Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από GeekBuying έχει παραγγείλει κανείς άλλος (εκτός από εμένα); Του έχει έρθει;

Εμένα η κατάσταση είναι η ακόλουθη:

 

15-12-2014 08:11 The item is on transport to the country of destination GREECE

14-12-2014 16:36 The item is at the PostNL sorting center

12-12-2014 15:40 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

12-12-2014 15:17 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

11-12-2014 11:50 The item has arrived in the transit airport

10-12-2014 21:58 The item has left the originating country

10-12-2014 20:00 The item is at the airport of the originating country

10-12-2014 13:43 The item is at the airport of the originating country

10-12-2014 03:51 The item is ready for shipment

10-12-2014 03:50 The item is pre-adviced

09-12-2014 18:59 The item is at the airport of the originating country

 

Λέτε να έρθει τελικά; Είναι και registered mail πανάθεμά το (από NL - Ολλανδία)! Πάντως το τι γέλιο έχω ρίξει από χθες όταν ξεκίνησα να διαβάζω τα posts σε αυτό το thread δεν περιγράφεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω τα ίδια το πακέτο είχε λάθος διεύθυνση, και τους ζήτησα full refund, τελικά απάτη και μας προειδοποίησαν σοφά κάποιοι αλλά τζογάραμε. Τώρα τα λεφτά θα φανούν στο balance του PayPal? Γιατι σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια το πακέτο είχε λάθος διεύθυνση, και τους ζήτησα full refund, τελικά απάτη και μας προειδοποίησαν σοφά κάποιοι αλλά τζογάραμε. Τώρα τα λεφτά θα φανούν στο balance του PayPal? Γιατι σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα

 

Αδερφέ ο καθένας παιρνει το ρίσκο του.

Εμένα μου έπιασε το κινητό 145€ -τζαμπα- με κουπόνι. Αφού ηταν το paypal στην μέση δεν το σκέφτηκα καθόλου.

Το να περιμενω μια βδομάδα να φανούν στον λογαριασμό μου δεν θα με βγάλει έκτος οικονομικών ορίων αφού αυτός ο μηνας δεν με ζορισε ευτυχως.

Απλα παρραγελνεις απο άλλον. Και κατ'εμε μονο μέσω paypal μια ακόμη φορα.

Τουλάχιστον να μην παραγγείλει κάποιος άλλος απο εδώ μέσα.

Υπόψιν οτι τους έστειλα ενα mail και τους είπα οτι σε 3 έχουν γυρίσει ηδη Πίσω τα δέματα και μέσα σε 5 λεπτα μου είχαν γυρίσει ολο το ποσο!!!! Ενω το δεμα, είναι (και καλα) in transit.. EA069558213CN

Φαντασου το ζορι τους. Στειλτε και κάνα mail στην paypal μπας και τους δώσει πόδι.

Το θέμα είναι το εξης :

Που θα το βρούμε σε eu warehouse, μέχρι 220$ ;

Link to comment
Share on other sites

κι αλλος στη πατρα δυστυχως τη πατησα..εστειλα για refund και βλεπουμε..

 

Καλά, τί ρόλο παίζει η Πάτρα; Είναι κάποιο κέντρο συγκέντρωσης προς επιστροφή στη χώρα προέλευσης και αν ναι γιατί να επιστραφεί κάποιο δέμα αν δεν έχει γίνει πρώτα αποτυχημένη προσπάθεια παράδοσης; Είναι λάθος τα στοιχεία του παραλήπτη που έχουν βάλει οι Κινέζοι; Αν ναι, τηλεφωνώντας στα ΕΛΤΑ και αναφέροντας τον αριθμό αποστολής, δεν γίνεται να αιτηθείς την παράδοση, δίνοντας τα σωστά στοιχεία;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, τί ρόλο παίζει η Πάτρα; Είναι κάποιο κέντρο συγκέντρωσης προς επιστροφή στη χώρα προέλευσης και αν ναι γιατί να επιστραφεί κάποιο δέμα αν δεν έχει γίνει πρώτα αποτυχημένη προσπάθεια παράδοσης; Είναι λάθος τα στοιχεία του παραλήπτη που έχουν βάλει οι Κινέζοι; Αν ναι, τηλεφωνώντας στα ΕΛΤΑ και αναφέροντας τον αριθμό αποστολής, δεν γίνεται να αιτηθείς την παράδοση, δίνοντας τα σωστά στοιχεία;

