Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι Ολα ειναι Θεμα προτεραιοτητων που θετει ο καθε χρηστης...και τελειο δεν υπαρχει....πχ αυτη η διαφορα στην φωτογραφικη για καποιους ειναι σημαντικη απο την στιγμη που τραβαμε πολλες φωτογραφιες με το κινητο και πολλοι θελουν οτι καλυτερο με τα χρηματα που πληρωνουν.....[ATTACH]60202[/ATTACH]

 

Καλά εντάξει άμα είναι να πιστεύουμε τα sites δεν βγαίνει άκρη . Εγώ σου λέω ότι δεν βγάζει τέτοιες επειδή την δοκίμασα από φίλο. Δεν λέω ότι είναι καλύτερες του S6, αλλά μην τρώμε και αμασητο ότι μας σερβίρουν.

Πάντως για το θέμα συμπεριφοράς του Note4, στην έκδοση με τον snap τουλάχιστον, το παρομοιαζω με το One M7. Μιλάμε για συσκευή 3 γενιές πίσω , τι να πεις.

Κατά τα άλλα οι λειτουργίες της πένας είναι αναντικαταστατες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε για την ποιοτητα ψωτογραφικης των htc... μπορεις να παρεις μια ιδεα και απο φωτογραφικο site...

http://www.dxomark.com/Phones/Samsung-Galaxy-S6-Edge-review-Top-ranking-Smartphone-has-the-Edge

 

Ξαναλεω οτι ειναι θεμα προτεραιοτητων ..εγω για ανοιγμα πχ εφαρμογων...0.05 sec πιο γρηγορα δεν χαραμιζω..τις δυνατοτητες του spen...και αφου φυσικα εχει εναν απο τους καλυτερους συνδυασμους Οθονης Καμερας Μπαταριας....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στα 599 η συσκευή απο την VODAFONE, προσφορά για ένα 10ήμερο

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά δεν το βρίσκω και έχω διαβάσει σχεδόν όλο το thread. OTG υποστηρίζει κανονικά γιατί δεν αναφέρεται στα επίσημα specs της Sammy... Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω ειδικα για το edge αλλα απο το πρωτο νοτε διαβαζονται τα φλασακια usb και οι εξωτερικοι δισκοι που εχουν δικη τους τροφοδοσια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω ειδικα για το edge αλλα απο το πρωτο νοτε διαβαζονται τα φλασακια usb και οι εξωτερικοι δισκοι που εχουν δικη τους τροφοδοσια.

 

Ευχαριστώ αλλά με ενδιαφέρει η υποστήριξη του OTG συγκεκριμένα για το Edge...

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά δεν το βρίσκω και έχω διαβάσει σχεδόν όλο το thread. OTG υποστηρίζει κανονικά γιατί δεν αναφέρεται στα επίσημα specs της Sammy...

Δέχεται κανονικά όλα τα φλασακια.

Εννοείται για μεγάλους εξωτερικούς σκληρούς θα χρειασθεί τροφοδοσία ρεύματος από άλλη πηγή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κανονικά όλα τα φλασακια.

Εννοείται για μεγάλους εξωτερικούς σκληρούς θα χρειασθεί τροφοδοσία ρεύματος από άλλη πηγή.

 

Σ ευχαριστώ Κώστα. Σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από το Α7 που είμαι τώρα. Έχει περάσει όλη η σειρά Note από τα χέρια μου. Το τελευταίο ήταν φυσικά το 4άρι που το έδωσα μέσα σε μία εβδομάδα και πήρα το Α7 που έχει αισθητά μειωμένο βάρος και καλύτερο "πιάσιμο" λόγω του πολύ μικρού πάχους του. Μου λείπει όμως το S-pen γι'αυτό και κοιτάω το Edge. Είμαι όμως αρκετά διστακτικός λόγω βάρους και ευκολίας χρήσης....

