Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά. ..

Υπάρχει οδηγός για root Note 4f με λειτουργικό 5.1.1?

Ευχαριστώ. ..

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια καλη χρονια να εχουμε με υγεια!!αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με το home button ενα σπαστικο "τσικ τσικ" καθώς το πιέζεις σαν να εχει παρει αμμο απο μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλη χρονια να εχουμε με υγεια!!αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με το home button ενα σπαστικο "τσικ τσικ" καθώς το πιέζεις σαν να εχει παρει αμμο απο μέσα...

Και εγώ το έχω αυτό το σπαστικό τσικ αλλά το κάνει όταν το πατάω από τα δεξιά του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του note 4 σήμερα; ή πλέον πρέπει κάποιος να περιμένει το note 5;

Αφορά αγορά συσκευής. Πραγματικά θα με ενδιέφερε η άποψη σας.

 

φιλικά,

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του note 4 σήμερα; ή πλέον πρέπει κάποιος να περιμένει το note 5;

Αφορά αγορά συσκευής. Πραγματικά θα με ενδιέφερε η άποψη σας.

 

φιλικά,

Γιώργος

Αν θες αποσπωμενη μπαταρία και κάρτα sd Νοτε 4 αν δεν σε νοιάζει Νοτε 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του note 4 σήμερα; ή πλέον πρέπει κάποιος να περιμένει το note 5;

Αφορά αγορά συσκευής. Πραγματικά θα με ενδιέφερε η άποψη σας.

 

φιλικά,

Γιώργος

Και τα 2 έχουν συν πλην.. Το s5 είναι αρκετά γρηγορότερο, πολυ ποιο ομορφο (κυριως για τα bezel αριστερά δεξια που ειναι ανύπαρκτα και το πιανεις και ευκολοτερα. Επίσης υποστήριξη για 1 χρονο περισσότερο σε update, αλλά και πολυ ακριβοτερο.

Αλλα δεν εχει microsd (ασήμαντο για καποιους, ο λογος που δεν το πηρα εγώ), και επισης δεν βγαίνει η μπαταρία. Αμα εχεις σκοπο να το αλλάξεις σε κανα χρόνο δε σε νοιαζει. Αν το θες για 2 χρόνια +, να ξερεις το 2ο χρονο θα εχει πέσει η μπαταρία, θα εχει παρει και Update που θα καταναλώνει παραπανω, + κατι εφαρμογές που θα εχεις και θα βαρυνει, αποτέλεσμα : Δε θα βγαζεις μερα. Αλλοι θα σου πουνε οτι η 6.0 θα καταναλώνει λιγότερο.. Σε standby μπορει. Στο note 6 επίσης, στο 5 οχι. Trust me..

Με custom rom, ολα τα παραπάνω αλλάζουν δραματικα.

Για μενα η ποιο ισορροπημένη λυση σημερα, note 4+ custom rom. Άλλωστε αυτο και έκανα μιας και ειμουν στο ιδιο δηλιμα. Αλλα φυσικά ολα εξαρτώνται απο τις προταιρεοτητες σου, που μπορει να ειναι εντελώς διαφορετικές απο τις δικες μου.

Link to comment
Share on other sites

Η custom rom τι είναι ρε παιδιά μιας και κάτοχος note 4f μήπως θα έχω καλύτερη παταρια γιατί τρεις μήνες το έχω κ το φορτιζω κάθε μέρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του note 4 σήμερα; ή πλέον πρέπει κάποιος να περιμένει το note 5;

Αφορά αγορά συσκευής. Πραγματικά θα με ενδιέφερε η άποψη σας.

 

φιλικά,

Γιώργος

 

 

νομιζω οτι αυτη τη στιγμη σιγουρα αξιζει και με το παραπανω το 4 απο αποψη χρηματων.επισης το 4 εχει εγγυηση εδω επειδη ερχεται επισημα στην ελλαδα το 5 δεν ερχεται επισημα αρα οποια εγγυση θα εχεις θα ειναι απο το καταστημα που το πηρες και οτι συμβει θα πρεπει να το στειλεις εξω και απο κει να το στειλουν για servise.στα συν ειναι η καρτα sd και η αποσπομενη μπαταρια.αλλη μια διαφορα ειναι οτι το 4 εχει 3220ma μπταταρια ενω το 5 3000ma.απο κει και περα ειναι θεμα τι ακριβως ζητας απο ενα κινητο και αν ενδιαφερεσαι για custom rom

 

 

 

 

Η custom rom τι είναι ρε παιδιά μιας και κάτοχος note 4f μήπως θα έχω καλύτερη παταρια γιατί τρεις μήνες το έχω κ το φορτιζω κάθε μέρα

 

αν περασεις custom rom χανεις την εγγυηση.θες ακομα να μαθεις ? http://www.doctorandroid.gr/2012/04/android-basics-custom-rom.html?m=1 http://www.greeceandroid.gr/dev/189-customrom

