Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορεί να μην αλλάζει αλλιώς. Σε παλιότερο κινητό που είχα μπορούσες να το απενεργοποιήσεις.

99% πρεπει να αλλάξεις ρομ οπως σου είπαν. Δεν ξερω κανενα κινητο να γίνεται διαφορετικα. Αν το εκανες σε καποιο αλλο αλλιώς, ηταν εξαιρεση που επιβεωνει τον κανονα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επαναλαμβανω γιατι μαλλον δεν εγινα κατανοητος.

 

ΔΕΝ χρειαζεται να αλλαξεις rom, ΑΠΛΑ πρεπει να εισαι root και το αφαιρεις απο την official.

 

Σε καθε περιπτωση χανεις την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω γιατι μαλλον δεν εγινα κατανοητος.

 

ΔΕΝ χρειαζεται να αλλαξεις rom, ΑΠΛΑ πρεπει να εισαι root και το αφαιρεις απο την official.

 

Σε καθε περιπτωση χανεις την εγγυηση.

 

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεις στο να προτεινεις να αλλαξει το animation ετσι! αφου χανει για παντα την εγγυηση.....:shifty::shifty:! πολυ απλα περναει μια οφισιαλ και τελειωσε ουτε να χασει εγγυηση ουτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεις στο να προτεινεις να αλλαξει το animation ετσι! αφου χανει για παντα την εγγυηση.....:shifty::shifty:! πολυ απλα περναει μια οφισιαλ και τελειωσε ουτε να χασει εγγυηση ουτε τπτ

Ακριβώς αυτο.. Κανοντας ροοτ θα χασει την εγγυηση. Αν θελει ΚΑΙ να κανει ροοτ οκ. Αλλιώς φλασαρισμα με odin μια αλλη επίσημη ρομ, και θα κανει ο φιλος αυτο που θελει χωρις να χασει την εγγυησ.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που σου δίνουν από αντικατάσταση είναι σφραγισμενα στο κουτί τους;
Τωρα: Samsung Galaxy Note 4, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z Ultra κ' Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE κ iPad air 2 64gb wifi & cellular :superman:
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεις στο να προτεινεις να αλλαξει το animation ετσι! αφου χανει για παντα την εγγυηση.....:shifty::shifty:! πολυ απλα περναει μια οφισιαλ και τελειωσε ουτε να χασει εγγυηση ουτε τπτ

Οχι αδερφε δεν επιμενω που το βλεπεις αυτο? Αντιθέτως μαλιστα! Απλα εξηγω οτι σε αυτη την rom που εχει τωρα μονο με root βγαινει.

Αλλα δεν αξιζει να κανει root μονο κ μονο για αυτο το λογο αφου οπως προειπα χανει την εγγυηση.

 

Καλυτερα μια αλλη official μεσω odin και τελος. Απλα και σε αυτη την περιπτωση επειδη εχω παει στην smartec ειναι αρκετα περιεργοι και παντα βρισκουν δικαιολογιες για να μην ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που σου δίνουν από αντικατάσταση είναι σφραγισμενα στο κουτί τους;

 

Ενας φιλος ειχε παει στο γερμανο 2 φορες το iphone 5 και τις 2 το πηρε πισω σε bubble wrap, αλλαγη εγινε σιγουρα γιατι το δικο του ειχε κατι φθορες εξωτερικα, ενω αυτο που πηρε απο αντικατασταση ηταν της πενας. Με λιγα λογια δεν το πηρε ποτε πισω σε κουτι, σαν να το αγοραζε καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος ειχε παει στο γερμανο 2 φορες το iphone 5 και τις 2 το πηρε πισω σε bubble wrap, αλλαγη εγινε σιγουρα γιατι το δικο του ειχε κατι φθορες εξωτερικα, ενω αυτο που πηρε απο αντικατασταση ηταν της πενας. Με λιγα λογια δεν το πηρε ποτε πισω σε κουτι, σαν να το αγοραζε καινουριο.

 

Άλλο Apple άλλο Samsung! Τελείως διαφορετικά service άλλες πολιτικές

Link to comment
Share on other sites

Άλλο Apple άλλο Samsung! Τελείως διαφορετικά service άλλες πολιτικές

Το ξερω αυτο:p

Απλα δεν διευκρινισε εταιρια , οποτε ειπα την εμπειρια που ειχα απο το μηλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το note 4 ολοκαινουριο απο αντικατασταση στα 400, λετε να το τσιμπησω η θα εχω καποιο θεμα?

 

Μόνο από το Κινέζικο fastcardtech που το είχε μέχρι σήμερα στα 280$ (έκδοση N910f) άξιζε να κάνεις τη βούτα...;)

τώρα το πήγαν στα 305$....:(

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το Κινέζικο fastcardtech που το είχε μέχρι σήμερα στα 280$ (έκδοση N910f) άξιζε να κάνεις τη βούτα...;)

τώρα το πήγαν στα 305$....:(

 

Ευχαριστω αλλα ηδη το παραγγειλα απο σκουτζομαγαζο στα 456 με μεταφορικα.