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Κώστα. Σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από το Α7 που είμαι τώρα. Έχει περάσει όλη η σειρά Note από τα χέρια μου. Το τελευταίο ήταν φυσικά το 4άρι που το έδωσα μέσα σε μία εβδομάδα και πήρα το Α7 που έχει αισθητά μειωμένο βάρος και καλύτερο "πιάσιμο" λόγω του πολύ μικρού πάχους του. Μου λείπει όμως το S-pen γι'αυτό και κοιτάω το Edge. Είμαι όμως αρκετά διστακτικός λόγω βάρους και ευκολίας χρήσης....

 

Αν και κάτοχος και του edge K note4 τώρα που καλοκαιριαζει αρχίζει ένα θέμα. Το μέγεθος σίγουρα είναι ένα από αυτά αλλά απ την άλλη αν σε βολεύει το πενακι τότε για σένα μονόδρομος.

Εγώ είμαι σε σκέψεις για ένα m8.

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος και του edge K note4 τώρα που καλοκαιριαζει αρχίζει ένα θέμα. Το μέγεθος σίγουρα είναι ένα από αυτά αλλά απ την άλλη αν σε βολεύει το πενακι τότε για σένα μονόδρομος.

Εγώ είμαι σε σκέψεις για ένα m8.

 

Καλημέρα. Ειλικρινά είμαι σε δίλημμα γιατί κακά το ψέματα το Α7 είναι πολύ ευκολόχρηστο λόγω του μειωμένου βάρους και πάχους που σε κάνει να νομίζεις ότι κρατάς 5ίντσο και όχι 5,5άρι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα δεν νοείται τηλέφωνο πάνω από 5" αν δεν είναι NOTE.

 

Έδωσα το Μ8 στην γυναίκα μου παρόλο που είναι ένα από τα καλύτερα smartphones ever, για να πάω σε NOTE.

Οι λειτουργίες του είναι λες και είχαν εμένα στο μυαλό τους όταν το έφτιαξαν :p:D

 

Τα μικρά λαγκάκια τα συνηθίζεις αν και υπάρχουν λύσεις. Άλλωστε μιλάμε για δέκατα του δευτερολέπτου (κυρίως στην συλλογή όχι σε εφαρμογές τρίτων), τα οποία όμως κερδίζεις από αλλά πράγματα που κάνει ακαριαία.

Συν την πολύ καλή κάμερα.

 

Το μέγεθος κουράζει γιατί δυστυχώς δεν υπάρχουν αξεσουάρ για να το έχεις χωρίς την φλιπ η οποία το μεγαλώνει.

Προσωπικά με προβλημάτισε μόνο όταν φόρεσα στενό τζιν. Όμως συνήθως το καλοκαίρι φοράω άνετα παντελόνια και με εξαίρεση το βάρος του δεν υπάρχει πρόβλημα.

Θα προσπαθήσω να βρω την bugatti pouch ώστε να το έχω γυμνό.

Το Gear S βοηθά στο να μην χρειάζομαι να το βγάζω συνέχεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος και του edge K note4 τώρα που καλοκαιριαζει αρχίζει ένα θέμα. Το μέγεθος σίγουρα είναι ένα από αυτά αλλά απ την άλλη αν σε βολεύει το πενακι τότε για σένα μονόδρομος.

Εγώ είμαι σε σκέψεις για ένα m8.

Έτσι ακριβώς, και εγώ γιαυτό το λόγο κυρίως το έδωσα τελικά όπως κάνω με όλα τα note (απ το 1 ) κάθε καλοκαίρι.

Το μέγεθος και το βάρος του είναι απαγορευτικό για βερμούδα ή πόσο μάλλον σορτσάκι και μόνο αν έχεις μεγάλο δέσιμο με το πενάκι(που εγώ δεν έχω) μένεις με αυτό.

Τελικά πήρα το S6 σε gold το οποίο είναι αλλού σε smooth και ταχύτητα συν ευκολίες όπως το άνοιγμα της κάμερας με 2πλό ταπ στο home button και άλλα πολλά και είμαι σούπερ.

Το note τελικά όσα καλοκαίρια και να προσπάθησα δε τα κατάφερα να συμβιώσω μαζί του σε αντίθεση με το φθινόπωρο και μετά που το ζητάω πάλι.

