Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να μου πεις πως γινετε να εχω μονο 3g και οχι 4g?δηλαδη οταν ανοιγω τα data να μπαινει αυτοματα σε 3g.ετσι και αλλιως εδω που ειμαι 4g δεν εχει σχεδον πουθενα.

 

Η δεν πιάνεις στην περιοχή σου ή δεν το έχεις ενεργοποίηση ή δεν έχεις αρκετά MB για να ανοίξει ή δεν το έχεις βάλει εσύ στο κινητό (κατέβασε την μπάρα κρατά παρατεταμένα τα δεδομένα πήγε με τύπος δίκτυο δεν θυμάμαι αν το λέει έτσι ακριβώς και τικαρε το LTE)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την μπαταρια τη ρουφαει το 4g, τα ΜΒ οχι, η καταναλωση ΜΒ ειναι ακριβως η ιδια ειτε με 2g ειτε με 4g.

Προσωπικά ρουφάει& mb.. Μου έχει τύχει τουλάχιστον.. Και το έχω παρατηρήσει όταν βάζω 4g...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να απενεργοποιησω το google απο το παρατεταμενο αλλα δε μου εχει επιλογη για τιποτα...

Υπαρχει καποια εφαρμογη που εχει συντομευση για το home και δε κανει τπτ;!

Χμ. Πιθανόν δεν σου έχει την επιλογή γιατί καμία άλλη εφαρμογή στο τηλέφωνό σου δεν χρησιμοποιεί το παρατεταμένο πάτημα του home button για να χρειάζεται να επιλέξεις μεταξύ των δύο.

Κάνε μια δοκιμή. Εγκατέστησε και ενεργοποίησε στη συσκευή σου την εφαρμογή screen of and lock που αναφέρω στο post μου. Στη συνέχεια πάτα παρατεταμένα το home button. Λογικά τότε θα σε ρωτήσει ποια από τις δύο εφαρμογές (google ή screen) να χρησιμοποιήσει. Στις επιλογές θα έχει και ένα x (κανένα). Επέλεξε το x και στην συνέχεια, εάν θες, απεγκατέστησε και την screen of and lock εάν δεν σου χρειάζεται.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως γινετε να εχω μονο 3g και οχι 4g?δηλαδη οταν ανοιγω τα data να μπαινει αυτοματα σε 3g.ετσι και αλλιως εδω που ειμαι 4g δεν εχει σχεδον πουθενα.

 

Ρυθμίσεις > Περισσότερα δίκτυα > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > και βάζεις την επιλογή WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση ).

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Πιθανόν δεν σου έχει την επιλογή γιατί καμία άλλη εφαρμογή στο τηλέφωνό σου δεν χρησιμοποιεί το παρατεταμένο πάτημα του home button για να χρειάζεται να επιλέξεις μεταξύ των δύο.

Κάνε μια δοκιμή. Εγκατέστησε και ενεργοποίησε στη συσκευή σου την εφαρμογή screen of and lock που αναφέρω στο post μου. Στη συνέχεια πάτα παρατεταμένα το home button. Λογικά τότε θα σε ρωτήσει ποια από τις δύο εφαρμογές (google ή screen) να χρησιμοποιήσει. Στις επιλογές θα έχει και ένα x (κανένα). Επέλεξε το x και στην συνέχεια, εάν θες, απεγκατέστησε και την screen of and lock εάν δεν σου χρειάζεται.

Το δοκιμασα απο πριν αυτο που λες αλλα Χ δε μου εμφανιζει. :(

http://s13.postimg.org/swqcag25j/Screenshot_2015_04_30_18_33_47.png

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μπερδευτεί λιγο

Ποιος ειναι ο ασφαλέστερος τρόπος μεταφοράς όλων των δεδομένων απο το Note 3 στο νεο Note 4 SM-N910F

1-Samsung Kies-3

2-Google

3-Helium

4-Samsung Smart Swich

 

δεν θέλω να χάσω εφαρμογές που εχω αγοράσει καθως και τα δεδομένα τους

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα απο πριν αυτο που λες αλλα Χ δε μου εμφανιζει. :(

http://s13.postimg.org/swqcag25j/Screenshot_2015_04_30_18_33_47.png

Το αντίστοιχο δικό μου:

[ATTACH]60267[/ATTACH]

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου δίνει την επιλογή nothing...

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη που εχεις ειναι το Nothing.

Δεν ειναι default του android.

Πρεπει να μου τη βρεις! :p

Το βρηκα. Το greenify εμφανιζει την επιλογη.

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα. Το greenify εμφανιζει την επιλογη.

Ενδιαφέρον εύρημα αλλά και εντελώς κουφό. Τέλος πάντων, την δουλειά μας να κάνουμε :blink:

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Και γω απο iphone.

Τα lagaκια εδω κ κει δε με ενοχλουν γιατι ειναι στα animations οποτε στην πραξη δε με καθυστερει.

Εχω θεμα ομως με την αναμονη. Δε ειναι δυνατον να τρωει 20% στο οχταωρο για 1mail, 2viber και μια αναπαντητη.

