Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ένα εργαλείο που ειναι και τηλεφωνο .....

Αν κάποιος χρησιμοποιεί το 35-45% απο αυτά που κανει τότε δύσκολα θα πας σε αλλο και το ποιο πιθανό μόνο σε νότε παλι ...

Έτυχε και είδα το σ6 απο κοντα .... Δεν τρελάθηκα .... Έπαιξα 6'-7' και το άφησα ...

IPhoneνιζει πολύ ρε παιδιά !

Άσε που το πενάκι σου extra λειτουργείς ...

Άρα ..... Note και όποτε το αλλάξω παλι σε note θα πάω....

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς το ίδιο και εγώ με το που είδα το S6. Το κοίταζα και έπιανα τον εαυτό μου να σκέφτεται το iPhone.

Anyways, εγώ το λατρεύω και θα μείνω μαζί του γιατί είναι εξαιρετικό σε όλα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε τι αυτοκίνητο ;

Τις επαφές σε τι τις έχεις γραμμένες ; Αγγλικά η Ελληνικα;.

 

Το αυτοκίνητο ειναι OPEL Insignia με μονάδα πολυμέσων NAVI-CD500

Επαναλαμβάνω οτι με το Note 3 δεν υπήρχε κανενα πρόβλημα.

Με το 4αρι μετα τη συζευξη βγαζει μυνημα στην οθονη του που λεει

οτι το Bluetooth του αυτοκινήτου ζητά προσβαση στις επαφες του τηλεφωνου Πατάω ΟΚ

αλλα τπτ.

 

Συν τα αλλα θεματακια που προανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο μου φαινεται οτι με lollipo θα λυσεις το θεμα...

κατεβασε μια και περνα την με odin ..για να δεις ..μπαμ μπαμ

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο μου φαινεται οτι με lollipo θα λυσεις το θεμα...

κατεβασε μια και περνα την με odin ..για να δεις ..μπαμ μπαμ

 

Μάλλον εχεις δίκιο γιατι ξαχασα να πω οτι το Note 3 ειχε 5αρι lollipop

 

Δωσε τα φωτα σου

Ποιάς χωρας που να εχει Ελληνικά?

Ποιο Odin 3.09 η 3.10

 

Μπορείς να μου δωσεις λινκ για τα παραπάνω και εαν υπάρχει και κανενας οδηγός για την διαδικασία

ΣΊΓΟΥΡΑ δεν θα δω κανενα Knox (0x1)???? :dash::dash:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εχεις δίκιο γιατι ξαχασα να πω οτι το Note 3 ειχε 5αρι lollipop

 

Δωσε τα φωτα σου

Ποιάς χωρας που να εχει Ελληνικά?

Ποιο Odin 3.09 η 3.10

 

Μπορείς να μου δωσεις λινκ για τα παραπάνω και εαν υπάρχει και κανενας οδηγός για την διαδικασία

ΣΊΓΟΥΡΑ δεν θα δω κανενα Knox (0x1)???? :dash::dash:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60317085&postcount=1645

Εδω εχει link απο mega για την αγγλικη 5.0.1 BOC5...

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46304/N910FXXU1BOC5_N910FBTU1BOB2_BTU/

και απο εδω το odin...

 

Με knox λογικα λογω official firm δεν θα εχεις κανενα προβλημα...

Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60317085&postcount=1645

Εδω εχει link απο mega για την αγγλικη 5.0.1 BOC5...

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46304/N910FXXU1BOC5_N910FBTU1BOB2_BTU/

και απο εδω το odin...

 

Με knox λογικα λογω official firm δεν θα εχεις κανενα προβλημα...

Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα...

 

Να μη κατεβάσω την Ελληνική Vodafone 5.01 από sammobile?

Link to comment
Share on other sites

και η μια και η αλλη εχουν ελληνικα...

και η αγγλικη ειναι ποιο καινουργιο build BOC5 εναντι BOC3...

επισης απο το mega θα κατεβασεις την αγγλικη μπαμ μπαμ. ...απο sammobile θα κανεις ωρα....

Οτι αποφασισεις....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εχεις δίκιο γιατι ξαχασα να πω οτι το Note 3 ειχε 5αρι lollipop

 

Δωσε τα φωτα σου

Ποιάς χωρας που να εχει Ελληνικά?

Ποιο Odin 3.09 η 3.10

 

Μπορείς να μου δωσεις λινκ για τα παραπάνω και εαν υπάρχει και κανενας οδηγός για την διαδικασία

ΣΊΓΟΥΡΑ δεν θα δω κανενα Knox (0x1)???? :dash::dash:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Για το knox δεν είναι σίγουρο ότι θα παραμείνει 0x0, διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Στο τέλος έχει και λινκ με αναλυτικό οδηγό για την διαδικασία αν το αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με Knox δεν θα έχεις προβλημα ...

