Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλυσα το θέμα με την εφαρμογή Fonter που έχει Ελληνικά, διάλεξα & κατέβασα την γραμματοσειρά Arevlt. Δείχνει ωραία και στο σύστημα και σε πλοήγηση.

και εγω μια απο τα ιδια, με καποιο apk και αιτημα root αλλαξα γραμματοσειρα, μολις ειδε ο πελατης μου την γραμματοσειρα απ το δηθεν lollipop, μου ειπε "παρτο πισω" χαχαχαχα

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nα τολμησω να ρωτησω κατι....να το παραγγειλω ξανα? το πρωτο το πουλησα κ ολα καλα μεχρι τωρα, ειναι πολυ ομορφο το ατιμο ομως και μου το ζητανε, να τολμησω λετε? η θα μου ερθει κανενα δικο σας επισκευασμενο???????? :lol:

Είναι δυνατόν να σκέφτεσαι να δωσεις 190€ για να ξαναπαραγγειλεις την νo1 πατάτα απο πλευράς προβλημάτων επειδή είναι ομορφο? Πρεπει να χεις βίτσιο. Δεν εξηγειται αλλιως. Εδώ διάβασα οτι ουτε το λολιποπ είναι λολιποπ αλλά έχει μια αίσθηση λολιποπ. Κανονική κοροϊδία δηλαδή απο τους κινέζους, οποτε μου φαίνεται δύσκολο να βγει και κανονικό λολιποπ. Με τα 190€ είσαι σίγουρος οτι δεν παίρνεις κάτι άλλο καλυτερο? Και ειδικα 4g ? Δεν με ενδιαφέρει να κάνω διαφήμιση αλλά μου στειλανε ενα διαφημιστικο και διάβασα για το elephone p3000s. 4g, octacore, gorilla, 2gb ram, nfc, κ.λ.π στα 126€. Μου φαίνεται πιο τίμιο απο το zero.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να σκέφτεσαι να δωσεις 190€ για να ξαναπαραγγειλεις την νo1 πατάτα απο πλευράς προβλημάτων επειδή είναι ομορφο? Πρεπει να χεις βίτσιο. Δεν εξηγειται αλλιως. Εδώ διάβασα οτι ουτε το λολιποπ είναι λολιποπ αλλά έχει μια αίσθηση λολιποπ. Κανονική κοροϊδία δηλαδή απο τους κινέζους, οποτε μου φαίνεται δύσκολο να βγει και κανονικό λολιποπ. Με τα 190€ είσαι σίγουρος οτι δεν παίρνεις κάτι άλλο καλυτερο? Και ειδικα 4g ? Δεν με ενδιαφέρει να κάνω διαφήμιση αλλά μου στειλανε ενα διαφημιστικο και διάβασα για το elephone p3000s. 4g, octacore, gorilla, 2gb ram, nfc, κ.λ.π στα 126€. Μου φαίνεται πιο τίμιο απο το zero.

