Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατέβασε τα win2003 στο λινκ που δίνει ο φίλος ένα ποστ πάνω από το δικό σου, βάλτο, και είσαι έτοιμος (φυσικά δεν την αγοράζεις από πουθενά... free)
τζιφος πηγα να το κανω και μου εβγαλε το εξης μυνημα incorrect language update cannot continue τι κανω βοηθεια ????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τζιφος πηγα να το κανω και μου εβγαλε το εξης μυνημα incorrect language update cannot continue τι κανω βοηθεια ????

Na po mia idea?....pou den xero an 8a boh8isei....

vres to link pou dino gia na to kaneis WM5, egkatestiseta kai meta prospathise na xanaguriseis se wm2003.

 

PROSOXH: Den xero an petuxei, mia gnomi eipa.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Na po mia idea?....pou den xero an 8a boh8isei....

vres to link pou dino gia na to kaneis WM5, egkatestiseta kai meta prospathise na xanaguriseis se wm2003.

 

PROSOXH: Den xero an petuxei, mia gnomi eipa.

Δεν πετηχε με το ιδιο λειτουργικο θα πετηχει με αλλο ???πως θα κατσουν τα 5 αγγλικα πανω σε 2003 ιταλικα???απλως οταν δεν ειμαστε τοσο σιγουροι να μην απανταμε γιατι φορτωθηκα ενα 4700 με ιταλικα και δεν ξερω τι να το κανω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετηχε με το ιδιο λειτουργικο θα πετηχει με αλλο ???πως θα κατσουν τα 5 αγγλικα πανω σε 2003 ιταλικα???απλως οταν δεν ειμαστε τοσο σιγουροι να μην απανταμε γιατι φορτωθηκα ενα 4700 με ιταλικα και δεν ξερω τι να το κανω...

file, den sou to fortose kanenas me to zori, ok?

monos to pires!

Oso gia thn idea pou sou eipa...mhn thn kaneis pote sou ean den thelis.....bebaia pote den tha matheis(-mathoume) to apotelesma, ean to ekanes.

bb

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

file, den sou to fortose kanenas me to zori, ok?

monos to pires!

Oso gia thn idea pou sou eipa...mhn thn kaneis pote sou ean den thelis.....bebaia pote den tha matheis(-mathoume) to apotelesma, ean to ekanes.

bb

καταρχην δεν λεω για σενα και δεν το πηρα μονος αλλα ρωτησα στο φορουμ πριν το παρω πιστευωντας σε μια απαντηση υπευθυνη και απο ανθρωπους του χωρου που γνωριζουν....και η οποια μου δοθηκε σαν κατι πολυ ευκολο να γινει(βλεπε αρχη της σελιδας).εγω παντως δεν απαντω ειδικα σε κατι τοσο σημαντικο χωρις να ειμαι 1000% σιγουρος.αυτα

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στα dell μπορείς να αλλάξεις γλώσσα με κάποιο κολπάκι. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και στη δική σου περίπτωση. Απλά θα θέλει λίγο ψάξιμο. Τα παιδιά προσπάθησαν να σε βοηθήσουν δεν είναι ανάγκη να προσβάλουμε ο ένας τον άλλο.

 

EDIT:

 

Και με ένα γρήγορο ψάξιμο στο google (hp 4700 change language) , το πρώτο αποτέλεσμα λέει:

 

##############

- Download ROMs ENG (SP29841.exe) & SPA (SP29839.exe) from HP.com

 

- Run “SP29841.exe” (ROM WM2k3 ENG), cancels, only to decompress the ROM “C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11008_ENG_RC_AKU26.nbf”, rename “C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11008_ENG_RC_AKU26.nbf” to “C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf”

 

- Run “SP29839.exe” (ROM WM2k3 ESP), when “hpRUU.exe” has reviewed that the languages is correct, before “Updating”, overwrite

“C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf” in “C:\iPAQ\SP29839\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf”

 

-Now Update!.

 

It works for the change any language ROM

###############

 

Το αν θα το δοκιμάσεις είναι δική σου απόφαση !

 

EDIT 2: Εσύ λογικά θα πρέπει να έχεις την ιταλική και την αγγλική στη θέση της ισπανικής του παραδείγματος.

y4
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στα dell μπορείς να αλλάξεις γλώσσα με κάποιο κολπάκι. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και στη δική σου περίπτωση. Απλά θα θέλει λίγο ψάξιμο. Τα παιδιά προσπάθησαν να σε βοηθήσουν δεν είναι ανάγκη να προσβάλουμε ο ένας τον άλλο.

