Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

symplekti έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ζητήσεις αντικατάσταση με καινούριο από το play247!

Και καλά θα κάνουν από το play247 αν θέλουν να αγοράζουμε από αυτούς και όχι από ξένα μαγαζιά όπως κατά καιρούς λένε μέσα από το forum να σέβονται αυτήν τη στοιχειώδη υποχρέωση τους.

Μέσα σε 30 μέρες και από τη στιγμή που το προϊόν σου έχει πρόβλημα οφείλουν να στο αντικαταστήσουν με καινούριο.

Πάρε τηλέφωνο και έπεμεινε να γίνει αντικατάσταση

Είναι δικαίωμα σου

Χαιρετισμούς σε όλους.

 

Ενημερώθηκα για την περίπτωση του symplekti και μάλλον είμαι και ο πλέον αρμόδιος να μιλήσω. Ο symplekti τηλεφώνησε στα γραφεία μας για το εν λόγω πρόβλημα. Στην κουβέντα που είχε με τον υπεύθυνο και επειδή φάνηκε να γνωρίζει από ρυθμίσεις κτλ, συμφώνησε να προσπαθήσει 2-3 πράγματακια ακόμα (σαν κι αυτά που παραπάνω αναφέρθηκαν και σε πολλές περιπτώσεις λύνουν το πρόβλημα) και τελικά δεν βρεθεί κάποια άκρη να επικοινωνήσει πάλι μαζί μας ή με την ΗΡ απευθείας.

 

Κανένας δεν του στέρησε το δικαίωμα του DOA των 30 ημερών της ΗΡ, που το Play247.gr καλύπτει 100%. Απλά είτε θα το έστελνε σε εμάς για ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση, είτε θα το πήγαινε σε κάποιο εξουσιοδοτημένο Service (π.χ. Πουλιάδης) για ΑΜΕΣΗ και πάλι αντικατάσταση. Απλά αν επέλεγε την πρώτη περίπτωση, θα είχαμε μια καθυστέρηση 1-2 εργάσιμων ημερών, ωστε να στείλουμε εμείς το προιον στο Service για να πάρουμε και την τυπική έγκριση για αντικατάσταση λόγω DOA. Σε κάθε περίπτωση ο symplekti θα είχε μια συσκευή του "κουτιού" στα χέρια του ASAP.

 

symplekti ποιος σου είπε να μπλέξεις με Ολλανδίες κτλ? Γιατί δεν επικοινώνησες και πάλι μαζί μας εφόσον δεν κατάφερες κάτι με τις ρυθμίσεις;

 

kplr είσαι γνώστης και ξέρεις πολύ καλά το DOA 30 ημερών της HP. Γιατι να μην το σεβάστουμε; Αν δεν το κάναμε θα είχαμε πρόβλημα με την εταιρεία.

 

Εδώ αλλάζουμε ανοιγμένες κάρτες μνήμης των πελατών μας, που ήταν και φταίξιμο τους. Παράκαλω τα μέλη που εξυπηρετήθηκαν κατα αυτον το τρόπο να το αναφέρουν εδώ...(Κλασσικό παράδειγμα η αγορά MMC για Nokia 6260... :!: )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanx kplr για την συμβουλη αλλα ηδη εχω κανει αιτηση για service.. Αν δεν ειχα βιαστει να την κανω θα επεμενα για αντικατασταση αφου εχω δικαιωμα αλλαγης μεσα σε 30 μερες (το οποιο δεν ηξερα). Δυστυχως ομως η ups χθες αφησε ειδοποιητηριο για την παραδωση των εγγραφων επειδη δεν βρηκε κανενα εδω. Οποτε λογικα τωρα δεν μπορω να κανω κατι τετοιο.

 

Επικοινώνησε μαζί μας και άσε την UPS και την ΗΡ. Έιναι δικό μας θέμα και δεν έχεις δεσμευτεί πουθενά απεναντί τους. Ούτως ή άλλως η νέα συσκευή που θα πάρεις θα έχει άλλο S/N. Κακώς που δεν μας ενημέρωσες για τις κινήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα ησασταν οι πρωτοι με τους οποιους επικοινωνησα!!! Και ο πωλητης με τον οποιο μιλησα (ζητησα και τον τεχνικο μηπως ηξερε τιποτα παραπανω αλλα ελλειπε) μου ειπε ακριβως οτι εκανα!! Συγκεκριμενα μου ειπε οτι και σας αν το εστελνα με την σειρα σας θα το στελνατε στην HP για επισκευη και για να γλυτωσω τον χρονο μεταφορας (Αθηνα-->Πατρα-->HP και το αντιστροφο) να το στειλω εγω! Δεν πηρα μονος μου την πρωτοβουλια! Ριξε μια ματια και στα μηνυματα πιο πριν.