Οπότε κρατάω τη συνταγή, note χειμώνα και το αντίστοιχο S(τώρα το 6) για καλοκαίρι και είμαι ok :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, και εγώ γιαυτό το λόγο κυρίως το έδωσα τελικά όπως κάνω με όλα τα note (απ το 1 ) κάθε καλοκαίρι.

Το μέγεθος και το βάρος του είναι απαγορευτικό για βερμούδα ή πόσο μάλλον σορτσάκι και μόνο αν έχεις μεγάλο δέσιμο με το πενάκι(που εγώ δεν έχω) μένεις με αυτό.

Τελικά πήρα το S6 σε gold το οποίο είναι αλλού σε smooth και ταχύτητα συν ευκολίες όπως το άνοιγμα της κάμερας με 2πλό ταπ στο home button και άλλα πολλά και είμαι σούπερ.

Το note τελικά όσα καλοκαίρια και να προσπάθησα δε τα κατάφερα να συμβιώσω μαζί του σε αντίθεση με το φθινόπωρο και μετά που το ζητάω πάλι.

Οπότε κρατάω τη συνταγή, note χειμώνα και το αντίστοιχο S(τώρα το 6) για καλοκαίρι και είμαι ok :)

Όχι που δεν θα το έπαιρνες. Χαχαχα.

Μου αρέσει πολύ το χρώμα φιλαράκο, το είχα δει από κοντά και πραγματικά είναι σούπερ.

Του έβαλες nova η είσαι εντελώς στοκ όπως εγώ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, και εγώ γιαυτό το λόγο κυρίως το έδωσα τελικά όπως κάνω με όλα τα note (απ το 1 ) κάθε καλοκαίρι.

Το μέγεθος και το βάρος του είναι απαγορευτικό για βερμούδα ή πόσο μάλλον σορτσάκι και μόνο αν έχεις μεγάλο δέσιμο με το πενάκι(που εγώ δεν έχω) μένεις με αυτό.

Τελικά πήρα το S6 σε gold το οποίο είναι αλλού σε smooth και ταχύτητα συν ευκολίες όπως το άνοιγμα της κάμερας με 2πλό ταπ στο home button και άλλα πολλά και είμαι σούπερ.

Το note τελικά όσα καλοκαίρια και να προσπάθησα δε τα κατάφερα να συμβιώσω μαζί του σε αντίθεση με το φθινόπωρο και μετά που το ζητάω πάλι.

Οπότε κρατάω τη συνταγή, note χειμώνα και το αντίστοιχο S(τώρα το 6) για καλοκαίρι και είμαι ok :)

Μάνο εγώ δυσκολεύομαι να αγοράσω ξανά galaxy s.

Μου έχουν κάτσει στραβά και δεν τα εμπιστεύομαι.

Και το NOTE χάρη του S-Pen το ανέχομαι.

Διαφορετικά έμενα και με το Μ8. Έτσι κι αλλιώς το καλοκαίρι στις διακοπές θα κουβαλάω όπως πάντα κάμερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι που δεν θα το έπαιρνες. Χαχαχα.

Μου αρέσει πολύ το χρώμα φιλαράκο, το είχα δει από κοντά και πραγματικά είναι σούπερ.

Του έβαλες nova η είσαι εντελώς στοκ όπως εγώ.

Νικόλα τελικά το Platinum Gold είναι απλά έρωτας!

Δε το περίμενα τόσο ωραίο.

Το έχω με nova(materinova 29),ουδέν lag, πάει αέρας και σαφώς πιο γρήγορο και smooth απ το note edge που είχα.

Και με το TW πάει καλά επίσης.

Μάνο εγώ δυσκολεύομαι να αγοράσω ξανά galaxy s.

Μου έχουν κάτσει στραβά και δεν τα εμπιστεύομαι.

Και το NOTE χάρη του S-Pen το ανέχομαι.

Διαφορετικά έμενα και με το Μ8. Έτσι κι αλλιώς το καλοκαίρι στις διακοπές θα κουβαλάω όπως πάντα κάμερα.

Κώστα το S6 πίστεψε με ΔΕΝ έχει καμία σχέση με ότι συσκευή S είχες έως τώρα, απλά ΚΑΜΊΑ σχέση!

