Jump to content

Xiaomi Hongmi 1S / THL W100S / DOOGEE DG800


Frogy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απευθύνομαι σε ήδη κατόχους των συγκεκριμένων κινητών.

Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός από τα τρία για τη μητέρα μου με χρήση για FB/παιχνίδια του FB/internet.

 

Πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα... και φυσικά δε θέλω να ασχοληθώ με roms και ειδικές παραμετροποιήσεις!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο από εμένα. Το έχω πάρει για τον αδελφό μου, έχει το πιο σφαιράτο σερφάρισμα που έχω δει σε κινητό.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος του hogmi 1s για 4 μήνες δεν θα στο πρότεινα. Είχα σοβαρά προβλήματα υπερθέρμανσης που γονάτιζαν σε ταχύτητα την συσκευή ειδικά το καλοκαίρι. Επίσης είχα προβλήματα με το λογισμικό με κατά διαστήματα crashes του browser, το keyboard δεν εμφανιζόταν και πολλές φορές τα προγράμματα έκλειναν μόνα τους. Μέσα σε όλα αυτά η μπαταρία ήταν απλά μικρή για αυτό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος του hogmi 1s για 4 μήνες δεν θα στο πρότεινα. Είχα σοβαρά προβλήματα υπερθέρμανσης που γονάτιζαν σε ταχύτητα την συσκευή ειδικά το καλοκαίρι. Επίσης είχα προβλήματα με το λογισμικό με κατά διαστήματα crashes του browser, το keyboard δεν εμφανιζόταν και πολλές φορές τα προγράμματα έκλειναν μόνα τους. Μέσα σε όλα αυτά η μπαταρία ήταν απλά μικρή για αυτό το κινητό.

 

Ολα τα παραπανω σωστα και ισχυουν ως πρώην κάτοχος και εγω. Μπορει βεβαια να εφτιαξαν με την νεα aosp που κυκλοφόρησε αν και βλέπω ψιλοαδυναμιες.

Απο αυτα ομως που ανεφερες εξακολουθει να ειναι το καλυτερο (εχε υποψιν σου οτι θα παιζεις με πολλες rom χωρις να βλεπεις ουσιαστικες αλλαγες). Βαλε στην λιστα σου το thl 4400 και παρτο κιολας. εχοντας στην κατοχη μου και τις δυο εταιριες το thl σου κανει εντυπωση οτι φοραει παντα ελαφρυ και stable λειτουργικό χωρις να χρειαζεται αναβαθμισεις καθε λιγο και λιγακι.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπανω σωστα και ισχυουν ως πρώην κάτοχος και εγω. Μπορει βεβαια να εφτιαξαν με την νεα aosp που κυκλοφόρησε αν και βλέπω ψιλοαδυναμιες.

Απο αυτα ομως που ανεφερες εξακολουθει να ειναι το καλυτερο (εχε υποψιν σου οτι θα παιζεις με πολλες rom χωρις να βλεπεις ουσιαστικες αλλαγες). Βαλε στην λιστα σου το thl 4400 και παρτο κιολας. εχοντας στην κατοχη μου και τις δυο εταιριες το thl σου κανει εντυπωση οτι φοραει παντα ελαφρυ και stable λειτουργικό χωρις να χρειαζεται αναβαθμισεις καθε λιγο και λιγακι.

 

Τα άλλα κινητά η αλήθεια είναι δεν τα έχω δουλέψει οπότε συγκριτικά πάντα μπορεί να είναι καλύτερο.:)

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος του hogmi 1s για 4 μήνες δεν θα στο πρότεινα. Είχα σοβαρά προβλήματα υπερθέρμανσης που γονάτιζαν σε ταχύτητα την συσκευή ειδικά το καλοκαίρι. Επίσης είχα προβλήματα με το λογισμικό με κατά διαστήματα crashes του browser, το keyboard δεν εμφανιζόταν και πολλές φορές τα προγράμματα έκλειναν μόνα τους. Μέσα σε όλα αυτά η μπαταρία ήταν απλά μικρή για αυτό το κινητό.

Η συσκευή πέταγε από πλευράς hardware αλλά δυστυχώς έπασχε από λογισμικό.Με την τελευταία αναβάθμιση 4.9.26 τελείωσε το πρόβλημα του fc.H μπαταρία επίσης βελτιώθηκε λόγω αναβάθμισης.Κάποιοι χρήστες έχουν περάσει την cyanogen 11 και λένε οτι το κινητό πραγματικά ξεδίπλωσε τις αρετές του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το xiaomi στο etotalk στα $129. Μπορει να είναι μαϊμού; Το σκέφτομαι για την αγορά του αλλα με προβληματίζει και το 1.42 sar .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...