Σε 4G. Μαλλον η μονη λυση ειναι root και greenify.

Η κατανάλωση σε αναμονή εξαρτάται από το σήμα και τις εφαρμογές τρίτων που έχεις εγκατεστημενες.

Επίσης αν μετακινείσαι σε διάφορες περιοχές αυξάνεται κατακόρυφα λόγο του ότι ψάχνει συνεχώς για το καλύτερο σήμα και επίσης ξυπνά πολύ συχνά για να δώσει πληροφορίες τοποθεσίας σε διάφορες εφαρμογές που του το ζητούν.

 

Ένα άλλο είναι η εντελώς ακανονιστη πτώση του ποσοστού.

Από το 100% πέφτει πολύ γρήγορα ενώ μετά το 30% πολύ πιο αργά.

 

Γενικά κοιτάζω την μπαταρία μου όταν φθάσει στο 5% και βγάζω τα συμπεράσματα μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακινητο ολο το βραδυ.

Δεν ειχα καλο σημα, μονο edge επιανε αλλα στη συσκευη ηταν ανοιχτο το Lte.

Τοποθεσιες Google απενεργοποιημενες.

 

Ενδιαφέρον εύρημα αλλά και εντελώς κουφό. Τέλος πάντων, την δουλειά μας να κάνουμε :blink:

Το ακομα πιο κουλο ειναι οτι το Nothing στην πραγματικοτητα κανει διαφορα!

Πχ αν εχεις ενα φακελο ανοιχτο κ πατησεις παρατεταμενα κλεινει το φακελο χωρις να επιστεφει Home!

Επισης δουλευει κ σαν παυση στα παιχνιδια που δε με χαλασε καθολου.

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπέκυψα στη γοητεία του και το παρήγγειλα. Είχα για ένα εξάμηνο το 3 και η μπαταρία ήταν πολύ σημαντικό ατού. Διάβασα και ένα συγκριτικό στο gsmarena μεταξύ αυτού και του Nexus 6 και το αποφάσισα γρηγορότερα. Ξέρω ότι θα ζοριστώ πάλι με το root Και το knox αλλά η μπαταρία είναι μπαταρία.

 

Εντυπώσεις από Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω εκανα restore από το Note 3 με smart swich Τζιφος Μετα με Kies επισης τζιφος

Περασαν μόνο οι επαφες και ολα τα αλλα εκτός από τις εφαρμογές που μετα πηγα google account και τις εκανα install μια μια (σπάσιμο) μερικές αγορασμένες πάπα.

2 παρατηρησεις για αρχή

1- Το home button ανοιγει browser ?????γιατι αυτή η κουλαμαρα

2- Στο note 3 ειχα κατηλιμενη στη χειροτερη περιπτωση 1,4GB ram μετα απο restart Στο 4αρι εχω 2gb γιατί? Φορτώνει ενα καρρο κουλά

 

Υπαρχει καμιά σοβαρη εφαρμογη που να κανει kill πραγματικό μια εφαρμογη που αυτη να μην ξαναανοιγει σε 2 λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρια τη ρουφαει το 4g, τα ΜΒ οχι, η καταναλωση ΜΒ ειναι ακριβως η ιδια ειτε με 2g ειτε με 4g.

 

εδω εισαι λαθος.το 4g γραφει ακομα και οταν εχεις κλειστα τα δεδομενα.λιγα kb αλλα τραβαει

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μπερδευτεί λιγο

Ποιος ειναι ο ασφαλέστερος τρόπος μεταφοράς όλων των δεδομένων απο το Note 3 στο νεο Note 4 SM-N910F

1-Samsung Kies-3

2-Google

3-Helium

4-Samsung Smart Swich

 

δεν θέλω να χάσω εφαρμογές που εχω αγοράσει καθως και τα δεδομένα τους

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Διάλεξε ανάμεσα στο 1&4 .... Και θα κανεις την δουλειά σου

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω εκανα restore από το Note 3 με smart swich Τζιφος Μετα με Kies επισης τζιφος

Περασαν μόνο οι επαφες και ολα τα αλλα εκτός από τις εφαρμογές που μετα πηγα google account και τις εκανα install μια μια (σπάσιμο) μερικές αγορασμένες πάπα.

2 παρατηρησεις για αρχή

1- Το home button ανοιγει browser ?????γιατι αυτή η κουλαμαρα

2- Στο note 3 ειχα κατηλιμενη στη χειροτερη περιπτωση 1,4GB ram μετα απο restart Στο 4αρι εχω 2gb γιατί? Φορτώνει ενα καρρο κουλά

 

Υπαρχει καμιά σοβαρη εφαρμογη που να κανει kill πραγματικό μια εφαρμογη που αυτη να μην ξαναανοιγει σε 2 λεπτα?

Προχτές,το έκανα κι εγώ,και πέρασαν οι εφαρμογές.Κάτι μουσικές δεν πέρασαν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καιρό είχα να γουστάρω έτσι τηλέφωνο.

Φοβερή οθόνη και καταπληκτική κάμερα .