Το note edge απ την άλλη

είναι πολύ καλό,αναντικατάστατο για πολλούς αλλά αντικειμενικά το θεωρώ συσκευή μεταβατικής εποχής της Samsung, ενώ το S6 είναι η νέα εποχή της Samsung σε ποιότητα και τόσα άλλα.

Επίσης να πω ότι η κάμερα του edge είναι πολύ καλή αλλά όσο πέφτει το φως τόσο φεύγει το S6 μπροστά.

Εγώ δε χρειάζομαι το πενάκι, το note με κουράζει καλοκαίρι σαν μέγεθος και βάρος, έκανα την αλλαγή και ομολογώ έχω πάθει τη πλάκα μου, δε περίμενα τόσο καλό το S6!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο εγώ δυσκολεύομαι να αγοράσω ξανά galaxy s.

Μου έχουν κάτσει στραβά και δεν τα εμπιστεύομαι.

Και το NOTE χάρη του S-Pen το ανέχομαι.

Διαφορετικά έμενα και με το Μ8. Έτσι κι αλλιώς το καλοκαίρι στις διακοπές θα κουβαλάω όπως πάντα κάμερα.

 

Νικόλα τελικά το Platinum Gold είναι απλά έρωτας!

Δε το περίμενα τόσο ωραίο.

Το έχω με nova(materinova 29),ουδέν lag, πάει αέρας και σαφώς πιο γρήγορο και smooth απ το note edge που είχα.

Και με το TW πάει καλά επίσης.

 

Κώστα το S6 πίστεψε με ΔΕΝ έχει καμία σχέση με ότι συσκευή S είχες έως τώρα, απλά ΚΑΜΊΑ σχέση!

Το note edge απ την άλλη

είναι πολύ καλό,αναντικατάστατο για πολλούς αλλά αντικειμενικά το θεωρώ συσκευή μεταβατικής εποχής της Samsung, ενώ το S6 είναι η νέα εποχή της Samsung σε ποιότητα και τόσα άλλα.

Επίσης να πω ότι η κάμερα του edge είναι πολύ καλή αλλά όσο πέφτει το φως τόσο φεύγει το S6 μπροστά.

Εγώ δε χρειάζομαι το πενάκι, το note με κουράζει καλοκαίρι σαν μέγεθος και βάρος, έκανα την αλλαγή και ομολογώ έχω πάθει τη πλάκα μου, δε περίμενα τόσο καλό το S6!

Κώστα και εγώ δυσκολευόμουν και τελικά το πήρα γιατί είχα πολλούς μήνες την ίδια συσκευή και ήθελε το Μ8 ο γιός μου.Το S6 είναι σίγουρα η καλύτερη Samsung συσκευή,αλλά Μ8 δεν είναι.Κάτσε εκεί που είσαι .Μια χαρά είσαι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και εγώ δυσκολευόμουν και τελικά το πήρα γιατί είχα πολλούς μήνες την ίδια συσκευή και ήθελε το Μ8 ο γιός μου.Το S6 είναι σίγουρα η καλύτερη Samsung συσκευή,αλλά Μ8 δεν είναι.Κάτσε εκεί που είσαι .Μια χαρά είσαι.

Αντώνη ευτυχώς μετά από τόσα χρόνια μπορώ να καταλάβω αν μου κάνει μια συσκευή, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον, χωρίς καν να την αγοράσω.

Να την πάρω δεύτερη φορά αποκλείεται γιατί αν την δώσω σημαίνει ότι δεν μου κάνει.

 

Στην περίπτωση του NOTE edge ζύγισα τα πράγματα και έδωσα πρωτεραιότητα στην χρήση που κάνω γνωρίζοντας ότι θα έχω κάποια λαγκάκια.

Με το Μ8 χρειαζόμουν απαραίτητα σαν βοηθητική συσκευή στην δουλειά μου το NOTE 8.

Με κούρασε όμως το να κουβαλάω, να κάνω updates, να φορτίζω κλπ 2 συσκευές.

Υπήρχαν περιπτώσεις που χρειαζόμουν το note 8 και δεν το είχα μαζί μου.

 

Με λίγα λόγια αυτά που μου προσφέρει το NOTE edge ειναι περισσότερα από την φουλ smoothness λειτουργία του Μ8.

