Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιταλική rom, αναβάθμισα μέσω Kies σε 6.0.1 με την γνωστή διαδικασία factory reset, upgrade, factory reset. Ένα restore στον nova launcher μόνο, όλα τ' άλλα τα ξανατράβηξε από το google play. Εγκατάσταση κάπου 90 εφαρμογών, όλα άψογα, η μπαταρία επίσης στην παλιά καλή της φόρμα :D

Γιατι μεσω KIES? Δεν σου ηρθε ΟΤΑ? Εμενα σε ιταλικο μου ηρθαν ΟΤΑ και οι δυο αναβαθμισεις της ΜΜ, και τις περασα χωρις reset, με τα ιδια μ εσενα αποτελεσματα.

Βεβαια, η 5.1.1 λειτουργουσε υποδειγματικα, οποτε ισως αυτο να επηρεαζει αν θα υπαρχουν ή οχι προβληματα και στην αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη κάνει συνέχεια restart και μένει σε αυτή την οθόνη

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160619/95bce1f6a86419c99651f069c65e4df1.jpg

 

Δεν το συσχετιζω με του g4 αλλά δεν είναι και αμελητέο

 

Και μερικές φορές φτάνει εκεί που λέει αναβάθμιση εφαρμογων κάτι τέτοιο

 

Ωχ, έφυγα από το G4 γι αυτό τον λόγο και να που σκάει κι εδώ παρόμοιο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, έφυγα από το G4 γι αυτό τον λόγο και να που σκάει κι εδώ παρόμοιο θέμα.

Πιστεύω είναι μεμονωμένο περιστατικά. Επανήλθε με ένα factory reset αλλά πάλι τα ίδια. Αύριο θα φύγει για smartec

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι μεμονωμένο περιστατικά. Επανήλθε με ένα factory reset αλλά πάλι τα ίδια. Αύριο θα φύγει για smartec

Εφόσον είναι μέσα στην εγγύηση καλύτερα να το στείλεις όντως σε κάποιο αναγνωρισμένο service.

Αφού το πάρεις πριν φύγεις από εκεί (στην ίδια μέρα λογικά θα είναι έτοιμο) κάνε προληπτικά κι έναν έλεγχο του Knox flag.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποια αξιόπιστη offline (χωρίς σύνδεση σε data δίκτυο) εφαρμογή ελληνικών χαρτών για το Note 4 με χρήση GPS; Το θέλω για navigation με το αυτοκίνητο. Φαντάζομαι ότι το GPS δουλεύει κανονικά ακόμα και αν δεν υπάρχει σύνδεση σε δίκτυο κινητής, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποια αξιόπιστη offline (χωρίς σύνδεση σε data δίκτυο) εφαρμογή ελληνικών χαρτών για το Note 4 με χρήση GPS; Το θέλω για navigation με το αυτοκίνητο. Φαντάζομαι ότι το GPS δουλεύει κανονικά ακόμα και αν δεν υπάρχει σύνδεση σε δίκτυο κινητής, σωστά;

Δοκίμασε το 'Here Maps' το οποίο δουλεύει τόσο offline όσο και online και είναι δωρεάν.

 

Μετά υπάρχει και το Sygic που είναι με πληρωμή όμως.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το 'Here Maps' το οποίο δουλεύει τόσο offline όσο και online και είναι δωρεάν.

 

Μετά υπάρχει και το Sygic που είναι με πληρωμή όμως.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε αυτές τις εφαρμογές μπορείς να βάλεις την διεύθυνση με ελληνικούς χαρακτήρες; Είναι ακριβείς οι ελληνικοί χάρτες; Κάπου διάβασα και για το Waze δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερο από τα προαναφερθέντα για offline.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτές τις εφαρμογές μπορείς να βάλεις την διεύθυνση με ελληνικούς χαρακτήρες; Είναι ακριβείς οι ελληνικοί χάρτες; Κάπου διάβασα και για το Waze δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερο από τα προαναφερθέντα για offline.

