Jump to content

ZTE Blade Vec 4G


pan05
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι ολα. Υπαρχουν και συσκευές που κανουν αυτο που θελει ο φιλος

 

πολύ σωστά.. το alcatel idol 2 mini S που έχω χτυπάει ακόμα και κλειστό να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...παντως ειναι μεγαλο πλεονεκτημα κατα την γνωμη μου να χτυπαει το ξυπνητηρι ενω ειναι κλειστο το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω τί λένε τα blogs και τα gsmarena και germanos και cosmote .... το τηλέφωνο έχει καταπληκτική οθόνη με εξαιρετικά ευρείες γωνίες θέασης.

 

Αυτή η οθόνη δέν είναι απλή TFT.

Είναι σίγουρα με IPS τεχνολογία.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...παντως ειναι μεγαλο πλεονεκτημα κατα την γνωμη μου να χτυπαει το ξυπνητηρι ενω ειναι κλειστο το κινητο...

Αντι να το κλεινεις, μπορεις να το βαζεις σε λειτουργια πτησης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες και 15 λεπτά , διάρκεια μπαταρίας (συνεχούς φούλ χρήσης) , στο PCMark for Android.

http://www.futuremark.com/hardware/mobilepcma_work_battery_default/filter/androidioswinrtwindows

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος του κινητού από τη Δευτέρα και θα ήθελα να καταθέσω την άποψή μου. Κατ' αρχάς το κινητό το έκανα παραγγελία από το σάιτ του Γερμανού και το παρέλαβα την άλλη μέρα από το κατάστημα Μεσολογγίου. Δε δυσκολευτηκα ιδιαίτερα να το βρω. Σαν κατασκευή είναι ιδιαίτερα προσεγμένη, η οθονη του οντως πολυ καλη με ζωντανα χρωματα, η μπαταρία του με μεγάλη διάρκεια (το φορτισα δευτερα βραδυ και το ξαναφορτισα Τετάρτη μεσημέρι με κανόνικη χρήση). Εγω σαν χρηστης δεν εχω μεγαλες απαιτήσεις, δεν παιζω παιχνίδια, το χρησιμοποιω για ιντερνετ, φεισμπουκ, βαιμπερ. Τα μόνα αρνητικά που έχω να επισημάνω είναι: α) μεσα στο σπίτι δεν έχω ιδιαίτερα καλό σήμα, ενω με την ιδια εταιρια στο προηγουμενο κινητο ειχα πολύ καλύτερο, β) η φωτογραφική του μηχανή δε με ενθουσιασε με την ποιότητα των φωτογραφιών και γ) με προβλημάτισε το γεγονός ότι 2-3 φορές που πήγα να πάρω τηλ ο άλλος το σήκωνε αλλά εγώ δεν άκουγα τίποτα. Το απέδωσα σε έλλειψη σήματος και εύχομαι να μην είναι κάτι άλλο. Σε γενικές γραμμές το κινητό για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό, ειδικά για έναν όχι και τόσο απαιτητικό χρήστη όπως εγώ.
Link to comment
Share on other sites

... μεσα στο σπίτι δεν έχω ιδιαίτερα καλό σήμα, ενω με την ιδια εταιρια στο προηγουμενο κινητο ειχα πολύ καλύτερο, β) η φωτογραφική του μηχανή δε με ενθουσιασε με την ποιότητα των φωτογραφιών και γ) με προβλημάτισε το γεγονός ότι 2-3 φορές που πήγα να πάρω τηλ ο άλλος το σήκωνε αλλά εγώ δεν άκουγα τίποτα. Το απέδωσα σε έλλειψη σήματος και εύχομαι να μην είναι κάτι άλλο. Σε γενικές γραμμές το κινητό για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό, ειδικά για έναν όχι και τόσο απαιτητικό χρήστη όπως εγώ.

 

Αυτό με το σήμα , το παρατήρησα και εγώ.

Οτί δηλαδή , δείχνει χαμηλότερο σήμα σε σχέση με άλλη συσκευή (στον ίδιο χώρο , με την ίδια εταιρεία).

Αλλά , ακόμη και με μία μόνο παύλα έντασης σήματος , το τηλέφωνο πραγματοποιεί τις κλήσεις χωρίς πρόβλημα !

 

Για την κάμερα του , το έχει γράψει και άλλος χρήστης εδώ στο thread νωρίτερα ... είναι απλά μέτρια.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Αλλά , ακόμη και με μία μόνο παύλα έντασης σήματος , το τηλέφωνο πραγματοποιεί τις κλήσεις χωρίς πρόβλημα !

 

Ναι δεν εμποδίζει ούτε δημιουργεί προβλήματα την ώρα της συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κάποιος tempered glass στη συγκεκριμένη συσκευή ? Edited by TASOC

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μιά πρώτη μου μέτρηση για 4G μέσω του Speedtest.net

http://www.speedtest.net/my-result/a/1055770993

 

Σίγουρα θα παίζει ρόλο η περιοχή και η ποιότητα σήματος.

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει τεστάρει ?

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα το κινητό εδώ και 2 εβδομάδες και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω όμως ένα θεματάκι. Καποια μηνύματα δε μου έρχονται. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος κάτοχος το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα το κινητό εδώ και 2 εβδομάδες και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω όμως ένα θεματάκι. Καποια μηνύματα δε μου έρχονται. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος κάτοχος το ίδιο θέμα?