 

μου εστειλε το μιονμπαι οτι μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει στον ελληνα διανομεα (ελτα) γιατι λεει ολες οι παραγγελιες απο ελλαδα δειχνουν πατρα

ζητησα refund και με παρακαλεσαν να τους δωσω 24 ωρες γιατι πιστευει οτι μπορει να το διορθωσει και να μου το στειλει

του ειπα οκ γιατι το θελω το κινητο..

 

υγ. σε ποιο ελτα να παρω τηλεφωνο; πειραια που θα πρεπε να ειναι ή πατρας;

Link to comment
Share on other sites

@crallakis4

Θα παρεις εδω 2103353777 στα κεντρικα και θα ρωτησεις δινοντας τους το t/n σου που βρισκεται το δεμα. Θα σου λυσουν την απορια.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Απλα μετα απο τις 24 ώρες μην δεχθεις για κανένα λογο να στο ξαναστείλουν... (Αυτό θα σου προτείνουν ειμαι σιγουρος)

 

συμφωνησα για refund εγω ο ιδιος

αλλα αν υπαρχει η δυνατοτητα το θελω το πακετο γιατι το βιαζομαι το κινητο..

 

@crallakis4

Θα παρεις εδω 2103353777 στα κεντρικα και θα ρωτησεις δινοντς τους το t/n σου που βισκεται το δεμα. Θα σου λυσουν την απορια.

 

ευχαριστω θα καλεσω τωρα

Link to comment
Share on other sites

κι αλλος στη πατρα δυστυχως τη πατησα..εστειλα για refund και βλεπουμε..

Γιατι το συννημενο δινει χρονο 25:00, ενω ο χρονος σταματα στο 23:59 ?

Δεν υπαρχει 00:00, ουτε 24:00.

Υπαρχει 23:59:59 και 00:00:01.

 

Εχετε ξαναδει χρονο 25:00 εσεις;

Edited by Kingsoft

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Το http://www.17track.net 23:00 δείχνει

 

Γιατι το συννημενο δινει χρονο 25:00, ενω ο χρονος σταματα στο 23:59 ?

Δεν υπαρχει 00:00, ουτε 24:00.

Υπαρχει 23:59:59 και 00:00:01.

 

Εχετε ξαναδει χρονο 25:00 εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρωινες ωρες πρεπει...

Και κατα πιθανότητα αν σου πουν όνομα παραλήπτη δεν θα είναι το δικό σου....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιος θηκη με πλαστικο που "κουμπωνει" στο τηλεφωνο και οχι με αυτοκολλητο Stiker .