Πολύ καλύτερο πιάσιμο από το 3 ,μιας και είναι λίγο πιο στενό και είναι αυτό το λίγο που κάνει την διαφορά.

Το δούλεμα είναι πολύ καλό , είναι σε επίπεδα HTC One M7.

Μελανό σημείο για την δική μου χρήση , η μπαταρία του. Δυστυχώς δεν βλέπω να με καλύπτει όπως θα ήθελα . Όμως μιας και επιτέλους βρήκα συσκευή που νοιώθω ότι θα μείνω καιρό , θα πάρω μια δεύτερη μπαταρία για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο .

Πάντως είναι πανέμορφο το άτιμο , έρωτας και στα δύο χρώματα , πράγμα σπάνιο .

Η καλύτερη επιλογή που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό, βέβαια χρησιμοποιώ πάρα πολύ το πενάκι λόγω δουλειάς, πράγμα που του δίνει αβαντάζ .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλο μηνα!

θελω να στειλω μουσικη μεσω DLNA με το Note και δεν βρισκω τον τροπο.Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Γιάνναρε εδώ θα μείνουμε για πολύ καιρό μου φαίνεται. Όσον αφορά στην μπατατια, δώσε του λίγο χρόνο και μην χρησιμοποιείς την γρήγορη φόρτιση γιατί και η αποφόρτιση είναι πιο γρήγορη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεν μας τα λέει καλά

2η μέρα με τα εξής θέματα

1- δεν έχω τις επαφές στην οθόνη του αυτοκινήτου (με το 3 τις ειχα)

2- σε αναμονή είναι κάτι λήμμα τα 2.2 gm μνήμης (στο 3 ήταν τα 1.4)

3- το home button αντί να πάει σε task manager ανοίγει browser

4- αναζήτησα το usb-3 του note 3

 

Βέβαια έχει ακόμη την 4.4.4

 

Αν δεν λυθούν τα παραπάνω επιστρέφω στο 3αρι και ας μου λοιπόν τα φρου φρου του 4

Link to comment
Share on other sites

Γιάνναρε εδώ θα μείνουμε για πολύ καιρό μου φαίνεται. Όσον αφορά στην μπατατια, δώσε του λίγο χρόνο και μην χρησιμοποιείς την γρήγορη φόρτιση γιατί και η αποφόρτιση είναι πιο γρήγορη.

 

Κάπως έτσι την μυρίζομαι την δουλειά. Είναι η μόνη συσκευή που με βλέπω να μένω πάνω από μήνα lol. Ελπιζω να σπάσω το ρεκόρ του Μ7 που ούτε το Μ8 το κατάφερε , τους 6 μήνες . Βασικά είναι μια πληρεστατη συσκευή, που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από καμιά άλλη, οπότε σου δίνει κίνητρο να την κρατήσεις . Το σημαντικοτερο είναι , πως είναι απολαυστική στην χρήση της και φοβερό εργαλείο λόγω spen και των δυνατοτήτων του.

Μένουμε εδώ λοιπόν και βλέπουμε , γιατί με την τρέλα που μας βαράει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μεν μας τα λέει καλά

2η μέρα με τα εξής θέματα

1- δεν έχω τις επαφές στην οθόνη του αυτοκινήτου (με το 3 τις ειχα)

2- σε αναμονή είναι κάτι λήμμα τα 2.2 gm μνήμης (στο 3 ήταν τα 1.4)

3- το home button αντί να πάει σε task manager ανοίγει browser

4- αναζήτησα το usb-3 του note 3

 

Βέβαια έχει ακόμη την 4.4.4

 

Αν δεν λυθούν τα παραπάνω επιστρέφω στο 3αρι και ας μου λοιπόν τα φρου φρου του 4

Σε τι αυτοκίνητο ;

Τις επαφές σε τι τις έχεις γραμμένες ; Αγγλικά η Ελληνικα;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι την μυρίζομαι την δουλειά. Είναι η μόνη συσκευή που με βλέπω να μένω πάνω από μήνα lol. Ελπιζω να σπάσω το ρεκόρ του Μ7 που ούτε το Μ8 το κατάφερε , τους 6 μήνες . Βασικά είναι μια πληρεστατη συσκευή, που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από καμιά άλλη, οπότε σου δίνει κίνητρο να την κρατήσεις . Το σημαντικοτερο είναι , πως είναι απολαυστική στην χρήση της και φοβερό εργαλείο λόγω spen και των δυνατοτήτων του.

Μένουμε εδώ λοιπόν και βλέπουμε , γιατί με την τρέλα που μας βαράει...

Είναι πράγματι φοβερό τηλέφωνο από άποψη χρηστικότητας.

Αυτό που μ ενοχλεί προερχόμενος από το M8 είναι ότι κάποιες στιγμές ανεξήγητα και χωρίς λόγο παρουσιάζει μικροκαθυστερησεις σε διάφορες λειτουργίες.

 

Και φυσικά δεν έχουν λύσει μετά από 4 χρόνια κάποια θεματάκια.

Δεν είναι δυνατόν να χρειάζεται τόσο χρόνο να ανοίξει η ενεργή σημείωση που είναι εργαλείο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...