 

EDIT:

 

Και με ένα γρήγορο ψάξιμο στο google (hp 4700 change language) , το πρώτο αποτέλεσμα λέει:

 

##############

- Download ROMs ENG (SP29841.exe) & SPA (SP29839.exe) from HP.com

 

- Run “SP29841.exe” (ROM WM2k3 ENG), cancels, only to decompress the ROM “C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11008_ENG_RC_AKU26.nbf”, rename “C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11008_ENG_RC_AKU26.nbf” to “C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf”

 

- Run “SP29839.exe” (ROM WM2k3 ESP), when “hpRUU.exe” has reviewed that the languages is correct, before “Updating”, overwrite

“C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf” in “C:\iPAQ\SP29839\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf”

 

-Now Update!.

 

It works for the change any language ROM

###############

 

Το αν θα το δοκιμάσεις είναι δική σου απόφαση !

 

EDIT 2: Εσύ λογικά θα πρέπει να έχεις την ιταλική και την αγγλική στη θέση της ισπανικής του παραδείγματος.

πιστεψε με δεν ειχα προθεση να προσβαλω κανενα απλα εκανα μια αγορα βασιζομενος στο φορουμ ,μαλλον δικο μου λαθος.σε ευχαριστω για τη βοηθεια σου το προσπαθησα αλλα δυστηχως οταν τρεχεις το update δεν σου δινει μετα το ελεγχο της γλωσσας τη δυνατοτητα να has reviewed that the languages is correct, before “Updating”, overwrite

“C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf” in “C:\iPAQ\SP29839\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf”της ιταλικης στην δικη μου περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με δεν ειχα προθεση να προσβαλω κανενα απλα εκανα μια αγορα βασιζομενος στο φορουμ ,μαλλον δικο μου λαθος.σε ευχαριστω για τη βοηθεια σου το προσπαθησα αλλα δυστηχως οταν τρεχεις το update δεν σου δινει μετα το ελεγχο της γλωσσας τη δυνατοτητα να has reviewed that the languages is correct, before “Updating”, overwrite

“C:\iPAQ\SP29841\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf” in “C:\iPAQ\SP29839\hx4700 _11011_SPA_AKU26.nbf”της ιταλικης στην δικη μου περιπτωση.

 

Δεν κατάλαβα σε πιο ακριβώς σημείο κώλυσες. Αν μπορείς γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

 

Οι οδηγίες από ότι κατάλαβα λένε:

 

Τρέχεις το αγγλικό .exe και πας και παίρνεις το nbf και το κάνεις rename αλλάζοντας το “ENG” σε “ITA” ?? από τον φάκελο που λέει και το κάνεις paste κάπου για να το έχεις.

 

Τρέχεις το ιταλικό .exe και αφού κάνει την αποσυμπίεση ΠΡΙΝ πατήσεις το τελικό update πας στο φάκελο που λέει και βάζεις το .nbf που έσωσες στο προηγούμενο βήμα κάνοντας αντικατάσταση.

 

Πατάς update για να ξεκινήσει.

Κάποιος άλλος φίλος ίσως μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

y4
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα σε πιο ακριβώς σημείο κώλυσες. Αν μπορείς γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

 

Οι οδηγίες από ότι κατάλαβα λένε:

 

Τρέχεις το αγγλικό .exe και πας και παίρνεις το nbf και το κάνεις rename αλλάζοντας το “ENG” σε “ITA” ?? από τον φάκελο που λέει και το κάνεις paste κάπου για να το έχεις.

 

Τρέχεις το ιταλικό .exe και αφού κάνει την αποσυμπίεση ΠΡΙΝ πατήσεις το τελικό update πας στο φάκελο που λέει και βάζεις το .nbf που έσωσες στο προηγούμενο βήμα κάνοντας αντικατάσταση.

 

Πατάς update για να ξεκινήσει.

Κάποιος άλλος φίλος ίσως μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

της νυχτας τα καμωματα τα βλεπει η μερα και γελαει :lol: το προσπαθησα σημερα το πρωι και πετηχε περασε την αγγλικη rom σε ευχαριστω troublefun για την βοηθεια και το ενδιαφερον σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρομερη αναβάθμιση σε 2005 μαζί με το firmware το τελευταίο!!

Πρώτη φορά βλέπω το PDA τόσο γρήγορο.Αξίζει.Είναι και τζάμπα πραμμα... αμα ψάξεις λίγο βρίσκεις πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρομερη αναβάθμιση σε 2005 μαζί με το firmware το τελευταίο!!

Πρώτη φορά βλέπω το PDA τόσο γρήγορο.Αξίζει.Είναι και τζάμπα πραμμα... αμα ψάξεις λίγο βρίσκεις πολλά...

 

Εχε υποψιν σου οτι ναι μεν ετσι ειναι τα πραγματα κατα 95% αλλα μερικες φορες που το filesys θα "μπαινει μπροστα", θα βλεπεις παλι ενα delay...

 

Στην περιπτωση αυτη καλο θα ειναι να μην το χρησιμοποιεις για 2-3 λεπτα μεχρι αυτο (το filesys) να τελειωσει τη δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποίησα το SPD BACKUP δοκιμαστικα.Έκανα backup και το ερωτημα είναι αν πχ χάσω το pda ή μου το κλέψουν μπορώ να χρησιμοποιήσω το backup σε άλλη συσκευή δεδομένου οτι έχω backup και για την κάρτα.

