Jump to content

Τι Φυλλομετρητή (Browser) Χρησιμοποιείτε;


astrolabos
 Κοινοποίηση

Τι Φυλλομετρητή Ιστού Χρησιμοποιείτε;  

388 members have voted

  1. 1. Τι Φυλλομετρητή Ιστού Χρησιμοποιείτε;

    • Internet Explorer 6
      175
    • Internet Explorer 4, 5, 5.5
      15
    • Netscape
      19
    • Mozilla
      83
    • Opera
      70
    • Άλλο (παρακαλώ προσδιορίστε)
      26


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Φίλιππος

Τι βασικό του λείπει:

1.Ζoom που έχει ο Όπερα

2.Download manager που έχει ο μοτζίλας

 

Άσε, πήγα να χρησιμοποιήσω τον downloader του Mozilla και η χρήση του επεξεργαστή είχε κολλήσει στα 100 % !!! (το ονομά μου είναι bug, Mozilla bug! :p :cool: ) Ο Mozilla είναι καλύτερος από τον ie σε πολλά πράγματα. Τώρα κατεβάζω το myIE για να το δοκιμάσω και αυτό :happy:

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 694
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

IE5 .. επειδή βαρέθηκα την Microsoft δεν βάζω την 6 εκδοση :p ..

 

 

Καλύτερα να το ξανασκεφτείς, μιας και ο ΙΕ 5 έχει κάτι τρύπες ασφαλείας να! (με το συμπάθειο :p )

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Εγώ χρησιμοποιώ opera 7 εδώ και ένα μήνα και δεν τον αλλάζω με τίποτααααα!!!!!

Κορυφαίος ταχύτατος browser!!!

Μακριά απο ΙΕ6!

 

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, δοκίμασε να βάλεις το Spybot Search & Destroy και να σκανάρεις το σύστημά σου. Ναι, ο Opera έχει spyware... :blink:

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον astrolabos

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, δοκίμασε να βάλεις το Spybot Search & Destroy και να σκανάρεις το σύστημά σου. Ναι, ο Opera έχει spyware... :blink:

 

Δεν το ήξερα!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

ΙΕ6 με patch για java,γιατί βαριέεεμαι να παω να κατεβάσω τίποτε αλλο (άσε που είναι ο μόνος που παίζει καλά με τα μηχανήματα της d-link)

 

Μερικές φορές και mozilla

Link to comment
Share on other sites

Τον ΙΕ6 έχω μέσα που είχανε τα ΧΡ αλλά δε τό 'χω πολυψάξει (ίσως κακώς) το θέμα.

Αυτό το tabed browsing για το οποίο μίλησαν κάποια παιδιά παραπάνω τι ακριβώς είναι; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον doomx

 

Καλός ο Opera αλλά εγώ προτιμώ ΙΕ6 στα ΧΡ....τον θεωρώ πολύ πιο ανεκτό πρόγραμμα από ο,τιδήποτε άλλο. Και αυτό γιατί έχει κώδικα να τρέχει μαζί με τα ΧΡ οπότε ανοίγει πολύ γρήγορα. (αυτό δεν είναι καλό που άνοίγει ούτως ή άλλως βέβαια). Και φυσικά με βολεύει πολύ το Outlook Express που πάει πακέτο, λόγω των λειτουργιών drug'n'drop του. Είναι λίγο επίφοβο βέβαια, αλλά αν προσέχεις τα email σου και τι θα ανοίξεις και με ένα AV είσαι οκ!

 

i'm with doomx!makran poly makran the best!ti na kanoume re guyzz!monopolio???nai tha mou peite alla an bgazei ena project to opoio apodeikneietai kalo kai prwtotypo sthn epoxh toy kai oloi to agorazoume(blepe windows)oti allo bgalei h etairia kai pathsei panw sayto tha exei kai kapoia symbatothta kai yposthriksh...!Giayto IE6 kai terma oi skotoures... :cool:
Link to comment
Share on other sites

φυσικά να μην ξεχνάμε πως υπάρχει και η πολύ light έκδοση του Mozilla ο FireBird... :p

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akamatos

 

Τον ΙΕ6 έχω μέσα που είχανε τα ΧΡ αλλά δε τό 'χω πολυψάξει (ίσως κακώς) το θέμα.

Αυτό το tabed browsing για το οποίο μίλησαν κάποια παιδιά παραπάνω τι ακριβώς είναι; :blink:

 

 

Ο OPERA δεν σου γεμίζει την γραμμή εργασιών με νέα παράθυρα, αλλά έχει ο ίδιος ο browser tabs για να αλλάζεις παράθυρα!

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ I.E. 6 patchαρισμένο με java.

Μια χαρά μου δουλεύει. Ούτε κολλήματα, ούτε τπτ. Οπότε γιατί να τον αλλάξω; :)

Βέβαια ψήνομαι να δοκιμάσω και τον MyIE2 μόνο για το tabbed browsing... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Ο OPERA δεν σου γεμίζει την γραμμή εργασιών με νέα παράθυρα, αλλά έχει ο ίδιος ο browser tabs για να αλλάζεις παράθυρα!

 

 

Απλά να φανταστείς οτι είναι σαν καρτέλες κάτω από το ίδιο παράθυρο. Αξίζει πολλά το tabbed Browsing. Πίστεψέ με :cool:

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

ναι! πολύ χρησιμό όντως! :) oύτε κολλήματα με τα πολλά ανοικτά παράθυρα ούτε τίποτα! ΜyIE2 ήρθε να ταράξει τα νερα! :lol: :p ;)
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Opera 7.20 identified as IE6

Ο καλύτερος κατά την γνώμη μου.

Μόνο στο site της Eurobank μου τα χαλάει λίγο...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kyramas

 

Opera 7.20 identified as IE6

 

 

Αυτό είναι καλό, γιατί έτσι μόνο λειτουργεί και το Windows Update :blink:

Είχα διαβάσει σε ένα forum οτι κάποιοι modαρανε τον Mozilla και κατάφεραν να τρέξουν Windows Update ;)

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Opera rulez...!

 

Ο λόγος; Είναι ο πιό γρήγορος απο όλους.... και στο στήσιμο των σελίδων και αν κάνει τον κόπο και μάθει κανείς τα mouse gestures δεν πιάνεται...

 

Όσο για το spyware που αναφέρθηκε παραπάνω, έχει γίνει μεγάλη κουβέντα στο εξωτερικό και το μόνο που έχει αποδειχθεί (και που το αποδέχεται και η ίδια η εταιρεία) είναι ότι γίνεται χρήση της ip για να γίνει μια σχετική επιλογή των διαφημίσεων, πράγμα που γίνεται και στα περισσότερα μεγάλα sites.

 

περισσότερες πληροφορίες:

 

http://www.opera.com/docs/ads/

Link to comment
Share on other sites

Άμα τον "αγορασεις" τον Opera δεν έχει ads και spies !!!

 

:)

 

To identify as IE6 γίνεται από τα preferences

 

Mouse gestures Rulez !

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Opera 7 _4_ crashdoz (γιατί είναι σαφέστατα πιο λειτουργικός)

 

Konqueror (my favourite..) 4 my Slack ;)

αχ αυτό το KDE, τα άτομα προσφέρουν πίνακα ζωγραφικής στο ίδιο σου το pc!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...