Jump to content

Doogee DG900 Turbo


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω θα τοδοκιμασω και αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να ερθει και το δικο μου την δευτερα και ελπιζω χωρις προβληματα.. Τουλαχιστον να μην εχει το προβλημα με το back button, που ειναι το πιο σημαντικο ολων. Δε βλεπω πολυ κινηση στο φορουμ παντως. Δεν πρεπει να εχει κανει μεγαλη επιτυχια το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρες ανεβάστε φωτογραφίες 18MP είναι αυτά

αν μπορείτε στην βέλτιστη ποιότητα θέλω να δω απεικόνιση στην οθόνη του pc

και με σκοτάδι

με χαλάει το 3g

ευχαριστώ

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ολο μου βγαζει προβλημα με την καμερα λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την καμερα εκανα και επαναφορα δοκιμασα με αλλη εφαρμογη τιποτα μονο αν κανω επαννεκηνηση ερχεται στα καλα αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ολο μου βγαζει προβλημα με την καμερα λεει δεν ειναι δυνατη η συνδεση με την καμερα εκανα και επαναφορα δοκιμασα με αλλη εφαρμογη τιποτα μονο αν κανω επαννεκηνηση ερχεται στα καλα αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο....

 

δεν το έχω το κινητό ίσως να τα έχεις κάνει

1 να διαγράψεις app που είναι για λήψη φωτογραφίας εκτός από την κύρια app της κάμερας

2 αν δεν έχεις αρχεία στη μνήμη του κινητού κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρόσεχε χάνεις όλα τα αρχεία σου από την μνημη του κινητού μην επιλέξεις διαγραφή αρχείων από την sd card ίσως και εφαρμογές να χάνεις δεν θυμαμαι. για καλό και για κακό βγάλε την sd card.

3 πέρνα ξανά την ρομ που έχεις ή άλλη rom

 

 

σε κάποιο κινητάκι,μου το είχε εμφανίσει και μένα αλλά δεν θυμάμαι πως το έλυσα

θα υπάρχει λύση σίγουρα παίζουνε λύσεις

βέβαια πριν περάσεις ρομ περίμενε κάποια άλλη απάντηση ή googlare το είτε στα ελληνικά όπως στο εμφανίζει στο κινητό είτε στα αγγλικά "the camera cannot connect in android"

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μολις μου εβγαζε αυτο για την καμερα πηγα και αλλαξα την γλωσσα του τηλεφωνου και μετα δουλευε κανονικα μεχρι στιγμης δεν μου το εχει ξαναβγαλει...
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει πυξίδα δημιουργεί κάποιο πρόβλημα (στη πλοήγηση ας πούμε)?

Γενικότερα αν λείπει από ένα κινητό ο compass sensor ρωτάω και ειδικότερα για το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ.

εχουμε κάποια απαντηση για εδώ; Δεν έχει δεκτή gps;

 

 

Έχω σοβαρό πρόβλημα με την θερμοκρασία. Σε αναμονή έχει 43 βαθμούς και στα παιχνίδια φτάνει μέχρι 60!!! Σε προγραμμα που έβαλα δείχνει ότι σε αναμονή η cpu τρέχει στα 726 hz ενώ το oppo 7a στα 330. Αν και πάλι δε νομίζω ότι αυτό πρέπει να είναι το πρόβλημα. Ίσως έχω πέσει σε έλλατωματικη συσκευή. Αλλιώς, εάν έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα τότε ίσως θα μπορούσε να διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση;

 

Πολλή φοβάμαι Ότι γίναμε beta testers. Ο καθένας απο εμάς έχει και διαφορετικό πρόβλημα και τα λεφτά που δώσαμε δεν ήταν και λίγα...

 

 

Έχετε βρει κάποια forum σχετικό με το κινητό; Στο Google δεν μου βγάζει τίποτα. Υπάρχουν custom rom; Θα υπάρξει official update;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Πριν ανοίξω αυτή την καρτέλα είχα ψηθεί παρά πολύ άγρια για αυτό το κινητό... Τώρα μάλλον θα σκεφτώ για άλλη εταιρεία... Οπότε είμαι ανάμεσα στα octa core Lenovo a806 και cubot x9.... Κρίμα πάντως φαινόταν πολύ καλό εργαλείο...
Link to comment
Share on other sites

http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=131.html

εχει update και τα tools για να την βαλεις.εγω δεν ειδα διαφορες για υπερθερμανση.

