Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος Ιουνίου με αρχές Ιουλίου.

Έχουν ακουστεί κάποιες φήμες για κυκλοφορία prime. Θα δούμε πως θα πάει το πράγμα μόλις εμφανιστεί ο 805.

 

Εγώ δεν πιστεύω για G3 prime, στο S5 υπήρχε μεγάλη γκρίνια για κάτι τέτοιο γιατί πέρα από το υλικό κατασκευής ενώ είχε αφήσει το προηγούμενο καιρό να διαρρεύσουν φήμες για προχωρημένα χαρακτηριστικά στην πράξη αποδείχθηκε ότι ήταν περισσότερο μία βελτίωση στα σημεία. Στο G3 όμως και ειδικά σε σχέση με το S5 έχουμε και 3GB/32GB, μεγάλη μπαταρία 3.000 και πολύ μαζεμένα bezels ενώ η QHD οθόνη είναι μοναδική σε smartphone. Γενικά το G3 έκανε να φανεί περισσότερο η γύμνια του S5 ή καλύτερα οι ανεκπλήρωτες προσδοκίες-φήμες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν πιστεύω για G3 prime, στο S5 υπήρχε μεγάλη γκρίνια για κάτι τέτοιο γιατί πέρα από το υλικό κατασκευής ενώ είχε αφήσει το προηγούμενο καιρό να διαρρεύσουν φήμες για προχωρημένα χαρακτηριστικά στην πράξη αποδείχθηκε ότι ήταν περισσότερο μία βελτίωση στα σημεία. Στο G3 όμως και ειδικά σε σχέση με το S5 έχουμε και 3GB/32GB, μεγάλη μπαταρία 3.000 και πολύ μαζεμένα bezels ενώ η QHD οθόνη είναι μοναδική σε smartphone. Γενικά το G3 έκανε να φανεί περισσότερο η γύμνια του S5 ή καλύτερα οι ανεκπλήρωτες προσδοκίες-φήμες.

Αν βγάλει άλλη έκδοση θα είναι μόνο για τον 805, για τίποτα άλλο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου σε άσπρο και γκρι στο golden hall . (το γκρι πιο σωστό).. Το κακό είναι ότι η ελληνική αντιπροσωπία θα κάνει πάλι τα δικά της. Μου είπανε ότι θα έρθει πρώτα το 16 και το 32 μόνο παραγγελία. Δηλαδή μόνο το 16. Μπανανια.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου σε άσπρο και γκρι στο golden hall . (το γκρι πιο σωστό).. Το κακό είναι ότι η ελληνική αντιπροσωπία θα κάνει πάλι τα δικά της. Μου είπανε ότι θα έρθει πρώτα το 16 και το 32 μόνο παραγγελία. Δηλαδή μόνο το 16. Μπανανια.

 

 

Εγω πιστευω οτι το 32αρι θα το εχουν τα σκρουτζομαγαζα οπως εχουν και το lg g2 το 32αρι.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου σε άσπρο και γκρι στο golden hall . (το γκρι πιο σωστό).. Το κακό είναι ότι η ελληνική αντιπροσωπία θα κάνει πάλι τα δικά της. Μου είπανε ότι θα έρθει πρώτα το 16 και το 32 μόνο παραγγελία. Δηλαδή μόνο το 16. Μπανανια.

 

Μήπως έμαθες πότε ακριβώς θα κυκλοφορήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου σε άσπρο και γκρι στο golden hall . (το γκρι πιο σωστό).. Το κακό είναι ότι η ελληνική αντιπροσωπία θα κάνει πάλι τα δικά της. Μου είπανε ότι θα έρθει πρώτα το 16 και το 32 μόνο παραγγελία. Δηλαδή μόνο το 16. Μπανανια.

