Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά αν θέλουν τόσα χρήματα για επισκευή μας διώχνουν απο πελάτες. Αυτό δεν καταλαβαίνουν!

 

Στάλθηκε από το Lenovo YB1-X90L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλοι κάνουμε επιλογές. Δίνω με βαριά καρδιά €190, και μάλλον θα έδινα και €280-με ακόμη πιο βαριά καρδιά, αλλά θα τα έδινα-για να βάλω καινούργια μητρική, αν δεν είχα καμία άλλη επιλογή. Έχω το τηλέφωνο 1.5 χρόνο από δεύτερο χέρι (συνολικά το τηλέφωνο λειτουργεί 2.5 χρόνια), το έχω καταευχαριστηθεί και θα το άλλαζα, μόνο αν υπήρχε κάποια συσκευή που να το πλησιάζει σε χαρακτηριστικά. Δεν υπάρχει, οπότε σκάω και κολυμπάω, το Note 4 δυστυχώς είναι μοναδικό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ, μετά το Note 3, πήρα μεταχειρισμένο απο τις αγγελίες εδώ, ενα Νοτε 4F. Μετά απο διάφορα σκαλίσματα (root, και διάφορες άλλες ROM, επέστρεψα στην μαμά ROM λόγω fingerprint scanner). Mέχρι στιγμής μου δουλεύει άψογα. Και αν ποτέ το άλλαζα πάλι σε 4άρι θα κατέληγα, μιάς και δεν υπάρχει εναλλακτική λύση ακόμα..Δυστυχώς..
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση από κάποιον που είναι πελάτης της Samsung από την εποχή του S3.Υστερα πήρα με τη σειρά,Note 2,3,4C,και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.Ρωτάω λοιπόν,τα τηλέφωνα που είχαν το πρόβλημα,ήταν αφημένα μαμά,ή τα είχατε πασπατέψει με διάφορες αλλαγές και πειράματα;Γιατί για μένα,υπάρχει διαφορά.Μέχρι τώρα ήξερα ότι ήταν το Νote 2,που κάποιες παρτίδες είχαν πρόβλημα μητρικής.Για το 4 δεν είχα διαβάσει-ακούσει.

 

Πρέπει να έκαναν fast charging συνεχώς και αναβαθμίσεις- ενημερώσεις εφαρμογών υπό φόρτιση. Αυτό ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες, το είδα κι εγώ στην αναβάθμιση 5->6 πόσο ζεστάθηκε εκτός φόρτισης. Κατά τα άλλα είναι να μη σου κάτσει. Κι αυτά τα συνεχή secutiry updates κάθε λίγο, ίσως έχουν συντελέσει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δεν ξερω τι θα πει fast charging, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ούτε μιά φορά. Και το κινητό μου φορτίζεται σχεδόν πάντα προσεκτικά. Αφήστε που πριν αρχίσουν τα προβλήματα δεν ανέβαζε σοβαρές θερμοκρασίες ούτε σε πλήρη φόρτο. Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Με μητρική απο ebay ή aliexpres εχει κανένας εμπειρία?Για το πως θα τοποθετηθεί δεν υπαρχει προβλημα.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενα ενοχλητικο προβλημα που εμφανιστηκε τελευταια ειναι οτι στο αλμπουμ φωτογραφιων που κανονικα εμφανιζει τις φωτογραφιες με χρονολογικη σειρα, μια ομαδα απο φωτο που ηταν τραβηγμενες το 2015 τωρα εμφανιζονται στις ιδιοτητητες της καθε φωτο οτι εχουν τραβηχτει το 2017 με αποτελεσμα να χαλαει η σειρα που τις εχω στο αλμπουμ μου. Μπορει κανεις να καταλαβει πως εγινε αυτο και αν μπορω να το αλλαξω οπως ηταν πριν ?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δεν ξερω τι θα πει fast charging, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ούτε μιά φορά. Και το κινητό μου φορτίζεται σχεδόν πάντα προσεκτικά. Αφήστε που πριν αρχίσουν τα προβλήματα δεν ανέβαζε σοβαρές θερμοκρασίες ούτε σε πλήρη φόρτο.

 

Ποιάς προέλευσης είναι το note σου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μιση οθονη μου δεν δουελευει με το δάχτυλο μετα απο προσπαθεια να το αποσυναρμολογισω για να δω το μικρόφωνο διοτι ακουγομουν σαν βατραχος σε ολους, δεν τα καταφερα και το συναρμολογησα παλι και μονο με πενακι δουλευει, τι να φταιει αραγε?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μιση οθονη μου δεν δουελευει με το δάχτυλο μετα απο προσπαθεια να το αποσυναρμολογισω για να δω το μικρόφωνο διοτι ακουγομουν σαν βατραχος σε ολους, δεν τα καταφερα και το συναρμολογησα παλι και μονο με πενακι δουλευει, τι να φταιει αραγε?

Μάλλον δεν κούμπωσαν καλά οι καλωδιοταινιες που είναι πίσω από την οθόνη όταν το έκλεισες.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλο τελικά εσπασα τιην οθόνη απο μεσα με την προσπάθειά μου να το ανοιξω. Υγεια, καλη συνεχεια σε ολους, δεν ξερω αν θα επανέλθω η αν θα πάω καπου αλλού,. Γεια σας
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ποιάς προέλευσης είναι το note σου;

 

Προέλευση Vietnam.

