Jump to content

Smartphone με150€


gntelmp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Θέλω να πάρω δώρο στη γυναίκα μου κινητό και διαθέτω 150 με 170€.

Τι προτίνετε? Δεν θα παίζει games ούτε καμιά τρελή εφαρμογή. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

lg g2 mini σε κόκκινο αφού είναι για γυναίκα:)

 

Στο phonegallery έχει 160 και στον Κωτσόβολο 300.

Γιατί τέτοια διαφορά στην τιμή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κοίτα κάποιο Windows Phone.

Είναι εύχρηστα τα Windows phone?

Link to comment
Share on other sites

κινεζικο παρτης..χωρις πλακα αν μπορεις να περιμενεις 15+ μερες παρε της απο την κινα εχει πολυ καλες εταιριες πλεον..zoppo ,thl k lenovo etc..με αυτα τα λεφτα περνεις ενα παρα πολυ καλο κινητο..μην πας και σταξεις τα ωραια σου χρηματακια σε "εταιριες" της ευρωπαικης αγορας που με 170 ευρω ουτε υποσυηριξη θα σου παρεχουν αλλα ουτε και κατι αξιολογο σε αυτα τα χρηματα.!;)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

κινεζικο παρτης..χωρις πλακα αν μπορεις να περιμενεις 15+ μερες παρε της απο την κινα εχει πολυ καλες εταιριες πλεον..zoppo ,thl k lenovo etc..με αυτα τα λεφτα περνεις ενα παρα πολυ καλο κινητο..μην πας και σταξεις τα ωραια σου χρηματακια σε "εταιριες" της ευρωπαικης αγορας που με 170 ευρω ουτε υποσυηριξη θα σου παρεχουν αλλα ουτε και κατι αξιολογο σε αυτα τα χρηματα.!;)

 

Γιατί τα κινέζικα τι είδους "υποστήριξη" προσφέρουν;;;; Σέρβις που κάνουν;

Λοιπόν επειδή ξέρω πως λειτουργούν οι γυναίκες με τα κινητά, αφήστε τα αστεία για τις κινεζιές για κάποιο άλλο θέμα. Ο καθένας μπορεί να αγοράσει ότι τηλέφωνο γουστάρει για τον εαυτόν του, όμως όταν επιλέγει για άλλον θα πρέπει να σκέφτεται και τον παράγοντα σέρβις.

 

Αγόρασε της από Ελλάδα, το ομορφότερο κινητό στα χρήματα αυτά. Όχι το καλύτερο βάση specs, αλλά το ομορφότερο. Πήγαινε την στα Public, βάλε την να πιάσει με το χέρι της διαφορά κινητά, και μετά αυτό που θα της αρέσει ψάξε το στο skroutz για να το πάρεις φτηνότερα. Έτσι και εκείνη θα είναι χαρούμενη, και εσύ ήσυχος πως θα έχεις ένα σέρβις ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα του αλλάξει λάδια? Από απάτες στυλ αρβατο χίλιες φορές Κίνα. Τα Windows Phone είναι τέλεια για γυναίκες που δεν σκαμπαζουν και πολλά από τεχνολογία και θέλουν κάτι εύκολο και απλό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows Phone είναι τέλεια για γυναίκες που δεν σκαμπαζουν και πολλά από τεχνολογία και θέλουν κάτι εύκολο και απλό.

 

Όταν πρόκειται για αντρόγυνο ή για ζευγάρι, και ο άντρας έχει Android, καλό είναι και η γυναίκα να έχει Android για να μοιράζονται τις πληρωμένες εφαρμογές που πιθανώς να έχει αγοράσει ο άντρας. Launchers, μετρητές δεδομένων, παιχνίδια, widgets, πληκτρολόγια που θα μοιράζονται τις ίδιες λέξεις, και άλλα πολλά... είναι καλό να υπάρχουν και στα 2 κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρόκειται για αντρόγυνο ή για ζευγάρι, και ο άντρας έχει Android, καλό είναι και η γυναίκα να έχει Android για να μοιράζονται τις πληρωμένες εφαρμογές που πιθανώς να έχει αγοράσει ο άντρας. Launchers, μετρητές δεδομένων, παιχνίδια, widgets, πληκτρολόγια που θα μοιράζονται τις ίδιες λέξεις, και άλλα πολλά... είναι καλό να υπάρχουν και στα 2 κινητά.

 

Βασικά αμφιβάλλω αν η γυναίκα θα κάτσει να ασχοληθεί να μάθει να χρησιμοποιεί νέο keyboard ή launcher. Ειδικά πολλές φορές, πατάνε κάτι καταλαθος και χάνονται. Η απλότητα των wp θα βοηθήσει με αυτό το θέμα. Εννοείται πως εάν ξέρει 2-3 παραπάνω πράγματα είναι πολύ σωστό αυτό που λες :);)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα κινέζικα τι είδους "υποστήριξη" προσφέρουν;;;; Σέρβις που κάνουν;

Λοιπόν επειδή ξέρω πως λειτουργούν οι γυναίκες με τα κινητά, αφήστε τα αστεία για τις κινεζιές για κάποιο άλλο θέμα. Ο καθένας μπορεί να αγοράσει ότι τηλέφωνο γουστάρει για τον εαυτόν του, όμως όταν επιλέγει για άλλον θα πρέπει να σκέφτεται και τον παράγοντα σέρβις.

