Jump to content

NEW SMS choice for What's Up


bezoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10/4?Kala mas douleboun?Oute gia ena mina den ebalan afth thn prosfora?20 meres einai mono,imarton re gamoto!den mporousan na to kanoun toulaxiston mexri kai to pasxa ws pasxalini prosfora?Ti na pw...
Link to comment
Share on other sites

0,13 euro???!!! εγω είχα 1,5!!

Ρε madmax, διάβασε καλά τι γράφει ο poseidon2004 πιο πάνω, απλά Ελληνικά! Πρέπει να έχεις 6,03 Ευρώ στο λογαριασμό σου όταν στείλεις το μήνυμα "SMS 100" στο 1313:

* 5,90 Ευρώ για να αγοράσεις το πακέτο των 150 SMS.

* 0,13 Ευρώ ως ελάχιστο υπόλοιπο για να στείλει από τα προπληρωμένα SMS. Αυτά τα 0,13 Ευρώ δεν στα παίρνει, απλά ελέγχει να δει αν έχεις μέσα λίγα χρήματα...

 

Τα SMS του πακέτου πρέπει να καταναλωθούν μέσα σε 30 ημέρες από την αγορά του. Η ημερομηνία 10/4/2005 είναι η καταληκτική ημερομηνία της προσφοράς 50 επιπλέον SMS στο πακέτο που κανονικά δίνει μόλις 100. Δηλαδή για ενεργοποιήσεις μέχρι 10 Απριλίου παίρνεις 150 SMS που μπορείς να τα στείλεις μέχρι τις 10 Μαΐου 2005. ΟΚ?

 

Προσθήκη στις 24/03/2005 :

Αλητεία και κοροϊδία από την CosmOTE

Λένε στην διαφήμισή τους ότι προσφέρουν 150 SMS με 5 Ευρώ σε αντίθεση με την Vodafone που με τα "ίδια" λεφτά δίνει μόνο 100SMS! Δεν λένε όμως πως η Vodafone τα δίνει με 5 Ευρώ τελική τιμή ενώ στην Cosmote κοστίζουν μαζί με Φ.Π.Α. 5,90 Ευρώ τελικά! Ζητώ συγνώμη για τις τιμές που έγραφα πιο πάνω, τις διόρθωσα τελικά. Παρόλο που παραμένουν πιο οικονομικά τα δικά τους SMS με ενοχλεί που συγκρίνουν ανόμοια πράγματα: οι δικές μας τιμές χωρίς Φ.Π.Α., των άλλων με Φ.Π.Α.

 

Συμπέρασμα:

Όταν τελειώσει στις 10 Απριλίου η προσφορά 50 επιπλέον SMS στο πακέτο SMS Choice 100, τότε η CU SMS card θα είναι φθηνότερη στην πράξη κατά €0,90 για 100 SMS. Για να μην νομίζουν στο Marketing Department της Cosmote ότι μας κάνουν χάρη και μας δίνουν καλές προσφορές...

Μη μας περνάνε και για μα:Xες

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το κολπο θα γινεται αυτοματα καθε φορα που μου τελειωνουν τα μηνυμα τα ή οι 30 μερες ,ή θα πρεπει καθε φορα να το ενεργοποιω ???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

zirico3: Πρώτα απ' όλα για κάθε ερώτηση υπάρχει και σχετικό forum.

Tα SMS μετρανε κανονικά. Τώρα αν θα τα πάρει αυτός που είναι με Roaming στο εξωτερικό εξαρτάται από το αν θα δεχθεί να πληρώσει τα έξοδα για να λαμβάνει SMS εκεί που βρίσκεται...

Μπορείς να αλλάξεις από CosmoΚΑΡΤΑ σε What's Up και το αντίστροφο:

παίρνεις τηλέφωνο στο 1314 (όπως κάνεις για να ακούσεις το υπόλοιπό σου κ.τ.λ.) και πατάς την επιλογή 4. Εάν δεν θέλεις να ολοκληρώσεις τη μετατροπή, πληκτρολογώντας # επιστρέφεις στο κυρίως μενού.

Εναλλακτικά μπορείς να στείλεις SMS ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 χωρίς χρεωση για να αλλάξεις το πακέτο σου.

Η διαδικασία αλλαγής πακέτου στοιχίζει € 7.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2FALLAGH_PAKETOY_CKservice.xml&breadcrumbTitle=%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE+%CE%A0%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%BF%CF%85&tabClicked=instructions&serviceCategory=COSMOKARTA

 

 

 

gtsia: Πρέπει να το ενεργοποιείς μόνος σου κάθε φορά στέλνοντας SMS sto 1313

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ok GraveDigger!!Thanks

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε πιο πάνω, το μήνυμα μου στις 22 Μάρ. 2005 03:55

έχω διορθώσει το κόστος του πακέτου SMS Choice και οι αλλαγμένες τιμές είναι με κόκκινο χρώμα. Για όσουν θέλουν να ξέρουν ακριβώς πόσο θα τους κοστίσει...