 

Πάλι αυτογκόλ η LG.:mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου σε άσπρο και γκρι στο golden hall . (το γκρι πιο σωστό).. Το κακό είναι ότι η ελληνική αντιπροσωπία θα κάνει πάλι τα δικά της. Μου είπανε ότι θα έρθει πρώτα το 16 και το 32 μόνο παραγγελία. Δηλαδή μόνο το 16. Μπανανια.

Τι εννοεί "το 32 μόνο παραγγελιά"? Έστω και με παραγγελία αν εισάγετε θα πρέπει και να υποστηρίζεται από την επίσημη αντιπροσωπία. Πάντως στα mall συνήθως σε πρώτες παρουσίασεις δεν ξέρουν τι τους γίνεται οι εκεί υπάλληλοι.. Συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Μου είπανε μέσα Ιουλίου

 

Ααα καλά. Ότι θέλει λέει ο καθένας. Στη wind που ρώτησα μου είπαν πως το περιμένουν μέσα στο μήνα. Άλλοι λένε πως θα έρθει τέλη Ιουνίου με αρχές Ιουλίου και τώρα σου είπαν πως θα έρθει μέσα Ιουλίου. Μου φαίνεται πως ούτε και η ίδια η LG Hellas δεν ξέρει πότε θα το φέρει!

Edited by johnnyz
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο της LG Hellas γράφει και το 16και το 32. Οπότε θα έρθουν και τα δύο. Τώρα να πάω στο mall να τους ρωτήσω αν μπορώ να το παραγγείλω από το χασάπη της γειτονιάς μου;

 

Λογικά εννοούν πως τα καταστήματα θα έχουν αρχικά διαθέσιμη την έκδοση με τα 16GB και όποιος θέλει την έκδοση με τα 32GB θα την παραγγέλνει και θα μπορεί να το παραλάβει μετά από μερικές ημέρες/εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Το λογικό σε κάθε αγορά είναι να βλέπεις το προϊόν που αγοράζεις. Πως θα παραγγείλεις κάτι χωρίς να το δεις. Και φυσικά κάποιος μπορεί να το θέλει εδώ και τώρα. Που είναι και το πιο λογικό. Δεν παραγγέλνεις αυτοκίνητο.

 

Δε διαφωνώ, απλά συνήθως αυτό γίνεται. Βασικά η μόνη διαφορά που ίσως να έχει είναι πως θα είναι λίγο πιο γρήγορο (λόγω των 3GB RAM) από την έκδοση με τα 16GB και θα κοστίζει +50 ευρώ. Οπότε ποιος ο λόγος να το δεις και να το πιάσεις στα χέρια σου; Τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά θα έχει και από τα ίδια υλικά θα είναι κατασκευασμένο. Η παραλαβή δε νομίζω να καθυστερήσει πάνω από 2-5 εργάσιμες ημέρες (εφόσον υπάρχει στις αποθήκες της LG στην Ελλάδα και δεν το φέρνουν από Κορέα όταν το παραγγείλεις). Θα δούμε όταν με το καλό κυκλοφορήσει στα καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι το 32αρι θα το εχουν τα σκρουτζομαγαζα οπως εχουν και το lg g2 το 32αρι.

 

Μπορεί να το φέρουν όπως λες και αυτά σε περιορισμένη διαθεσιμότητα,αλλά γιοκ εγγύηση εφόσον επίσημα δεν το έχει φέρει η ελληνική αντιπροσωπεία.

 

Δεν αλλάζει η LG δυστυχώς την αλλοπρόσαλλη αυτή πολιτική της :wacko:

Όλα γύρω αλλάζουν η lg εκεί επιμένει στα καπριτςια της :X

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπιασα στα χέρια μου σε άσπρο και γκρι στο golden hall . (το γκρι πιο σωστό).. Το κακό είναι ότι η ελληνική αντιπροσωπία θα κάνει πάλι τα δικά της. Μου είπανε ότι θα έρθει πρώτα το 16 και το 32 μόνο παραγγελία. Δηλαδή μόνο το 16. Μπανανια.