Το Here Maps είναι εξαιρετική εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η βρείτε την τελευταία έκδοση του navigon europe σε apk αρχείο και περάστε την. Έτσι έκανα και στο Galaxy S και στο S2 και S5 και S7!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε αυτές τις εφαρμογές μπορείς να βάλεις την διεύθυνση με ελληνικούς χαρακτήρες; Είναι ακριβείς οι ελληνικοί χάρτες; Κάπου διάβασα και για το Waze δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερο από τα προαναφερθέντα για offline.

Σε αυτά που ανέφερα γράφεις κανονικά Ελληνικά. Τα υποστηρίζουν πλήρως και στο μενού τους.

 

Το πρόγραμμα που αναφέρεις δεν το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Παντως το κινητο πεταει με android 6 δεν το περιμενα. Κανενα προβλημα δεν εντοπισα πουθενα ,ουτε σε μπαταρια εκτος απο δυο τρεις μερες στην αρχη που ειναι λογικο το battery drain και χωρις να κανω reset..πλέον ομως μια χαρα προς το παρων τουλαχιστον δουλευει αψογα. πιστευω πως το note 4 με την εκδοση αυτη και τα updates της την εχει ακομη χαλαρα την διετια σαν καλο smartphone ,πιστευω να συμφωνητε παιδια
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που ανέφερα γράφεις κανονικά Ελληνικά. Τα υποστηρίζουν πλήρως και στο μενού τους.

 

Το πρόγραμμα που αναφέρεις δεν το έχω δοκιμάσει

 

Οκ παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε για ΠΛΑΙΣΙΟ σήμερα το πρωί και απο εκει για Samsung !!!! Μετα απο δυο Factory reset δεν κατάφερε να επανέλθει !!!! Samsung εισαι για ΚΛΑΜΑΤΑ !!! Σας γράφω απο το iPhone 4s που ειχα αγοράσει αν θυμάμαι καλα το 2010 !!! Δεν περιγράφω άλλο !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε για ΠΛΑΙΣΙΟ σήμερα το πρωί και απο εκει για Samsung !!!! Μετα απο δυο Factory reset δεν κατάφερε να επανέλθει !!!! Samsung εισαι για ΚΛΑΜΑΤΑ !!! Σας γράφω απο το iPhone 4s που ειχα αγοράσει αν θυμάμαι καλα το 2010 !!! Δεν περιγράφω άλλο !!!!!

 

Αγαπητέ συγγνώμη που στο χαλάω μα αποτελείς την εξαίρεση και όχι τον κανόνα.

Κι εγώ το S2 μου από το 2010 το έχω και δουλεύει απροβλημάτιστα, ούτε αυτή η περίπτωση αποτελεί λόγο για να εκθειάσω μια εταιρεία, ούτε η δική σου για να θάψεις μία άλλη.

 

Για να μην βγαίνουμε κι εκτός θέματος πάντως την επόμενη φορά (που ελπίζω να μην υπάρξει), καλύτερα πήγαινε το απευθείας σε κάποιο αναγνωρισμένο service της Samsung, ιδίως εάν είσαι σε μεγάλη πόλη. Υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις και την ίδια ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν μου χάλασες αγαπητέ συμφορουμιτη !!! ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ

 

Καλημερα αυτη η αγαπη μονο που λετε τι ειναι ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα του φίλου μου που έπεσε το τηλέφωνο σε bootloop. Εχει πάει σε εξουσιοδότημενο σέρβις στη Καλλιθέα και όχι στη smartec(δεν τον βόλευε να έρθει χαιδαρι) . Βρήκαν μέσα από παλιό του κινητό το super user στα apps που είχε κάποτε κατεβάσει σαν Google account και ήθελαν να του το βγάλουν εκτός εγγύησης. Με τα πολλά και αφού μίλησα και εγώ μαζί τους ζήτησα να μου πουν πως γίνεται το τηλέφωνο να έχει γίνει έστω και μια φορά root και να έχει knox 0x0? Και τότε άρχισαν τα θα τα βρούμε κτλ. Ο φίλος μου γενικότερα δεν έχει ιδέα από το άθλημα και μάλλον ψάχνουν κορόιδα. Όπως μας ενημέρωσαν πρέπει να γίνει αντικατάσταση πλακετας