Εγώ το εχω πειράξει πολλές φορές χωρίς θέμα .

Απολυτος δεν είμαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις επαφές σου τις έχεις στα ελληνικά η αγγλικά ; Με το 3 σε τι τις είχες ; Εμένα σε Leon ανέκαθεν πρέπει να ηταν αγγλικά

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν βρίσκω την επιλογή να μένει η οθονη ανοιχτή κατα την διάρκεια της κλήσης help

 

Με κάποιο μαγικό τροπο το Bluetooth του Insignia ειδε σημερα τις επαφες.

 

Δεν εχω ιδέα πως και γιατι:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο καλο review για την lollipop?Διαβαζω απο δω κι απο κει οτι εχει θεματακια διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο καλο review για την lollipop?Διαβαζω απο δω κι απο κει οτι εχει θεματακια διαφορα.

 

Στο νοτε 4 δεν έχει κανένα πρόβλημα είναι άριστη και κάνει το κινητό πιο γρήγορο περασετην άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα χωρις να εχω δουλεψει με kitkat για να ξερω αν ειναι καλυτερα η οχι, εχει καποια θεματακια η Lollipop.

Τα animation ειναι unoptimized τυπου ios5.

Τυχαια lagακια εδω κ κει στο touchwiz, παντα στο πρωτο σκρολ μεσα στο drawer.

Στον multitasker αν εχεις πανω απο 3 εφαρμογες πρεπει να περιμενεις να φορτωσουν οι μπαρες του 'Πολλα παραθυρα' μισο δευτερολεπτο και μετα να σκρολαρεις διαφορετικα lag!

Ανοιγεις ρυθμισεις απο την κουρτινα κ πριν φτασει απο κατω πανω η εφαρμογη των ρυθμισεων, μαυριζει το φοντο-launcher.

Δεν κανει σμικρινση η εφαρμογη οταν ανοιγεις multitasker και το πεταει μπαμ, χωρις καν να κανει σβησιμο η fade.

Μαυριζουν οι πισω εφαρμογες οταν κλεινεις καποια στο multitasker.

Γενικα τα animations θελουν fix. Στην πραξη τα κανεις ολα γρηγορα αλλα χαλανε την εμπειρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν από τα developer options απενεργοποιήσει τις επιλογές για "κινούμενη εικόνα" τι γίνεται; υπάρχει και πάλι lag? Επειδή πάντα το κάνω και δεν έχω πρόβλημα σε οποιαδήποτε συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα χωρις να εχω δουλεψει με kitkat για να ξερω αν ειναι καλυτερα η οχι, εχει καποια θεματακια η Lollipop.

Τα animation ειναι unoptimized τυπου ios5.

Τυχαια lagακια εδω κ κει στο touchwiz, παντα στο πρωτο σκρολ μεσα στο drawer.

Στον multitasker αν εχεις πανω απο 3 εφαρμογες πρεπει να περιμενεις να φορτωσουν οι μπαρες του 'Πολλα παραθυρα' μισο δευτερολεπτο και μετα να σκρολαρεις διαφορετικα lag!

Ανοιγεις ρυθμισεις απο την κουρτινα κ πριν φτασει απο κατω πανω η εφαρμογη των ρυθμισεων, μαυριζει το φοντο-launcher.

Δεν κανει σμικρινση η εφαρμογη οταν ανοιγεις multitasker και το πεταει μπαμ, χωρις καν να κανει σβησιμο η fade.

Μαυριζουν οι πισω εφαρμογες οταν κλεινεις καποια στο multitasker.

Γενικα τα animations θελουν fix. Στην πραξη τα κανεις ολα γρηγορα αλλα χαλανε την εμπειρια.

 