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτη τη στιγμη σιγουρα αξιζει και με το παραπανω το 4 απο αποψη χρηματων.επισης το 4 εχει εγγυηση εδω επειδη ερχεται επισημα στην ελλαδα το 5 δεν ερχεται επισημα αρα οποια εγγυση θα εχεις θα ειναι απο το καταστημα που το πηρες και οτι συμβει θα πρεπει να το στειλεις εξω και απο κει να το στειλουν για servise.στα συν ειναι η καρτα sd και η αποσπομενη μπαταρια.αλλη μια διαφορα ειναι οτι το 4 εχει 3220ma μπταταρια ενω το 5 3000ma.απο κει και περα ειναι θεμα τι ακριβως ζητας απο ενα κινητο και αν ενδιαφερεσαι για custom rom

 

 

 

 

 

 

αν περασεις custom rom χανεις την εγγυηση.θες ακομα να μαθεις ? http://www.doctorandroid.gr/2012/04/android-basics-custom-rom.html?m=1 http://www.greeceandroid.gr/dev/189-customrom

Καλησπερα και καλη χρονια. Φίλε ποία ΡΟΜ προτεινεις που να έχει και ροοτ; και να ρωτήσω αν βάλω αυτή που θα προτείνεις και θέλω να αλλάξω το ροοτ θα υπάρχει; Ευχαριστώ

From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια. Φίλε ποία ΡΟΜ προτεινεις που να έχει και ροοτ; και να ρωτήσω αν βάλω αυτή που θα προτείνεις και θέλω να αλλάξω το ροοτ θα υπάρχει; Ευχαριστώ

 

καλη χρονια.αν εισαι σε στοκ ρομ θα πρεπει πρωτα να περασεις custom recovery.χανεις την εγγυηση!!!καλες ρομ ειναι η namelles βασισμενη σε στοκ 5.1.1 και η kyibi που ειναι note 5 .πως να αλλαξεις το root ?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια.αν εισαι σε στοκ ρομ θα πρεπει πρωτα να περασεις custom recovery.χανεις την εγγυηση!!!καλες ρομ ειναι η namelles βασισμενη σε στοκ 5.1.1 και η kyibi που ειναι note 5 .πως να αλλαξεις το root ?

Σε ευχαριστω αν μπορείς δωσε μου το λινκ του ρικαβερη. Οχι εννοω αν θελω στο μελλον να αλλάξω ΡΟΜ , το ροοτ θα παραμείνει;

From N9
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αν μπορείς δωσε μου το λινκ του ρικαβερη. Οχι εννοω αν θελω στο μελλον να αλλάξω ΡΟΜ , το ροοτ θα παραμείνει;

 

για ρομς κλπ σε αυτο το θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που έχουν επιλογή για αυτόματη μετατροπή, αλλά για να είσαι σίγουρος μπορείς να γράφεις μόνο με κεφαλαία και χωρίς την χρήση ειδικών χαρακτήρων.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με την sim μου λέει να κάνει επανεκκίνηση δύο τρεις φορές την ημέρα είχα το ίδιο πρόβλημα πριν ένα εξάμηνο αλλαξα sim και ήταν όλα καλά τώρα πάλι τα ίδια.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με την sim μου λέει να κάνει επανεκκίνηση δύο τρεις φορές την ημέρα είχα το ίδιο πρόβλημα πριν ένα εξάμηνο αλλαξα sim και ήταν όλα καλά τώρα πάλι τα ίδια.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ευχαριστώ

 

δοκιμασε να καθαρισεις την sim και την υποδοχη της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Κάτοχος LG G4 σε κόκκινο δέρμα σκέφτομαι να περάσω στο Note 4. Λόγος δεν είναι άλλος από το ότι βαριέμαι σχετικά εύκολα τα κινητά και ότι θέλω να δοκιμάσω το s-pen. Δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από το g4 συνολικά, και ως μπαταριά και οθόνη και ως κάμερα. Δεδομένου ότι δε θα χάσω σε κάτι από τα παραπάνω πιστεύετε αξίζει η αλλαγή σε μία συσκευή παλαιότερη από αυτή που έχω τώρα;

Να τονίσω ότι δε με ενδιαφέρουν απαραίτητα αναβαθμίσεις, root και custom roms όπως επίσης και το μέγεθος δε με ενοχλεί, εφόσον και το g4 είναι μεγάλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Κάτοχος LG G4 σε κόκκινο δέρμα σκέφτομαι να περάσω στο Note 4. Λόγος δεν είναι άλλος από το ότι βαριέμαι σχετικά εύκολα τα κινητά και ότι θέλω να δοκιμάσω το s-pen. Δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από το g4 συνολικά, και ως μπαταριά και οθόνη και ως κάμερα. Δεδομένου ότι δε θα χάσω σε κάτι από τα παραπάνω πιστεύετε αξίζει η αλλαγή σε μία συσκευή παλαιότερη από αυτή που έχω τώρα;

Να τονίσω ότι δε με ενδιαφέρουν απαραίτητα αναβαθμίσεις, root και custom roms όπως επίσης και το μέγεθος δε με ενοχλεί, εφόσον και το g4 είναι μεγάλο κινητό.