Διότι 5 Ευρώ + 18% Φ.Π.Α. = 5,90 Ευρώ

 

Συγνώμη που άργησα να το δημοσιεύσω και ίσως κάποιοι να ενοχληθήκατε που η χρέωση ήταν διαφορετική σε σχέση με αυτήν που περιμένατε.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

εμμμ...ετσι που μου το εξηγησες τωρα το καταλαβα! :O :sorry:

αλλα οντως αυτο με το ΦΠΑ κοροιδια! ενεργοποιησα το πακετο και απο 7,11 ευρο που ειχα με πηγε στα 1,21 και τρελαθηκα! τωρα δηλαδη στελνω SMS και δεν χρεωνομαι??! :up: :lol:

Link to comment
Share on other sites

εμμμ...ετσι που μου το εξηγησες τωρα το καταλαβα! :O :sorry:

αλλα οντως αυτο με το ΦΠΑ κοροιδια! ενεργοποιησα το πακετο και απο 7,11 ευρο που ειχα με πηγε στα 1,21 και τρελαθηκα! τωρα δηλαδη στελνω SMS και δεν χρεωνομαι??! :up: :lol:

Τώρα ναι, στέλνεις 150 τζαμπέ SMS και δεν πληρώνεις ΜΙΑ! Αλλά πρόσεχε να μην πέσει το υπόλοιπό σου κάτω από τα €0,13 ειδάλως δεν θα σ'αφήνει να στείλεις από τα προπληρωμένα SMS! Γι'αυτό πρόσεχε!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε πιο πάνω, το μήνυμα μου στις 22 Μάρ. 2005 03:55

έχω διορθώσει το κόστος του πακέτου SMS Choice και οι αλλαγμένες τιμές είναι με κόκκινο χρώμα. Για όσουν θέλουν να ξέρουν ακριβώς πόσο θα τους κοστίσει...

Διότι 5 Ευρώ + 18% Φ.Π.Α. = 5,90 Ευρώ

 

Με το νέο Φ.Π.Α. 19% το SMS Choice πάει στα €5,95.

Φυσικά αλλάζουν όλες οι τελικές τιμές: σε κλήσεις και SMS και σε όλα... :cry:

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Με το νέο Φ.Π.Α. 19% το SMS Choice πάει στα €5,95.

Φυσικά αλλάζουν όλες οι τελικές τιμές: σε κλήσεις και SMS και σε όλα... :cry:

alithia? den nomizw...afto to 19% isxiei se ola pia????

ma kala pou zw??? nomiza oti pragmatika den me endiefere:P alla telika mas endiaferei olous :(

Link to comment
Share on other sites

Όλους μας αφορά και επηρεάζει τόσο κάρτες όσο και συνδέσεις και βέβαια ΟΛΑ τα προϊόντα & υπηρεσίες της αγοράς :knife: :hunter: :(

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • την προσφορα με τα 150 μνμ ποσες φορες μπορω να την αγορασω ?

  • επισης αν βαλω σημερα ενα sms choice 150 θα ληξει στις 3/5/05 και θα εχω μεχρι τις 3/5/05 150 μνμ δωρεαν σωστα ? αν αγορασω πχ στις 10/04/05 και αλλο ενα sms choice 150 θα εχω 300 μνμ μεχρις τις 10/05/05?

Link to comment
Share on other sites

  • την προσφορα με τα 150 μνμ ποσες φορες μπορω να την αγορασω ?

  • επισης αν βαλω σημερα ενα sms choice 150 θα ληξει στις 3/5/05 και θα εχω μεχρι τις 3/5/05 150 μνμ δωρεαν σωστα ? αν αγορασω πχ στις 10/04/05 και αλλο ενα sms choice 150 θα εχω 300 μνμ μεχρις τις 10/05/05?

5 φορές

τα <<Δωρεάν>> μηνύματα ισχύουν για 1 μήνα αφού τα προπληρώσεις !απλά θα μπορείς να αγοράσεις 1 πακέτο την τελευταία μέρα της προσφοράς έτσι ώστε να σου μείνουν ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν: εδώ θα βρούμε το φτηνότερο 100άρι πακέτο SMS της αγοράς προς όλους τους προορισμούς γενικά:

Τα 100 SMS με χρήση της CU SMS Card κοστίζουν €5,00

Τα 100 SMS με χρήση του SMS Choice 100 κοστίζουν €5,95

Τα 100 SMS με χρήση του F2G 50% στα SMS κοστίζουν €7.259

Τα 100 SMS στην Q (που δεν έχει πακέτα SMS) κοστίζουν €7,14

 

Όλες οι τιμές είναι τελικές, συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι, ενεργοποίησα σε 1 παλιό νούμερο whatsup το smschoice 100+50 (η προσφορα που έληξε) και λειτουργούσε κανονικά. Τα sms έληγαν στις 9/5 ενώ η κάρτα sim (που είχε υπόλοιπο περίπου 2€) έληξε σήμερα, το είχα ξεχάσει και δεν την ανανέωσα νομίζοντας ότι θα έχω μέχρι τις 9/5 που έληγαν τα sms κανονικά. Αν τώρα την ανανεώσω βάζοντας μια κάρτα των 7€ θα έχω τα υπόλοιπα sms; ή τα έχω χάσει; (είχα αρκετά sms ακόμα γιαυτό ρωτάω) όποιος γνωρίζει ας απαντήσει ευχαριστώ :-)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...