περιεχει 1.Upgrate Hotknot

2.Add "turn off" function for APP lock

3. add "3 finger screenshot" function

4.add "power saving" function in the touch screen when keep pressing "power" button

5.App icon shadow effect.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας χρονια πολλα και καλη χρονια .θελω βοηθεια μου εχει σβησει το κινητο και δεν ανοιγει με τπτ .μηπως κανεις μπορει να βοηθησει οτιδηποτε δεκτο .ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

την αναβάθμιση κανονικα δεν επρεπε να την κανει και απο το κινητο μεσω του wireless update??
Link to comment
Share on other sites

Επισης μου κανει εντυπωση γιατι εχει λιγοτερο απο 3gb για εγκατασταση εφαρμογων.. Εχει τον σκληρο δισκο χωρισμενο σε 2 μερη;

 

Root γινεται να το κανεις; Αν ναι με καποιο προγραμμα link2sd ισως να γινεται να τα μεταφερουμε στον αλλο χωρο του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=131.html

εχει update και τα tools για να την βαλεις.εγω δεν ειδα διαφορες για υπερθερμανση.

περιεχει 1.Upgrate Hotknot

2.Add "turn off" function for APP lock

3. add "3 finger screenshot" function

4.add "power saving" function in the touch screen when keep pressing "power" button

5.App icon shadow effect.

 

πως εκανες αναβαθμιση?μπορεις να εξηγησεις τα βηματα please...

Link to comment
Share on other sites

Το antutu λέει ότι λείπει ο αισθητήρες πλοήγησης. Δλδ δεν έχει GPS; Κάποιο καλό ξένο forum υπάρχει; Ή μόνο κινέζικα και ρώσικα sites;
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο Doogee, ολες οι rom τους ειναι για κλαματα. Εδω στο dg100 ακομη δεν εχει δωσει λυση για τον αισθητηρα φωτος, και στα μυνηματα απλα κανουν τους κινεζους!! Οσα μοντελα τους εχω φερει, DG100-DG300-TURBO2014 ειναι ολα για το αναθεμα. Μακρια..... Kαι Η ΟΕΒΕ electric τι κανει? τιποτα!
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο Doogee, ολες οι rom τους ειναι για κλαματα. Εδω στο dg100 ακομη δεν εχει δωσει λυση για τον αισθητηρα φωτος, και στα μυνηματα απλα κανουν τους κινεζους!! Οσα μοντελα τους εχω φερει, DG100-DG300-TURBO2014 ειναι ολα για το αναθεμα. Μακρια..... Kαι Η ΟΕΒΕ electric τι κανει? τιποτα!

 

Εχει βελτιωθει παρα πολυ η Doogee και το εχω δει με τα DG310,DG580 που περασαν απο τα χερια μου.Τα μοντελα που αναφερεις (ειδικα τα 2 πρωτα) ειναι τα χειροτερα της.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θα μου εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς λειτουργεί ο σκληρός δίσκος στο κινητό; είναι χωρισμένος στα 2; Το κινητό είναι αρκετά καλό. Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι αυτό με την θερμοκρασία.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μου εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς λειτουργεί ο σκληρός δίσκος στο κινητό; είναι χωρισμένος στα 2;

 

Στις περισσότερες συσκευές ναι (όχι σε όλες ανάλογα με την υλοποίηση)... στην ουσία είναι δύο partition, το ένα που αποτελεί την κύρια μνήμη και περιλαμβάνει το λειτουργικό της συσκευής και το άλλο που αποτελεί τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο για να βάζεις τα αρχεία σου κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Έχει την ίδια φιλοσοφία με το oppo, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν αυτό. Τα εγκαθιστα αυτόματα στην κυρία μνήμη ( η οποία είναι λιγότερη από 3gb), αλλά σου δίνει την δυνατότητα να μετακινήσεις ένα μεγάλο μέρος της κάθε εφαρμογής στον άλλο χώρο του δίσκου. Σε αυτό τον άλλο χώρο αποθηκεύονται εξ'αρχης οι φωτογραφίες, βίντεο και λοιπά αρχεία χρήστη.

 

Δεν ξέρω εάν υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης και εάν ωφελουσε κάπου αυτό.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω εάν υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης και εάν ωφελουσε κάπου αυτό.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνεις repartition.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ολα καλα.2 θεματα.

χρειαζοταν λιγο μεγαλυτερη μπαταρια.στην αναμονη κραταει αλλα με λιγο παραπανω απο κοινη χρηση δε βγαζει ημερα.το δευτερο ζεσταινεται πολυ οταν τρεχω κατι λιγο πιο βαρυ στο σημειο που ειναι η καμερα.στην αναμονη ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα την κανω και εγω. Για να δουμε εαν διοεθωνει κατι. Παντως το ,update εχει release datw την 11/11, δλδ ελεος. Γιατι τοση καθυστερηση; υπαρχει και κινεζικη εκδοση, διαφορετικη απο αυτη; ισως τοτε να δινουν προτεραιοτητα στο κινεζικο.

 

 

 

Βασικα μολις την εκανα και μου εβγαλε και δρυτερο update με ημερομηνια 30/12. Το κανω και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...