι της google να μας πει για την μπαταρία?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να βάλω cm12 τι λέτε αξίζει...έχω cloudy 2.5 μπορώ να την περασω απ ευθείας με wipe factory reset ..?από θέμα κάμερας θα είμαι ευχαριστημένος?
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

- snaphdr μακράν η καλύτερη κάμερα που κυκλοφορεί αλλά ίσως θέλει λίγο ψάξιμο

- λενόβο, καλή αλλά λείπουν κάποια πράγματα όπως video 60fps 1920x1080

- port htc m9, πολύ πολύ καλή αλλά μου την σπάει που δεν αποθηκεύει στην sd

- camera zoom fx άθλια

 

αν θες εμπειρία pure android με αυτονομία και ταχύτητα, τότε αξίζει.

 

σαν θερμότητα η cm12.1 σε idle είναι καλύτερη από τον cloudy, αλλά σε load του cloudy με το profil του bullet είναι καλύτερη και χωρίς το thermal mod ή το AIO mod

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

- snaphdr μακράν η καλύτερη κάμερα που κυκλοφορεί αλλά ίσως θέλει λίγο ψάξιμο

- λενόβο, καλή αλλά λείπουν κάποια πράγματα όπως video 60fps 1920x1080

- port htc m9, πολύ πολύ καλή αλλά μου την σπάει που δεν αποθηκεύει στην sd

- camera zoom fx άθλια

 

αν θες εμπειρία pure android με αυτονομία και ταχύτητα, τότε αξίζει.

 

σαν θερμότητα η cm12.1 σε idle είναι καλύτερη από τον cloudy, αλλά σε load του cloudy με το profil του bullet είναι καλύτερη και χωρίς το thermal mod ή το AIO mod

Και κάτι τελευταίο να την περασω από πάνω από την cloudy?

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Αν και απρόσκλητος λέω την αποψι μου για cm απο παλιά σε s3 ή οποία είναι χάλια μπαταρία χάλια κάμερα όχι ράδιο

..κατά τα άλλα όλα καλά.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας ενα παιχνιδι πριν 2 μερες ειδα καποια μικρα σκαλωματακια που ετρωγε λογω κερνελ με ρυθμισεις για battery(gabriel με προφιλ bullet) και μου την εδωσε και ξαναφλασαρα την cloudy 2.5 για να εχω τον κερνελ της ρομ.

Μπορω να πω πως το κινητο ρολλαρει καλυτερα(φυσικο) χωρις μεγαλες διαφορες στην μπαταρια.Χτες εβγαλα 4 ωρες οθονη απο τις 7 το πρωι μεχρι τις 12:30 το βραδυ.

Λεω να μεινω ετσι.Εννοειτε τα υπολοιπα mods τα εχω φλασαρει.Επισης greenify+ampify τρεχουν κανονικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν παίζω παιχνίδια δεν τον αλλάζω με τίποτα τον Gabriel. Καλά για 17-18 ώρες σε μπαταρία? 5-6ωρο σίγουρο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...