Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το κανεις αυτο το αμαξι θα γινει χαλια με τα καλωδια κλπ. παρε τοτε εναν αυθεντικο φορτιστη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα ηρθε το καινουργιο 4700 μου. Η αμεση εξυπηρετηση απο τα παιδια του play247 μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις! Παρασκευη παρελαβαν σημερα το πρωι το πηρα στα χερια μου! Μια ερωτηση: μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να περασω τις εφαρμογες στην SD και οχι στην κυρια μνημη του τηλεφωνου?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

μια αναζητηση και εισαι οκ. υπαρχει ειδικο θεμα για αποριες... !!!

 

καλοριζικο ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μια αναζητηση και εισαι οκ. υπαρχει ειδικο θεμα για αποριες... !!!

 

καλοριζικο ;)

 

Δυστυχως οσο και αν εψαξα μεσω της αναζητησης δεν βρηκα τιποτα για αυτο και εκανα το post.. Μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιο topic θα βρω την απαντηση να το ψαξω manually? Και κατι πιο σχετικο (ελπιζω) με το 4700. Πατωντας στα chip διπλα απο την μπαταρια μ μνημη που δειχνει ειναι η ram του? Και αν ναι που πρεπει να μετακινησω τον κερσορα για να εχω οσο το δυνατον περισσοτερη ελευθερη? Thanx.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το καινουργιο 4700 μου. Η αμεση εξυπηρετηση απο τα παιδια του play247 μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις! Παρασκευη παρελαβαν σημερα το πρωι το πηρα στα χερια μου! Μια ερωτηση: μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να περασω τις εφαρμογες στην SD και οχι στην κυρια μνημη του τηλεφωνου?

Αν εννοεις οταν κάνεις εγκτάσταση τοτε όταν σε ρωτάει αν θέλεις να κάνει εγκατάσταση στη default θέση λες όχι και μετά ορίζεις την SD. Αν εννοεις να μετακινήσεις αρχεία αυτό στο κάνει το tweaks2k2

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχει σχετικα μικρη ραμ κουνα την μπαρα αριστερα για να μεινουν ελευθερα 6-7 Μβ για αποθηκευση μονο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αν το κανεις αυτο το αμαξι θα γινει χαλια με τα καλωδια κλπ. παρε τοτε εναν αυθεντικο φορτιστη.

 

 

Αλεξη , ξερεις αν μπορω να βρω τιποτα εδω στην Αθηνα , η μονο με παραγγελια απ'εξω?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

δες αν εχει το http://www.play247.gr

η το πλαισιο

η η εδω αντιπροσωπια.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε TLG (τα λέμε και στο off-road μάλλον :) ) δοκίμασε να συνδέσεις το καλώδιο που σου δίνει η HP με αυτό το ανταπτοράκι (δεν ειναι ακριβώς usb) αντί για την βάση. Αν δεν φορτίζει βλέπουμε. Αυτό που ειπώθηκε με το fortuna ισχύει και με γλίτωσε από εξοδα και καλώδια.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ηθελε να το φορτισει μεσα στο αμαξι με την βαση; γιαυτο ισως ειχε προβλημα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν ήθελε να το φορτίσει με αυτό τον τρόπο. Πάντως στο play247 έχει καλώδιο και αντάπτορα αναπτήρα και μαζί με το ανταπτορακι της HP θα κάνει δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Θα μου τον κανεις δωρο λοιπον ..... :rolleyes: :lol: :lol:

 

 

Σοβαρα τωρα , αν σκεφτεσαι να τον πουλησεις .....με ενδιαφερει .. :)

 

 

Ευχαριστώ για την απαντηση ...

 

Θα στον έκανα δώρο αλλά ατύχησες γιατί έχω δύο αυτοκίνητα οπότε τον άλλο φορτιστή τον έχω πεταμένο στο άλλο... :p

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χθες εβαλα μια SD και αρχισα να φορτωνω προγραμματα.. Τα φορτωσα μεσω του activesync και οποτε με ρωτουσε που να τα εγκαταστησει του ελεγα στην SD. Παρ'ολα αυτα αφου τελειωσα πηγαινοντας system --> memory βλεπω οτι ενω εχω program memory allocated 45MB (εχω μετακινησει την μπαρα οσο πιο αριστερα γινεται) εχω in use 20 και free 26!! Ειναι λογικο αυτο?? Και μαλιστα αυτη την αναλογια την παιρνω εχοντας κανει disable ολα τα today plugins! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να την αυξησω?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα σοφτ ρεσετ και πες ποσο εχεις.