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....γνωρίζει κανείς τι διόρθωσαν στην τελευταία ενημέρωση που ήταν στα 356MB ;

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....γνωρίζει κανείς τι διόρθωσαν στην τελευταία ενημέρωση που ήταν στα 356MB ;

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να υποθεσω πως πατησες αμεση ενημερωση τωρα και δεν προλαβες καν να δεις την περιγραφη; Η ηταν σε καμια περιεργη ακαταλαβιστηκη γλωσσα;

Απ οσο ξερω και εχω διαπιστωσει και απ το δικο μου, στις διορθωτικες αναβαθμισεις (patch) η Samsung παντα εχει την ιδια περιγραφη: Βελτιωση μπαταριας, καλυτερη διαχειρηση μνημης, διορθωσεις ασφαλειας, διορθωσεις σφαλματων.

Τωρα τι ακριβως και αν οντως βελτιωνει και διορθωνει, οι αποψεις διιστανται. Νομιζω επιδη στις περισσοτερες των περιπτωσεων οι αλλαγες δεν ειναι (παντα) εμφανεις.

 

Εσυ προσεξες καποια διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως πατησες αμεση ενημερωση τωρα και δεν προλαβες καν να δεις την περιγραφη; Η ηταν σε καμια περιεργη ακαταλαβιστηκη γλωσσα;

Απ οσο ξερω και εχω διαπιστωσει και απ το δικο μου, στις διορθωτικες αναβαθμισεις (patch) η Samsung παντα εχει την ιδια περιγραφη: Βελτιωση μπαταριας, καλυτερη διαχειρηση μνημης, διορθωσεις ασφαλειας, διορθωσεις σφαλματων.

Τωρα τι ακριβως και αν οντως βελτιωνει και διορθωνει, οι αποψεις διιστανται. Νομιζω επιδη στις περισσοτερες των περιπτωσεων οι αλλαγες δεν ειναι (παντα) εμφανεις.

 

Εσυ προσεξες καποια διαφορα;

Ναι είδα την περιγραφή αλλά δεν έγραφε αυτά...έλεγε για επίλυση σφαλμάτων...αόριστα πράγματα...ούτε για μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημερα αυτη η αγαπη μονο που λετε τι ειναι ;
θα βγω εκτος θεματος και συγνωμη σε ολους....ειναι ενας πυροβολημενος,γραψε στο youtube αγαπη μονο,και κλαψε:lol::lol: Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το ΝΟΤΕ 4 στην smartec, σε δυο μερες το παρελαβα, και μου το φτιαξανε. Συμφωνα, με οσα γράφονται στα σαιτ, είναι από τα πιο αξιοπιστα κινητα, και συμφωνω, πχ με το ΝΟΤΕ 3, δεν ειχα κανενα πρόβλημα. Δεν δουλευε ο αισθητήρας εγγύτητας. Ετυχε σε εμενα, να βγει προβληματικο το ΝΟΤΕ 4, περυσι το καλοκαιρι με την ζεστα , το ζορισα και εκαψε την οθονη. ψάχνοντας στο ιντερνετ : λεγεται ~ proximity sensor, και από ένα αντιστοιχο σαιτ Αγγλικο, με μεταφραση google: ειχε παρομοιο πρόβλημα, ενας Αγγλος, ΚΑΙ ΤΟΥ Συνεστησαν, και δουλεψε μετα, ΝΑ ΦΥΣΗΞΕΙ αερα στο ακουστικο, μηπως ειχε πιασει σκονη ο αισθητήρας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα παιδιά μου λανγκαρει λίγο, δηλαδή όταν το πατάω να το ανοίξω αργεί λίγο να τσεκάρει πόσο φως έχει άλλες φορές μου ψιλοκολαει στο fb τι να πω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...