 

καμερα σιγουρα δεν ειναι η ιδια σαφως καλυτερη στο G4 ! την ημερα οχι και τοσο πανω κατω τα ιδια ειναι! το πενακι ειναι φανταστηκο μιας και εγω δεν ξανα ειχα ποτε πηρα πρωτο Νοτε το 4αρι και απο οτι φαινεται ποτε ξανα αλλο κινητο χωρις πενακι! μπαταρια ειναι καλυτερη οθονη παρα πολυ καλη επισης δεν θυμαμαι σε πιο επιπεδο ειναι ακριβως με το G4 αλλα το G3 το εκανε σκονη !δες και τα 2 ( C & F) μοντελα διαβασε και τα υπερ και τα κατα του καθενος και αποφασησε! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919 αλλα ειμαι 95% σιγουρος οτι δεν θα σε απογοητευσει!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Να πω ότι στο θέμα φωτογραφίας δεν είμαι καθόλου ψείρας, δηλαδή δεν παίζω με ρυθμίσεις κτλ, το 90% των περιπτώσεων τραβάω στο αυτόματο, οπότε εδώ ίσως και να μην καταλάβω διαφορά. Εάν κάνω την αλλαγή τότε θα πάω στο μοντέλο με τον snapdragon γιατί είναι περισσότερο κοντά στα χρήματα που διαθέτω, ενώ το άλλο με τον exynos ξεφεύγει αρκετά πάνω σε τιμή.

Επειδή σκέφτομαι το μαύρο χρώμα, το μεταλλικό πλαίσιο ξεβάφει εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Να πω ότι στο θέμα φωτογραφίας δεν είμαι καθόλου ψείρας, δηλαδή δεν παίζω με ρυθμίσεις κτλ, το 90% των περιπτώσεων τραβάω στο αυτόματο, οπότε εδώ ίσως και να μην καταλάβω διαφορά. Εάν κάνω την αλλαγή τότε θα πάω στο μοντέλο με τον snapdragon γιατί είναι περισσότερο κοντά στα χρήματα που διαθέτω, ενώ το άλλο με τον exynos ξεφεύγει αρκετά πάνω σε τιμή.

Επειδή σκέφτομαι το μαύρο χρώμα, το μεταλλικό πλαίσιο ξεβάφει εύκολα;

 

οχι δεν ξεβαφει καθολου! μονο το diamond cut ειναι αρκετα ευαισθητο στις γρατσουνιες ! και εγω το μαυρο εχω εδω και ενα χρονο και δεν εχει παθει τπτ το χρωμα

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε παιδια ποση αυτονομια εχει μαμισιο γτ θα σκασω ειχα παρει και τοβπουλησα γτ 19 ωρες με λιγη χρηση δεν τις εβγαζε και με μια ωρα οθονη μονο .

Πειτε μου γτ θελω να το ξαναπαρω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε παιδια ποση αυτονομια εχει μαμισιο γτ θα σκασω ειχα παρει και τοβπουλησα γτ 19 ωρες με λιγη χρηση δεν τις εβγαζε και με μια ωρα οθονη μονο .

Πειτε μου γτ θελω να το ξαναπαρω

 

σιγουρα 3 ωρες τις εχεις εκτος και αν εισαι φουλ καμμενος με games ! για περισσοτερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403130

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλησπερα και χρονια πολλα!

Σκεφτομαι για αγορα του Note 4 ,αλλα δεν ξερω ποια απο τις 2 εκδοσεις.

Εχω διαβασει πολλα σχολια σε αντιστοιχα ελληνικα και αγγλικα forums, οι μισοι λενε οτι το C εχει χειροτερη αυτονομια και οι αλλοι μισοι οτι το F ειναι χειροτερο σε αυτονομια απο το C.

Κυριως με νοιαζει η αυτονομια(σερφαρω κανα 3ωρο την ημερα, βλεπω βιντεακια online κανα 2ωρο , κλησεις το πολυ 10 λεπτα ανα μερα και games παιζω σπανια εως καθολου), επισης θα ηθελα να το κρατησω 3χρονια+ και επειδη εχω φλασαρει παλαιοτερα ρομ σε διαφορα κινητα, υπαρχει περιπτωση μελλοντικα να φλασαρω καποια custom rom.

Ποια απο τις 2 εκδοσεις πιστευετε οτι καλυπτει τις αναγκες μου? Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη :happy:

Επισης ισχυσει οτι με τη μαμα kit kat το κινητο εχει καλυτερο sot απο ολες τις αλλες μαμα ρομ?(με καιει πολυ το θεμα αυτονομια)

Ζητω συγνωμη προκαταβολικα αν το ποσταρα σε λαθος μερος :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...