Τετοιου τυπου

http://i.imgur.com/Vllhcmk.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αμέτρητες αναφορες μεχρι τωρα για την αποστολή και την παραλαβη απο συγκεκριμένο κινεζομαγαζο κανεις αλλος αν εχει κανει παραγγελία απο κανένα αλλο μαγαζι έχει κανένα νεο αν το στειλανε .Παντως ουτε μεσα στο Γενάρη δεν θα φτιάξει η κατάσταση με τις αποστολές umi zero .ΑΑ και κατι αλλο κάποιος που έγραψε οτι το εχει στα χερια ,του εκτος απο την αναφορά του "οτι ειναι πολυ καλο"μετα υπηρξε σιγη ασυρματου ΤΙ ΕΓΙΝΕ :blink:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθεια σας! Έχω παραγγείλει από το Ali express το uni zero στις 18/ 11 στις 27/ 11 μου το στέλνει αυτός με track number 75512856414112600004 Όλα καλά μέχρι εκεί... 1 του μηνός είναι Λονδίνο κ μετά πάει Γερμανία το πακέτο κ αλλάζει track number.. Εντάξει λέω όλα οκ! Αλλά κάπου στο σάιτ της gls μου έλεγε κάτι για επιστροφή!!! :-o εγώ πήρα ένα τηλέφωνο στην acs που συνεργάζεται με την gls κ μου είπαν το πακέτο επιστρέφει πίσω Αγγλία Γιατί είχε ένα θέμα με την μπαταρία! Εγώ επικοινωνώ με τον πωλητή από εκεί που το πήρα πριν 4 μέρες κ μου λέει ότι σε λίγες μέρες θα είναι Ελλάδα! Κ χθες από τις 30 μέρες που δίνει όριο το Ali express για να κάνω ακυρώσει τις παραγγελίας κ να πάρω πίσω τα λεφτά μου, μου το ανανεώσε συν άλλες 12 μέρες! Το Ali μου έστειλε το μήνυμα κ όχι οππωλητής! Τώρα δεν ξέρω τη να κάνω; Να περιμένω 10 μέρες ακόμα; Γιατί τον είδα πολύ σίγουρο τον πωλητή ότι θα το πάρω το πακέτο!!! Κ γιατί ακόμα μου εμφανίζει ότι είναι Λονδίνο; Καμία γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έγραψε οτι το εχει στα χερια ,

του εκτος απο την αναφορά του "οτι ειναι πολυ καλο"

μετα υπηρξε σιγη ασυρματου

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ :blink:

Eπαψε να ασχολειται μαζι μας και ασχολειται με το νεο του κινητο.

Ισως να τον κουρασαμε με τις ιδεες μας οτι δεν θα το παραλαβει ποτέ.

Ισως να τρεχει με τις απογραφες στην δουλεια λογω κλεισιματος ετους.

Ισως να βρηκε καινουρια κοπελα.

Ισως...

Ισως....

 

γιατι δεν στελνεις ενα pm να τον ρωτησεις κατ' ιδιαν;

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αμέτρητες αναφορες μεχρι τωρα για την αποστολή και την παραλαβη απο συγκεκριμένο κινεζομαγαζο κανεις αλλος αν εχει κανει παραγγελία απο κανένα αλλο μαγαζι έχει κανένα νεο αν το στειλανε .Παντως ουτε μεσα στο Γενάρη δεν θα φτιάξει η κατάσταση με τις αποστολές umi zero .ΑΑ και κατι αλλο κάποιος που έγραψε οτι το εχει στα χερια ,του εκτος απο την αναφορά του "οτι ειναι πολυ καλο"μετα υπηρξε σιγη ασυρματου ΤΙ ΕΓΙΝΕ :blink:

 

δεν εγινε κατι φιλε μου αν θες να ρωτησεις κατι ελευθερα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μου είπαν το πακέτο επιστρέφει πίσω Αγγλία Γιατί είχε ένα θέμα με την μπαταρία!

Οι μεταφορικες δεν γινεται να το ξνωριζουν αυτο, εκτος αν εκραγει η μπαταρια ή αν ειδοποιηθουν απο τον πωλητη του κινητου

 

Το Ali μου έστειλε το μήνυμα κ όχι οππωλητής!

Αρα, ο πωλητης ειχε παρει το Ali και του ζητησε παραταση για καποια λογικη και νομιμοφανη αιτια.

 

τον είδα πολύ σίγουρο τον πωλητή ότι θα το πάρω το πακέτο!!!

Αυτη ειναι η τακτικη των πωλησεων: η σιγουρια που εμπεουν στους πελατες.

Βεβαια υπαρχει και η μεθοδος της αναστροφου πωλησεως, αλλα δεν ειναι του παροντως.