Δεν κάθομαι άλλωστε να πατώ συνεχώς εικονίδια για να βλέπω και να χαίρομαι με το πόσο γρήγορα ανοίγουν οι OEM εφαρμογές της HTC.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια αυτά που μου προσφέρει το NOTE edge ειναι περισσότερα από την φουλ smoothness λειτουργία του Μ8. Δεν κάθομαι άλλωστε να πατώ συνεχώς εικονίδια για να βλέπω και να χαίρομαι με το πόσο γρήγορα ανοίγουν οι OEM εφαρμογές της HTC.

 

+1000 Τα είπες όλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την ομάδα και εγω κάτοχος του note edge εδω και 2 μέρες, προερχόμενος από το note 4 910c . Λοιπόν τα συμπεράσματα μου είναι το edge εμφάνιση και λειτουργικοτητα σκίζει, lag αρκετά σε σχέση με το note 4 910c , όπως και μπαταρία 20 με 30 % πιο κάτω απο το απλό( πχ με το note το απλό με ολα ενεργοποιημενα και full χρήση γυρω στις 12 το βράδυ ειχα 40 με 50 % μπαταρία, τωρα με το edge η ωρα ειναι 20.40 και εχω 33% μπαταρία ) , και τελευταίο η φωτεινότητα της οθόνης είναι πιο χαμηλή από το απλό. ... Γενικά είμαι λίγο απογοητευμενος. ...

Ελπίζω με την lollipop να βελτιωθεί η κατάσταση. ... Αλλιώς με βλέπω να γυρίζω στο note 4 910c

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Όντως η μπαταρία είναι ένα θέμα στο edge, όπως και το μεγαλύτερο πλάτος.

 

Πιστεύω πάντως πως πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 5-6 πλήρεις φορτίσεις για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα για την διάρκειά της....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έχω ξαναπεί βγάζω με άνεση 4 ώρες μόνο με 3g standard.

Με μικτή χρήση πάω στις 5.

Δεν θα πήγαινα με τίποτα στο απλό. Δεν αλλάζω την λειτουργικότητα του.

 

Η οθόνη του έχει μεγαλύτερο κοντράστ και τα χρώματα δείχνουν πιο ζωντανά σε σχέση με το απλό Ν4.

Η φωτεινότητα του είναι εξαιρετική όταν μου επιτρέπει την άνετη χρήση σε εξωτερικούς χώρους φορώντας σκούρα γυαλιά ηλίου.

 

Το φορτίζω πάντα στο αυτοκίνητο οπότε με την μισή ώρα διαδρομής βγαίνει άνετα η μέρα μέχρι αργά το βράδυ.

 

Για δύσκολες καταστάσεις έχω και δεύτερη μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το περιμένω από βδομάδα με μεγάλη ανυπομονησία..

Παιδιά Lollipop δεν έχει πάρει ακόμα;. Και αν όχι αναμένεται σύντομα; γνωρίζει κανείς;

Το note 4 έχει πάρει η οχι ακόμη;

Επίσης να ξαναρωτησω με nova χάνει πολλά από την λειτουργικοτητα του;

Έχω να χρησιμοποιήσω TouchWiz αιώνες...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το περιμένω από βδομάδα με μεγάλη ανυπομονησία..

Παιδιά Lollipop δεν έχει πάρει ακόμα;. Και αν όχι αναμένεται σύντομα; γνωρίζει κανείς;

Το note 4 έχει πάρει η οχι ακόμη;

Επίσης να ξαναρωτησω με nova χάνει πολλά από την λειτουργικοτητα του;

Έχω να χρησιμοποιήσω TouchWiz αιώνες...

 

Lollipop έχει πάρει αλλά δεν ξέρω αν την έχει δώσει για όλες τις χώρες, εγώ έχω περάσει την ρωσσική που είχε βγει πρώτη με odin.

Με nova χάνει από τη λειτουργικότητα του, όχι πολύ, αλλά για μένα είναι ενοχλητικό.

Tw με απενεργοποιημένα τα animations στα δικά μου μάτια έχει ελάχιστο lag.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...