Τελικά άλλαξα μητρική. Φυσικά το σέρβις με έγραψε και μου έβαλε μητρική από 910C, ενώ συγκεκριμένα είχα ζητήσει F...

Πριν το παραλάβω έκανα μία έρευνα και είδα ότι οι custom roms για το C υστερούν σε ποσότητα, αλλά όχι σε ποιότητα, οπότε το κράτησα. Στην απόφασή μου σημαντικό ρόλο έπαιξε και το καλύτερο τσιπάκι ήχουν που ενσωματώνουν τα C και με το οποίο, πράγματι, είδα διαφορά. Οι διαφορές είναι αισθητές μόνο υπό συνθήκες άνω του μέσου όρου (συμπαθητικά ακουστικά, υψηλό bitrate, χρήση Viper4android), αλλά υπάρχουν και εντοπίζονται κυρίως στον λιγότερο θόρυβο που φτάνει στα ακουστικά.

Με την Nemesis 3.6.1 που πέρασα έχω ένα σβέλτο κινητό με όλα τα πλεονεκτήματα των νεώτερων Notes και με συμπαθητική μπαταρία, εύκολα πάνω από ημέρα με την δική μου χρήση. Υπόσχομαι να μην το πειράξω από εδώ και στο εξής, άλλωστε δεν ξέρω αν και πότε θα τα τινάξει και η νέα μητρική...

Πολύ άσχημο πράγμα να μην μπορείς να βρεις νέο κινητό που να σε καλύπτει!

Link to comment
Share on other sites

Βρε αθεοφοβε, ρουταρες με το καλημερα κι εχασες την (όποια) εγγυηση της μητρικης???

Ή δεν δινουν πλεον 6μηνη εγγυηση ανταλλακτικων? Πριν 2 χρονια οταν μου αλλαξαν οθονη στο νοτε2, η σμαρτεκ εδινε 6 μηνες εγγυση (μονο για την οθονη προφανως).

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί όπου έκανα την δουλειά δεν ήταν εξουσιοδοτημένο, οπότε μου έδιναν έναν μήνα εγγύηση.Μετά από τρεις ημέρες, μόλις βεβαιώθηκα ότι όλα είναι εντάξει, το ρούταρα. Κινητό χωρίς (μεταξύ άλλων) titanium, adaway και Viper4android δεν το θέλω!..
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο, μιας και στις 6/5 ειχε βγει κι αλλο.

Στις 6/5 πήραμε το security patch του Απριλίου.

Τώρα πήραμε του Μαΐου. Το λέει στις πληροφορίες της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χε χε, που φτασαμε...

Απο εκει που γκρινιαζαμε οτι μας ειχε ξεχασει η σαμσουνγκ, να χανουμε το μετρημα απο τα updates!!!

Δεχομαι αυτο που γραφει ο συμφορουμιτης απο πανω, καθως δεν το εχω ψαξει, αλλα αν δεν κανω λαθος μας ειχε δωσει και τον Απριλιο update η σαμσουνγκ. Οποιος βεβαια θυμαται καλυτερα ας με διορθωσει.

Χιλιες φορες παντως αυτη η κουβεντα παρα η προηγουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετά τα γνωστά freezing/restarting/robooting τώρα πέθανε. Δεν φορτίζει, δεν ανάβει. Δεν φταίει ο φορτιστής.

Ειχα διαβάσει κάπου ότι ίσως τα προβλήματα restarting κλπ οφείλονται σε ελαττωματική μπαταρία. Και τώρα που πέθανε τελείως, σκέφτομαι ότι ίσως είναι πρόβλημα μπαταρίας.

Συμβουλες; Έχει τύχει σε κανένα ;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετά τα γνωστά freezing/restarting/robooting τώρα πέθανε. Δεν φορτίζει, δεν ανάβει. Δεν φταίει ο φορτιστής.

Ειχα διαβάσει κάπου ότι ίσως τα προβλήματα restarting κλπ οφείλονται σε ελαττωματική μπαταρία. Και τώρα που πέθανε τελείως, σκέφτομαι ότι ίσως είναι πρόβλημα μπαταρίας.

Συμβουλες; Έχει τύχει σε κανένα ;

 

Δεν αποκλείεται να φταίει η μπαταρία, αν και πολύ φοβάμαι ότι πιο πιθανό είναι το γνωστό πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πριν λιγο κατεβηκε κανουργιο update:-)

 

Ναι όντως έκανα κι εγώ update !!!

 

Είναι το security patch του Μαΐου

 

Για πειτε ρε παιδια....

Τι λεει το τελευταιο update?Ειδατε καμια διαφορα σε κατι?Να το περασω?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια....

Τι λεει το τελευταιο update?Ειδατε καμια διαφορα σε κατι?Να το περασω?

Μόλις το πέρασα και εγώ. Μα τι κοροϊδία, αντί να μας δωσουν τη νέα έκδοση μας ξεγελανε με μικρά update. :mad:

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα και εγώ. Μα τι κοροϊδία, αντί να μας δωσουν τη νέα έκδοση μας ξεγελανε με μικρά update. :mad:

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

 

Οπως λεει κ ο λαος απο ολοτελα...:D

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να περάσω ξανά την rom της συσκευής(?) γιατι μετά το τελευταίο update του Μαΐου κάνει κάτι κουλά ακόμα και μετά απο Factory reset.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...