 

οταν λες μηνυματα εννοεις sms η emails!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι επειδη ακουω για το ZTE VEC 4g αν παιρνει memory card και αλλα διαφορα θεματα θα σας πω τα εξης.Πρωτον υπαρχουν 2 μοντελα ZTE VEC.Το 4g που φερνει ο Γερμανος & το 3g το οποιο δεχεται memory card.Τα κινητα ειναι σχεδον ιδια(λιγο ποιοτικοτερο το 4g καλυτερα πλαστικα)αλλα τα κινητα ειναι ιδια.Μεγαλο λαθος της εταιριας να κανει αυτον τον διαχωρισμο χωρις ουσιαστικα να υπαρχει λογος.Οποτε ZTE VEC 4g απο τον Γερμανο χωρις επεκταση μνημης.Τωρα αν αξιζει θα το δουμε στην πορεια.(ηδη & εγω περιμενω ενα να δουμε).
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι επειδη ακουω για το ZTE VEC 4g αν παιρνει memory card και αλλα διαφορα θεματα θα σας πω τα εξης.Πρωτον υπαρχουν 2 μοντελα ZTE VEC.Το 4g που φερνει ο Γερμανος & το 3g το οποιο δεχεται memory card.Τα κινητα ειναι σχεδον ιδια(λιγο ποιοτικοτερο το 4g καλυτερα πλαστικα)αλλα τα κινητα ειναι ιδια.Μεγαλο λαθος της εταιριας να κανει αυτον τον διαχωρισμο χωρις ουσιαστικα να υπαρχει λογος.Οποτε ZTE VEC 4g απο τον Γερμανο χωρις επεκταση μνημης.Τωρα αν αξιζει θα το δουμε στην πορεια.(ηδη & εγω περιμενω ενα να δουμε).

 

εγω το εχω απο την πρωτη μερα που βγηκε και ειναι μια χαρα ,παντα αναλογικα, με τα λεφτα του εχω φορτωσει και οτι μπορεις να φαννταστεις,δλδ οτι εχω περασει και σε ενα samsung galaxy s5 και ολα δουλευουνε μια χαρα.:)

το πηρα απο την κοσμοτε χωρις memory card αλλα εμενα προσωπικα το 16 μου φτανου και περισσευουν,σε καποιον αλλονν ισως οχι:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια.

 

Το τηλέφωνο πάει σφαίρα , φορτωμένο μέ ένα κάρο εφαρμογές , δέν έχει παρουσιάσει το παραμικρό.

 

Η μπαταρία του , είναι παραπάνω από ικανοποιητική.

Αν είσαι σούπερ συντηρητικός και το δουλεύεις μόνο για κλήσεις , μπορεί να αντέξει μέχρι 3 μέρες.

Με μικτή χρήση μπορεί να σε βγάλει μέχρι 2 μέρες.

Με εντατική χρήση έχεις μία μέρα.

 

Αν μπερδευτείς και νομίσεις ότι έχεις στα χέρια σου ένα computer και όχι ένα τηλέφωνο , τότε συνέχεια ανοιχτό θα σε βγάλει 7-8 ώρες.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εδώ τι παίζει; Το δοκίμασε κανείς;

 

Μακριά φίλε μου, ψεύτικες βλακείες είναι! :mad:

1. Έψαξα σε όλο το xda-developers και δεν βρήκα τίποτα (Αυτός στην σελίδα υποστηρίζει οτι το πήρε από εκεί). :ninja:

2. Έστειλα e-mail στην ZTE για Blade Vec 4G και μου απάντησαν οτι ακόμα δεν γνωρίζουν πότε και αν θα πάρουμε την 5άρα. :confused:

3. Drivers δεν υπάρχουν καθώς δεν γνωρίζουμε το εργοστάσιο και την παραμετροποίηση που έγινε στα ZTE! :X

4. Ζητάει χρήματα για τα Download κάτι που φαίνεται ύποπτο, ενώ τα σχόλια είναι Fake! :!:

5. Ρώτησα 2 φίλους που ασχολούνται με την δημιουργία Rom (GER & ITA) και μου είπαν οτι ακόμα δεν έχει βγει κάτι. (Κολλάνε στον Bootloader).

6. Τα αρχεία είναι πολύ μικρά {(27mb-43mb, εγώ σου λέω 40x3 (parts)} = 120mb - Οι rom για συσκευές με Snapdragon 400 rev 2.1 ξεκινάν από τα 180+mb = FAKE

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασαν (από e-bay) οι θήκες σιλικόνης που είχα παραγγείλει , αλλά και το tempered glass.

 

Το tempered glass τοποθετήθηκε εύκολα,γρήγορα και χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Λειτουργικά είναι άψογο , αλλά από αισθητικής άποψης θα το ήθελα 1mm μακρύτερο ώστε να καλύπτει εντελλώς την επιφάνεια της συσκευής.

 

Οι θήκες είναι επίσης μιά χαρά.

Βρήκα και πήρα δύο μαλακές σιλικόνης και μιά σκληρή διάφανη.

Πρός το παρόν φόρεσα τη φιμέ.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα θήκη σιλικόνης και temperated glass screen protector από το shop66.gr εντάξει λίγο ακριβά βέβαια αλλά τουλάχιστον βρήκαμε εντός Ελλάδας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...