Εχεις απολυτο δικιο, το lollipop το περασα στο κινητο του πελατη μου και ειναι μια φολα και μιση, οσο για τα υπολοιπα λειτουργικα που κοκορευεται η umi ειναι ολα κινεζιες και ημιτελη και κλεμενα απο αλλες εταιρειες, αντι να κοιταξουν να κανουν αλλαγες στο hardware που ειναι τρελα προβληματικο, περηφανευονται για @@ριες που μας δινουν σε επιπεδο λειτουργικου, ΔΕΝ την ξαναπαταω....το μονο θετικο ειναι οτι μου στελνουν απο το focalprice μπαταρια-πισω κρυσταλλο και φιλμ προστασιας για το κινητο εντελως δωρεαν, επειδη εχω πολυ καλη σχεση μαζι τους λογο αγορων θα μαθω τι χασουρα ειχαν τελικα απο το εν λογο κινητο και πως την αντιμετωπιζουν.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μετά από 2 μήνες (και πολύ άντεξα) χρήσης του UMI Zero, το πακέταρα και το έστειλα πίσω στον πωλητή για full refund. Αγορά από aliexpress (3000 κομμάτια). Μέχρι και την τελευταία μέρα λειτουργούσαν όλα άψογα εκτός από την μπαταρία. Ήμουνα με όλα υπερευχαριστημένος: Σήμα, κάμερα, οθόνη, εμφάνιση, wifi, 3G, θερμοκρασίες, ταχύτητα κτλ... Στην αρχή η μπαταρία του ήταν κανονική, δηλαδή έβγαζε μια μέρα άνετα με μέτρια χρήση. Όταν όμως άρχισε να φουσκώνει από πίσω, άρχισε να πέφτει και η απόδοσή της αισθητά. Τελικά κατήντησα να το φορτίζω 3 και 4 φορές τη μέρα, μιας και αυτονομία της έφτανε τις 4-5 ώρες με μέτρια χρήση! Με άφησε εκτεθειμένο ουκ ολίγες φορές! Το aliexpress αποδέκτηκε το αίτημά μου και ελπίζω να μου επιστρέψει τα λεφτά μου πίσω. Παρήγγειλα ήδη το Jiayu S3 (3GB RAM).
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εγκαθιστωντας την v3.09 ειδα διαφορα, δεν επανεκκινει πλεον και η μπαταρια σε standby ολη νυχτα δεν επεσε ουτε 1%, να τονισω οτι η συσκευη ειναι απο τις πρωτες που εφυγαν απο κινα, την ειχα πληρωμενη απο pre sale. Οσο για το δηθεν lollipop και τα αλλα εντελως κινεζικα λειτουργικα που μας δινει η umi, τι να πω.....αισχος. Το root joy απλοποιει την διδικασια flashing για τον απλο χρηστη αλλα δεν κανει για τον εμπειρο, πολλους θα τους μπερδεψει και θα τους παιδεψει διοτι καθε φορα που το κινητο ξεκινα μετα απο επιτυχης download του αρχειου rom το joy απλα τρελενεται..... αυτα.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επιστρέψω τη συσκευή μου στο to2c που την αγόρασα και να μου στείλουν άλλο κινέζικο κινητό πληρώνοντας τη διαφορά αν είναι ακριβότερο. Τι λέει η επίσημη umi Ελλάδας γι'αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το Jiayu G4s. Θα το έκανα με το Jiayu S3, αλλά είναι πολύ μεγάλη η οθόνη στις 5.5" για 'μένα.

 

Βρίσκω το Umi Zero στα 180 ευρώ. Αξίζει; Τι λέτε;

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι άψογα!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το Jiayu G4s. Θα το έκανα με το Jiayu S3, αλλά είναι πολύ μεγάλη η οθόνη στις 5.5" για 'μένα.

 

Βρίσκω το Umi Zero στα 180 ευρώ. Αξίζει; Τι λέτε;

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι άψογα!

Ποιό εύκολα θα πιάσουν τόπο τα 180€ αν τα πετάξεις στον Πηνειό!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι και φουσκωμένος τώρα από τις βροχές. Κρίμα δεν είναι;

 

Γιατί το λες; Είναι εκπληκτικό κινητό.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Είναι και φουσκωμένος τώρα από τις βροχές. Κρίμα δεν είναι;

 

Γιατί το λες; Είναι εκπληκτικό κινητό.

Διάβασε λίγο στο νήμα του και θα δεις ότι ψάχνουν με το ντουφέκι κάτοχο που να μην έχει θέμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα και λέω να ρισκάρω!

 

Μόνο με το Jiayu G4A είχα θέμα. Με όλα τα άλλα Κινέζικα που πήρα σε φίλους και γνωστούς δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια....ενα μυστηριο πραγμα....η συσκευη ειναι απο τις πρωτες με ολα τα γνωστα θεματα...περασα την 3,09 με το rootjoy και ενα πραγμα απιστευτο, ολα ειναι τελεια. Mπαταρια που κραταει 2 μερες (χωρις πολυ χρηση) wifi και σημα 3g τουμπανο παντου, επανεκκινησεις καθολου, και γκαζι τρελο χωρις lag. Μπαταρια χωρις φουσκωματα ακομη αλλα δεν χρησιμοποιω τον φορτιστη του, ακου 5.7v 2.4Α max, αυτο θα σκαει μπαταριες.....
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Xριστος ανεστη!! για οποιον ενδιαφερεται το δινω και εγω, πραγματικα χωρις προβληματα με την V3.09 και περιμενω απο focalprice πισω τζαμι + μπαταρια + προστατευτικα φιλμ.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Xριστος ανεστη!! για οποιον ενδιαφερεται το δινω και εγω, πραγματικα χωρις προβληματα με την V3.09 και περιμενω απο focalprice πισω τζαμι + μπαταρια + προστατευτικα φιλμ.