 

Αγόρασε της από Ελλάδα, το ομορφότερο κινητό στα χρήματα αυτά. Όχι το καλύτερο βάση specs, αλλά το ομορφότερο. Πήγαινε την στα Public, βάλε την να πιάσει με το χέρι της διαφορά κινητά, και μετά αυτό που θα της αρέσει ψάξε το στο skroutz για να το πάρεις φτηνότερα. Έτσι και εκείνη θα είναι χαρούμενη, και εσύ ήσυχος πως θα έχεις ένα σέρβις ανά πάσα στιγμή.

Και η πλάκα θα είναι να διαλέξει το Lenovo S850 σε ροζ χρώμα.

150 ευρώ έχει............στην Κίνα !!!!

Εδώ 250 έουρος.......

Link to comment
Share on other sites

Zopo ZP700 και θα σε φιλάει σταυρωτά. Χωρίς πλάκα. Απο zopomobileshop.com σε 4 ημερες σπιτι σου. Για επώνυμο σε αυτά τα λ7 θα πάρεις πατάτα θα της κολλάει κ θα γκρινιάζει.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αμφιβάλλω αν η γυναίκα θα κάτσει να ασχοληθεί να μάθει να χρησιμοποιεί νέο keyboard ή launcher. Ειδικά πολλές φορές, πατάνε κάτι καταλαθος και χάνονται. Η απλότητα των wp θα βοηθήσει με αυτό το θέμα. Εννοείται πως εάν ξέρει 2-3 παραπάνω πράγματα είναι πολύ σωστό αυτό που λες :);)

 

Μα δε θα ασχοληθεί η γυναίκα ρε συ... Έγραψα εγώ ότι αυτή είναι δουλειά της γυναίκας; Ο άντρας θα ασχοληθεί. Πως εγώ έβαλα στο κινητό της προγράμματα όπως το Cerberus (το οποίο είναι πολύ χρήσιμο και για κάποιες άλλες περιπτώσεις) , TouchPal (το χρησιμοποιεί με μεγάλη επιτυχία), Nova Launcher, Mobile Counter, Call Recording, Flashfox, TuneIn Radio Pro και άλλα πολλά. Όπως επίσης και στο tablet μας έχω πολλά παιχνίδια αγορασμένα που τα έχω και εγώ στο Note. Αν υπάρχουν τέτοια προγράμματα γιατί να μην τα χρησιμοποιούν και οι 2;

Link to comment
Share on other sites

Μα δε θα ασχοληθεί η γυναίκα ρε συ... Έγραψα εγώ ότι αυτή είναι δουλειά της γυναίκας; Ο άντρας θα ασχοληθεί. Πως εγώ έβαλα στο κινητό της προγράμματα όπως το Cerberus (το οποίο είναι πολύ χρήσιμο και για κάποιες άλλες περιπτώσεις) , TouchPal (το χρησιμοποιεί με μεγάλη επιτυχία), Nova Launcher, Mobile Counter, Call Recording, Flashfox, TuneIn Radio Pro και άλλα πολλά. Όπως επίσης και στο tablet μας έχω πολλά παιχνίδια αγορασμένα που τα έχω και εγώ στο Note. Αν υπάρχουν τέτοια προγράμματα γιατί να μην τα χρησιμοποιούν και οι 2;

 

Και πάλι είναι υποκειμενικό. Αμάν έκανα να μάθω την αδερφή μου να χρησιμοποιεί το SwiftKey. Τώρα για το radio τα wp πρέπει να έχουν δεκτή οπότε... Αλλά και πάλι, αν δεν αρχίσει γκρίνια και τα θέλει αυτά, ας τα βάλει ο άντρας :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου λεγα να της πάρεις το lenovo A536 Από το eShop της lenovo. Σε μια με δυο μερες σπιτι σου με δωρεαν μεταφορικα, δωρο θηκη κ αυτοκολητο οθονης..
Link to comment
Share on other sites

Και η πλάκα θα είναι να διαλέξει το Lenovo S850 σε ροζ χρώμα.

150 ευρώ έχει............στην Κίνα !!!!

Εδώ 250 έουρος.......

 

Μακραν η καλυτερη αγορα. Αν το δεις θα καταλαβεις ειναι παναλαφρο γρηγορο και οτι πρεπει για γυναικα. Το ροζ.

Πηγαινε να το δεις στον Κωτσοβολο ;h sto public το εχουν σε ασπρο, και παρτο απο Κινα σε Ροζ.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση ήταν να την πάω σ'ενα μαγαζί και να διαλέξει η ίδια.

Διάλεξε το Sony Xperia M2 LTE... το βρήκα φθηνά στον θείο Skroutz και όλα μέλι γάλα!!!

 

Πάντως κινέζικο δεν θα έπερνα με τίποτα. Οι γυναίνες θέλουν να βλέπουν τα logo από γνωστές μάρκες.

Δεν είναι όλες έτσι αλλά η πλειοψηφία έτσι λειτουργεί.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...