 

Για να ακριβολογουμε το παρελαβα μια μερα μετα την αποστολη του και επειδη το bluetooth ηταν απο τα πρωτα χαρακτηριστικα του που με ενδιεφερε ηταν το πρωτο που δοκιμασα να ενεργοποιησω και αφου ειδα οτι δεν γινοταν επικοινωνησα κατευθειαν μαζι σας (την επομενη μερα της παραλαβης το πρωι). Ο πωλητης με τον οποιο μιλησα μου ειπε οτι ο τεχνικος ελειπε για λιγο και γι'αυτο με εξηπυρετησε εκεινος. Αν ειναι ευκολο επιβεβαιωσε τα λεγομενα μου!

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετισμούς σε όλους.

 

 

play247! Εύγε..Πολύ σωστή και επαγγελματική συμπεριφορά!

Προφανώς έγινε παρεξήγηση με την περίπτωση του symplekti..

Αλλά τέλος καλό όλα καλά..

Μακάρι και άλλα καταστήματα να έχουν την ίδια αντιμετώπιση προς τους πελάτες τους!

Link to comment
Share on other sites

play247! Εύγε..Πολύ σωστή και επαγγελματική συμπεριφορά!

Προφανώς έγινε παρεξήγηση με την περίπτωση του symplekti..

Αλλά τέλος καλό όλα καλά..

Μακάρι και άλλα καταστήματα να έχουν την ίδια αντιμετώπιση προς τους πελάτες τους!

 

Οσο για την επαγγελματικη συμπεριφορα τους δεν εχω το παραμικρο παραπονο (ακομα και ο πωλητης που μου ειπε να επικοινωνησω με την HP προσπαθουσε επι 5' να δει τι φταιει, που στο κατω κατω δεν ειναι η δουλεια του και θα μπορουσε να μου πει να παρω αργοτερα για να μιλησω με τον τεχνικο). Απλα εγω εκανα οτι με συμβουλεψε!

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Μα ησασταν οι πρωτοι με τους οποιους επικοινωνησα!!! Και ο πωλητης με τον οποιο μιλησα (ζητησα και τον τεχνικο μηπως ηξερε τιποτα παραπανω αλλα ελλειπε) μου ειπε ακριβως οτι εκανα!! Συγκεκριμενα μου ειπε οτι και σας αν το εστελνα με την σειρα σας θα το στελνατε στην HP για επισκευη και για να γλυτωσω τον χρονο μεταφορας (Αθηνα-->Πατρα-->HP και το αντιστροφο) να το στειλω εγω! Δεν πηρα μονος μου την πρωτοβουλια! Ριξε μια ματια και στα μηνυματα πιο πριν.

 

Για να ακριβολογουμε το παρελαβα μια μερα μετα την αποστολη του και επειδη το bluetooth ηταν απο τα πρωτα χαρακτηριστικα του που με ενδιεφερε ηταν το πρωτο που δοκιμασα να ενεργοποιησω και αφου ειδα οτι δεν γινοταν επικοινωνησα κατευθειαν μαζι σας (την επομενη μερα της παραλαβης το πρωι). Ο πωλητης με τον οποιο μιλησα μου ειπε οτι ο τεχνικος ελειπε για λιγο και γι'αυτο με εξηπυρετησε εκεινος. Αν ειναι ευκολο επιβεβαιωσε τα λεγομενα μου!

 

Συμφωνούμε απολύτως!!! Τα ίδια γράφω και στο δικό μου post. Απλά service αποκαλούμε και την περίπτωση του DOA. Τι το έστελνες σε εμάς, τι το πήγαινες στην ΗΡ ( Πουλιάδη π.χ.) θα έμπαινε στο service για έλεγχο και θα έπερνες καινούριο! Γιατί έμπλεξες με εξωτερικό; Ποιος στο είπε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε απολύτως!!! Τα ίδια γράφω και στο δικό μου post. Απλά service αποκαλούμε και την περίπτωση του DOA. Τι το έστελνες σε εμάς, τι το πήγαινες στην ΗΡ ( Πουλιάδη π.χ.) θα έμπαινε στο service για έλεγχο και θα έπερνες καινούριο! Γιατί έμπλεξες με εξωτερικό; Ποιος στο είπε αυτό;

 

Μολις μιλησα με το 247. Οντως η ολη παρεξηγηση ηταν η ταυτιση του service με το DOA. Οι κινησεις που ακολουθησα καθαρα για τα πρακτικα ειναι για να μην την πατησει και κανενας αλλος ειναι οι ακολουθες:

 

1) Μιλησα με το 247 οπου εγινε το μπερδεμα

 

2) Επικοινωνησα με το hepldesk της HP (80111225547 επιλογη 2) οι οποιοι ενω με ρωτησαν ημερομηνια αγορας δεν με ενημερωσαν για το δικαιωμα αντικαταστασης

 

3) Μου ζητησαν τα στοιχεια μου και εκεινοι μου εστειλαν την φορμα για την επιστροφη του HP μου στα κεντρικα τους για επισκευη.