Εγω θα περιμενα αλλες 10 μερες αφου μου τις εδωσε το Αλί.

Με τι εχεις πληρωσει αν επιτρεπεται, με paypal;

Σε παιρνει να ανοιξεις θεμα στο paypal?

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην καψερη ομαδα των αγοραστων του mionbuy

 

μενω κ δηλωσα διευθυνση αποστολης μυτιληνη

 

RF299246634SG

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-12-2014 15:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2014 07:08 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-12-2014 17:05 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑ Κ Δ 17-12-2014 09:00 ΠΑΤΡΑ Κ Δ

ετοιμαζεται μαλλον να επιστρεψει στα πατρια εδαφη :lol:

 

 

το site τους ειναι down

http://www.downforeveryoneorjustme.com/mionbuy.com

 

Φίλε προτείνω να πάρεις τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ και να πεις το πρόβλημα!!! Μηπως και βρεθεί λύση πριν επιστρέψει στα πάτρια εδάφη... :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχειPayPal το Ali έχει έναν άλλο τρόπο προστασίας το Ali παντός δεν χάνω τα λεφτά μου! Ωραία σε ευχαριστώ για όλα αυτά! Αυτό λέω κ εγώ να περιμένω λίγο ακόμα! Αλλά μου έκανε εντύπωση που γύρισε πίσω Αγγλία το πακέτο! Νορμάλ είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχειPayPal το Ali έχει έναν άλλο τρόπο προστασίας το Ali παντός δεν χάνω τα λεφτά μου! Ωραία σε ευχαριστώ για όλα αυτά! Αυτό λέω κ εγώ να περιμένω λίγο ακόμα! Αλλά μου έκανε εντύπωση που γύρισε πίσω Αγγλία το πακέτο! Νορμάλ είναι αυτό;

 

Φίλε μην αγχώνεσαι!!! Η παράταση είναι για να έχεις δικαίωμα να ζητήσεις την ασφάλεια συναλλαγής και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω!!! Το δέμα γύρισε πίσω γιατί απαγορεύεται να κυκλοφορεί μπαταρία σε αεροπλάνο εκτός και αν αναφέρεται η ποσότητα και σε τι χρησιμεύει!!! Λογικά θα έρθει το κινητό ή θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω μην αγχώνεσαι...

 

Για τα παιδιά με την πάτρα, ΠΑΡΤΕ ΕΔΩ 800 11 82000 ΣΥΝΤΟΜΑ όμως όχι του χρόνου και πείτε τους το πρόβλημα σας!!! ζητήστε εφόσον τα στοιχεία συμφωνούν να το στείλουν εκεί που πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμενα αλλες 10 μερες αφου μου τις εδωσε το Αλί.

Με τι εχεις πληρωσει αν επιτρεπεται, με paypal;

Σε παιρνει να ανοιξεις θεμα στο paypal?

 

Φίλε μην αγχώνεσαι!!! Η παράταση είναι για να έχεις δικαίωμα να ζητήσεις την ασφάλεια συναλλαγής και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω!!! Το δέμα γύρισε πίσω γιατί απαγορεύεται να κυκλοφορεί μπαταρία σε αεροπλάνο εκτός και αν αναφέρεται η ποσότητα και σε τι χρησιμεύει!!! Λογικά θα έρθει το κινητό ή θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω μην αγχώνεσαι...

 

Είχα αρχίσει να ανησυχώ πολύ... Αλλά οκ θα περιμένω λίγες ακόμα μέρες!!!:-) παντός σας ευχαριστώ όλους σας για το χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχετε αγορασει απο mionbuy προσοχη

 

το paypal ξερει το tracking number της αποστολης σας οποτε αν με καποιο τροπο παραλαβετε το πακετο

 

που ενας θεος ξερει τι εχει μεσα ισως να μπορουν απο το mionbuy να παρουν πισω τα λεφτα που σας εδωσαν πισω με το refund

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...