 

Ποιο πολύ με ενδιαφέρουν τα προγράμματα που έχω παρα το pda.Θέλω δηλαδη να είμαι σίγουρος οτι και να χαθεί το pda ή π.χ αν χαλάσει να μπορώ να χρησιμοποιήσω τα προγράμματα σε άλλο Pda.Eχω περάσει τα WM 2005.Κανένα άλλο καλό πρόγραμμα για backup σε WM2005?

 

Ας απαντήσει κάποιος!!!PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι απίθανο να παίξει ένα πλήρες backup από μια συσκευή σε μια άλλη γιατί αντιγράφονται και registry entries που δεν υπάρχουν ή είναι διαφορετικά στη νέα συσκευή και θα δημιουργήσουν πρόβλημα. Εδώ πολλοί είχαν πρόβλημα να επαναφέρουν την ίδια τους την συσκευή με κάποιο backup.

 

Να μαζεύεις τις εφαρμογές και τους κωδικούς τους σε κάποιο σημείο στο PC σου ώστε να τα έχεις σε πρώτη ζήτηση και φυσικά να έχεις αντίγραφα από τα αρχεία δεδομένων σου στο PC και πάντα ενημερωμένο το Outlook με όλα τα contacts, appointments, tasks κλπ.

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γενικά είναι απίθανο να παίξει ένα πλήρες backup από μια συσκευή σε μια άλλη γιατί αντιγράφονται και registry entries που δεν υπάρχουν ή είναι διαφορετικά στη νέα συσκευή και θα δημιουργήσουν πρόβλημα. Εδώ πολλοί είχαν πρόβλημα να επαναφέρουν την ίδια τους την συσκευή με κάποιο backup.

 

Να μαζεύεις τις εφαρμογές και τους κωδικούς τους σε κάποιο σημείο στο PC σου ώστε να τα έχεις σε πρώτη ζήτηση και φυσικά να έχεις αντίγραφα από τα αρχεία δεδομένων σου στο PC και πάντα ενημερωμένο το Outlook με όλα τα contacts, appointments, tasks κλπ.

 

Αν ήταν τόσο εύκολο απλά να μαζέψω τις εφαρμογές δε θα υπήρχε πρόβλημα.Το θέμα είναι ότι έχω πάνω από 120 ιατρικές εφαρμογες στο PDA των οποίων η εγκατάσταση γίνεται μέσω ίντερνετ σε συγχρονισμό με την συγκεκριμένη σελίδα και σε μερικούς μήνες μπορεί να αλλάξει ο τρόπος εγκατάστασης των προγραμάτων και δε θα δουλέυουν τα σπαστηράκια μου..

 

Σας μπέρδεψα?Η μόνη λύση είναι να πάρω και δεύτερο PDA για να εγκαταστήσω πάλι όσο είναι καιρός.

Παντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια μολις η μπαταρια πεσει κατω απο 10% το 4700 κλεινει τη sd.ειναι νορμαλ αυτο? γιατι ενα 2790 που ειχα δεν το εκανε.
πιστευω ναι,το κανει σε μενα στο 2020i-s100;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος GPS που να συνδέεται στη CF; Αν ναι, έχασε ή κέρδισε σε ταχύτητα, αυτονομία ή φορητότητα από το αν χρησιμοποιούσε bluetooth GPS;
Link to comment
Share on other sites

έχω χρησιμοποιήσει εγώ.

 

1. τεράστεια διαφορά στην αυτονομία (δεν το συνιστώ!)

 

2. ογκώδες

 

3. για να πιάσει (μέσα σε αμάξι) πρέπει να του βάλεις εξωτερική κεραία (συνήθως έχουν στη συσκευασία).

 

με λίγα λόγια μακρυά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια για να μην το σπάσω το ρημάδι, επειδή για δεύτερη φορά δεν μου συγχρονίζει πως κάνω hard reset; το έχω με wm5.

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια για να μην το σπάσω το ρημάδι, επειδή για δεύτερη φορά δεν μου συγχρονίζει πως κάνω hard reset; το έχω με wm5.

Σας ευχαριστω

 

http://h18000.www1.hp.com/products/ipaqmobile/hx4700/howdoi/hdi-reset_hard.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση, μ αυτό τον συνδυασμό δεν μπορεσα ποτε να κάνω hard reset και έλεγα μήπως υπάρχει διαφορετικός τρόπος. Τελος πάντων έκανα κατι άλλο και έκενα συγχρονισμό.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απο τη στιγμή που έκανα την αναβάθμιση στο 2.01 δεν μπορώ να εγκαταστήσω Ελληνικό Keyboard. Ουσιαστικά μπλοκάρει και σταματάει να συνδέεται με το Active Sync. Έχει τύχει σε άλλον; Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...