 

Απλα εγω επειδη αυτο ειναι το πρωτο μου PDA θεωρησα τα παραπανω την κλασσικη διαδικασια.. Αυτα.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα. ειναι καλο μεσα στο φορουμ να εχουμε αντιπροσωπους μαγαζιων :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παραγγειλει ενα HP 4700 απο το Play ξερεις κανεις ποσο χρονο χρειαζεται η παραδοση?ΥΓ Αθηνα μενω.
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

1 εργασιμη... Απλα επειδη σημερα μιλησα μαζι τους και εχουν ελλειψη παρε καλυτερα τηλ. για να μαθεις αν το δικο σου το ειχαν η το περιμενουν!
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το Tweaks2K2.NET.v3.0 αλλα οταν παω να το τρεξω μου βγαζει μηνυμα λαθους.Υπαρχει κανεις που να ξερει τι γινεται?Ξεχασα εχω ενα HP4700 :O
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι. πρεπει να κατεβασεις την τελευταια εκδοση. η το φιξ που εχει στο σαιτ του.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο ειναι το site?Γιατι εγω το κατεβασα απο αλλου.Ευχαριστω
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω. στο σαιτ του προγραμματιστη εχει καποιο φιξ για το 4700 στο θεμα του .NET

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εχω στο ρευμα το HP4700 μετα απο ενα διαστημα χωρις να το χρησιμοποιησω εμφανιζεται στην οθονη ενα ημερολογιο με κατι φωτογραφιες κατι δηλαδη σαν screen saver και δυστυχως οσο και αν εψαξα δεν μπορεσω να το απενεργοποιησω.Ξερει κανεις πως μπορω να το απενεργοποιησω?
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

dashboard η καπως ετσι λεγεται. το εχει στα προγραμματα. πατα "δεξι κλικ" (tap'n hold) και εχει επιλογη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανεις που μπορω να βρω φορτιστη αυτοκινητου για το ipaq 4700 ??? :worry:

Για Ελλαδα εννοω ...................

 

 

Ευχαριστώ ............ :)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

απλα παρε καποιον που εχει θυρα usb (ειναι πιο βολικο) :)

 

ισως εχει το play247.gr

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανεις που μπορω να βρω φορτιστη αυτοκινητου για το ipaq 4700 ??? :worry:

Για Ελλαδα εννοω ...................

 

 

Ευχαριστώ ............ :)

 

Άν έχεις σκοπό να αγοράσεις και GPS σου προτείνω να πάρεις το FORTUNA CLIP ON που έχει φορτιστή αυτοκινήτου και ταυτόχρονα φορτίζει και το 4700 και το GPS (TOP!!!). Εγώ δεν το ήξερα και αγόρασα πρώτα φορτιστή για το 4700 και μετα μου ήταν άχρηστος. Βέβαια να ξέρεις πως θα πρέπει να έχεις το ανταπτοράκι που σου δίνει το 4700 στο κουτί το για να το βάλεις στον φορτιστή για να δουλέψει... ή να παραγγείλεις άλλο απο την HP.

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

απλα παρε καποιον που εχει θυρα usb (ειναι πιο βολικο) :)

 

ισως εχει το play247.gr

 

 

Εχω , αλλα με το 4700 δεν δουλευει :( !!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το ήξερα και αγόρασα πρώτα φορτιστή για το 4700 και μετα μου ήταν άχρηστος.

 

 

 

Θα μου τον κανεις δωρο λοιπον ..... :rolleyes: :lol: :lol:

 

 

Σοβαρα τωρα , αν σκεφτεσαι να τον πουλησεις .....με ενδιαφερει .. :)

 

 

Ευχαριστώ για την απαντηση ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

εχεις ενεργοποιησει την φορτιση μεσω usb?

 

 

Nαι , την εχω στο "slow charge"...

 

Exω εναν φορτιστη αυτοκινητου που μπαινει στη θεση του αναπτηρα και στην πανω μερια του εχει εισοδο για καλωδιο usb...

Δυστυχως δεν μπορει να φορτισει το 4700 :( ...μαλλον κατι εχει κανει η HP με την εισοδο του 4700...

 

 

Μου φενεται θα παω να παρω ενα τροφοδοτικο αυτοκινητου απο τα 12v στα 220v και θα φορτιζω οτι θελω απο τους κανονικους φορτιστες τους ....

 

 

Για αλλη μια φορα να πω οτι η HP εδω στη χωρα μας εχει τα ΜΑΥΡΑ της τα ΧΑΛΙΑΑΑΑ :down: :rocket:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...