Ακριβώς αυτά. Τα έχω παρατηρήσει στο μοντέλο με τον exynos

Άλλα animations η lollipop στο note 4 άλλα και πιο δουλεμένα στο s6. Αυτή η εταιρία ή μας κοροϊδεύει ή απλά δεν το κατέχουν τον προγραμματισμό και πολύ. Δεν λέω ότι η συσκευή κολλάει αλλά που και που, πολύ ελάχιστα μεν, τα animations έχουν κάποια χαζολαγκάκια και γενικά σου δίνει την αίσθηση ότι ζορίζεται λιγάκι ο tw. Τέλοσπάντων ας ελπίσουμε να μας δώσει κάποια στιγμή το νέο tw γιατί έφυγα, όσο ευχαριστημένος κι αν έμεινα, στο g4 διότι επίτειδες δεν δίνει ολοκληρωμένες αναβαθμίσεις στα αμέσως προηγούμενα μοντέλα. Δεν γίνεται τα s5, note 4, note 3 άντε και το s4 να έχουμε την ίδια έκδοση tw με τη lollipop που ξεκίνησε να δίνει τώρα στα A3.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις τα animations στην κλιμακα 0.5 και εισαι ενταξει νομιζω! αν παλι δεν σου αρεσει και θες να ειναι "ακαριαιο" δεν θα εχει καθολου εφεκτς το κλινεις τελειως! αν παλι δεν σου αρεσει πετας εναν Launcher πχ Nova και εισαι παλι κομπλε! εγω παντως δεν εχω ξαναδει πιο γρηγορο κινητο της σαμσουνκγ μεχρι τωρα σε ολα! και δεν εχει λαγκ καθολου μονο καθυστερησιεις στο recent apps εκει ναι εχει μεγαλη!

 

να προσθεσω εγω και το Exynos μοντελο που ειναι λιγο πιο σβελτοζικο απο το σναπ! μπορει να φταιει και αυτο δεν ξερω! αλλα αμα κατεβασεις τα εφε απο τον TWZ ή βαλεις αλλον Launcher θα εισαι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει το HDR στην μαμα κάμερα . Σε σας λειτουργεί κανονικά; Είμαι με επίσημη lollipop. Με την open camera δουλεύει σωστά. Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει το HDR στην μαμα κάμερα . Σε σας λειτουργεί κανονικά; Είμαι με επίσημη lollipop. Με την open camera δουλεύει σωστά.

 

Κανονικά δουλεύει σε μένα. Ποτέ δεν αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει το HDR στην μαμα κάμερα . Σε σας λειτουργεί κανονικά; Είμαι με επίσημη lollipop. Με την open camera δουλεύει σωστά.

 

Αυτό που λες το παρατήρησα και εγω.τράβηξα δύο φωτογραφίες μια. Hdr και μια κανονική και ήταν ακριβώς ίδιες. Τραβάω και μια hdr με a better camera και εκεί ήταν διαφορετική η φωτογραφία όπως το περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το παρατήρησα και εγω.τράβηξα δύο φωτογραφίες μια. Hdr και μια κανονική και ήταν ακριβώς ίδιες. Τραβάω και μια hdr με a better camera και εκεί ήταν διαφορετική η φωτογραφία όπως το περίμενα

 

Άρα δεν είμαι ο μόνος. Μήπως είναι κάποιο bug της lollipop?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είμαι ο μόνος. Μήπως είναι κάποιο bug της lollipop?

 

Καθόλου παράξενο να είναι bug. Έκανες μήπως εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου παράξενο να είναι bug. Έκανες μήπως εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα ?

 

Όχι, δοκίμασα όμως επαναφορά ρυθμίσεων από το μενού της κάμερας ,αλλά τίποτα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα εκκαθάριση μνήμης και δεδομένων και ήρθε στα ίσα της .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δοκίμασα όμως επαναφορά ρυθμίσεων από το μενού της κάμερας ,αλλά τίποτα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα εκκαθάριση μνήμης και δεδομένων και ήρθε στα ίσα της .

 

Ας κάνω και εγώ για να δω αν στρώσει

Έστρωσε μια χαρά και σε μένα

Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

Αν από τα developer options απενεργοποιήσει τις επιλογές για "κινούμενη εικόνα" τι γίνεται; υπάρχει και πάλι lag? Επειδή πάντα το κάνω και δεν έχω πρόβλημα σε οποιαδήποτε συσκευή.

Για μενα δε κερδιζεις τπτ! Ετσι γινετε ακομα πιο σπαστικο το ui.

Ειδικα στον multitasker που αμα συρεις για κλεισιμο εφαρμογη απλα εξαφανιζεται στη μεση! Το ιδιο αποτελεσμα κ ολα στο 0,5. Σπασιματα αλλα τα βλεπεις για λιγοτερο χρονο!

Εγω εχω καταληξει σε 0.5, 1.5 και 1.5.

Ειναι το πιο ομαλο. Ειδικα στον multitasker. Αρκει να μη τον δουλευεις πολυ γρηγορα γιατι πεταει bugιες! Με φυσιολογικη χρηση ειναι ok.

Στην ουσια bugs εχει το τηλεφωνο. Οχι lags... και η σαμμι αντι να μας δωσει ενα update της προκοπης το κραταει για να πουλησει το γυαλινο 5. :mad:

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...