 

Δηλαδή γίνεται κάποιο promotion στο "Goldel Hall" ή στο "The Mall" και μπορούμε να το δούμε;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το φέρουν όπως λες και αυτά σε περιορισμένη διαθεσιμότητα,αλλά γιοκ εγγύηση εφόσον επίσημα δεν το έχει φέρει η ελληνική αντιπροσωπεία.

 

Δεν αλλάζει η LG δυστυχώς την αλλοπρόσαλλη αυτή πολιτική της :wacko:

Όλα γύρω αλλάζουν η lg εκεί επιμένει στα κοπριτςια της :X

 

Η εγγύηση θα ισχύει κανονικά. Είπαν πως θα φέρουν και τις 2 εκδόσεις. Απλά η έκδοση με τα 32GB δε θα είναι άμεσα διαθέσιμη στα καταστήματα. Πάντως από τη στιγμή που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η έκδοση με τα 16GB μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Υπομονή άλλες 2-3 εβδομάδες και λογικά θα μας λυθούν όλες οι απορίες ;)

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα ισχύει κανονικά. Είπαν πως θα φέρουν και τις 2 εκδόσεις. Απλά η έκδοση με τα 32GB δε θα είναι άμεσα διαθέσιμη στα καταστήματα. Πάντως από τη στιγμή που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η έκδοση με τα 16GB μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Υπομονή άλλες 2-3 εβδομάδες και λογικά θα μας λυθούν όλες οι απορίες ;)

 

Το άμεσα διαθέσιμη είναι άλλο και άλλο να πάει για το Φθινόπωρο. Γιατί τότε θα παίξει απέναντι σε κινητά με τον 805.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα ισχύει κανονικά. Είπαν πως θα φέρουν και τις 2 εκδόσεις. Απλά η έκδοση με τα 32GB δε θα είναι άμεσα διαθέσιμη στα καταστήματα. Πάντως από τη στιγμή που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η έκδοση με τα 16GB μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Υπομονή άλλες 2-3 εβδομάδες και λογικά θα μας λυθούν όλες οι απορίες ;)

 

Το λογικό και πρέπον θα ήταν να κυκλοφορήσει ταυτόχρονα και τα 2 και να επιλέξει ο καθένας οτι επιθυμεί,αλλά επειδή εκεί θα φαινόταν η λάθος επιλογή τους να βγάλουν 2 εκδόσεις και όχι μια και καλή,διότι η συντριπτική πλειοψηφία το 3/32 θα επέλεγα η' θα περίμενε αυτο να κυκλοφορήσει εξίσου για να κάνει κίνηση για αγορά.

Αν υπάρχει 1-3 εβδομάδες διάφορα σε κυκλοφορία τρώγεται κάπως αλλά αν είναι 1-2 μήνες η ίδια η lg στην ουσία κάνει ενα μεγαλοπρεπές αυτογκόλ που θα ζηλεύε ο Μαρσέλο χθες με την Βραζιλία :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα τηλέφωνα που βγαίνουν σε παραπάνω από μία εκδόσεις όπως εδώ που έχουμε 16gb/32gb στην δεύτερη και πιο ακριβή έκδοση πάντα τα εργοστάσια παράγουν λιγότερα κομμάτια και γι'αυτό μπορεί να υπάρξει προσωρινό πρόβλημα διαθεσιμότητας.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το άμεσα διαθέσιμη είναι άλλο και άλλο να πάει για το Φθινόπωρο. Γιατί τότε θα παίξει απέναντι σε κινητά με τον 805.