Το ειχα δει και εγω αυτο το site , το εψαξα και ειδα οτι δεν ειναι και τοσο εμπιστο + οτι αν δεν κανω λαθος το κινητο δεν καλυπτεται απο ευρωπαϊκη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 200 ευρώ η διαφορά....:blink:

Για μένα άξιζε το ρίσκο η βούτα....τώρα αν θα μου βγει ή όχι, θα δείξει...

Αν δεν πάθουμε δε θα μάθουμε.

Αλλά αν ισχύσει το μοτο του πάμε στοίχημα: "και αν σου κάτσει?"....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 200 ευρώ η διαφορά....:blink:

Για μένα άξιζε το ρίσκο η βούτα....τώρα αν θα μου βγει ή όχι, θα δείξει...

Αν δεν πάθουμε δε θα μάθουμε.

Αλλά αν ισχύσει το μοτο του πάμε στοίχημα: "και αν σου κάτσει?"....:lol:

 

Απο οτι καταλαβα το παραγγειλες απο εκεινο το μαγαζι , οταν ερθει πες μας και εμας να το εχουμε κατα νου για μελλοντικη αγορα, πολυ μελλοντικη ομως γιατι τετοιο κινητο δεν το αλλαζεις στο αμεσο μελλον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guys, αυτό που αφήνεις στον αέρα τη μύτη της πένας και σου βγάζει πληροφορίες για κάποιο λινκ, δεν γίνεται στους browsers;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160115/a8646d74ee446b9b1be5525dcd72ade0.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον Chrome σίγουρα όχι, στον stock παίζεται δεν το χρησιμοποιώ (έχω την εντύπωση πως πάλι όχι) .

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Στον Chrome σίγουρα όχι, στον stock παίζεται δεν το χρησιμοποιώ (έχω την εντύπωση πως πάλι όχι) .

Δοκίμασα σε dolphin, next, opera και stock και δεν το κάνει πουθενά. Κρίμα και είναι πολύ χρήσιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ετοιμασα ψες το καλώδιο μου τον υπολογιστή μου απενεργοποιησα το κινητο ξεκινησα και την ODIN για να το ροοταρο αλλα κατι με τραβούσε πίσω να μην το κάνω φοβισμένος ότι θα χάσω την καλή μπαταρία και τα ΜΗ παγωματα του κινητού . Κάνω λάθος ;;; αν και πολυ γνωστής του θέματος Ν900,Ν9,S3 τώρα κατι με τραβάει πισω. Τι λέτε;;;
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ετοιμασα ψες το καλώδιο μου τον υπολογιστή μου απενεργοποιησα το κινητο ξεκινησα και την ODIN για να το ροοταρο αλλα κατι με τραβούσε πίσω να μην το κάνω φοβισμένος ότι θα χάσω την καλή μπαταρία και τα ΜΗ παγωματα του κινητού . Κάνω λάθος ;;; αν και πολυ γνωστής του θέματος Ν900,Ν9,S3 τώρα κατι με τραβάει πισω. Τι λέτε;;;

 

Προσωπικη μου αποψη , αν εισαι ευχαριστημενος με το λογισμικο που εχεις ηδη μεσα, τοτε μην το πειραξεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη , αν εισαι ευχαριστημενος με το λογισμικο που εχεις ηδη μεσα, τοτε μην το πειραξεις.

Έχεις κάποιον λόγο εκτός απο το θέμα εγγύησης;;

From N9
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιον λόγο εκτός απο το θέμα εγγύησης;;

 

Μονο για θεμα εγγυησης, δεν ξερω αν σε νοιαζει η εγγυηση γι αυτο το ειπα.

Εγω προσωπικα οτι κινητο εχω παρει το ειχα κανει root μεσα στους 6 μηνες και ειχα περασει custom rom γιατι οι μαμισιες ηταν χαλια, με τις custom rom ολα δουλευαν ρολοϊ.

Link to comment
Share on other sites

Μονο για θεμα εγγυησης, δεν ξερω αν σε νοιαζει η εγγυηση γι αυτο το ειπα.

Εγω προσωπικα οτι κινητο εχω παρει το ειχα κανει root μεσα στους 6 μηνες και ειχα περασει custom rom γιατι οι μαμισιες ηταν χαλια, με τις custom rom ολα δουλευαν ρολοϊ.

Ποια ΡΟΜ προτεινεις που να δουλεύει το πενάκι SNote σημαντικό . Δηλαδή να είναι κάπως κοντά σε αυτή

From N9
Link to comment
Share on other sites

Ποια ΡΟΜ προτεινεις που να δουλεύει το πενάκι SNote σημαντικό . Δηλαδή να είναι κάπως κοντά σε αυτή

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν το εχω ψαξει.

Αλλα απο οτι εχω δει υπαρχουν μερικες εφαρμογες στο playstore για cm που σου δινουν ορισμενες λειτουργιες απο το πενακι, οπως αυτη εδω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tushar.cmspen2 .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...