Χρόνια πολλά. Καλη ευκαιρία για οποιους θέλουν να το ξεφορτωθούν , να το κανουν μέσω του νήματος. Βλέπω υπαρχουν ακόμη "γενναίοι" αγοραστες. Κάντε τους και μια καλη τιμή και μετα φύγετε για 4g.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Καλη ευκαιρία για οποιους θέλουν να το ξεφορτωθούν , να το κανουν μέσω του νήματος. Βλέπω υπαρχουν ακόμη "γενναίοι" αγοραστες. Κάντε τους και μια καλη τιμή και μετα φύγετε για 4g.

Καμια σχεση φιλε συμφορουμιτη, εαν δεν λειτουργουσε αψογα δεν το εδινα σε κανεναν, να εχουμε και λιγο αξιοπρεπεια πανω μας...... :) απλως μου περισσευει ενα κινητο, τωρα αν δεν το παρει κανεις παλι δεν με χαλαει, σε λιγο καιρο θα εχω μια εξτρα μπαταρια ενα πισω τζαμι και ολα τα φιλμ προστασιας, οποτε μπορει και να το κρατησω στην οικογενεια!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση φιλε συμφορουμιτη, εαν δεν λειτουργουσε αψογα δεν το εδινα σε κανεναν, να εχουμε και λιγο αξιοπρεπεια πανω μας...... :) απλως μου περισσευει ενα κινητο, τωρα αν δεν το παρει κανεις παλι δεν με χαλαει, σε λιγο καιρο θα εχω μια εξτρα μπαταρια ενα πισω τζαμι και ολα τα φιλμ προστασιας, οποτε μπορει και να το κρατησω στην οικογενεια!!!

Εχεις δίκιο. Όπως το έγραψα φαίνονταν οτι πουλουσατε τα χαλασμένα. Δεν ενοουσα αυτό. Απλως οτι όσοι δεν το εχετε αναγκη ειναι καλη ευκαιρία να το πουλησετε.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα-εβγαλα την καρτα sim 3 φορές και την χάλασε δεν δουλευει ούτε σε άλλο κινητο.

Ολο προβλήματα αυτο το κινητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει χαμηλώσει κάποιος την συχνοτητα του επεξεργαστη?Επειδη ανεβαζει πολυ θερμοκρασια

και κάνει reboot προσπάθησα με καποια apps αλλα δεν μπόρεσα μένει κολημένος στα 2002 mhz.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ένα κλικ από το να το παραγγείλω. Πείτε μου τα αρνητικά είναι το φούσκωμα της μπαταρίας που μπορεί να ευθύνεται ο φορτιστής και ότι γδέρνεις τις SIM;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ένα κλικ από το να το παραγγείλω. Πείτε μου τα αρνητικά είναι το φούσκωμα της μπαταρίας που μπορεί να ευθύνεται ο φορτιστής και ότι γδέρνεις τις SIM;

Κατσε διαβασε τα προηγουμενα μονο αρνητικα να δεις

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ένα κλικ από το να το παραγγείλω. Πείτε μου τα αρνητικά είναι το φούσκωμα της μπαταρίας που μπορεί να ευθύνεται ο φορτιστής και ότι γδέρνεις τις SIM;

 

ρε πατριδα μην μπλεκεις με αυτο...αν διαβασεις το θεμα αλλα και σε ξενα site θα βρεις πολλα προβληματα..λιγοι ειχανε την τυχη με το μερος τους και μιλαμε για 200$

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από εδώ μέσα το έχει σε άριστη κατάσταση (αγρατσούνιστο) με το κουτί του και όλα τα παρελκόμενα και με την θήκη Ζ, το αγοράζω άμεσα με 150 ευρώ στον Paypal λογαριασμό του.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

την εκδοση lollipop (themed kitkat) μονο με το rootjoy περνιεται? το κατεβαζω και μου το βγαζει για ιο ...

δεν σου προτεινω να την εγκαταστησεις, πολλα προβληματα, γραμματοσειρα ελληνικων χαλια μαυρα, και ΔΕΝ ειναι lillipop. τσαμπα θα χασεις τον χρονο σου.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...