 

Εγώ δε μίλησα για τον ανταγωνισμό που ίσως να βγάλουν smartphones με τον Snapdragon 805 το φθινόπωρο (ο οποίος από ότι διάβασα θα ενσωματωθεί σε κινητά που θα κυκλοφορήσουν προς το τέλος του έτους με αρχές του επόμενου). Με το άμεσα διαθέσιμη εννοούσα αυτό που είπα και προηγουμένως. Ότι δηλαδή δε θα το έχουν στο κατάστημα, θα το παραγγέλνεις και μετά από μερικές ημέρες θα πηγαίνεις να το παίρνεις. Όπως είπα όμως, μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε μέχρι να κυκλοφορήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε άλλο ένα vs με το SGS5 στο συγκριτικό που κάνει στην οθόνη, στην μια φωτο τα χρωματα ειναι ακριβως τα ιδια και στην δευτερη υπαρχει χαοτικη διαφορά υπερ του sgs 5 , Στο browsing πάλι τα χρωματα ειναι ιδια με του SGS5

 

Link to comment
Share on other sites

Πάει για ακόμη ένα αυτογκόλ η LG αφού πέρα από την αβεβαιότητα της διαθεσιμότητας της έκδοσης 32γιγα/3ραμ στην Ευρώπη διαβάζω σε διάφορα φόρα ότι προγραμματίζεται η κυκλοφορία μιας αναβαθμισμένης έκδοσης του G3 με τον snapdragon 805 για να κτυπήσει το Galaxy F prime.
Link to comment
Share on other sites

Πάει για ακόμη ένα αυτογκόλ η LG αφού πέρα από την αβεβαιότητα της διαθεσιμότητας της έκδοσης 32γιγα/3ραμ στην Ευρώπη διαβάζω σε διάφορα φόρα ότι προγραμματίζεται η κυκλοφορία μιας αναβαθμισμένης έκδοσης του G3 με τον snapdragon 805 για να κτυπήσει το Galaxy F prime.

 

Το να κυκλοφορήσει νεα έκδοση με snapdragon 805 δεν το θεωρώ απίθανο , αλλά ότι θα κυκλοφορήσει τον Ιούλιο το θεωρώ απίθανο .

Η πιο πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας του G3 είναι αρχές Ιουλίου , άρα είναι λίγο άκυρο να βγάλει νέα έκδοση μετά από 20 μέρες , Αν ήταν έτσι θα έβγαζε το κινητό απευθείας με τον 805 .

Η πιο πιθανή για έμενα κυκλοφορά μιας τέτοιας συσκευής θα είναι κάπου στον Σεπτέμβριο για να χτυπήσει galaxy f και iphone

Link to comment
Share on other sites

Πάει για ακόμη ένα αυτογκόλ η LG αφού πέρα από την αβεβαιότητα της διαθεσιμότητας της έκδοσης 32γιγα/3ραμ στην Ευρώπη διαβάζω σε διάφορα φόρα ότι προγραμματίζεται η κυκλοφορία μιας αναβαθμισμένης έκδοσης του G3 με τον snapdragon 805 για να κτυπήσει το Galaxy F prime.

 

Δηλαδή για να καταλάβω κάποιος δεν θα πάρει τώρα το G3 και θα πάει σε ένα άλλο τηλέφωνο μόνο και μόνο επειδή η Lg θα βγάλει πιο μετά κάποια άλλη έκδοση, αυτό μας λες;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάει για ακόμη ένα αυτογκόλ η LG αφού πέρα από την αβεβαιότητα της διαθεσιμότητας της έκδοσης 32γιγα/3ραμ στην Ευρώπη διαβάζω σε διάφορα φόρα ότι προγραμματίζεται η κυκλοφορία μιας αναβαθμισμένης έκδοσης του G3 με τον snapdragon 805 για να κτυπήσει το Galaxy F prime.

 

Και για του λόγου το αληθές...

 

LG G3 version with Snapdragon 805 SoC may be in the works

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές...

 

LG G3 version with Snapdragon 805 SoC may be in the works

 

Τότε βλέπω να μένουμε στο περίμενε για τη νέα έκδοση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να πει κάποιος αν όντως έχει εμφανιστεί σε κάποιο promotion στην Ελλάδα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...