 

Με soft reset πηγε in use 13 και free 32.. Αλλα δεν εχω περασει τιποτα στην κυρια μνημη!

Εκανα μια ευρεση στην για εφαρμογες που καταλαμβανουν πανω απο 64kb μνημης και μου εβγαλε καποιες αλλα σε ολα μου βγαζει το συμβολακι της μνημης (οχι της SD αλλα του ipaq store). Απο την στιγμη που δεν τρεχει καμια εφαρμογη τι καταλαμβανει τα 13MB?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

13 στα μερος αποθηκευσης της μνημης; ειναι απο αυτα που εχει μεσα. και απο αρχεια που εχεις δει στο νετ. -> memaid.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

13 στα μερος αποθηκευσης της μνημης; ειναι απο αυτα που εχει μεσα. και απο αρχεια που εχεις δει στο νετ. -> memaid.

 

Το προβλημα alex ειναι οτι τα in use ειναι στην μερια των προγραμματων.. Και τωρα εγιναν 18. :wacko: Παει να με τρελανει!

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι..Έχει σχέση με τα wm 2003.

Σε κάθε soft reset κάνει copy κάποια αρχεία συστήματος από τη rom στη ram , για να τρέχει πιο γρήγορα (γι'αυτό αργούν να ξεκινήσουν κιόλας)

 

Για το λόγο αυτό αν δεις και στο manual του 4700 σου θα δεις 64 mb available 5x to user..

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες απεκτησα και εγω το 4700. Το πηρα απο play247 610ε σε 6 ατοκες. Το καταστημα με εξυπηρετησε αψογα σε ολα και τους ευχαριστω, πραγματικα πολυ επαγγελματικη αντιμετωπιση.

Ηθελα να ρωτησω για καποιο προγραμμα που ειχα διαβασει καπου αλλα δεν το βρισκω. Προκειται για ir remote controler με δυνατοτητα περιστροφης της οθονης, κατι χρησιμο για το 4700 που εχει τη θυρα απο κατω. Αν το ξερει καποιος ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

katarxas sas xereto olous..

 

thelo na sas rotiso kai ego kati mipos mporesete na mou dosete ta fota sas.

exo to eksis provlima me to hx4700.

exo mia sindesi adsl tin opia mirazo os eksis...modem alkatel 530>acsses poin dlink 1000...ta dio pc pou exo doulevoun kanonika episis kanonika doulevi kai to pocket pc e800..to provlima eine me to 4700 psaxno 3 meres tora tis rithmisis tou ma den katafera tipota...i aporia mou eine pos to e800 doulepse kateftian xoris na rithmiso tipota.perni mono tou ip apo to AP.sto 4700 vlepo oti to diktiaki eine conect ma den pernai to internet.........an kapios mpori na voithisi perimeno.....thanks

Link to comment
Share on other sites

Τι ασφάλεια χρησιμοποιείς στο δίκτυο;

 

 

to exo open pros to paron gia na kano tis sindEsis......

telika vlepo oti kai to 4700 eine sindedEmeno

kai to provlima eine ston explorer tou 4700..to msn messanger sto 4700 doulevi kanonika...pos mporo na do an exi klisti tin 8080.mou vgazi sinexia not found this page......many thenks

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει προβλήματα με WPA το 4700, οπότε πρόσεξε το όταν θα ρυθμίσεις την ασφάλεια..

Το msn messenger χρησιμοποιεί ίδιο port με IE για κείμενο, οπότε δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Έχεις επιλέξει Connects to Work?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει προβλήματα με WPA το 4700, οπότε πρόσεξε το όταν θα ρυθμίσεις την ασφάλεια..

Το msn messenger χρησιμοποιεί ίδιο port με IE για κείμενο, οπότε δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Έχεις επιλέξει Connects to Work?

......

 

telika ekana hard reset kai tora doulevi,malista tora apanto me ayto..

den mporo na katalavo ti na ftei,,,,an kano restore apo to backup file pou esosa les na ksanakolisi o explorer?

 

pantos thenkss

edo mesa iste gatonia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...